Šta je glumac ako nije glumac...

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 17 Дец 2007, 14:54
Место: Pariz

Re: Preminuo glumac Roj Šajder

Порукаод tara » 25 Феб 2008, 23:20

Elkris пише:Слика

Američki glumac Roj Šajder, poznat po ulozi šerifa Brodija u Spilbergovom trileru "Ajkula" i portretu čuvenog koreografa Boba Fosa u mjuziklu "Sav taj džez", preminuo je u nedelju u 75. godini života.

Kako su javile agencije, Šajder je bolovao od raka krvnih ćelija, multiplog mijeloma, i tokom protekle dve godine lečen je na Institutu za mijelom Univerziteta Arkanzas, gde je i preminuo.

Šajder je u svojoj bogatoj karijeri imao dve nominacije za Oskara: jednu za glavnu u logu u filmu "Sav taj džez" (1979), a drugu za najbolju sporednu ulogu - policajca Rusoa u Fridkinovom filmu "Francuska veza" (1971).

Takođe je igrao u Pakulinom "Klutu", Šlezingerovom "Maratoncu", akcionom filmu "Plavi grom" i naučnofantastičnom "Odiseja u svemiru: 2010", špijunskom trileru "Ruska kuća" i mnogim drugim.

Da , a sta je bijo u zivotu osim glumca? Sta mu je posmetalo da ide dalje i da bude vise istaknut a ne samo da bude u pozadini dugih godina, izuzetak "Dent de mer" Ajkula?!
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20457
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 26 Феб 2008, 08:58

Svi glumci su u životu bili nešto drugo, osim glumaca.
Ne razumem ovakve komentare......

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод tara » 26 Феб 2008, 12:30

Sky Seeker пише:Svi glumci su u životu bili nešto drugo, osim glumaca.

Pitanje nije nerazumljivo... a de je svako bijo nesto drugo pre nego sto je postao STAR to je tacno, i to nije za nerazumeti postavljeno pitanje.
Pitanje je ko zna sta je bio?
Ako neznas nije potrebno biti agresivan sa svojim komentarom"ne razumeme ovakve komentare"
ne razumes? zao mi je , ali nemogu reci bolje... moras mi date casove srpskog jezika, verovatno s'kliznula za tebe :P :san: :san:
Слика

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод tara » 26 Феб 2008, 12:33

tara пише:
Sky Seeker пише:Svi glumci su u životu bili nešto drugo, osim glumaca.

Pitanje nije nerazumljivo... a de je svako bijo nesto drugo pre nego sto je postao STAR to je tacno, i to nije za nerazumeti postavljeno pitanje.
Pitanje je ko zna sta je bio?
Ako neznas nije potrebno biti agresivan sa svojim komentarom"ne razumeme ovakve komentare"
ne razumes? zao mi je , ali nemogu reci bolje... moras mi date casove srpskog jezika, verovatno s'kliznula za tebe :P :san: :san:

Oh bre i jos ADMINISTRATOR, nisam videla... Kako ti ne razumes pitanje?
Ili neces da komentarises?
Ja sam bas izneandjenja! :cry: :cry: :mah :mah
Слика

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23490
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Re: Preminuo glumac Roj Šajder

Порукаод El » 26 Феб 2008, 12:40

tara пише:
Elkris пише:Слика

Američki glumac Roj Šajder, poznat po ulozi šerifa Brodija u Spilbergovom trileru "Ajkula" i portretu čuvenog koreografa Boba Fosa u mjuziklu "Sav taj džez", preminuo je u nedelju u 75. godini života.

Kako su javile agencije, Šajder je bolovao od raka krvnih ćelija, multiplog mijeloma, i tokom protekle dve godine lečen je na Institutu za mijelom Univerziteta Arkanzas, gde je i preminuo.

Šajder je u svojoj bogatoj karijeri imao dve nominacije za Oskara: jednu za glavnu u logu u filmu "Sav taj džez" (1979), a drugu za najbolju sporednu ulogu - policajca Rusoa u Fridkinovom filmu "Francuska veza" (1971).

Takođe je igrao u Pakulinom "Klutu", Šlezingerovom "Maratoncu", akcionom filmu "Plavi grom" i naučnofantastičnom "Odiseja u svemiru: 2010", špijunskom trileru "Ruska kuća" i mnogim drugim.

Da , a sta je bijo u zivotu osim glumca? Sta mu je posmetalo da ide dalje i da bude vise istaknut a ne samo da bude u pozadini dugih godina, izuzetak "Dent de mer" Ajkula?!

Pazi ovako,Tvoje pitanje je totalno promašena tema u ovom topicu.
Da li je on dao svoj maksimum,da li mu je to bilo dovoljno,da li mi ovde možemo o tome da diskutujemo je potpuno druga tema.

A zašto je morao da bude još nešto osim glumca? I šta je to,po tebi,on treba da bude?
Fantastičan glumac,ostao zapamćen.

p.s.
Ovde NEMA agresivnih. :mah
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20457
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 26 Феб 2008, 13:28

Ma nema problema.
Ali ja i dalje ne razumem poentu pitanja.
Ne znam šta je bijo pre nego što je bijo glumac, a još manje šta mu je posmetalo da bude više istaknut...
Ne brini, nisi s'kliznula za mene, lako ću ja za srpski jezik.
Ipak, simpatična je tema, a možda nešto i ukapiram...
:-D :-D :-D

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2768
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 26 Феб 2008, 13:42

Ја мислим да је он бијо и - глумац! :)
Не знам како сам дошла до тог закључка, али некако ми све мирише на то... :idea:

Онај ко зна шта значи - бити (добар) глумац никад се неће запитати шта је тај глумац још могао бити, јер он би могао бити све и свашта.
Једино глумци могу бити и слуге, и краљеви, и протуве, и писци, и гробари, и научници, и обични људи...

Остали могу бити једно од наведеног, или у најбољем случају два, ако желе да постигну неке резултате.

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод tara » 26 Феб 2008, 21:46

Sky Seeker пише:Ma nema problema.
Ali ja i dalje ne razumem poentu pitanja.
Ne znam šta je bijo pre nego što je bijo glumac, a još manje šta mu je posmetalo da bude više istaknut...
Ne brini, nisi s'kliznula za mene, lako ću ja za srpski jezik.
Ipak, simpatična je tema, a možda nešto i ukapiram...
:-D :-D :-D

:D :D :D da tacno Elkris promasen slucaj , moguce, kao i tema... pa znas nisam je ja postavila, a sad ako si u nesporazumu sta cu ti!

Sky, dobroje ako se izboris sa srpskim, a tema nije uopste losa.
Ovaj nama omiljeni glumac je bijo nekada BOKSER, pa posto je taj sport veliki problem za nos, on je ostao tako u pozadini radi toga, a nije nikada zeleo da menja svoj izgled da bi bijo na prvom mestu. Hocu reci da njegova poniznost mi se svidja, i da je naj veci od onih koji su mozda bili u prvoj ulozi. Tema mozda nema nekog velikog smisla, ali gledajuci njegovu karijeru, i njegovo ponasanje, ostvaijo je lepe utiske, i to je naj vaznije.
Eto tako malo Dragi Elkris, i u promasenim slucajevima nadje se nesto!
hahahahahahahahh MDR
Слика

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23490
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 27 Феб 2008, 08:07

Draga tara,
Tema je bila u "In memoriam" kad sam napisala
da je promašeno.
Ovo je bila vest da je jedan veliki i dobar glumac preminuo.Zato je tema postavljena.

Kao što reče Viktorija,samo glumci mogu biti sve što požele,mi ostali smo ono što smo odabrali.
Pa sad,bili dobri u tome ili ne. :-D
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Signora
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 753
Придружен: 24 Окт 2007, 09:23
Место: Ni na zemlji, ni na nebu, ni na vodi, ni na hlebu...

Порукаод Signora » 27 Феб 2008, 22:13

Malo o dužnostima

Moj deda, glumac, igrao je, u jednoj sezoni u jedanaest različitih predstava. Jedanaest različitih glumačkih ansambala, partitura, prostora, priča - jedanaest planova. Takvo pamćenje može imati samo visoki profesionalac koji svako jutro mora da proba ulogu koju će igrati uveće. Izuzetaka ima u svakoj profesiji, ali glumci su odgovorni u ispunjavanju svojih obaveza jer bi inače izgubili svoj posao. Svaki sledeći put svaki glumac može biti i NEIZABRAN!
Glumac je živ čovek. Kao i svaki drugi živ čovek, glumac ima i misao i emociju. U privatnom životu glumac ima sve psiho-fizičke funkcije, osobine, vrline i slabosti kao i ljudi drugih profesija. Kao profesionalac, on radi ono što se od njega traži i što se adekvatno plati u konkretnom društvenom kontekstu. Profesionalni glumac kontroliše svoj glas, svoje lice i svoje telo, kao što kontroliše i svoje emotivno pamćenje, maštu, postupke. Ono što nam glumac prikazuje na sceni je uvek niz namernih, svrsishodnih radnji. Postupci glumaca su uvek svrsishodni. Sasvim je drugo pitanje svrhe: za koga glumac radi. Za publiku, za reditelja, za troje prijatelja u sali, za pisca koji je umro, a koga je lično poznavao, za članicu ansambla - lepu i šarmantnu - kojoj se svi, svako na svoj način, udvaraju, za upavnika od koga se očekuju bolje uloge ili veća plata. Profesionalni glumac je uvek u istoriji igrao za nagradu, ali je ta nagrada imala bezbroj oblika.
Može glumac da postane i nad - marioneta reditelju-ako to želi, ako ga je ovaj ubedio, hipnotisao, zaveo, osvojio, kupio. Svaki postupak glumca je njemu koristan te nije nesvestan i haotičan. Glumac koji vlada svojim zanatom želi da bude što više na sceni, da što više radi, a to nije moguće ako on postupa nepredvidljivo, ponaša se nepouzdano i stvara haos!
O kojoj umetnosti je ovde reč? Koja to umetnost ima za "orudje" ili "gradju" ili "materijal" ljudsko telo? Arhitektura? Naravno, ne. Koji to umetnik ima svoje telo kao svoj instrument? Glumac.

Šta treba da bude još? Svaki glumac se brzo troši, jer je bio SVE, jer je živeo brzinom svetlosti...
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30918
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 15 Мај 2008, 23:31

Mnogo buke ni oko cega. :roll:
Слика