cyber reputacija

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Smilies
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 06 Јан 2006, 01:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

cyber reputacija

Порукаод Smilies » 08 Јан 2006, 20:10

Svako ko drzi do sebe, ali i do drugih, mora da drzi do svoje reputacije. To vazi za pojedince, za institucije i kompanije i, naravno, za drzave. Baviti se svojim imidzom, odnosno brinuti o svojoj reputaciji nisu iste stvari. Imidz predstavlja samo spoljnu sliku, odnosno refleksiju nekog realnog stanja. Ta refleksija može biti i iskrivljena. Reputacija, s druge strane, cini skup svih osobina, iskustava, karakteristika, prednosti i mana koje ta osoba ili institucija nosi. U tom smislu, "cyber reputacija" predstavlja samo novi medij i novu formu za percipiranje i sagledavanje, kao i za građenje nečije reputacije.
Nekoliko novih elemenata ulazi u pojam cyber reputacije, a najvažniji od njih je korišćenje Interneta kao medijuma za pocetak naseg paralelnog, virtuelnog zivota. Internet je novina u odnosu na "klasicne" medije zbog interaktivnosti i multimedijalnosti, ogromnog dometa i brzine, nepostojanja cenzure, neformalnosti, mobilnosti i mogućnosti direktnog ciljanja na pojedinca. Dodatni prostor za formiranje cyber reputacije donosi razvoj telekomunikacija i pojava raznih novih formi prenosa podataka, recimo MMS.

Da li su imidž i reputacija sinonimi i šta se podrazumeva pod terminom "cyber reputacija"?

[/b]

Корисников грб
Alexa
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 108
Придружен: 30 Сеп 2004, 17:38
Место: Nepoznata lokacija, negde izmedju jave i sna, u zemlji racunara, video igara, piva i lepih devojaka
Контакт:

Порукаод Alexa » 14 Јан 2006, 09:53

Tragajući za načinom naplate putem SMS naišao sam na jednu firmu koja je nudila baš ono što meni treba. Pošto još nisam pustio ceo projekat u rad, a kamoli sajt nisam se ni učlanio kod njih. Nekoliko dana posle toga vršljajući po ES naiđem na temu koja je sadržala nekih 10 strana pljuvanja po njima... A i cele te "velike firme" kako je oni definišu samo je jedan čovek odgovarao na brojne prozivke... Ja sam potražio drugu firmu sa kojom sad sarađujem... ;)

Da su ti imalu sajber reputaciju ja bi sad bio kod njih... ;) :)
svaki dan i najbolje .

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3538
Придружен: 15 Окт 2005, 19:08

Порукаод prozak » 14 Јан 2006, 10:11

Drugim rečima : DOBAR GLAS SE DALEKO ČUJE ‚‚pa tako i u cyber prostoru.
Mudrac zna i nepomerajuci se sa mesta.
Ne gledajuci vidi
Ne radeci cini