Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1219
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Re: Re:Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 17 Окт 2016, 23:13

nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:
Moj sin Denis je preminuo 25.07.2005.godine... treceg dana provedenog uKUCI MRAKA - Internoj klinici UKC-a Tuzla...
Umesto da ga povedemo kuci jer mu "nije nista", supruga i mene je docekalo mrtvo telo naseg sina... na intenzivno nezi - TRECI DAN!
Da, treci dan je stigao na intenzivnu negu, kada je vec bilo kasno, prekasno! I NIKO nije znao sta se desilo, od cega je preminuo...
Zaklela sam se mrtvom sinu da ce CEO SVET ZNATI! Bez obzira na pravosudne institucije, ceo svet ce saznati sta se radi u "slavnoj" tuzlanskoj klinici!
Iako mnogi koji su me kontaktirali, ne samo Tuzlaci, znaju imenovane diletante (i njihove zastitnike), valja ih dobro zapamtiti...
Detaljnije u oznacenim i odabranim postovima pod nazivom:
PRAVDA ZA DENISA

O kakvim se diletantima radi jasno je iz njihovog angazmana u kojekakvim udruzenjima. Za nesto bolje i nisu:

MARIO KRIZIC - predsednik Upravnog odbora Udruzenja reumatologa u BiH

I "jaka" mu biografija

Da, biografija je "bitna" (a u praksi NULA!), kao i nezaobilazno mesto u Upravnom odboru UKC-a sve dok mu tetak ne izgubi mesto premijera TK...

Слика Слика

I kompanjon mu:

SALIH AZABAGIC - Plavi krug Udruzenje dijabeticara TK

Слика Слика

Oznacena medicinska sestra je bila u smeni dezurstva na prijemnom odelenju s diletantima Krizicem i Azabagicem prvi dan u subotu 23.07.2005.godine.
Zanimljivo, cak i drugi dan navece, u nedelju 24.07.2005.godine u smeni sa Samirom Hasic koja je bila dezurna od ujutro 24. do ujutro u ponedeljak 25.07.2005.godine...
Na sudu je bila svedok predlozen od tuzenog UKC-a...
Za Azabagica sam tek na sudu saznala da je AzaBagic, a ne AzaPagic kako i na stranici UKC-a pise.
Kad sam ga videla na hodniku prva asocijacija mi je bila "hodajuci mrtvac"...

Eh, moj sine Denise, cedo moje prekrasno... kakvim si diletantima pao u ruke - PROKLETI BILI!
Da su bar jedini... nazalost NISU!
Prozivacu ih dok sam ziva...

DENIS I HIPOKRATOVI KRIVOKLETNICI "SLAVNOG" UKC-a TUZLA... I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE ?

Слика

FTV 23.02.2012. - Odgovorite ljudima - Medicinske greske
Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xb9djANoZb0[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=xb9djANoZb0

I OPET SE ZGROZIH...
Naleteh na jedan video snimak Udruzenja "Plavi krug" i opet videh jednog od Denisovih dzelata (od 1,20 minuta video snimka).
Kako rekoh ranije o njemu/njima:
"O kakvim se diletantima radi jasno je iz njihovog angazmana u kojekakvim udruzenjima. Za nesto bolje i nisu" osim za kojekakva udruzenja... sta bi drugo "strucnjaci"!
Mario Krizic je bio PRVI diletant 23.07.2015.godine, sa ovim svojim kompanjonom Salihom Azabagicem:

Слика

Zalim svakog jadnog pacijenta koji NJEMU, Salihu Azabagicu, dopadne saka! I ne samo njemu:
- PRVI dan je tu i Mario Krizic, dok "brigu" o Denisu
- DRUGI dan nije preuzela isto tako "savesna" Samira Hasic...
- TRECI dan - sta je ostalo Fahiru Barakovicu citajuci njihove nalaze i "dijagnoze"? Zakljucio je da Denisu "nije nista" - ide kuci... NIKADA nije dosao kuci - prokleti da su!
- PRAVA dijagnoza je ustanovljena tek obdukcijom!
PROZIVACU IH DOK SAM ZIVA!

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rMv60lUusFI&feature=youtu.be[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=rMv60lUu ... e=youtu.be

A "jakog" li angazmana ovog "strucnjaka"...

Denisovi dzelati jos nisu odgovarali... gotovo JEDANAEST godina od zlocina tuzlanskih Hipokratovih krivokletnika...
Vise od CETIRI godine je proslo od PRVE PRESUDE i vise od DVE godine od DRUGE pravosnazne (25.02.2014.) po kojoj se UKC Tuzla ponovo zalio, odnosno trazio reviziju Vrhovnog suda FBiH, a ovaj jos cuti!
Bas "azurno"...
Koliko li je jos zrtava Hipokratovih krivokletnika?
Pre i posle Denisa - ko to zna...
Prozivacu ih dok sam ziva...
Neka ih ovaj prekrasni lik i glas proganja svakog trena i neka im ne dozvoli miran san...
PRAVDA ZA DENISA ce stici - mora!

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zRjD9azVApk[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=zRjD9azVApk

Moj prvi video uradjen za mog Sina Denisa... s njegovom omiljenom melodijom obozavane Josipe Lisac ciji se glas orio u stanu...

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=05ZJvJvXh-o[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=05ZJvJvXh-o
nevenkagaragic

Po ko zna koji put nadjoh u medijima upozorenje gradjanima o SIMPTOMIMA koje ne smeju IGNORISATI, vec se HITNO javiti lekaru!
LEKARU da, u PRAVOM SMISLU te recoi! NE DILETANTIMA kojima je moj sin Denis HITNO OTISAO, a oni ga VRATILI.
U toku iste noci Denisa smo PONOVO HITNO ODNELI na Internu kliniku nakon sto smo ga povratili iz klinicke smrti... nazalost ISTIM DILETANTIMA - Krizicu i Azabagicu:

TUZLANSKI DILETANTI Denisovi dzelati:

MARIO KRIZIC

Слика

SALIH AZABAGIC (Plavi krug TK, Plavi krug-Udruzenje dijabeticara - mozes misliti!)

Слика

SAMIRA HASIC

Слика

Nazalost, Fahir Barakovic je prekasno stigao - treci dan, u ponedeljak 25.07.2005.godine sa hrpom predocenih nalaza prethodnih "strucnjaka"... ALI NI JEDNOG KARDIOLOSKOG !

I naravno, s dominirajucom, prepisivanom "ofrlje" dijagnozom - ovisnost (i na sudu priznato)...

Слика

Kako su samo ovi "strucnjaci" mog Denisa olako, nezainteresovano i bahato TRI dana "posmatrali" na prijemnom odelenju Interne klinike UKC-a Tuzla!
TRI DANA! Sve dok nije preminuo...
A imao je SKOLSKE SIMPTOME ANEURIZME!
ONI i dalje bezbrizno "lece" nove jadne pacijente koji im veruju...
Nazalost, pre Denisove smrti nikada nisam cula za aneurizmu.
A onda, za ovih 11 godina, bezbroj puta sam u medijima nailazila na upozorenja gradjanima da NE ZANEMARUJU SIMPTOME, upravo kakve je DENIS IMAO (preznojavanje, nedostatak zraka, pritisak i bol u grudima kao da ga je "bumbar ugrizao" kako je rekao, gubitak svestu...
Imao je nesrecu da su tog vikenda dezurali diltanti i to, po recima jednog doktora NAJGORI u UKC-u (Krizic i Azabagic):

"Najvaznije je UTVRDITI i ISKLJUCITI je li uzrok boli u prsima bolest koja ZIVOTNO UGROZAVA bolesnika"

Слика

"Bol u prsima cest simptom koji nas vodi ljekaru"

Слика
"Dnevni avaz", 09.09.2016.

EDIT - DODATAK 12.10.2016.:

Pronadjoh slucajno, PROKLET BIO SALIH AZABAGIC!

Слика

DR SALIH AZABAGIĆ - JUTARNJI PROGRAM (26.05.2016)
Plavi Krug
Datum objavljivanja: 1. lis 2016.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mladost i lepota... unistena NESAVESNIM lecenjem tuzlanskih diletanata - neka ih ovaj pogled prati do smrti...

Слика

"GRESITI JE LJUDSKI, ALI U GRESKAMA USTRAJATI OBELEZJE JE LUDAKA."

Da "obelezje ludaka" - tako kaze latinska izreka...
A ja cu PONAVLJATI dok sam ziva!
Ali cu isto tako ponoviti i ovu fantastisticnu pricu od pre 3 godine iz sjajne beogradske klinike - Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje".
Pricu o jos sjajnijem doktoru Slobodanu Micovicu istinskom humanisti koji je predan svom pozivu i Hipokratovoj zakletvi - ziv i zdrav bio jos dugo, dugo godina!
Moj Denis nije imao sansu za zivot, pored DILETANATI "slavne" tuzlanske klinike koji mu NISU PRUZILI SANSU za zivot.
Ne, cekali su 3 dana, organizam se saam borio, sve do smrti.
Ni UZ srca nisu uradili iako je imao skolske simptome aneurizme! Prokleti bili!
A OVO TREBA PONAVLJATI:

Слика
"Vecernje novosti", 30.09.2013.

SEDMOČASOVNA DRAMA

JOVANKA OBORILA REKORD: Bila sam klinički mrtva 120 minuta!

11:54, 30.09.2013.
Слика

Jovanki Negovanović (30) u institutu "Dedinje“ lekari u poslednji čas sanirali rascep grudne aorte. Operacija pod rukovodstvom doktora Mićovića trajala sedam sati uz najsavremenije metode

BEOGRAD - Jovanka Negovanović (30) iz Aranđelovca ima mnogo razloga kad kaže: „Srećna sam, hvala lekarima“. Jer, da bi preživela rascep grudne aorte i krvnih sudova vrata, trebalo je stvarno mnogo sreće - da na vreme stigne u bolnicu i da je u operacioni blok uvede tim spreman da izvede izuzetno komplikovan zahvat. A iz hirurške sale Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje“ izvedena je posle sedam sati, kao pacijent koji je najduže održavan u kliničkoj smrti - punih 120 minuta!

To je ono što ovu, inače uvek rizičnu i tešku operaciju, svrstava među raritete i u vrhunskoj medicini, za kojom, generalno, zdravstvo u Srbiji zaostaje.

"Nisam znala da sam bolesna. Spremala sam, 13. septembra ujutro, sina za predškolsko kad me je odjednom zabolelo u grudima. Kao da me neko probada nožem sve do plećke. U aranđelovačkoj bolnici tražili smo uput za Kragujevac, odakle su me poslali za Beograd", priča Jovanka.

Pošto je u firmi u kojoj je radila proglašena za tehnološki višak, posle pola godine ostala je bez zdravstvenog osiguranja.

"U Beogradu niko nije pitao za zdravstvenu knjižicu. Rekli su da je svaki minut dragocen i da me hitno pošalju. U sanitetu sam samo mislila na sina Filipa i da li ću stići živa".

U „Dedinje“ je stigla životno ugrožena. Doktorka Ljiljana Jovović pregledom ultrazvukom brzo je postavila dijagnozu. Sa „pocepanom“ grudnom aortom i krvnim sudovima vrata za Jovanku je vreme curilo kao pesak kroz prste. Svakog minuta rizik od fatalnog ishoda povećavao se za pet odsto.

Doktor Slobodan Mićović, kardiovaskularni hirurg, nije imao dilemu da će ovo biti dug i komplikovan zahvat, a ishod neizvestan. Jer, u prva 24 sata od rascepa aorte podlegne više od polovine pacijenata.

Kad je videla dr Mićovića, Jovanka je izgovorila samo jednu rečenicu: „Doktore, spasite mi život da vidim sina!“ Doktor je uzvratio: „Ništa ne brini. Kad se probudiš, bićeš kao nova i videćeš sina.“ To ju je umirilo.

"Bila je to dramatična operacija", priča dr Mićović.

"Da bismo uradili rekonstrukciju aorte i krvnih sudova vrata, morali smo pacijentkinju da uvedemo u kliničku smrt i potpuno prekinemo cirkulaciju".

Anesteziju je vodio dr Siniša Jagodić, a dr Mićoviću je pomagao vaskularni hirurg dr Dušan Babić.

"Pacijenti se u kliničkoj smrti tokom operacije, po metodi koju je 90-ih godina prošlog veka u Americi usavršio, a onda nas obučio profesor dr Boško Đukanović, direktor Instituta „Dedinje“, obično održavaju od 30 do 45 minuta", objašnjava naš sagovornik.

"Slučaj je, međutim, bio toliko komplikovan da nam je trebalo mnogo duže da oštećenu aortu i krvne sudove zamenimo veštačkim. Bili smo svesni da kliničku smrt koja dugo traje prati veliki rizik da pacijent upadne u komu ili da doživi moždani udar. Drugog izbora, ipak, nismo imali".

Kako mozak bez krvi ne može da izdrži duže od tri minuta, doktor je primenio posebnu metodu protekcije centralnog nervnog sistema. To je naučio u Australiji i pre dve godine počeo da praktituje u Institutu „Dedinje“:

"Pacijent se hladi do 18 stepeni Celzijusovih i potpuno se prekida cirkulacija. Kateteri se uvode u krvne sudove mozga i hladnom krvlju hrani centralni nervni sistem".

Drama je trajala punih sedam sati, a na jutarnjem sastanku lekari iz „Dedinja“, koji su dr Mićoviću bili profesori, rekli su samo: „Bravo.“

"Ovako komplikovani zahvati uspešno se rade samo u nekoliko centara u svetu: u Nemačkoj, Belgiji, SAD, pa i tamo 30 odsto pacijenata tokom operacije doživi moždani udar - kaže dr Mićović. - Institut „Dedinje“ je ovde referentna ustanova za aortnu hirurgiju. Godišnje uradimo više od 100 operacija na ushodnoj aorti i aortnom luku, među kojima je desetak komplikovanih, ali nikada do sada pacijenta nismo tako dugo držali u kliničkoj smrti".

Jovanka se probudila samo dva sata posle zahvata, kao da operacija nije bila toliko rizična.

"Kad sam otvorila oči, prva misao mi je bila: „Izgleda da je doktor bio u pravu. Preživela sam“. A onda sam pored kreveta videla njegovo nasmejano lice. Nikad neću uspeti dovoljno da mu zahvalim".

kurir.rs

KOMENTARI

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Re: Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 17 Окт 2016, 23:32

Da, da, jer "vrana vrani oci ne kopa"!
A menadzment i odgovorni na klinikama LAZU do "poslednjeg daha"...
Ne samo u Srbiji, to je u BiH jos gore!

Lekarska greška teško dokaziva

Greške lekara u Srbiji su nešto što je teško dokazivo pred sudovima, a čini se da im u tome pomažu i pravne začkoljice, međusobna solidarnost i činjenica da malo ko želi da im se zameri.

17.10.2016. | 08:23 > 09:10
Слика

Pravu istinu o postupcima protiv nesavesnih lekara, čini se, svi znaju: pravnici koji su svesni manjkavosti sudskih postupaka protiv "belih mantila", ali i lekari koji zatvaraju oči pred greškama svojih kolega. Sagovornik "Politike" iz sudstva tvrdi da najveći problem u postupcima predstavlja postupanje veštaka koji su, pokazala je praksa, u većini slučajeva, na direktan ili indirektan način, u vezi sa optuženim lekarima.

"Svoje nalaze i mišljenja ne dostavljaju blagovremeno. Kada bi se poštovala rešenja predviđena Zakonom o veštacima, taj problem bi bio rešen. Iako je sud u obavezi da najmanje jednom godišnje analizira rad veštaka i da eventualno primedbe predoči Ministarstvu pravde, on to uglavnom ne radi. Može i da uz obrazloženje predlog zbog nestručnog, neurednog ili nesavesnog veštačenja predloži razrešenje, ali sud retko kada koristi ovo zakonsko rešenje. Istu mogućnost imaju i druge stranke u postupku, ali u većini slučajeva to ne znaju. Nije tajna da su ti veštaci ujedno i aktivni lekari i da poznaju kolege koji se nađu na optuženičkoj klupi", navodi sagovornik "Politike".

Draško Zgonjanin iz Velikog Gradišta, otac Katarine Miloradović koja je preminula krajem 2007. godine nakon prekida trudnoće u Specijalnoj ginekološkoj bolnici "Medikus" u Požarevcu, kaže da je razočaran pravosuđem i da će zahtevati reviziju postupka u kojem su lekari optuženi za nesavesno lečenje njegove ćerke oslobođeni krivice.

"Godinama smo čekali da postupak protiv lekara bude okončan. Neke od sudija su same tražile izuzeće od postupka u ovom predmetu, a veliki problem bili su i veštaci. Lekarska komisija iz Novog Sada koju je sud angažovao u postupku odbila je da radi veštačenje, pa je ono povereno doktorima iz Kragujevca. Nisam lekar, niti pravnik, ali mi je jasno da neke stvari ne funkcionišu kako bi trebalo. Obraćali smo se i Sudu časti Lekarske komore, ali su nam rekli da treba sačekati da se okonča postupak pred sudom. S obzirom da to da je postupak završen oslobađajućom presudom, verovatno ni postupak ovog drugog ne bi bio drugačiji", kaže Zgonjanin.

Advokat Dejan Ćasić, koji je pred beogradskim sudom zastupao porodicu Zorana Novakovića preminulog posle upale zuba, kaže da nepostojanje obavezujućih protokola optuženim lekarima daje mogućnost da se brane tvrdnjom "da su učinili sve što su mislili da je neophodno i da su postupali shodno dobroj lekarskoj praksi".

"U zemljama anglosaksonskog sistema imate protokole šta je lekar dužan da uradi kada mu se javi pacijent s određenim tegobama i u takvim slučajevima je lako dokazati lekarsku grešku. U ovoj situaciji ispada da nekome u našoj zemlji odgovara da nema obavezujućih protokola jer će se lekar uvek braniti rečima: "Imao sam dobru nameru i nisam sumnjao da je trebalo da učinim još neku dodatnu analizu". Treba imati na umu da su svugde u svetu lekari privilegovana profesija - ljudi u lekara gledaju kao u boga. To bi moralo da nosi veći stepen odgovornosti, jer lekarske greške skupo koštaju. U našoj zemlji većina lekara je, ipak, izuzetno dobro obrazovana i savesna, kao i u svakoj drugoj profesiji", kaže Ćasić.

Direktor Lekarske komore Srbije Milan Dinić priznaje da je lekarska greška teško dokaziva, ali se ne slaže s tvrdnjom da veštaci medicinske struke brane svoje kolege lekare kada se nađu pred sudom.

"Na medicinskom fakultetu se uči o najčešćim oblicima neke bolesti i kako se ona leči. Naravno, praksa je nešto sasvim drugo. Zdravlje čoveka je veoma složeno i zato svaki slučaj mora da se posmatra zasebno. Nivo kolegijalnosti, kada govorimo o sudskim veštacima, postoji kao i u svakoj profesiji. Međutim, ne bih se složio da lekari prikrivaju krivicu kolega. Postoje slučajevi kada lekar tuži lekara", kaže Dinić.

Direktor Lekarske komore napominje da javnost uglavnom ne poštuje pretpostavku nevinosti, odnosno da presuđuje pre suda. Dešava se, kaže Dinić, da najbliži srodnici, nezadovoljni ishodom lečenja, optužuju lekare da nisu postupali preofesionalno.

"Postoje lekarski propusti, ali ne treba generalizovati problem. Lekarska komora čini sve da bi se taj broj što više smanjio. U prilog tome govori i činjenica da je od početka godine privremeno oduzeto 30 lekarskih licenci", kaže Dinić.

Podsetimo, pitanje lekarske odgovornosti pokrenuto je nakon smrti osmogodišnjeg Radenka Nikodinovića.

Podsetimo još da je Regionalna lekarska komora Vojvodine u protekle tri godine dobila više desetina pritužbi na rad lekara, ali disciplinska mera nije izrečena ni u jednom slučaju. Prijava ima sve više, ali to je posledica činjenice da su građani sve bolje obavešteni da se žalbe na rad lekara-članova RLKV mogu podneti Sudu časti u okviru ove organizacije.

Građani prijave podnose iz različitih razloga, najčešće zbog sumnje na stručnu grešku lekara, a ređe na samo ponašanje lekara prema pacijentima.

Slučaj ne mora završiti na Sudu časti, jer u okviru Komore postoji Komisija za posredovanje, čija je nadležnost mirno rešavanje sporova.

Autor: Politika, 021

KOMENTARI

"Знају сви да једном могу погрешити па се зато и штите а неко и намерно може погрешити па се опет штите , али на тај начин се не чини добро онима који заиста вреде, а има их у Србији, али сасвим мало "

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Окт 2016, 23:43

Misterija? Kako da ne!
"Misterija" zvana prljavstina i nemar, kao i "pismenost" - primeri Mostara, Tuzle, Sarajeva...
I naravno SVI KRIJU podatke!

BiH - Smrti novorođenčadi predstavljaju misteriju
Bebe umiru, bolnice bez evidencija!

16.10.2016. / 08:51h
Слика
Ilustracija / Vijesti.ba

U Federaciji BiH za šest mjeseci ove godine umrlo je 67 dojenčadi, ali uzroci smrti beba ostali su misterija. Pedijatri i ginekolozi s kojima smo razgovarali našu zemlju svrstavaju u rang s Kongom i Afrikom po stepenu smrtnosti beba, a tragične ishode vežu najviše uz infekcije u bolnicama, urođene anomalije ili jake upale koje izazivaju smrt.

Ono što je sigurno jeste da u bh. porodilištima imamo MRSA-u i sepsu, tvrde federalni zdravstveni inspektori, koji već mjesecima, osim što skupa sa sanitarnim inspektorima provjeravaju higijenske uvjete u bolnicama, detaljno češljaju dokumentaciju i kartone bolesnika. A upravo se loše vođenje evidencije može povezati s visokom stopom smrtnosti u bh. bolnicama.

Šokantan je podatak da su zdravstveni inspektori, zbog neredovne evidencije kartona o bolesti pacijenta, kaznili sve bolnice i 90 posto domova zdravlja u Federaciji BiH sa 10.500 KM! Tvrdi to Adi Gujić, federalni zdravstveni inspektor, koji kaže da su, osim bolnica, kažnjeni i pojedini ljekari sa 500 maraka.

- Samo jedna ili dva doma zdravlja imala su urednu dokumentaciju o zdravstvenom stanju pacijenata, što je šokantno. Situacija je jako loša - kaže Gujić.

Pojašnjava da u zdravstvenu dokumentaciju spadaju i zdravstveni karton, temperaturna lista, stomatološki karton, način izdavanja recepata, kao i informacija o bolesti osobe.

- Bukvalno nalazimo kartone u kojima doktor napiše ime i prezime pacijenta, datum kada je pregledan, dijagnozu i terapiju, ali ne napiše u kakvom je stanju pacijent došao, na šta se žalio, šta su konstatirali pregledima... Dijagnoza se tek na kraju svega piše, a to ništa ne govori bez ostalih podataka - kaže Gujić.

Višnja Tomić, direktorica portala Ringeraja.ba, ove brojke smatra alarmantnim.

- Takve stvari ne bi se trebale dešavati. Sve upućuje na nemar u našem zdravstvu - kaže Tomić.

Dodaje da majke najčešće, kada se desi smrt bebe, sumnjaju na greške ljekara.

Kriju podatke

Gujić otkriva da je bolnica u Mostaru u kojoj su prije umrle bebe, kažnjena već dva ili tri puta zato što ne vodi dokumentaciju. On je izrazio bojazan da bi detaljnim inspekcijskim pregledima broj umrlih beba mogao biti čak veći, jer, kako pojašnjava, mnoge bolnice ne prijavljuju redovno zarazne bolesti.

- Bolnice kriju podatke, a to nije dobro - navodi Gujić.

(Vijesti.ba / Avaz)

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Окт 2016, 23:54

Gospodja SEBI JA, a cija li je... u privatnoj drzavi kako rece jedan doktor...

KLINIČKI CENTAR SARAJEVO
Poslušajte kako Sebija Izetbegović prijeti radnicima (audio): Pomeni me još jednom, zapamtićeš me za života!

Na audio snimku, koji se pojavio na internetu, direktorica Kliničkog centra Sebija Izetbegović prijeti za sada nepoznatom uposleniku
Na internetu se pojavio snimak u kojem Sebija Izetbegović, generalna direktorica Kliničkog centra Sarajevo, prijeti neposlušnim uposlenicima ove zdravstvene ustanove.
„Nemojte se igati glavom. Još jednom čujem jednu riječ da ste uputili Muameri Šehić o tome šta ona piše ili ne piše ... Nemojte kolutati očima, ja vas dobro znam. Ja ću objaviti u medijima kako ste vi napisali da nikad ništa ne radite. Nemojte se igrati sa mnom. Ja vam nisam član vašeg društva propalica na koje ste vi naučili. Ovo je zadnje upozorenje i zadnji naš razgovor. Jeste li me čuli? JOŠ JEDNOM ČUJEM DA STE UZELI MOJE IME U USTA, ZAPAMTIT ĆETE ME ZA ŽIVOTA“, upozorila je Sebija Izetbegović za sada nepoznatog uposlenika Kliničkog centra Sarajevo.
Nakon ove prijetnje, što se može čuti i na samom snimku, direktorica Izetbegović pita svog podređenog da li je dobro razumio njene riječi, te mu ponavlja da više nikad nije pomenuo njeno ime.
NE PODNOSI JAVNE KRITIKE ...

VIDEO:

SEBIJA PRIJETI

Слика
blaž majer
Datum objavljivanja: 17. lis 2016.

Jos malo...

Sarajevo: UKCS disciplinski goni ljekara
Dr. Dragan Đokanović za Al Jazeeru je govorio o problemu odlaska ljekara sa Kliničkog centra.

Univerzitetski klinički centar u Sarajevu pokrenuo je disciplinski postupak protiv ljekara Dragana Đokanovića, nakon što je prošle sedmice govorio za Al Jazeeru i upozorio na problem odlaska ljekara sa Kliničkog centra...
... 'Samovolja generalne direktorice'
„Sad sam vrlo čvrsto odlučio da se oduprem ovoj samovolji generalnog direktora i pozivam kompletnu javnost, pozivam njenu političku stranku koja je namjestila na to mjesto generalnog direktora da dobro razmisle šta rade...

Слика

Zašto odlaze ljekari sa KCUS-a?
U posljednje dvije godine blizu 300 ljekara specijalista napustilo je BiH.
Zbog spora između menadžmenta Kliničkog centra u Sarajevu i Ljekarske komore BiH situacija se pogoršala i u Sarajevskom kantonu.
Uprava i vlasti, nemaju plan, kako zadržati ljekare.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 19 Окт 2016, 21:48

Sve se moze AKO se HOCE...
Uglavnom se NECE!

Dižem glas za svoje bolesnike

Jasno mi je da je Srbija siromašna zemlja, ali sam siguran da se preraspodelom postojećih sredstava, iz drugih sfera života i rada, može obezbediti neophodna finansijska podrška lečenju najtežih bolesnika

Autor: Dragan Delić
Слика

utorak, 18.10.2016. u 08:15

Слика
(Фотодокументација „Политике”)

Asklepije, starogrčki bog lekarske veštine i lečenja, sin Apolona i Koronide, mogao je da izleči svakog bolesnika, čak je i mrtve u život vraćao. Bojeći se da bi se širenjem lekarske veštine ljudi mogli sasvim spasiti smrti, da bi se uskrsavanjem mrtvih remetio red u prirodi, Zevs ubija Asklepija gromom. Po drugom mitu, ubio ga je zato što mu se Pluton žalio da je broj mrtvih značajno opao.

Tokom proteklih vekova, na svu sreću, mnogo toga se promenilo i danas lečenje i izlečenje bolesnika zavisi od dobro organizovanog, kvalitetnog, efikasnog, bezbednog i na naučnim dostignućima ustrojenog zdravstvenog sistema. Naravno, lekari nisu „džepno izdanje bogova” i njihova uspešnost se kreće u mnogobrojnim jasno definisanim okvirima kao što je npr. i dostupnost novih (inovativnih) lekova. Međutim, ti novi lekovi koji dovode do zalečenja ili izlečenja, uz efemerne neželjene efekte, godinama su za naše bolesnike bili samo činjenice s interneta ili (surova) spoznaja da ih ima u susednim zemljama, npr. Hrvatskoj, Albaniji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori. Napokon, posle višegodišnjeg insistiranja struke i udruženja pacijenata, Centralna komisija za lekove Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) 23. septembra utvrdila je spisak od 28 prioritetnih lekova, što je omogućilo pokretanje postupka za zaključenje posebnih ugovora s proizvođačima tih lekova. Ne sporim činjenicu da među ovim lekovima ima i neophodnih, ali šta je s ostalim lekovima (više od 180) koje godinama, posle registracije i stručne verifikacije, željno očekuju naši bolesnici.

Na primer, od 2012, do danas, registrovano je u Srbiji pet antivirusnih lekova za lečenje hronične hepatitis Ce virusne infekcije. Hepatolozi Srbije su na stručnim sastancima jasno definisali protokole lečenja sa (samo) tri nova leka, i to u pisanoj formi dostavili RFZO. U ovom trenutku, više od 2.000 bolesnika s hroničnim hepatitisom Ce ili cirozom jetre, čeka inovativne lekove, svesni činjenice da im vreme nije saveznik. Naime, bolest je progresivna s mnogobrojnim komplikacijama i razvojem karcinoma jetre, što rezultira visokom smrtnošću u kratkom vremenskom periodu. Problem čine složenijim i činjenice da ova infekcija značajno redukuje kvalitet života bolesnika i donosi epidemiološke probleme jer se prenosi putem krvi, seksualnim putem i s inficirane majke na novorođeno dete.

Ne zaboravimo da je u Srbiji oko 80.000 ljudi inficirano ovim virusom. Zato ostaje nejasno na osnovu kojih stručnih kriterijuma i etičkih principa je usvojena prioritetna lista lekova? Kako saopštiti bolesnicima s hroničnom hepatitis Ce virusnom infekcijom, ili nekim drugim kliničkim entitetom, da oni mogu/moraju da čekaju neka bolja vremena i veće razumevanje onih koji odlučuju o njihovim životima. U međuvremenu, mi kliničari ćemo bespomoćno posmatrati njihovo umiranje, pokušavajući da im olakšamo poslednje dane života. Kako saopštiti kliničarima da sav njihov trud i potrošeni sati na usaglašavanju i izradi protokola lečenja nisu uvaženi kao razumni, urgentni, stručno utemeljeni i ekonomski opravdani predlozi? Ko je „nametnuo” Centralnoj komisiji za lekove (termin koji navode pojedini članovi komisije u internom razgovoru) da razmatra samo lekove iz četiri oblasti humane medicine i da ti troškovi budu u okviru jasno određenih finansijskih sredstava? Ko je preuzeo ulogu da odlučuje o tuđim životima? Da li i u ovoj situaciji važi pravilo da u zemlji gde imena i funkcije igraju glavnu ulogu, struka, medicinska etika i opšteprihvaćeni vodiči dobre kliničke prakse postaju nebitni? Da li i ova situacija potvrđuje pravilo da je Srbija zemlja mudraca, sveznalica i eksperata mlađih od trideset godina i da je zametno i zaludno savetovati nekoga? Jasno mi je da je Srbija siromašna zemlja, ali sam siguran da se preraspodelom postojećih sredstava, iz drugih sfera života i rada, može obezbediti neophodna finansijska podrška lečenju najtežih bolesnika. U suprotnom, primenjivaće se zakon prirodne selekcije, što je za nas lekare ravno sveukupnoj katastrofi. Dižem glas za svoje bolesnike.

Redovni profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu

politika.rs

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 20 Окт 2016, 22:38

Nisam ni sumnjala!
Kada je iko od njih na celom Balkanu PRIZNAO gresku???
Strasno, PRESTRASNO!
MESARI ili DOKTORI??? Al` su se nakotili...
I opet kazem: sve je (to) isto, samo njih (jadnicaka neduznih) NEMA...
"dečak danima imao tegobe i komplikacije, koje nisu primećene i adekvatno lečene"

ISTRAGA MINISTARSTVA ZDRAVLJA DOKAZALA: Lekari krivi za smrt malog Radenka!

Obdukcija tela Radenka Nikodinovića utvrdila da je dečak umro od gasne gangrene izazvane nesavesnim lečenjem ortopeda Dobrivoja Bojanića i pedijatara iz Loznice... Ako biohemijske analize potvrde ove nalaze, protiv lekara će biti podneta krivična prijava

Informer 19. 10. 2016. 22:29

Слика

Osmogodišnji Radenko Nikodinović iz Loznice preminuo je 8. oktobra od posledica gasne gangrene nastale nesavesnim lečenjem lekara iz Loznice, pokazali su prvi rezultati obdukcije!

Kako je Informer saznao u Ministarstvu zdravlja, svi dosadašnji rezultati istrage komisije formirane povodom ovog slučaja ukazuju na to da su loznički ortoped Dobrivoje Bojanić i pedijatri iz Doma zdravlja u ovom gradu odgovorni za smrt dečaka.

MALI RADENKO BI PREŽIVEO DA SU MU ODSEKLI RUKU?! Dečak iz Loznice umro od gasne gangrene, evo šta piše u otpusnoj listi!

Ukoliko i biohemijske analize, koje se očekuju za desetak dana, potvrde ove nalaze, protiv njih će najverovatnije biti podneta krivična prijava za nesavesno lečenje i teško delo protiv zdravlja ljudi, za koje je zaprećena kazna od dve do 12 godina robije.

Strašna infekcija

Rezultati obdukcije nesumnjivo ukazuju na to da dečakova rana posle otvorenog preloma podlaktice nije dobro očišćena, zbog čega je došlo do infekcije. Pošto infekcija nije adekvatno lečena, izazvala je gangrenu.

- Prvi podaci obdukcionog nalaza pokazali su da je Radenko umro od gasne gangrene, koja je velikom brzinom ušla u krvotok. To je najozbiljnija komplikacija u medicini, koja se širi velikim intenzitetom i u većini slučaja protiv nje nema spasa. Gasnu gangrenu je prouzrokovala rana na dečakovoj ruci, iz koje su izolovane čak tri vrste bakterija. To jasno ukazuje na činjenicu da lekari koji su primili Radenka neposredno posle povrede nisu očistili ranu na njegovoj ruci. Ona je morala da bude čista i sterilna - otkrivaju za Informer u Ministarstvu zdravlja i dodaju:

Ko su odgovorni lekari iz Loznice

Слика

* Ortoped Dobrivoje Bojanić - stavio longetu na Radenkovu ranu posle povrede, ali rana nije dobro očišćena

* Pedijatri iz Doma zdravlja - prilikom tri pregleda, 2, 3. i 4. oktobra, nisu primetili da se Radenkova rana inficirala

Слика

* Dežurni pedijatar Doma zdravlja Milena Filipović - u sredu, 5. oktobra, i pored činjenice da je Radenko imao visoku temperaturu, rekla njegovim roditeljima da je dete zdravo

- Na sve to, unutrašnjim nadzorom naših inspektora, utvrđeno je i da je pored otvorenog preloma i inficirane rane, dečak danima imao tegobe i komplikacije, koje nisu primećene i adekvatno lečene. To je prouzrokovalo tešku kliničku sliku pacijenta sa, nažalost, smrtnim ishodom. Nalazi su dalje poslati na biohemijske i histopatološke analize, koje će biti gotove za desetak dana, nakon čega će delovati i tužilaštvo u Loznici. Ako ti rezultati potvrde nalaze obdukcije, nema sumnje da postoje svi uslovi da se protiv odgovornih lekara u Loznici podnesu krivične prijave - objašnjavaju u ministarstvu.

Tužilac u Loznici Zoran Nestorović rekao nam je da još čeka da dobije nalaze obdukcije, nakon kojih će preduzeti dalje korake.

SESTRA TRAGIČNO PREMINULOG RADENKA NEUTEŠNA: Zašto je bata otišao da se igra sa anđelima, zašto se više neće igrati sa mnom!

- Istraga u ovom slučaju još je u toku, pored obdukcije, čekamo i detaljne rezultate spoljnog nadzora rada Opšte bolnice u Loznici i Instituta za majku i dete, kao i još neke izjave lekarskog osoblja koje je učestvovalo u lečenju dečaka - rekao nam je Nestorović.

Sprečiti nemar

Milan Nikodinović, otac malog Radenka (8), kaže za Informer da kažnjavanje odgovornih lekara ne može da im vrati sina, ali da je njegovoj porodici stalo do toga da se sazna istina.

ČUVENI SRPSKI HIRURG O SMRTI MALOG RADENKA: Deca nam umiru jer lekari polažu ispite preko veze!

- Znao sam da će izveštaj sa obdukcije potvrditi da je lekarski nemar ubio moje dete! I zbog toga neko mora da odgovara. Dokle više? Javljaju mi se roditelji iz cele Srbije čija su deca takođe stradala zbog lekarske greške. Moje dete ništa ne može da vrati, ali ne želim da ikada više ijedno dete strada zbog nečijeg nemara i neopreznosti - istakao je Milan Nikodinović.

Institut: Dečaka lečilo 56 lekara

U Institutu za majku i dete nisu želeli detaljno da komentarišu nalaze obdukcije dok svi rezultati ne budu gotovi.
- Dete je došlo u teškom stanju, sa ozbiljnom kliničkom slikom. Gasna gangrena je bila rasprostranjena u velikoj meri i zahvatila je veliki deo krvotoka. Čitav konzilijum, oko 56 lekara, danonoćno je pratio njegovo stanje i učinili su sve što su mogli, čak i preko njihove stručnosti i profesionalnosti. Suvišno je komentarisati da je neko od njih napravio lošu procenu pri lečenju jer ništa nismo mogli više da učinimo - rekao je jedan od doktora koji je bio u timu.

informer.rs

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 20 Окт 2016, 22:47

Oh, pa sta je tu novo, u BiH je to "normala"... da ne kazem "redovno stanje"...
A uprava demantaje - naravno, ni TO nije nista novo!

Pacijenti tvrde, uprava demantuje: U bolnici u Zenici zabilježeni slučajevi MRSA-e i sepse

Stanje u Kantonalnoj bolnici Zenica, prema riječima pacijenata koji su kontaktirali naš portal, nije na najboljem nivou. Nedostatak medicinskog materijala i nedovoljan broj medicinskih tehničara su sve češći problemi u zeničkoj bolnici, a poseban problem predstavlja i informacija da se pojavila i MRSA, koju u upravi bolnice demantuju.

Piše: E. M./Klix.ba prije 14h 3 min

Слика
Služba za zarazne bolesti Kantonalne bolnice Zenica (Foto: Arhiv/Klix.ba)

Portalu Klix.ba obratio se pacijent Kantonalne bolnice Zenica (identitet poznat redakciji) koji je istakao kako je već duže vremena u ovoj zdravstvenoj ustanovi prisutna bakterija MRSA. Njemu i drugim pacijentima na odjelu Hemodijalize u više navrata je rađen bris kože, ali niko od njih nije dobio nalaze.

"Tražio sam svoj nalaz, ali mi nisu dali. Uz prijetnju advokata i policije dobio sam svoj nalaz gdje je utvrđeno prisustvo bakterije MRSA na koži. Stanje u bolnici je užasno, ljudi dobivaju i sepsu. Išao sam u Ministarstvo zdravstva, zvao policiju koja je napravila zapisnik, mislio sam da će se stanje promijeniti, ali ništa", izjavio je za Klix.ba pacijent.

Istakao je kako ljekari razmatraju ostanak ili slanje kući pacijenata koji imaju sepsu te da su mnogi njegovi prijatelji umrli. Posebno je istakao problem Kantonalne bolnice Zenica sa medicinskim kadrom, da su tokom hemodijalize u četiri sale angažovana samo dva tehničara.

"Ljekara nikada nemamo poslije 14 sati, a i do 14 sati rijetko kad se pojavi. Otkako je otvoren hemodijalizni centar u Kaknju, dolje je otišlo osam tehničara, a mi pacijenti smo u katastrofalnom stanju da smo po dva sata sami u sali", dodao je naš sagovornik.

Nedostatak medicinskog materijala, kako kaže, rješava se tako što se alkohol i dezinfekciono sredstvo razrijede vodom, aparate brišu običnim krpama, majicama i drugim nehigijenskim materijalom. U razgovoru s ljudima koji se razumiju u ovu problematiku istakao je da su ostali iznenađeni takvim pristupom medicinskog osoblja prema pacijentima koji imaju teška oboljenja.

"Niko ne može vjerovati u ovo, svi kažu da osobe koje imaju bakteriju trebaju biti u izolovanoj sali. Otišao sam u Ministarstvo, predao čovjeku sve dokumente, došao nakon dva mjeseca da pitam jesu li išta poduzeli, a on ne zna ni šta je dobio. Ja sam uvidom u svoje nalaze preko advokata i policije saznao da sam pozitivan na MRSA-u na koži, a da mi je u krvi bila, pitanje je da li bih preživio", izjavio je naš sagovornik koji je želio biti anoniman te dodao da su posebno ugroženi pacijenti koji imaju katetere.

Iz Kantonalne bolnice Zenica za Klix.ba su demantovali navode o postojanju MRSA-e u ustanovi dodavši da je samo jedan slučaj zabilježen početkom 2016. godine.

"Od početka 2016. godine u Kantonalnoj bolnici Zenica prijavljen je jedan slučaj bolničke infekcije uzrokovane bakterijom Methicillin-resistant Staphylococcus aureus (MRSA). Radilo se o pacijentu koji je prije prijema u našu ustanovu imao hiruršku intervenciju u drugoj državi. Infekcija je dijagnosticirana, prijavljena, provedeno je liječenje i kao oporavljen otpušten je kući. Provedene su sve mjere prema protokolu o sprečavanju širenja infekcije MRSA-om. U toku liječenja u Kantonalnoj bolnici Zenica nije bilo slučajeva širenja ove infekcije na druge pacijente", saopćili su za Klix.ba.

Na pitanje o stanju na Odjelu za hemodijalizu, iz zeničke bolnice nisu mogli odgovoriti jer su nadležni za odgovor bili službeno odsutni te su dodali da će informacije biti naknadno dostavljene.

Otporni oblik stafilokoka mnogo je opasniji od neotpornog jer je njegova patogenost veća, zarazniji je i teže se liječi. Najviše ugrožava novorođenčad koja nemaju razvijen imunološki sistem, starije osobe i one koje boluju od teških i hroničnih bolesti. Prisustvo MRSA-e na zdravom organizmu ne mora izazvati nikakve probleme, dok kod osoba sa oslabljenim imunitetom, dubokim ranama i intravenskim kateterima može biti pogubno za život.

U navedenim slučajevima prodor MRSA-e u tijelo može dovesti do teških posljedica trovanja krvi, infekcija kostiju, infekcije srčanih zalizaka...

Bakterija MRSA koja može biti prisutna na koži, a da ne uzrokuje daljnja oštećenja, najvjerovatnije neće inficirati osoblje i posjetitelje osobe koja je zaražena bakterijom. Međutim, oni mogu biti prenosnici mikroorganizama na osobe koje pripadaju navedenim rizičnim grupama.

klix.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 20 Окт 2016, 23:13

Pa gospodji SEBI JA muzic napravio "privatnu drzavu" (kako rece dr Dragan Radovanovic )

OSILILA se gospodja, kad ste joj DOPUSTILI!
Ili niste?

Nastavljen 'rat': U KCUS-u nema mjesta za 'Doktora'

20.10.2016. |12:46 >12:51

Слика
Autor teksta:Dino Bezdrob

Služba koja obezbjeđuje Univerzitetski klinički centar u Sarajevu i koja se brine za sigurnost imovine i lica vratila je sa kapije zdravstvene institucije distributera magazina "Doktor" uz obrazloženje da stručni magazin nikako ne smije biti podijeljen na Kliničkom centru.

Radnicima je jučer onemogućeno da podijele stručno informativni magazin "Doktor" čiji je izdavač Ljekarska komora KS.

N1 saznaje da su sigurnosne službe UKCS-a, nakon nemilih situacija između Ljekarske komore KS i direktorice Sebije Izetbegović, zabranili distribuciju lista u Kliničkom centru. U firmi koja štampa i vrši distribuciju ovog magazina potvrdili su nam da su njihovi uposlenici jučer vraćeni s kapije KCUS-a.

Inače, list "Doktor" je glasilo svih ljekara Kantona Sarajevo, koji služi za promociju dobrih vrijednosti u zdravstvu KS, navode iz Ljekarske komore.

"Nažalost zabrana slobode govora koju zagovara profesorica Izetbegović među uposlenicima UKCS-a u direktnoj je koliziji sa demokratskim društvom i vijekom u kojem se nalazimo, jer njeni svakodnevni postupci podsjećaju na nešto sasvim drugo", navode u Ljekarskoj komori.

Iz Ljekarske komore KS pozvali su sve ljekare da svoj primjerak preuzmu u prostorijama Komore.

Dosad je iz štampe izašlo više od 40 brojeva ovog magazina.

Reakciju KCUS-a na ovaj događaj još nismo dobili premda smo je tražili.

ba.n1info.com

KOMENTARI

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Re:Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 23 Окт 2016, 19:49

nevenkagaragic пише:Da... "Svakog minuta rizik od fatalnog ishoda povećavao se za pet odsto."
Nazalost, srecu da se "naleti" na pravog, predanog, istinskog humanistu nije svakom data...
Koliko je minuta izgubljeno od 23. do 25.07.2005.godine koje je moj sin Denis proveo na u tuzlanskom "slavnom" UKC-u?

I JOS NE PRIZNAJU GRESKU!

Ispovest: Bila sam mrtva 120 minuta!
Tridesetogodišnjoj Jovanki Negovanović u institutu „Dedinje“ lekari u poslednji čas sanirali rascep grudne aorte. Operacija pod rukovodstvom doktora Mićovića trajala sedam sati uz najsavremenije metode
... Svakog minuta rizik od fatalnog ishoda povećavao se za pet odsto.
Doktor Slobodan Mićović, kardiovaskularni hirurg, nije imao dilemu da će ovo biti dug i komplikovan zahvat, a ishod neizvestan...

СликаСлика
http://s26.postimg.org/h11u4hv09/114_2_ ... bila_s.jpg
"Vecernje novosti", 30.09.2013.

I opet se vracam na PRAVE Hipokratove sledbenike, ljude koji su se posvetili svojoj profesiji i zakletvi - moram!
Jos jedan clanak o dr Slobodanu Micovicu...

PREŽIVEO PUCANJE SRCA NAPOLA
... Dr Slobodan Mićović, kardiohirurg Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje“, koji je operisao Dželadina, kaže da je pacijent imao sreće jer u prva dva do tri dana 75 odsto ljudi umre zbog ovog problema...

A ja ostadoh bez teksta i ne mogu da verujem sopstvenim ocima sta procitah iz pera "slavnog" tuzlanskog sudskog vestaka!
NEVEROVATNO - nakon toliko godina Zdenko Cihlarz prakticno PRIZNAJE da je bio „dzoker“ kako ga, kazu, zovu u Tuzli!
CIJI? Tuzlanskih tuzilaca koji su ODBACILI KRIVICNU PRIJAVU pre 10 godina (na osnovu njegovog "strucnog" vestacenja) ili UKC-ov?
Oh, da, bivsi zaposlenik, penzioner UKC-a, a tek UHODANA SPREGA S TUZILASTVOM...!
Sam je sebi "skocio u usta"... i DEMANTOVAO SVOJ "nalaz i misljenje" vestog sudskog vestaka!
Pronadjoh njegov tekst:
"Pravna odgovornost ljekara osnovna sudsko medicinska načela vještačenja ljekarske odgovornosti"

"Zdenko Cihlarž - Časopis Vještak, iz oblasti teorije i prakse vještačenja, na području Bosne i Hercegovine
Volume 1 No. 2 March 2015. pp. 214-218
Prof dr sc , specijalista sudske medicine i specijalista patolog, Tuzla, Bosna i Hercegovina, zdenko.cihlarz@bih.net.ba"

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.org/ho2jtubax/Cihla ... na_216.jpg

I STA DA MU COVEK RADI???
Ne verujem u boga, ali bi volela da ipak postoji za Cihlarza, Ivu Iveljica, Koval Slavena i jos mnoge...
"Krasan" stvarno VESTAK Cihlarz...

ZAR NE?

O DVOJCU tuzlanskih tuzilaca vec sam sve rekla... i PONAVLJALA...
Ne, necu vas ostaviti na miru!
ETO KAKVA "etika" i kakvi "moralni" likovi ODLUCUJU o zivotu i smrti, istini i pravdi?!

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 30 Окт 2016, 09:16

Kao st vec rekoh vise puta : SVE JE ISTO... nazalost!
Samo NJIH NEMA.

Komentar: Anestezija

Stara boljka našeg pravosuđa je da većina postupaka traje duže nego što bi trebalo. Simptomatično je da u tu grupu spadaju upravo oni koja se vode protiv lekara zbog nesavesnog lečenja

Nataša Bijelić | 26. oktobar 2016. 12:03 | Komentara: 0
Слика

LjILjANA Arambašić je imala samo 18 godina kad je u strašnim mukama umrla šestog dana po prijemu u bolnicu. Agonija njene porodice traje i dalje, već 12 godina, jer suđenje do danas nije okončano. Oni još ne znaju da li je svih petoro lekara, koliko ih je na optuženičkoj klupi ili neko od njih, odgovoran što na vreme nije ustanovljeno da je nesrećna devojka imala upalu slepog creva.

Ovaj maratonski postupak obeležilo je ukidanje prvostepene presude, promena sudije, veliki broj odlaganja, a razlog za poslednji ostavlja gorak ukus u ustima. Branilac jednog lekara se javio svom klijentu samo deset minuta pre početka suđenja i kazao da je morao hitno da otputuje u inostranstvo. A trebalo je još samo da se održe završne reči, posle čega bi se objavila prvostepena presuda.

Stara boljka našeg pravosuđa je da većina postupaka traje duže nego što bi trebalo. Simptomatično je da u tu grupu spadaju upravo oni koja se vode protiv lekara zbog nesavesnog lečenja. Mnogi će reći, sa pravom, da su to komplikovana suđenja, gde je potrebno sve dobro ispitati, obaviti gomilu veštačenja, na tas staviti svaki delić dokaza.

Zakon kaže da niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno. I to je tačno. Ali, zar baš sve to mora toliko dugo da traje? Zar je potrebno da porodica svaki put iznova sve preživljava, pitajući se da li je možda nešto moglo da se uradi, da li je i ko je kriv? Takvo pitanje devet godina postavljaju i roditelji trogodišnje Anje Grahovac, koja je umrla posle operacije katarakte. To se pitaju i najbliži Jelice Radović (19), devojke koja je pre deset godina preminula posle operacije čukljeva. Da li će proći decenija da se utvrdi i da li je neko od lekara kriv za smrt osmogodišnjeg Radenka Nikodinovića?

novosti.rs

Slučaj "lekarska greška" još bez epiloga - odloženo ročište
U Prvom osnovnom sudu u Beogradu ni juče nije počelo izlaganje završnih reči na ponovljenom suđenju za "lekarsku grešku“ u slučaju smrti Ljiljane Arambašić (18) iz 2002.
Planirano ročište, na kome su tužilac, petoro optuženih lekara Kliničkog centra i njihovi branioci trebali da iznesu završne reči, odloženo je zbog nedolaska jednog od branilaca Vladimira Petrovića, koga je sud zbog toga kaznio sa 80.000 dinara.

Слика

STRASNO!

Neobjašnjiva smrt devetnaestogodišnje Ljiljane Arambašić iz Borče
Sedam dana, četiri klinike i smrt
Od 13. do 21. februara nesrećna devojka je boravila u četiri klinike i na kraju, bez jasne dijagnoze, umrla na Institutu za infektivne i tropske bolesti. Porodica podnela krivičnu prijavu protiv zdravstvenih ustanova

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 30 Окт 2016, 09:36

Svaka cast Marko Andrejic na tekstu!
Nazalost TO "HVALA" NE vazi samo za Srbiju...
"HVALA" istima i slicnima u Tuzli, BiH i sirom Balkana...

Hvala Srbijo

Oct 8, 2016

Dve godine borbe, dve godine potrošenog vremena, ko zna koliko novca uloženo u lečenje, koliko manifestacija i događaja organizovano u njegovo ime i u dobrotvorne svrhe, dve godine smejanja i plakanja, uživanja i bolova, dve godine padoše tek tako. Povodom smrti moga mlađeg brata, sedamnaestogodišnjeg učenika Prve gimnazije Beograda, želeo bih da se nekim ljudima zahvalim za sve što su učinili za mene i moju porodicu, a nekima i ne.

Hvala lekarima koji su nesposobni da uspostave dijagnozu nekoliko meseci, hvala im što ne znaju da čitaju MR snimke i da vide tumor na njima, već čekaju da se uveća i do četiri puta i onda dođu do zaključka da je to ipak tumor a ne nešto drugo što su mislili da je i onda bude kasno za operaciju u inostranstvu.

Hvala dr. Danici Grujičić koja je bila toliko prijatna i uljudna da je uspela da izdvoji dva minuta da pomeri svoju guzu sa udobne kožne fotelje i pogleda mog bolesnog brata, njenog pacijenta kojeg je operisala, na samom parkingu u kolima. Hvala joj što je nakon naših visokih veza i mnogobrojnih odbijanja, pogledala njegove snimke i rekla kako je izlečen, a nije bio očigledno.

Hvala lekarima, njih pet, dežurnih taj dan, sa VMA koji nisu hteli da ga pogledaju kada je imao prvi u nizu mnogih epi napada, dok se on grči u kolima hitne pomoći zato što on “nije” njihov pacijent.

Hvala (većini) medicinskih sestara koje su uvek bile tu kada je trebalo i sve su nam lepo objašnjavale, nikada nisu bile drske ni uživo ni preko telefona, koje su imale smelosti i hrabrosti da nas pitaju zašto smo tražili socijalnu pomoć u vidu pelena, kada smo već dobili novčanu pomoć. Pa Bože moj, verovatno ne znaju da ta novčana pomoć ne pokriva ni polovinu sredstava i lekova za lečenje moga brata, naša je krivica što nismo svi medicinski obrazovani pa da im objasnimo kako se ponaša prema bolesnima. Sad znamo za ne daj Bože, sledeći put.

Hvala celom ministarstvu zdravlja koji smatra da osobe u kolicima mogu iznenada prohodati ispred zgrade onkologije i popeti se uz stepenice, jer što bi oni trošili pare na popravku rampe za osobe as invaliditetom. Nije kao da pare idu iz njihovih džepova ali dobro, kažu čuda se dešavaju.

Hvala taksistima koji se ispred iste zgrade onkologije parkiraju tačno na mestima ispred ulaza i na pešačkom prelazu da ne možeš prići i tako satima sede i jedu burek, čitaju novine, malo igraju “džepni bilijar” pa ako vide bilo kakvu policiju (običnu, saobraćajnu, džukele…pardon, komunalnu) odmah skidaju taxi znak sa kola i beže.

Hvala premijeru Srbije, Aleksandru Vučiću, koji ima (naše) pare za Beograd na vodi, a bolesne ljude i dalje lečimo sms porukama.

A onima kojima ne želim da se zahvalim su:

Osnovne škole “Srevan Sremac”, “Rade Drainac”, “Jovan Ristić”, “Olga Petrov” i “Kraljica Marija” i kulturno umetničkim društvima “Lira” i “PKB” koji su zajedno sa našim prijateljima godine organizovali humanitarnu priredbu za Strahinju i oduševili celu moju porodici ovim divnim gestom. Oni su krivi sigurno.

Studiu glume “Dve besne gliste” koji je organizovao humanitarnu predstavu za Strahinju u kojoj su bukvalno svi uživali i novac donirali za njegovo lečenje. I oni su krivi sigurno.

BELhospice organizaciji i njenim volonterima koji su ga stalno obilazili, zabavljali, gledali filmove sa njim, kupovali mu razne poklone, trčali maratone po Srbiji i Evropi za njega, nabavljali mu razne stvari kako bi mu lakše bilo a koje su gotovo nemoguće za pronaći. I oni su krivi sigurno.

Saši Zdjelaru, mladom fudbaleru koji je bez pogovora prihvatio poziv da upozna Strahinju i poklonio mu nekoliko dresova koji su Strahinji puno značili i dolazio mu u posetu kad je mogao. I on je kriv sigurno.

Rvačkom klubu “Pobednik”, momcima i trenerima koji su ga redovno obilazili i zabavljali, učlanili ga u klub i dali mu člansku kartu iako Strahinja nije mogao da ustane iz kreveta. Momcima koji su mu poklonili mnoge medalje koje su osvajali na turnirima i bili tu za njega do poslednjeg dana. I oni su krivi sigurno.

Mladim košarkašima Partizana, Mihajlu Andriću i Vanji Marinkoviću što su došli kada je Strahinja već bio u zaista teškom stanju i koji su imali razumevanja za situaciju a opet su mu došli u posetu i poklonili mu dres Partizana. I oni su krivi sigurno.

Svim prijateljima i profesorima iz Strahinjine osnovne i srednje škole, koji su ga obilazili kad god su mogli, donirali mu novac i stvari, zabavljali ga, smejali se i veselili se sa njim, posvetili ulicu otvorenog srca u Borči njemu, pokušavali na bilo koji način da mu olakšaju borbu i pomognu da pobedi bolest. Nažalost “onima gore” to očigledno nije bilo dovoljno. I oni su krivi sigurno.

Nadam se da neki neće pogrešno shvatiti dosadašnji sarkazam, jer ja sam zaista zahvalan svima (svima iz dela kojima “nisam” zahvalan) koji su tu uvek bili uz nas.

Strahinja je dobio sve što je poželeo, sve što smo mogli kupili smo mu i omogućili. Dobio je sve sem prilike da ostvari svoj san, da ozdravi i nauči da pravi video igrice. Dobio je sve sem prilike za život.

A vi se i dalje kunite u ovu prelepu državu, promovišite je po svetu, ostanite u njoj i radite za bedne pare i preživaljavajte umesto da živite, budite patriJote i ginite za nju, branite Kosovo rušenjem i paljenjem Beograda i pljačkom trafika i prodavnica i nemojte se ni slučajno žaliti kako je ovde loše.

Hvala Srbijo, nataknem te na ku..c.

Strahinja Andrejić
24.08.1999. - 30.09.2016.

Слика

facyber.github.io

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 30 Окт 2016, 09:55

Ljudi moji pa DOKLE VISE???
Jesmo li mi u 21. veku???

Žena preminula tokom poroda u Gradišci
Tridesetdvogodišnja Jovana Šinik preminula je jutros prilikom poroda u bolnici u Gradišci... Jedna od rođaka preminule žene, koja je insistirala na anonimnosti, rekla je za BN TV da su ljekari porađali Jovanu Šinik čitav dan da bi se nakon toga odlučili na carski rez, ali je porodilja preminula.
- Petak, 28.10.2016. | 17:04

Da, naravno, po njihovom obicaju SVE je BILO "u redu"...

Žena preminula pri porodu u Bosanskoj Gradišci, ljekari se bore za život bebe
... Direktor Opće bolnice Gradiška Vlado Marjanović ističe da je jučer ujutro obaviješten o smrti porodilje, te tvrdi da je već dogovorena i obdukcija. Po njegovim riječima, krvarenje majke ničim se nije moglo zaustaviti, te je završilo hemoragičnim šokom.
"Kad se sve to sagleda, to je neki postotak koji se može desiti u medicini. Potreseni smo i dirnuti, ali nažalost i to se dešava. Ustanovu je posebno interesovalo da li su u datom momentu imali ljude na mjestu, opremu, lijekove, te da li je žena propraćena kako treba. Mogu reći da je bilo uključeno 6-7 ginekologa i anesteziologa, koji su dali sve od sebe, te da su poštovane sve procedure u toku poroda, te u toku uključivanja operacione sale i intenzivne njege", kaže Marjanović, prenosi Euroblic.
Druge detalje toga kako je tekao porod, da li je na vrijeme reagovano i slično, Marjanović ne može da komentariše, ističući da su obdukcija i sve ostalo u nadležnosti drugih službi.
"Moje je da provjerim da li su sve procedure poštovane, da li su svi ljudi bili prisutni i to je sve bilo u redu", tvrdi Marjanović...

Слика

Ne samo porodilista...

"Porodilista u BiH nisu porodilista nego UMORILISTA! A za smrt beba i porodilja nisu krivi samo doktori nego i svi mi koji sutimo i dozvoljavamo im da rade to sto rade!!!"

Слика

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 30 Окт 2016, 10:15

BRAVO, NEKA, samo tako i treba - GLASNO, JASNO, IMENOM I PREZIMENOM!

Otvoreno pismo Sarajke koja boluje od raka doktorima na KCUS-u

okt 29, 2016
Слика

“Obzirom da nisam u stanju da odem do doma zdravlja na infuziju, a kamoli do Koševa, obraćam se “ljekarima” UKCS ovako (putem Facebooka). Znam da dolazi ovo do vas, zbog vas i jeste na public!”, stoji u potresnom pismu ljekarima Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu koje je na svom Facebook profilu objavila pacijentica Iman Agić. Pismo vam prenosimo u cijelosti.

ZA:

Sebija Izetbegović (kapetanica skupo potapajućeg broda)
Velija Zelija (endokrina)
Bisera Gogov (gastroenterohepatologija)
Nenad Vanis (gastroenterohepatologija)
Kenan Nahodović (gastroenterohepatologija)
A. Pilav (gastroenterohepatologija)
Sanjin Sprečkić (gastroenterohepatologija)
Jasmina Muhović (dermatovenerologija)
Aida Šećirbegović Resić (dermatovenerologija)
Denijal Divanović (GAK)
Nermina Hadžagić (neurospihijatrija)
Rusmir Baljić (infektivna)
F. Pinjo (infektivna)
N. Koluder (infektivna)
Enra Suljić (neurologija)…

… cijeli kolektiv abdominalne hirurgije, na čelu sa Šabanovićem i Kacilom i bivšeg direktora “Kliničkog centra” Rusmira Mesihovića.

“Znam i da znate odlično ko sam, ali eto, kad vam se već obraćam, red bi bio i da se predstavim. Ja sam ona “luda Sara” koju ste skidali s dnevnog reda jedni drugima i oduzeli mi na svoja aljkava, neetična i nesposobna nagađanja tri i po godine života.

Pa da je iko od vas, ikad htio bar da me sasluša!!! Na svaki moj pokušaj komunikacije s vama, dobila sam udarac više. U dostojanstvo, u ono što me čini čovjekom, što je trebalo da mi učvrsti vjeru u ostatak ljudske rase.
Mimoilizali ste me bezdušno na hodnicima, iako sam sa suzama molila za termin i 10 minuta vremena. Za 15 minuta pregleda, 7 minuta pričate na mobitel, u dva, tri navrata. Ako ste k'o fol i pokazali interes da me saslušate, kada biste vidjeli gomilu nalaza i dijagnoza koje vucaram sa sobom, slali biste me prvom sljedećem, ko bi vam pao na pamet.

Odlično sam svjesna činjenice da bi sve bilo drugačije, toplije i detaljnije, da sam umjesto hrpetina nalaza, vadila hrpice prljavog papira u kovertama. Ne biste ga dobili, ni da sam imala, iako ste me masu puta prisilili da kao nezaposlena, bolesna građanka, sa zdravstvenim osiguranjem preko biroa, plaćam cifre i cifre za preglede i analize.

Godinama pokušavam da odgonetnem koja je Velija, a koja Zelija? Kad odeš privatno, tepa ti žena. S DIP-a ste me vratili prošle zime, trudnu, jedva sam stajala na nogama koliko sam loše bila. S hodnika. Još ste se Vi na mene istresli, kao da je Vaša nesposobnost i greška koju ste napravili, moja krivica?

Bakirovca. Prišli ste nam proljetos kod Gastra, očarani malom, slatkom, bebicom. Pokušah u svom svom očaju da Vam kažem u pet rečenica užas kroz koji prolazim, da biste me u pola treće prekinuli tom slavnom, skidajućom rečenicom; Obratite se u moj kabinet za termin kod mene. Morali ste za taj imidž dive koji furate barem sofisticiraniji način skidanja nepotrebne bijede s dnevnog reda da smislite. Bljak, zaista. Ova Vaša anakonda na telefonu, kao blizanka one Mesihovićeve. Niste morali ni angažirati novu. Ups, pardon, ipak jeste, stranka im je dvojajčana.

Nahodoviću, Vas očito nisu učili niti osnovnoj kulturi. Strašna je činjenica da se jedan tako nekulturan klošar može zvati doktorom. Pacijent, da je najluđi u kosmosu, trebao bi za Vas biti Vi. Sram Vas bilo bijelog mantila i zvanja kojeg šepureći se kao jalijaš, nosate po krugu Kliničkog! Valjda uz Gastroenterologiju, onakvu sablasnu kakva jeste, ide “ljekar” koji te doslovno vičući na tebe, gura ispred sebe u ordinaciju sa “Hoćeš sad da ti radim gastroskopiju? Hoćeš sad??” Podne prošlo, pola sata. Treći dan nisam jela NIŠTA. Nemam pojma kako stojim na nogama od iznemoglosti. Jecam, “Hoću, svakako nisam ništa jela, boli me praznina utrobe!” Onda ste me zatečeni odgovorom, na huju uzeli u turu iživljavanja, naživo gastroskopije, sa biopsijama, tako iznemoglu, nespremnu, sa galamom “nemoj da mi cmizdriš tu!” Da je u ovoj zemlji mrvica pravde i smisla, takvi poput Vas ne bi dobili posao ni da skupljaju opuške oko trotoara…

Ginekolog! Crtao mi čovjek na papiru malo veći krug, koji je predstavljao kao jajnik, sa puno manjih kružića okolo, koji se zovu folikuli. Cista koju je dijagnosticirao na lijevom jajniku zove se Almas, ima šest mjeseci i osam dana. Znate “doktore” on samo mene ima. To što ste Vi bili u mogućnosti da kupite diplomu, izgleda da će jednu bebu stajati majke. Pa eto, neka Vam je na savjest, ako je vi vampiri u bijelom i imate, pa se nosite s tim kako hoćete. Ili nemojte. Blago Vama, možete i da birate.

Kladim se da me se “doktorka” Hadžagić s neuropsihijatrije i ne sjeća, jer sam skinuta s dnevnog reda doslovno za manje od dva minuta. Dolazim u ambulantu neuropsihijatrijske klinike, kao ležeći pacijent s Gastroenterohepatologije, na konzilijarni pregled. Poslala me Gogovka, jer sam rekla da ću tužiti kliniku zbog upornog mliječnog programa na mom jelovniku koji dobijam kao pacijent, uprkos nalazu intolerancije na laktozu. Silne probleme koje imam, da i ne pominjem. Dakle, dolazim na psihijatriju. Hajde, dešifruj me više neko, molim te!!

“Dobar dan.”
“Dobar dan, gdje ležite i zbog čega?”
“Na Gastru. Imam proliv dvije i po godine, često krvav, svakodnevno povraćanje, bolove i mučnine do iznemoglosti, cijeli jedan spektar različitih hroničnih dijagnoza koje…”
“Šta Vam najteže pada u vezi svega toga?”
“Paaa… obim tih nalaza i pretraga, bez ikakvog odgovora, rješenja…”
“Javit ćete se u nadležni dom zdravlja. Bilo bi dobro da idete tako jednom u dvije sedmice. Na razgovore. Znate. Da se malo rasteretite. Biće to sve ok.”

Multifunkcionalna žena. S onom full vještačkom ljubaznosti, koju ujutro nanosi kroz neki preparat na lice, kao maskaru, puder, sigurno. Otkuca nalaz, potpisa, napriča mi recept za uskrsnuće, spuca za manje od dva minuta dijagnozu, koja će mi zapečatiti sva ostala vrata na koja sam kucala, rijetko uspjevala ući, izlazila još brže nego što može da se zamisli. Poremećaj prilagodbe na stres. Doviđenja, prijatno. Umrežili podatke, nema veze što ne znaju koristiti računare, ima para za zaštitare. Vide na monitoru, u tabeli da si lud, prije nego im se i pojaviš.

Tako moja jezičina, često jedino oružje kojim sam mogla da se borim protiv nepravde, korupcije i svih tih aveti koje susrećemo u krugu, iza Kapije amidžića, daidžića, zemljaka, dobi naziv i psihijatrijsku dijagnozu, brže nego što zaliješ 3u1 kafu vrelom vodom, promješaš i kreneš da sjedneš.

Bisera Gogov, homosapiensu pod upitnikom. Štucate li? Jao, svako Vas jutro, ono kad dušu na nos povraćam, proklinjem, znate Vi sjajno zbog koliko, kojih i KAKVIH propusta.

Hajte da Vam omogućim par instrukcija o povezanosti pankreasa, sa hroničnim poremećajem inzulina. Amilaze, hronična hipovitaminoza D u vrijednosti moje… Ćorava bi svraka potrefila zrno imunološkog problema u hrpi, samo da je htjela da ga nađe. Gdje Vam potpisuju te diplome?

Znate, ja umjesto da uživam sa svojom bebom, i dalje povraćam ostatke duše na nos iz dana u dan… Platim ogromnim bolom svaki zalogaj. Sreća vidite, ako je stvarno rak, što počesto gladujem, što od bolova, što od činjenice da ne pružam ruku i ne ližem ničije guzice. Dosta mi moje. Iz mene ispadaju crijeva, za koja niko od vas više ne zna šta je, ali ste cijelo vrijeme tako sjajno znali da sam luda. Dobra su kombinacija rak i gladovanje. Onako, utješna, a?

Uzeli ste mi sve što je moglo da se uzme. Prošla sam 21 biopsiju crijeva za godinu dana, pola od toga sjeckali ste iz utrobe u kojoj je bila slavna ginekološka cista. Niste bili u stanju trudnoću, koja je čudo sama po sebi, da ustanovite, iako sam u prvim nedjeljama iste bila hospitalizovana i na “detaljnim pretragama”.

U sedmom mjesecu trudnoće, doslovno ste me IZBACILI sa abdominalne hirurgije, iako sam imala nesnosne bolove upale žuči. Mogla sam vala tada da imam i metak u sebi, bez koverte nije blinkalo za pomoć. Uzeli ste mi crno ispod nokta, pamet, nadu, godine… Nisam u stanju bilo kome od vas da dođem, pogledam u oči i da ga pitam “KAKO SAM DO JUČE BILA SAMO LUDA, A PO ZADNJEM NALAZU IMAM NAJAGRESIVNIJI RAK KOŽE???”

Nisam u prilici ni da ponovim nalaz, doveli ste me do dna. Niti imam od koje sebe da odem u krug Ukletih, niti od čega. Štedim snagu, na grame. Povraćam u kanticu, da ne ustajem do kupatila. Imam bebu, znate. Kreteni neškolovani! Imam sina, krenem da mu tepam, pa provalim jecati.

Niti imam snage, ni sredstava za dalja lutanja. Nemam ni krvi ba, sestre se žive namuče dok mi infuziju nakače. Čuvam braonilu k'o 100 eura, a šta mi vrijedi kad dva dana nemam snage ni do doma zdravlja da odem? Nije imao ko ni Almasa da pazi, mama je morala doktoru, a nije ni ona dobro.
Šlagirana onako, trudi se da stvori štošta čega nema… Bosna je zemlja takvih majki… Rano moja, krokodile moj…

Želim javno, dok sam svjesna i pri svojoj ludoj pameti, s kakvom me svi, cijeli moj život poznaju, da kažem svima, apsolutno svima: DA ME, MA ŠTA DA SE DESI, ŽIVU NE VOZE U KOŠEVO BOLNICU!

Vama, koji se zahvaljujući izvrnutim sistemima vrijednosti zovete ljekari, vama koje sam imenom i prezimenom navela na početku HARAM NEKA VAM JE SVAKA SUZA MOG SINA, AKO OSTANE SIROČE.

Iskreno, od srca luda ja koja meščini imam rak, a više veze nemam kako i sa čim da jurišam, ni na šta, ni ništa…

Слика

Obzirom da nisam u stanju da odem do doma zdravlja na infuziju, a kamoli do Koševa, obraćam se "ljekarima" UKCS ovako. Znam da dolazi ovo do vas, zbog vas i jeste na public!

ZA:
Sebija Izetbegović (kapetanica skupo potapajućeg broda)
Velija Zelija (endokrina)...Prikaži više

fokus.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 04 Нов 2016, 16:46

Hmmm... i bas u TOJ "slavnoj" klinici mladi covek 26-ogodisnjak, moj sin Denis Garagic nehajno, drsko, uopste neverovatno, bude PUSTEN (bukvalno!) da umre??!
Nije on u toj klinici proveo sat ili dva - drzali su ga 23., 24. i 25.07.2005.godine - sve do smrti! Pored TAKVIH strucnjaka?
Da, DILETANTI NISU pozvali strucnjake - prokleti da su!
Naravno, slucaj Denis Garagic su KRILI kao "zmija noge"...
Dovoljno je procitati od 22. stranice sta (ni)su (u)radili...
I to ne samo diletanti koji su dezurali 23. i 24.07.2005. (i ostali koji su prepravljali i stimali dokumentaciju), vec i tadasnji medicinski direktor UKC-a Muminhodzic, kao i generalni direktor Mujkanovic - NIKADA nisu odgovorili!
Tek nakon mnogo godina (po pismenom zahtevu sudije) videsmo nalaz NJIHOVE komisije od 25.10.2005.g. koji su KRILI!
Zalosno, sramotno, neshvatljivo!
I STA DA IM COVEK RADI???

Pacijenti iz Sarajeva odlaze na liječenje u Tuzlu
Za mnoge operacije koje su skupe pacijenti ne moraju napuštati BiH. Tuzlanski ljekari rutinski rade mnoge operativne zahvate.

Sve više pacijenata iz naše zemlje poput Nihada Fete iz Sarajeva traže pomoć u tuzlanskoj kantonalnoj bolnici. Kako kažu, kadar Univerzitetske kliničke bolnice (UKC) Tuzla odlikuje se po ljubaznosti i stručnosti.
Feto je zbog aneurizme u UKC Tuzla stigao prije dva dana nakon što nije mogao biti operisan u svom kantonu...

Poslusajte - video N1 :

Слика

Zbog čega pacijenti iz Sarajeva idu na liječenje u Tuzlu

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 07 Нов 2016, 20:02

Bar nesto... iako izgubljeni mladi zivot NIKO ne moze vratiti!
Zalosno, jadno, strasno:
"Bitka za ruku, pretvorila se u bitku za život, koju je mališan izgubio 8. oktobra."

Krivična prijava protiv lekara zbog smrti dečaka
Ministarstvo zdravlja podnelo je krivičnu prijavu Osnovnom tužilaštvu u Loznici protiv doktora Dobrivoja Bojanića zbog nesavesnog lečenja osmogodišnjeg dečaka Radenka Nikodinovića, koji je preminuo od sepse nakon preloma ruke.
„Podneta je krivična prijava po službenoj dužnosti, nakon spoljnog stručnog nadzora”, potvrđeno je Tanjugu u tom ministarstvu...
... Bitka za ruku, pretvorila se u bitku za život, koju je mališan izgubio 8. oktobra.

Слика

Da, logican zakljucak nakon silnih NEMARA takozvanih humanista i Hipokratovih sledbenika (cast izuzecima):

"Sve je ovo suviše sporo i izgleda da će opet razvlačiti ceo postupak do sudnjeg dana, dok se ne zaboravi. Jednog dana će neko, zbog ovakvog odnosa prema pacijentima, da učini nešto nažao doktorima..."

Zar bas gotovo svakodnevno???
A koliko je tek slucajeva SAKRIVENO...

Слика

SLUČAJ DEČAKA IZ LAZAREVCA Dva lekara iz Tiršove osumnjičena za izazivanje smrti malog Aleksandra
Istraga o smrti dečaka Aleksandra Adamovića (4) iz sela Županjac kod Lazarevca, koji je dobio sepsu nakon preloma ruke i potom preminuo vodi se već nekoliko meseci.
Kako je potvrđeno "Blicu", Prvo osnovno tužilaštvo u Beogradu vodi postupak protiv dvojice lekara sa Dečije univerzitetske klinike u Tiršovoj - Đorđa Topličića i Siniše Dučića. Kako navodi dnevni list "Novosti", oni su osumnjičeni za teško delo protiv zdravlja, a na ispitivanju u tužilaštvu su se branili ćutanjem.
Siniša Dučić je hirurg ortoped i poslednje tri godine zamenik generalnog direktora bolnice. Doktor Đorđe Topličić je lekar na specijalizaciji u Tiršovoj...

I zar stvarno da se covek ne zapita - STA DA IM URADI???
Jer, premalena je svaka kazna... premalena... za sve ove mlade zivote... i na stranicama ispred - UZAS!

OSUĐENI LEKARI IZ VRANJA Tri godine zatvora zbog smrti petogodišnje devojčice

Osnovni sud u Vranju osudio je danas na po tri godine zatvora otorinolaringologa Darka Civkanovskog i anesteziologa Slavišu Kanačkog zbog nesavesnog lečenja petogodišnje Dijane Marinković iz Ćukovca koja je preminula u januaru 2011. godine tokom hospitalizacije.

Tanjug | 07. 11. 2016 - 15:45h
Слика
Foto: privatna arhiva / Privatna arhiva
Dijana Marinković

Istom presudom izrečena im je i mera bezbednosti zabrane vršenja lekarskog poziva i dužnosti od po pet godina nakon izdržane zatvorske kazne.

Oni su osuđeni su zbog krivičnog dela - teško delo protiv zdravlja ljudi u vezi sa krivičnim delom nesavesno pružanje lekarske pomoći.

Ovo je prvostepena presuda, tako da osuđeni, njihovi branioci kao i tužilaštvo imaju pravo da se žale Apelacinom sudu u Nišu.

Devojčica je umrla na dečijem odeljenju Opšte bolnice u Vranju 8. januara 2011. godine nakon gušenja, usled potpunog zatvaranja disajnih puteva na početnom delu grkljana.

Mediji su ranije preneli da su nakon prijema u Službi hitne medicinske pomoći devojčica bez pregleda prebačena na dečije odeljenje u Bolnicu, a da su roditelji morali da razvaljuju bolnička vrata jer im se ćerka gušila.

U zbrinjavanju petogodišnje Dijane učestvovalo je protoro lekara specijalista, a o smrti je roditelje u 04:45 obavestio Kačanski.

Prema nalazima i mišljenjima sudsko-medicinskog odbora veštaka iz Niša i Beograda, dvojica optuženih lekara su nesavesno lečili devojčicu jer nisu prepoznali neposrednu životnu ugroženost deteta.

Veštaci su takođe, kako pišu mediji, naveli da lekari nisu obavili preglede iz domena svojih specijalnosti, da nisu organizovali hitan transport u operacionu salu, zatim da nisu obavili medicinsku intrubaciju zbog obezbeđenja prohodnosti disajnih puteva niti se pripremili za trahotomiju u slučaju da zbog otoka postupak ne uspe.

Na obdukciji je, kako je navedno, utvrđeno da je Dijana umrla od gušenja, kao posledice jake upale grla.

blic.rs

Citaju li ovo diletanti tuzlanskog UKC-a?
Citaju li ovo tuzlanski tuzioci Ivo Iveljic i Slaven Koval?
Cita li ovo njihov "dzoker" sudski "vestak" Zdenko Cihlarz?
Citaju li ovo njihovi zastitnici?
PROKLETI DA SU SVI - neka ih molecivi pogled MOG SINA DENISA prati do kraja njihovih jadnih zivota i ne dozvoli im miran san!

Повратак на “Zdravlje”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Yahoo [Bot] и 2 госта