Nema veze s poezijom

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 20 Нов 2008, 19:34

Kordun пише:uhvacen u prizmi najdubljeg ponora
trazeci dno sudbine, sav u nemirima
prodiruci do vrela zudnje
u galopu bestida
odronula se najvisa kula strasti
i zapocela sunovrat ka ponoru.
Sve je poletjelo kao meteori
u utrobu univerzuma
Ostao sam slomljen
ispijajuci slast
sa tvojih usana.

jeste bas dobra poema,svaka cast Ilija. ...kaze; sav u nemirima,u galopu bestida,sunovrata se ponoru u utrobi univerzuma...jako do bola..odusevljen sam...
Ja cu malo kasnije napisati svoj stih za veceras.Vama pozdrav Kordun,pusa Nadji,a svima zelim lijepo i ugodno vece.
...Nesto mi nadolazi da se odjavim sa ovog foruma i mozda da ovo bude zadnje moje druzenje sa ovim dragim pjesnicima i pjesnikinjama.
.........glupost me nervira!
odoh se sad malo da pokiselim u kadi,pa cu razmisliti sta da radim.
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 20 Нов 2008, 20:06

Homo ludens пише:...Nesto mi nadolazi da se odjavim sa ovog foruma i mozda da ovo bude zadnje moje druzenje sa ovim dragim pjesnicima i pjesnikinjama.
odoh se sad malo da pokiselim u kadi,pa cu razmisliti sta da radim.[/b][/color]

citam ovo, pa ne vjerujem svojim ocima...dragi moj prijatelju pjesnice, koliko smo mi toga preturili preko glave, sjeti se borbe za moderatorima jednog foruma, sjeti se kako smo se bodrili u zelji da se erotska poezija ipak nadje na stranicama gdje je nisu zeljeli...borili se i izborili...moderator je ipak izgubio, mi dobili....i sad, nakon svega, ovdje, u oazi u kojoj , moras priznati najvise slobode i sirine imamo, ti bi da odustanes....

najprije, cinis nepravdu onima koji te citaju, koji te vole kao pjesnika i kao covjeka...pretpostavljam sto bi moglo biti razlog tvog nerviranja...ali nije razlog da odes, tim vise sto si i omiljen, i citan i svestran....jedino sto bi ti se moglo uzeti kao olakotna okolnost je da ti treba malo odmora...dakle, mali odmor, pauza, dok ne napunis baterije i onda nastavak...ali otici zauvijek odavde, bilo bi zaista steta...i za tebe, a za nas koji te citamo daleko veca...

necu te nagovarati, imas pravo na svoj odabir....samo sam iznijela svoje misljenje.... :mah
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")
MOJA KNJIGA

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 20 Нов 2008, 22:43

dahlia пише:...Nesto mi nadolazi da se odjavim sa ovog foruma i mozda da ovo bude zadnje moje druzenje sa ovim dragim pjesnicima i pjesnikinjama.
odoh se sad malo da pokiselim u kadi,pa cu razmisliti sta da radim.[/b][/color]

citam ovo, pa ne vjerujem svojim ocima...dragi moj prijatelju pjesnice, koliko smo mi toga preturili preko glave, sjeti se borbe za moderatorima jednog foruma, sjeti se kako smo se bodrili u zelji da se erotska poezija ipak nadje na stranicama gdje je nisu zeljeli...borili se i izborili...moderator je ipak izgubio, mi dobili....i sad, nakon svega, ovdje, u oazi u kojoj , moras priznati najvise slobode i sirine imamo, ti bi da odustanes....

najprije, cinis nepravdu onima koji te citaju, koji te vole kao pjesnika i kao covjeka...pretpostavljam sto bi moglo biti razlog tvog nerviranja...ali nije razlog da odes, tim vise sto si i omiljen, i citan i svestran....jedino sto bi ti se moglo uzeti kao olakotna okolnost je da ti treba malo odmora...dakle, mali odmor, pauza, dok ne napunis baterije i onda nastavak...ali otici zauvijek odavde, bilo bi zaista steta...i za tebe, a za nas koji te citamo daleko veca...

necu te nagovarati, imas pravo na svoj odabir....samo sam iznijela svoje misljenje.... :mah[/quote]

Pusa i pozdrav pjesnikinjo,...da, posjeti me na onaj forum,daleko smo mi od demokratije,slobode rijeci i misljenja po vecini ovih foruma.Ovaj moram priznati je jedan od boljih,meni je B92 bio najbolji,tu smo se ispricavali o svemu,o jezicima,o nacijama svemu bas...onaj gdje mi je branio erotsku poeziju,cini mi se nije bio sav svoj,i njega je nervirao moj provokativni nik Domojeb,pa me je vec u startu imao na nisanu.Dahila Slovenci su ipak nekako meni bolje odgovarali na tom forumu Delo.si,tu se moze sve i svasta reci i niko da ne zamjeri.Ovdje me nervira seljakluk,zavirivanje u privatne sfere zivota pojedinih clanova,nesto se sve nadmudruju,pametuju,spoticu jedno drugom nogu i slicno..kao ko ce koga preci na neki nacin.
Znam vas par me je branilo,tebe pamtim posebno i Ljizu...a eto vidjela si Dahila da su onog moderatora skinuli sa tog foruma ..sto je prosipao krkanluk.
:D Ja i ti draga Dahila uvijek cemo se naci,i naci cu ja ove drage ljude koji pisu ciju poeziju volim,ali odavde se selim stvarno.Svima vama koji volite moju poeziju,moju umjetnost lijep i iskren pozdrav i sve najbolje zelim...
Ipak odlazim odavde,caoo
!
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 20 Нов 2008, 23:00

dragi prijatelju, pjesnice...zao mi je sto odlazis, no tvoja je zadnja, imas pravo na to....naci cemo se mi i citati na stranicama na kojima smo to i do sada radili...

Na zalost, izgleda i ovdje su se dogodile neke stvari koje covjek ne moze vjerovati....zadiranje u privatnost i vaganje rijeci, nesto sto nitko nema pravo raditi...dugo se citamo i druzimo na stranicama foruma i blogova i tvoj nacin izrazavanja nikad nisam
shvacala kao vulgarnost, kao nametljivost, kao nabacivanje....ti si jednostavno takav, neposredan, prema svima....ima svakakvih ljudi, sa svakakvim shvacanjima i nemoguce je tu bilo sto uciniti....i meni najvise smeta to puritanstvo i ogovaranje i uzimanje sebi za pravo da se daju packe i dijele moralne lekcije...da se vade rijeci iz konteksta i izvrcu i tumace na pogresan nacin....dosta sam se puta povlacila i opet vracala...pobijedili bi uvijek stihovi u meni....nadam se da ce tako biti i sa tobom i da ces nam se opet ovdje vratiti sa svojim
slikama, crtezima, grafikama i stihovima....ma gdje god bio, neka te sreca prati....
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")

MOJA KNJIGA

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 21 Нов 2008, 06:44

Nikada nije kasno da ovo procitash.

Malogradjanshtinu,lazni moral,
nikada nisam poshtovala,niti cu.
U tudje zivote nisam zavirivala....
Poshtovala i razumevala ...sve ili skoro sve.
Trenutak tvog odlaska zapamticu kao udarac,obzirom da te poshtujem.
Savrsheno je sve jedno zashto odlazish,ovaj prostor erotske poezije,
nece biti dovoljno dobar bez tebe.
S poshtovanjem,Nadja

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 21 Нов 2008, 10:49

Meni su svi rastanci tuzni i zao mi je ako iole doprinesem svojim tipkanjem bilo kakvu neprijatnost, a pogotovu neciji odlazak, to sto diskutujemo i sto izrazavamo da se sa necijim pisanjem ne slazemo ili nam smeta stil izrazavanja, ne znaci da imam nesto licno protiv nekog, samo mozda malo se iskorigujemo, malo solidarnosti za rad mira u kuci nije na odmet, a iskreno, meni smetaju vulgarna i prosta izrazavanja, jednostavno zeludac mi ne vari to, ali ja ne moram da citam, pa prema tome, svako ima pravo na svoj stil izrazavanja... za to su zaduzeni moderatori, pa prema tome, ne smatram se odgovorna za neciji odlazak... popila sam atribut "traca", a o tome koliko mene zanimaju tudji zivoti je besmisleno govoriti, apsolutno me ne zanimaju! Jedino na sta sam alergicna je javno blacenje i iznosenje prljavog vesa iz privatnog zivota pojedinaca, na forum! To zaista nema smisla i to je malogradjanstina!

p.s. Ludens, ne zelim da napustis forum, ti znas da ja ne laskam, ali dopada mi se tvoja umjetnost pa i kad ti se omakne da ne ubacis vulgarnost u stihovima, ima se sta i procitati... zato ipak budi i ovdje :mah
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 548
Придружен: 23 Јун 2008, 05:51

Порукаод Kordun » 21 Нов 2008, 11:57

hej drugaru nisam uspio ni da te zavolim, a vec tuga, zar je to stvarno sudbina nas pjesnika.
Supotpisujem sve komentare nasih vrlih kolegica.

molim te javi mi se na email, ilijakordun@comcast.net

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
miwka
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2274
Придружен: 24 Апр 2008, 15:17
Место: Zemljo,tu sam...
Контакт:

Порукаод miwka » 21 Нов 2008, 15:01

Homo ludense,vrati se kuci

Prvo zbog mnogo onih koji citaju i vole tvoju poeziju.Zbog hrabrosti da na zivot gledas svojim ocima i uprkos malogradjanskim predrasudama pretaces ga u izuzetnu poeziju.I na kraju zbog onih kojima si upucivao gotovo roditeljske i inspirativne reci podrske.Vrati se zbog poezije,jer ovaj grad vise nece biti isti bez svog viteza prvog reda.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 21 Нов 2008, 15:48

Ovde moram nešto reći radi zaštite foruma.
Kad krene bujica reči i pisanja, krenu i emocije, a kad se nekome nešto (ili neko) ne dopadne odmah kaže - nema demokratije.
Slobodu reči i izražavanja koristimo kao oružje, a onda kad nam neko uzvrati hvatamo se za tu reč - demokratija.
Niko živ ne zna kako ona izgleda, ali svi znaju da je nema.
Koliko smo sposobni da kontrolišemo sebe, svoje postupke, da usmeravamo najlepše misli ka drugome?
Ni sam Homo Ludens nije "sladak" u psovanju. I sam je tražio da tema sa Slavicom bude sklonjena.

Homo ludens пише:Pusa i pozdrav pjesnikinjo,...da, posjeti me na onaj forum,daleko smo mi od demokratije,slobode rijeci i misljenja po vecini ovih foruma.Ovaj moram priznati je jedan od boljih,meni je B92 bio najbolji,tu smo se ispricavali o svemu,o jezicima,o nacijama svemu bas...onaj gdje mi je branio erotsku poeziju,cini mi se nije bio sav svoj,i njega je nervirao moj provokativni nik Domojeb,pa me je vec u startu imao na nisanu.Dahila Slovenci su ipak nekako meni bolje odgovarali na tom forumu Delo.si,tu se moze sve i svasta reci i niko da ne zamjeri. Ovdje me nervira seljakluk,zavirivanje u privatne sfere zivota pojedinih clanova,nesto se sve nadmudruju,pametuju,spoticu jedno drugom nogu i slicno..kao ko ce koga preci na neki nacin.

I šta sad?
Ko je taj administrator koji ovo može da ispravi?
Na podforumu RAZONODA ~ RAZBIBRIGA ~ OPUŠTENO demokratije ima onoliko koliko je sami sebi dopustite.
Prva četiri podforuma moraju ostati čista a to znači "nema demokratije." Striktno pridržavanja teme.
Hvala na razumevanju!

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30292
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 21 Нов 2008, 16:26

Sta reci a da ova *ebena crvena slova ispod nicka ne budu krivo protumacena.
Ako ovde nema "demokratije", (za koju retko ko zna tacno znacenje), onda nema nigde.
Prosto je neverovatno kako smo skloni kritici i pljuvanju drugih, a cim nam neko pokaze grbav prst odmah se nesto drcimo i durimo.
Zaista nisam pratila raspravu ili kako se to god vec zove koja je dovela do ovakvog H.L.-ovog istupa i ovo govorim onako uopsteno.
Nije prijatno kada neko demonstrativno napusta ovu nasu malu oazu, ali (OVO ISKLJUCIVO U SVOJE IME), niko nije nezamenjiv.
Svako ko se ne oseca lepo ovde ima pravo da ode.
Uvek i svuda ljudi odlaze i dolaze.
Слика

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2974
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Контакт:

е

Порукаод Viktorija Vi » 21 Нов 2008, 20:14

Пошто је штошта започето тамо где је ПОЕЗИЈА, и ја желим да прозборим коју.

Жао ми је што се и на овом форуму, као и на безбројним другим местима, мешају поезија и приватност, и што је понекад граница између та два појма би танка или чак непостојећа.

На Поезији требало би остављати своје (или туђе) стихове и, уколико неко жели да да коментар о песми, то учини аргументовано, какав год аргумент имао.
Нажалост, дешавало се да се аргументи изоставе, а да се неко велича или куди.

Нисам ни желела да се мешам у то јер свако има право да на свој начин некога хвали или куди, али сам често примећивала да то има везе са сујетом и са неким намерама које нису биле засноване на поетским вредностима или стремљењима.

Тамо где су ПОЕЗИЈА и ПРОЗА добродошли су и аутори који ће својеручно остављати своју поезију и прозу, и они који су њихови обожаваоци, који ће оставити записе које сматрају вредним и које ће потписати именом аутора.

Дакле, уколико се догоди да аутор дође и оде - његови поштоваоци нам могу постављати његове стихове, тако да нико не буде ускраћен, а приватна преписка је њихова приватна ствар, и све што имају приватно да кажу једни другима - нека кажу.

Видела сам део јавне дискусије о којој је овде реч, али слутим да је нешто што је чинило део приватне преписке било пресудно да би учесници опет ЈАВНО изрекли врло ружне речи и о форуму и о другим људима, због чега остали треба да буду обазриви уколико се стављају на једну или другу страну.

Мени СМЕТАЈУ ставови који су овде изнети на рачун форума (јер сваки форум чине ЉУДИ који могу бити свакакви, али је чињеница да су многи оде прошли и нестали нетрагом, као што је чињеница и да су многи дошли и остаће овде ЗАУВЕК, без обзира на то колико су активни и колико других људи долази и одлази.

Ово исписах због оних који ће ОСТАТИ и кад сви оду и који овај форум воле више од било ког другог НА СВЕТУ, те остале молим да се задрже уколико исто мисле, а да у миру прођу, ако имају боље и лепше.

Поздрављам и једне и друге у нади да ће неспоразума бити што мање!
:P

Корисников грб
Zorica_UE
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2143
Придружен: 23 Апр 2008, 21:32
Место: Užice
Контакт:

Порукаод Zorica_UE » 21 Нов 2008, 20:52

Žao mi je što je i u ovom Gradu došlo do glupih rasprava sličnih onim u stvarnom svetu. Nisam baš u toku ko je započeo ovo nešto što liči na svadju, ali smatram da bar na ovom sajtu umetnosti i umetnika nije trebalo da dodje do ovakvih epiloga. Da parafraziram Sky-a: Gradimo ovaj grad - još nije kasno :wink:
Pozdrav svima kojima boravak ovde znači ono što i meni - oazu mira i spokoja :mah
''Samo ostatak nas u drugome i drugoga u nama, samo to nazivamo besmrtnošću smrtnih stvari.'' Miroslav Antić

MOJA KNJIGA

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 21 Нов 2008, 21:54

Ja se nesto mislim i premisljam da'l da se oglasim...odavno nisam igrala izmedju cetiri vatre :D
Moje misljenje je, mada me niko nista nije pitao da u toku dana postoji vreme za zabavu, za kafu, za budjenje, za leganje, za posao, za spremanje i raspremanje kreveta i vetrenje soba :D ...za glupiranje i veseraj, pa za svasta sto moze da se smesti u jedan dan.
E, shodno tome mislim da i u ovom gradu postoje sobe u kojima mora i treba da je sve biserno cisto a postoje i one druge u kojima treba da se igramo i nista osim toga ne radimo u danima koje provodimo u njemu tj nasem gradu. ^78^ ^78^ ^78^ ...pa svakom svoje :mah
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego
prevariti ih oboje...
MOJA KNJIGA

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 22 Нов 2008, 02:46

Ja bi nesto rekla ako nemate nista protiv .....
Za sve se osecam odgovornom ja osecam se krivom do bola ...verujte mi da sam plakala bilo mi krivo nisam znala o cemu se radi ....
Slavicu poznajem od prosle godine iz Budve sa letovanja povremeno smo se cule telefonom i jednom sam bila cak i kod nje ja sam videla da je ona malo ostecena....Ali nisam znala da je ovoliko ....
Ljudi moji stvarno ne znam o cemu ona prica i sta joj je bilo da napravi onakav ispad i da mene onako izvredja ..ja nisam neko ko je agresivan ..ja bre volim da se salim i nikad nisam zlonamerna ja cak i sebe pa najbolje zasmejem ismejavajuci sebe nikog ne uvredim a smesno mi ....
Ludens i ja smo u stvarnoj vezi a one slike da zadovoljim Pescanu nisu moje on se to sali! A i da su moje ja se verujte ne bi ljutila bas me briga! To je znala Slavica i cim je upala krenul;a je neartikulisano da se ponasa ...
Sto se tice voerizma nismo mi hteli da kazemo da smo u vezi on je mene ovde ucalanio a ja sam zamolila Sky da uclani moju "prijateljicu"...
Sve sto je rekla je izmislila i za urednicu i za skidanje slika sve je lagala zena je htela da napravi malo fame oko sebe a neki joj tu ne poznajuci je priskacu u pomoc kao Ludens sram ga bilo a sta je bilo sa dvostrukim moralom? ....Ona meni moze da kaze a on njoj ne? !...I ona se ljuti na mene a ne na njega....zasto ne na njega? Sad se vi pitate zasto ne na njeg? ..Pa malo je trznula jer ja i ona se znamo i pricala sam joj o Ludensu ....
Sve sto sam rekla iskoristila je protiv mene pisuci njemu ....
On je zgrozen ne moze da podnese da me neko vredja ...i kaze da ga je sramota da pise vise ovde posle Slavicinih reci upucenih meni ....
Sve je izmislila nista ni sa cim nema vezu samo da bi meni napakostila zasto ne znam ...stvarno ne mogu da dokucim ....
Ja volim da se salim i nadam se da se niko nije naljutio na mene ...jer ja sve sto kazem nemam zlu nameru volim ljude i volim da im pomazem...
Ne znam sta mi je bilo da sednem za komp i ovoliko pisem ja ne da nemam dara nego pisem ko djak prvak izmisljam svoj dnevnik....
Lepo mi da pricam..... neke price tako mi doslo ....
Molim sve gradjane da se ne ljute nije meni za mene vec me boli njegova bol i lazni moral znam da on jako voli poeziju da voli da cita vase pesme da pise sa vama ...Ja ga molim nemoj molim te zbog mene sad ispade ja dosla i ti izlazis napravila sam mu problem .....
Njemu je ovaj forum znacio on je voleo sve vas...cak i na zlurade komentare on okrene glavu i ne komentarise ....
Voli Nebojsu i njegovu poeziju Cecu Viktoriju i kaze ima tu divnih i kulturnih ljudi....Sto je ona morala onako se ponasa niko zivi ne zna dosla i otisla...samo da pokvari .....
Sto kaze Mustrica koga nema bez njega se moze ....ali svarno mi je zao ja sam neke tu dozivela ko stvarne i sto sam vas vise upoznavala sve sam vas vise volela i razumela.....
Stasno mi je zao zbog ovog dogadjaja sto kaze Pescana ovde je fini svet ....nadam seda cete ovo objaviti i necete diletirati.....
Puno pozdrava i srece od srca vam

zele Ludens i Bojana .......

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 22 Нов 2008, 09:52

Bojana B пише: Ludens i ja smo u stvarnoj vezi a one slike da zadovoljim Pescanu nisu moje on se to sali!

Koje slike?
One u fotografijama Tvorca Grada?
I ko koga ovde zadovoljava?
Da li je tačno da je Homo Ludens ulazio preko tvog naloga i čitao sve naše PP upućene tebi?
I šta je koga briga za odnose Bojane i Slavice?
I Slavice i Ludensa?
E šta ću sve da doživim u ovoj demokratiji.
Valjda će jednom i to da prođe...