Residencija Deda Mraza

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Shushu » 13 Дец 2008, 13:21

Znash shta deda:
"Ucini neshto da ti se vishe ne topi tlo pod nogama i meni si ispunio zelju."
Cuh one poznatije i priznatije kako vele da se od tvog leda pet kilometara vec otopilo i da to ugrozava bjele medvjede i foke.
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 19 Дец 2008, 16:36

Evo me u svojoj rezidenciji.
Neću vam reći koje su članice ovde, zbog toga što treba dočekati i onu drugu Novu godinu...

Слика

Корисников грб
Storm_z
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 156
Придружен: 24 Апр 2008, 12:36
Место: Olujna polja
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Storm_z » 22 Дец 2008, 01:36

Meni tri racunara za sad.Postala guzva bree :!: Dva sto treba a reci ako i baka resi na net.Sto je sigurno,sigurno :P

Корисников грб
caja021
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1051
Придружен: 02 Нов 2008, 03:05
Место: NOVI SAD

Порукаод caja021 » 22 Дец 2008, 14:38

meni moze brdo karamela.....
"Nauci da igras, jel zivot je igra. Onaj ko ne ume da igra, ne ume ni da zivi."

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 23 Дец 2008, 11:08

Слика
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 23 Дец 2008, 22:52

Dragi Dedice....
Toliko me plashe sa ovim krizama,da i ne vidim tvoje bele staze i bogaze.
Uradi neshto lepo i cudesno svima onima koji veruju u tebe al` izistinski :wink:

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15

Порукаод Alan_a » 24 Дец 2008, 00:12

sumnjičava sam po pitanju je li citatu koji ću nakačiti pravo mesto ovde, jer ne bih da kvarim razdraganu opuštenost teme, a opet, kasni je sat, i spava mi se, i ne mogu da kontam gde bi bolje bilo... a i čini mi se da Boris Dežulović nikakve štete i skoro pa nikad i ne može napraviti :wink: :
'Ne pitate me što to čitam i kakve su to stare, požutjele novine na olinjalom, žutom naslonjaču, ali ja ću vam svejedno reći: čitam prastari primjerak The New York Suna, zapravo uvodnik na naslovnoj stranici.
Ne pitate me kakav je to uvodnik, ali ja ću vam ipak reći: ne, nije to ovaj članak o njujorškoj unutarnjoj politici, niti o političkoj situaciji u Connecticutu – državi koja je, kako je ono rekao gospodin Louis, „dvadeset godina iza svog vremena“ – nije to komentar o snazi i ulozi britanske ratne mornarice na Atlantiku, ni tekst o gradnji željeznice između istočne Kanade i novootkrivenih nalazišta zlata u Yukonu. Ovaj se uvodnik nalazi na dnu stranice, čak i ispod članka o nekakvom čudu tehnike, biciklu bez lanca, novotariji koju – kako piše – nestrpljivo iščekuju njujorški biciklisti.
- Tu, ispod članka o bezlančanom biciklu, u dnu stranice, malim je slovima otisnuto pismo osmogodišnje djevojčice Virginije O’Hanlon iz 95. lulice 115, Upper West Side: „Dragi gospodine uredniče! Ja imam osam godina. Neki moji prijatelji kažu da Djed Mraz ne postoji. Tata kaže – ako u The Sunu piše da postoji, onda postoji. Stoga vas molim, recite mi istinu: postoji li Djed Mraz?“
- Ne pitate me tko je odgovorio Virginiji i što je napisao, ali reći ću vam: u to vrijeme uvodnici u novinama odražavali su stajalište redakcije i nisu bili potpisani. Da je odgovor maloj Virginiji napisao redakcijski komentator Francis Church, veteran Građanskog rata koji se od svijeta branio razornim cinizmom, saznalo se tek kad je umro, 1906. godine. Njegov je, naime, odgovor maloj Virginiji The New York Sun preštampavao kao uvodnik svakog Božića – ta je tradicija trajala preko pedeset godina, do bankrota lista 1949 – i postao jedan od najcitiranijih uvodnika u povijesti novinarstva. Virginia O’Hanlon posvetila je život djeci, postala učiteljica i sve do svoje smrti 1971. godine primala tisuće dječjih pisama iz svih krajeva zemlje, na svako odgovarajući razglednicom s otisnutim faksimilom legendarnog uvodnika „Postoji li Djed Mraz?“
Ne pitate me, naravno, ni što to uopće piše u tom Churchovu uvodniku u dnu naslovne stranice The New York Suna, ali ja ću vam svejedno pročitati:
Virginia!
Tvoji mali prijatelji su u krivu, pogođeni sumnjičavošću ovog sumnjičavog doba. Ne vjeruju u ništa što ne mogu vidjeti. Oni misle da ono što nje razumljivo njihovim malim umovima ne postoji. A svi su umovi, Virginia, i dječji i odrasli, maleni.
Da, Virginia, Djed Mraz postoji. Postoji jednako pouzdano kao što postoje i ljubav, plemenitost i odanost. A oni daju tvom životu najuzvišeniju ljepotu i radost. Bože, kako bi bio turoban svijet bez Djeda Mraza! Bio bi jednako tužan i turoban kao kad ne bi postojale Virginije. Ne bi tada bilo ni dječje vjere, ni poezije, ni sanjarenja da nam život učine podnošljivijim. Vječno svjetlo kojim djetinjstvo puni svijet bilo bi ugašeno.
Ne vjeruju u Djeda Mraza! Jednako tako možeš reći da ne vjeruješ u bajke. Može tvoj tata sa svojim prijateljima pretražiti i sve dimnjake ovoga svijeta, ali čak i kad ne bi ugledali Djeda Mraza kako se spušta kroz dimnjak, što bi to dokazalo? Nitko nije vidio Djeda Mraza, ali to ipak nije dokaz da on ne postoji. Najstvarnije stvari na svijetu su one koje ne mogu vidjeti ni djeca, ni odrasli. Jesi li ikad vidjela vile kako plešu na livadi? Naravno da nisi, ali to ne znači da one nisu tamo. Nitko ne može pojmiti ili zamisliti sva ona neviđena i nevidljiva svjetska čuda.
Rastavi dječju zveckalicu i vidjet ćeš što to unutra zvecka i šuška, ali koprenu koja pokriva nevidljivi svijet ni najjači čovjek, niti onaj sa snagom svih najjačih ljudi koji su ikada živjeli, ne bi mogao potrgati. Samo vjera, poezija, ljubav i bajka mogu rastvoriti taj veo i otkriti prizore nadnaravne ljepote. Je li to sve stvarno? Ah, Virginia, ništa drugo na cijelom svijetu nije tako trajno i stvarno!
Nema Djeda Mraza?!? Hvala Bogu, on postoji i živjet će zauvijek!
I tisuću godina od danas, i za deset puta deset tisuća godina, Djed Mraz će usrećivati dječja srca!'

(Boris Dežulović - Christkind)
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 27 Дец 2008, 03:13

Слика

Ovaj mi ne deluje ni malo obecavajuce :roll:

Корисников грб
rouzvel
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 935
Придружен: 01 Феб 2005, 14:41

Порукаод rouzvel » 27 Дец 2008, 11:07

A jel' znate da on može da bude i zao? :sad:
Juče sam jednog srela i da nije bilo Sime da me brani ko zna šta bi bilo :sad:

Слика
Istraživač paranormalnih pojava kod muškog roda!

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 27 Дец 2008, 11:31

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 27 Дец 2008, 21:10

Pre bi rekla da je od mene! Menjam ljude uvek na bolje! :D :D :D

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 27 Дец 2008, 21:13

Pre bi rekla da je od mene! Menjam ljude uvek na bolje! :D :D :D

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 28 Дец 2008, 09:33

Jedna žena je rekla:
"Sledeće godina biće mi grozna, užasna..."
Pitali su je zašto, a ona je odgovorila:
"Ženi je godina onakva kakav joj je muž"
Ne znam kako ona zna kakav će joj muž biti sledeće godine, ni da li to važi u obrnutom slučaju - ali ti, Deda Mraze, proceni.
Mudar si, pametan, pa....
:-D :-D :-D :-D

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 29 Дец 2008, 09:24

Nemoj da opteretish Rudolfa...pliziram te.To lane volim vishe od tebe .Ali ako vec hocesh da mi ispunish zelje onda daj da ti shapnem . :san: