Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1179
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Мар 2016, 22:48

nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:Na danasnji dan pre 100 meseci, 23.07.2005.godine MOJ SIN DENIS je poslednji put bio s nama u nasem stanu...
U popodnevnim satima je bio na Internoj klinici UKC-a tuzla, odakle su ga nonsalantno, vrlo "profesinalno" vratili kuci.
U kasnim vecernjim satima ponovo je otisao, ali sada na rukama odnet, opet istim "strucnjacima" dezurnim u prijemu Interne klinike: Mario Krizic i Salih Azabagic...
NIKADA SE VISE NIJE VRATIO.

Mario Krizic – PRVI "humanista" s reputacijom DILETANT na Internoj klinici UKC-a Tuzla 23.07.2005.godine.

Слика

Ni za ovo NIJE:

Crveni križ - kućna njega - 22.11.2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IQY0WcvsSoU[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=IQY0WcvsSoU

Salih Azabagic, Krizicev kompanjon 23.07.2005.godine, DRUGI DILETANT koji SVAKAKO nije ni za sta...
Nema ga nigde, ne pokazuje se (ne cudi me zasto), osim na FB profilu gospodje sa TROJE decice:

https://www.facebook.com/amra.s.azabagic

Samira Hasic – TRECI DILETANT 24.07.2005.godine preuzima dezurstvo...
O "pametnici" sam vec pisala u citiranom postu.

Слика

kameleon

Fahir Barakovic – CETVRTI koji je jos zatekao Denisa zivog 25.07.2005.godine – PREKASNO!
PREKASNO! Denisu NIJE data sansa za zivot!
Denis nikada nije upucan KARDIOLOGU "zahvaljujuci" diletantima Krizicu, Azabagicu i Hasicevoj koji NISU prepoznali SKOLSKE simptome aneurizme!
Osim toga, Krizic i Azabagic su prvi dan IGNORISALI misljenje kolege Keser Dragana da se radi o "teskom kardioloskom slucaju".
Cak se i Zumrtea Kusljugic svim silama trudila da zataska GRESKE kolega (svojim komisijskim nalazom), a i usmeno ("cak ni ja ne bih videla rupturu ni 25.07.2005.godine" – misli na ultrazvucni pregled koji Denisu NIJE uradjen). Jedino ljudsko od nje je izjava (u 4 oka naravno) da se njoj (njenom detetu) tako nesto desilo, ona bi da ima "ub...." (zna se koga).

Слика

Zdravlje - kardiovaskularne bolesti - 22.07.2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x4r6VMRr_GM[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=x4r6VMRr_GM

Слика

VI Kongres kardiologa - poslovna emisija - 31.05.2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4Uw7_rsjKdM[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=4Uw7_rsjKdM

TO je "slavna" klinika – UKC Tuzla... s kojom se jos uvek sudim – tesko je PRIZNATI gresku, a kod njih ih ima na "tone"...

"GRESITI JE LJUDSKI, ALI U GRESKAMA USTRAJATI OBELEZJE JE LUDAKA."

Moj sin Denis je preminuo 25.07.2005.godine... treceg dana provedenog uKUCI MRAKA - Internoj klinici UKC-a Tuzla...
Umesto da ga povedemo kuci jer mu "nije nista", supruga i mene je docekalo mrtvo telo naseg sina... na intenzivno nezi - TRECI DAN!
Da, treci dan je stigao na intenzivnu negu, kada je vec bilo kasno, prekasno! I NIKO nije znao sta se desilo, od cega je preminuo...
Zaklela sam se mrtvom sinu da ce CEO SVET ZNATI! Bez obzira na pravosudne institucije, ceo svet ce saznati sta se radi u "slavnoj" tuzlanskoj klinici!
Iako mnogi koji su me kontaktirali, ne samo Tuzlaci, znaju imenovane diletante (i njihove zastitnike), valja ih dobro zapamtiti...
Detaljnije u oznacenim i odabranim postovima pod nazivom:
PRAVDA ZA DENISA

O kakvim se diletantima radi jasno je iz njihovog angazmana u kojekakvim udruzenjima. Za nesto bolje i nisu:

MARIO KRIZIC - predsednik Upravnog odbora Udruzenja reumatologa u BiH

I "jaka" mu biografija

Da, biografija je "bitna" (a u praksi NULA!), kao i nezaobilazno mesto u Upravnom odboru UKC-a sve dok mu tetak ne izgubi mesto premijera TK...

Слика Слика

I kompanjon mu:

SALIH AZABAGIC - Plavi krug Udruzenje dijabeticara TK

Слика Слика

Oznacena medicinska sestra je bila u smeni dezurstva na prijemnom odelenju s diletantima Krizicem i Azabagicem prvi dan u subotu 23.07.2005.godine.
Zanimljivo, cak i drugi dan navece, u nedelju 24.07.2005.godine u smeni sa Samirom Hasic koja je bila dezurna od ujutro 24. do ujutro u ponedeljak 25.07.2005.godine...
Na sudu je bila svedok predlozen od tuzenog UKC-a...
Za Azabagica sam tek na sudu saznala da je AzaBagic, a ne AzaPagic kako i na stranici UKC-a pise.
Kad sam ga videla na hodniku prva asocijacija mi je bila "hodajuci mrtvac"...

Eh, moj sine Denise, cedo moje prekrasno... kakvim si diletantima pao u ruke - PROKLETI BILI!
Da su bar jedini... nazalost NISU!
Prozivacu ih dok sam ziva...

DENIS I HIPOKRATOVI KRIVOKLETNICI "SLAVNOG" UKC-a TUZLA... I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE ?

Слика

FTV 23.02.2012. - Odgovorite ljudima - Medicinske greske
Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xb9djANoZb0[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=xb9djANoZb0

I OPET SE ZGROZIH...
Naleteh na jedan video snimak Udruzenja "Plavi krug" i opet videh jednog od Denisovih dzelata (od 1,20 minuta video snimka).
Kako rekoh ranije o njemu/njima:
"O kakvim se diletantima radi jasno je iz njihovog angazmana u kojekakvim udruzenjima. Za nesto bolje i nisu" osim za kojekakva udruzenja... sta bi drugo "strucnjaci"!
Mario Krizic je bio PRVI diletant 23.07.2015.godine, sa ovim svojim kompanjonom Salihom Azabagicem:

Слика

Zalim svakog jadnog pacijenta koji NJEMU, Salihu Azabagicu, dopadne saka! I ne samo njemu:
- PRVI dan je tu i Mario Krizic, dok "brigu" o Denisu
- DRUGI dan nije preuzela isto tako "savesna" Samira Hasic...
- TRECI dan - sta je ostalo Fahiru Barakovicu citajuci njihove nalaze i "dijagnoze"? Zakljucio je da Denisu "nije nista" - ide kuci... NIKADA nije dosao kuci - prokleti da su!
- PRAVA dijagnoza je ustanovljena tek obdukcijom!
PROZIVACU IH DOK SAM ZIVA!

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rMv60lUusFI&feature=youtu.be[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=rMv60lUu ... e=youtu.be

A "jakog" li angazmana ovog "strucnjaka"...

Denisovi dzelati jos nisu odgovarali... gotovo JEDANAEST godina od zlocina tuzlanskih Hipokratovih krivokletnika...
Vise od CETIRI godine je proslo od PRVE PRESUDE i vise od DVE godine od DRUGE pravosnazne (25.02.2014.) po kojoj se UKC Tuzla ponovo zalio, odnosno trazio reviziju Vrhovnog suda FBiH, a ovaj jos cuti!
Bas "azurno"...
Koliko li je jos zrtava Hipokratovih krivokletnika?
Pre i posle Denisa - ko to zna...
Prozivacu ih dok sam ziva...
Neka ih ovaj prekrasni lik i glas proganja svakog trena i neka im ne dozvoli miran san...
PRAVDA ZA DENISA ce stici - mora!

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zRjD9azVApk[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=zRjD9azVApk

Moj prvi video uradjen za mog Sina Denisa... s njegovom omiljenom melodijom obozavane Josipe Lisac ciji se glas orio u stanu...

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=05ZJvJvXh-o[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=05ZJvJvXh-o
nevenkagaragic

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Мар 2016, 22:54

nevenkagaragic пише:Pratila sam ovu strasnu pricu, no kako sam upravo dobila dozvolu od novog FB prijatela, Alisanovog oca, zelim upoznati siru javnost...

Ališan Omerbašić se rodio 25.12.2010. godine u Sarajevu. Nakon "rutinske" operacije na Dječijoj hirurgiji Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, dječak je dobio sepsu...

STRASNO:

Posljedice sepse

Procitajte i ovo:

MOLBA / ZAHTJEV Zavodu zdravstvenog osiguranja KS - 27 Novembar 2013 - MOLBA / ZAHTJEV Zavodu zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo za odobrenje korištenja dva (2) para ortopedskih cipelica u toku jedne (1) godine ili dvanaest (12) mjeseci

Слика Слика

Puna podrska roditeljima malog Alisana, Albini i Omeru!
Ne odustajte - PRAVDA jeste spora, ali je ipak dostizna"
Da, istina: "Pitamo se dokle ovakav javašluk, nerad, nemar, nebriga itd. više !!!"
Ali, DOCI CE vreme koje ce POMESTI sam sljam u ovoj drzavi, od pravusudnih ulizica i neradnika, preko zasticenih (nazovi) doktora, do kriminalnih politicara u vrhu drzave! DOCI CE!

Slazem se : "Ovo je dokaz koliko su jaki doktori, ustvari dokaz globalne korupcije."
Dokaza imamo gotovo svakodnevno, no, riba od glave smrdi, jedva cekam da je vidim odfikarenu!
"Ovo nije samo naša borba, ovo je borba svih nas normalnih ljudi !!!"

Krivična prijava protiv neodgovornih ljekara

25 April 2013
Слика

Poštovani,

Od kako smo se vratili iz Njemačke sa liječenja slabije smo Vam pisali. Mislili smo da više nije bilo potrebe pisati o svemu i svačemu kroz šta mi prolazimo. Ališan se nakon liječenja super osječao, a naravno tako se osjeća i dan danas. On je jedan preveseli dječak koji je prepun života. Kao da želi da nadoknati vrijeme ležanja po bolnicama.

Kao što smo i napisali ranije nismo htjeli da Vas zamaramo sa nekim stvarima. Željeli smo da te neke stvari idu same od sebe i naravno i Vi svi bi na kraju bili informisani oko toga.

Naime, kad smo se vratili iz Njemačke uz pomoć prijatelja smo počeli da sastavljamo krivičnu prijavu protiv medicinskog osoblja za koje smo mi smatrali da su odgovorni za ono što se desilo našem sinu. Konkretno smo predali krivičnu prijavu za nemar i nebrigu prema pacijentu. Zbog tih ljudi Ališan nema 19 prstića, nema obadva tabana, prošao je golgotu naših bolnica kad je imao samo 2 i pol mjeseca. Ukratko, zaslugom pojedinih doktora postao je 100 postotni invalid !!!

Krivičnu prijavu smo predali 18.08.2011. godine u Kantonalno tužilaštvo Kantona Sarajevo. Po službenoj dužnosti su nam dodijelili tužitelja koji će voditi ovaj slučaj. Dodijelili su nam tužiteljicu koja se zove Amina Ruždić. Tužiteljica Ruždić nas je nakon mjesec dana pozvala na informativni razgovor. Ispitala u vezi svega i obećala da će se potruditi oko ovog slučaja.

Ohrabreni sa tužiteljicom bili smo presretni što će napokon neko stati i nemarnim doktorima u kraj. Ali grdno smo se prevarili. Od septembra 2011. godine pa sve do dana današnjeg gospođicu/gospođu Ruždić smo uspjeli samo jedan put pronaći u svojoj kancelariji.
20. mjeseci tužiteljica Ruždić izbjegava susret sa nama, izbjegava da nam preda informacije o toku postupka, ukratko ignoriše nas.

Ali nebi svemu tome bio kraj ovde. Pisali smo pismeni dopis za tužiteljicu Ruždić da nas obavijesti o toku istrage i isti dopis smo predavali u dva navrata na protokol tužilaštva, ali i tad Tužiteljica Ruždić nije odgovorila. Dopise smo slali početkom februara i početkom marta 2013. godine. Nakon toga isti dopis smo poslali u Federalno tužilaštvo. 27.04. 2013. godine će biti mjesec dana kako i taj odgovor čekamo.

Pitamo se dokle ovakav javašluk, nerad, nemar, nebriga itd. više !!!

Nismo htjeli da pišemo o ovome jer smo vjerovali našoj državi, pravnom sistemu. Nadali smo se da će ići sve svojim tokom i htjeli smo sa vama podijeliti sretnu vijest kad se podigne optužnica.

Nažalost svugdje nailazimo na zatvorena vrata i očito neko ima dobre veze da slučaj nepokrene. Ovo je dokaz koliko su jaki doktori, ustvari dokaz globalne korupcije.

Advokati su nas masovno odbijali uz obrazloženje da će njima doktori kad tad biti potrebni pa nebi da se bave ovim slučajem.

Nažalost svima nama treba kad tad njihova usluga. Naravno da imamo odličnih ljekara ali nažalost nemogu da dođu do izražaja od onih koji su kupili diplome, babinih sinova itd….

Ovom prilikom Vas molimo da nam ukoliko neko od vas ima neku preporuku ili savjet koji bi nam dobro došao ili nam na bilo koji način može pomoći od pravnika pa sve do medija da nam se javi na telefon 062 282 665 ili na email: info@alisan.ba .

Ovo nije samo naša borba, ovo je borba svih nas normalnih ljudi !!!

Puno Vas sve pozdravljamo,

Ališan, Albina I Omer

alisan.ba

Strasno, zalosno, uzasno!
Tuzla, Sarajevo... sve je isto! Hipokratovi krivokletnici su svud oko nas, nazalost...
Mnogo je ovde stranica ispisano, potseticu na par vezano za zlocin ucinjen malom Sarajliji Alisanu i za borbu s BH pravosudnim "vetrenjacama" (pogotovo kad su beli mantili u pitanju):

Strana 32

Strana 36

Strana 37

Poruka roditeljima malog Alisana Omerbasica :
NE ODUSTAJTE!
Borba s BH pravosudjem jeste borba s vetrenjacama, ali PRAVDA je dostizna, samo istrajte u borbi protiv prokletih DZELATA ma koliko ih tuzioci stitili!

5 godina istinske borbe za pravdu i istinu

15 Mart 2016

Dragi naši,

Danas je tačno 5 godina (15.03.2011.) od kako su nam naši dobri doktori sa Dječije klinike UKCS u Sarajevu zagorčali miran i normalan život. Na današnji dan prije 5 godina pomenuti ljekari su pokušali ugraditi stent našem Ališanu u kanal lijevog bubrega. Stent nisu uspjeli plasirati, ali su zato uspjeli da pokrenu infekciju.

Nemarom i nebrigom pojedinih, a vrhunskih ljekara na DJEČIJOJ HIRURGIJI UKCS u Sarajevu infekcija nije suzbijena na vrijeme, Ališan je dobio SEPSU, tj. trovanje krvi.
Infekcija se mogla zaustaviti na vrijeme da su pojedini vrhunski doktori na DJEČIJOJ HIRURGIJI UKCS u Sarajevu preduzeli standardne radnje i njegu koja se pruža pacijentima nakon bilo kojeg hiruršog zahvata.
Ališan poslije operativnog zahvata nije dobio nikakvu antibiotsku zaštitu organizma, a bio je samo mala beba starosti 2,5 mjeseci, beba koja u to vrijeme nije još izgradila vlastiti imuni sistem.
Ostavili su ga samo tako olako na milost i nemilost virusima, bakterijama itd....
Ališan nakon operacije nije imao NIKAKVU NJEGU, NIJE MU KONTROLISANA KRV, A TAKOĐER NI SVE OSTALO ŠTO SE PODUZIMA KOD PACIJENATA KOJI SU IMALI I NAJMANJI OPERATIVNI ZAHVAT !!!
Zahvaljujuči nemaru i nebrizi za pacijenta ti vrsni stručnjaci Ališana su doveli u stanje da se moralo amputirati pojedine dijelove tijela tj. napravili su od male bebice 100 % invalida !
Hvala samo Bogu dragom pa je SEPSA zaustavljena, ali su obadva stopala i obadvije šake rukica stradale od suhe gangrene.

Ponovno vas podsjećamo na posljedice te sepse:

Слика

Konzilij doktora sa UKCS u Sarajevu su tada predlagali radikalne amputacije rukica i nogica. Mi kao roditelji smo smatrali da moramo pokušati tražiti da li iko u svijetu postoji ko bi mogao spasiti našeg Ališana od tih radikalnih amputacija. Radikalne amputacije nismo ostavili ni kao zadnju opciju. Hvala Bogu dragom po preporuci našeg dragog Prof. Dr. Ismeta Gavrankapetanovića saznali smo za Prof. Dr. Milomira Ninkovića koji nam je dao nadu za spas rukica i nogica za našeg Ališana.

Uz pomoć vas, dragi naši prijetelji koji ste razasuti po cijelom svijetu, odveli smo Ališana u Minhen kod Prof. Dr. Milomir Ninkovića gdje se pristupilo daljnjem spašavanju našeg Ališana. Amputacija je bilo, ali su one minimalne na osnovu onih radikalnih amputacija kakve su predlagali pojedini stručnjaci kod nas u Sarajevu. Prof. Dr. Milomir Ninković i njegov stručni tim su uspjeli spasiti jako mnogo. Ljudi su uradili nevjerovatan posao i mi kao roditelji smo sretni i zahvalni što takve ljudine danas imamo za prijatelje.
Ališan je danas 100 % invalid zaslugom pojedinih ljekara sa Dječije hirurgije UKCS Sarajevo.

Danas tijelo Ališana izgleda ovako:

Слика

Mi, kao što znate, vodimo i pravnu bitku već skoro 5 godina dokazujući nemar i krivicu protiv ljudi koji su nam zagorčali miran život. Ti ljudi se ni kad je Ališan nastradao, niti poslije, niti nikad, a niti dan danas nisu udostojili da se makar pokušaju izvinuti, da traže halala, da makar pokušaju pomoći u daljnjem liječenju našeg Ališana, nisu uradili ništa, ama baš ništa !!!

Jedina stvar koju dobro rade je ta da nas na klinici prave budalama, omalovažavaju, govore kako smo mi bahati prema njima, govore da im dosađujemo, govore ovo, govore ono. Mi im ovom prilikom samo poručujemo da se stave u naš položaj makar na minut i pokušaju osjetiti bol koju mi držimo u duši već 5 godina, bol sa kojim živimo već 5 godina, bol koju ćemo nositi dok smo živi, a svi od pomenutih stručnjaka imaju vlastitu djecu !!! Pa imate li pameti dragi ljudi ? Onaj Najveći gore vas gleda !!!

Naravno na pomenutoj klinici radi puno više onih koji su uz nas i koji pomažu nama, našem Ališanu. Uvijek je bilo više onih dobrih i uvijek dobro pobjeđuje zlo.
Ako Bog da, izborit ćemo se mi za pravdu i istinu ne radi nas i našeg Ališana, nego radi svagog djeteta, radi svih nas kojima je bitno da imaju odličnu i kvalitetnu medicinsku uslugu.
Svima nama trebaju ljekari, ali trebaju nam odlični i kvalitetni ljekari, a ne neznalice i korumpirane kockaste tintare.

Za manje od mjesec dana idemo ponovno za Njemačku, Minhen, Klinika Schwabing. Ališanu tek sada počinje pravo liječenje. Pred nama je 5 operativnih zahvata koje će se raditi na obadvije rukice. Operacije će ponovno raditi naš dobri Prof. Dr. Milomir Ninković. Operacije će se izvoditi na pomenutoj klinici u vremenskim razdobljima između operacija od po 4 mjeseca.
Znači svaka 4 mjeseca putujemo u Minhen i operativni zahvat. Operativni zahvati su skupi. Jedan operativni zahvat sa boravkom u bolnici Schwabing će nas koštati 9.150,00 Eura što znači za 5 operativnih zahvata nam je potrebno 45.750,00 Eura, samo bolnički troškovi !!!

Naravno, najveća zahvala ide na ime stručnjaka sa Dječije hirurgije UKCS Sarajevo na dobro obavljenom poslu !!! Dobro ste nam zagorčali život !!! Hvala vam na tome !!!

Please Share/podijelite post

alisan.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 18 Мар 2016, 22:29

Jos jedna (u nizu slicnih) zalosna balkanska HOROR prica...
Hipokrat se verovatno prevrce u grobu!

HOROR U ZAGREBU: Žena vidjela šta rade djeci u bolnici, sledila joj se krv u žilama!

Udaranje, šutiranje, bacanje nemoćne djece s posebnim potrebama samo je dio užasa koji je Dijana Sajko vidjela kada je u utorak dovela dijete u zagrebačku Specijalnu bolnicu za zaštitu djece s neurorazvojnim i motoričkim smetnjama. Slučaj je prijavila ravnateljstvu bolnice, no kako kaže, sumnja da će to išta promijeniti pa je zgražanje podijelila u postu na društvenim mrežama.

17.03.16 u 10:16
Слика

“Bila sam na Goljaku s djetetom ispred odjela dr. Fruk… Bilo je malo prije 12h te su ih pripremali za jelo. Što se tamo događa, to je nešto prestrašno!!! Toliko grubosti, živčanoće, a rade s malom djecom! Nema opravdanja za takvo ponašanje prema njima, nikakav stres, umor, ništa ne može opravdati takvo ponašanje… ta djeca su divna, mirna, to su mali anđeli! Ali nažalost, nije to sve”, užasnuta je Sajko.

“Nije to njima ništa”

“Razlog pisanja ovog posta je malo niža djelatnica, bijele kratke kose na tom odjelu koja TUČE djecu!! Doslovno, TUČE!! Jedan dečko je sjedio tako spigan na stolici kako su ga ostavili i pokušavao dohvatiti stol, a siroče ne može, i na kraju uspije i malo pogurne stol, mislim, koliko dijete može pogurnuti stol… i ova glupača dođe, stisne ga jako za lice, nešto se prodere i baci mu glavu u stranu; zgrabi ga sa stolice i baci na onu njihovu ležeću sjedalicu, zaveže, primi za dio gdje su noge tako da glava visi prema podu, i povuče ga na drugu stranu hodnika i jos nogom šutne tu sjedalicu da ga namjesti i maše rukama prema njemu, valjda se još derala”, opisuje majka i nastavlja:

“Curicu koja se bunila prebacila je preko ruke da visi i odnijela u drugu sobu, vratila se, isto ju bacila u takvu sjedalicu i vukla i šutala. Onda je čula malo većeg dečka koji je bio za stolom i bunio se jer ga je jedna manja curica povukla za ruku. Došla je do njega, isto ga zgrabila za lice i bacila mu glavu u stranu. On je počeo plakati i tu sam ja uletjela i izderala se na nju. Bila je iznenađena, nije očekivala da ju netko gleda, ali nije se doimala da ju je imalo briga. Malo se omela i promrmljala nešto kao ‘pa nije to njima ništa’ ?!?!?”, bijesna je Sajko.

A na vratima piše kako s djecom s posebnim potrebama treba biti strpljiv…

“Obećala sam da ću ju prijaviti, poslala pismeno na ravnateljstvo Goljaka, no sumnjam da ću išta time postići. Ako netko zna gdje mogu isto prijaviti, neka mi javi, a ja čekam da mi jave ime i prezime djelatnice, da probam podnijeti kaznenu prijavu ako je moguće”, piše Sajko, kojoj je žao što joj je mobitel u tom trenutku bio ugašen pa se nije ni sjetila snimati nečovječno ponašanje djelatnice.

“Zamislite, ostavite dijete s povjerenjem i onda ga zlostavljaju i maltretiraju, a ironično, na vratima im stoje upute kako se treba ponašati prema takvoj djeci, da treba biti strpljiv i pažljiv s njima”, ogorčena je Sajko.

Слика

(Net.hr)

ekskluziva.ba

Zar nekoga cudi sto porice? Kada su ONI priznali bilo sta?

ISTRAGA U GOLJAKU ZBOG NAVODNOG ZLOSTAVLJANJA DJECE Ravnateljica u šoku, djelatnica sve porekla

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 19 Мар 2016, 20:54

nevenkagaragic пише:"Želim samo da javno priznaju da su napravili ogromnu grešku, koja me je mogla koštati života"
NE, NECE PRIZNATI, sigurna sam 100% i znam to vrlo dobro iz licnog iskustva. Istina, trebalo je proci gotovo 9 godina, ali sam ipak uspela, bez obzira na sve gadosti koje sam cula na sudu...
Samo ih tuzite, moramo ih konacno nauciti pameti, jer:
"Gresiti je ljudski, ali u greskama ustrajati obelezje je ludaka" - bas to sam iskusila.
Sa srecom Elvira!

Petak, 28. Mart 2014 u 13:24

ISPOVIJEST PACIJENTICE: “Pogrešna dijagnoza patologa iz Moje klinike skoro me je koštala života!”

"Želim samo da javno priznaju da su napravili ogromnu grešku", kaže Elvira Hajdarević

Слика

Elvira Hajdarević zaposlena je u redakciji Slobodne Bosne od 2006. godine. Tiha, skromna djevojka koja, za razliku od većine nas ostatka ekipe koji redovno razmjenjujemo zdravstvene “biltene”, nikada nije govorila o svojim problemima, početkom prošle godine počela je osjećati tegobe i bolove u predjelu želuca. Na prvi pregled otišla je u polikliniku Sunce-Agram kod dr. Srđana Gornjakovića, koji važi za jednog od naših najboljih stručnjaka iz oblasti gastroenterologije. Nakon urađene gastroskopije, dr. Gornjaković je posumnjao da nešto nije kako treba i predložio je biopsiju želučanog tkiva.

UMJESTO GASTRITISA - KARCINOM

Uzeti uzorak poslat je na analizu na privatnu Moju kliniku u vlasništvu prim. dr. Emira Talirevića, koji sa Zavodom zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo ima ugovor o pružanju usluga iz oblasti patohistologije. Poslije jedne neprospavane noći, Elvira je za manje od 24 sata, 26. marta 2013., dobila nalaz biopsije sa Moje klinike koji je potpisala patologinja dr. Jelena Šehović. Dijagnoza je glasila: K 294 - Gastritis chronica atrophica. Drugim riječima, hronični gastritis - ponekad mučno, ali, na svu sreću, po život benigno i bezopasno oboljenje od kojeg pati veliki broj ljudi, a mnogima od njih bolest nikada i ne bude zvanično dijagnosticirana.

“Naravno, osjetila sam ogromno olakšanje, jer strahovala sam da je u pitanju nešto mnogo gore”, priča Elvira. “Ne znam zašto, valjda po nekoj intuiciji, odlučila sam da ponovo odem kod doktora Gornjakovića i da mu pokažem nalaz. Sva sretna, ušla sam u njegovu ordinaciju s osmijehom od uha do uha i pobjedonosno rekla: ‘Evo vidite, neću vam ja umrijeti.’ Ali njegov izraz lica bio je ozbiljan. Uzeo je nalaz, pročitao dijagnozu ‘gastritis’ i ništa nije komentarisao, samo mi je savjetovao da ponovim biopsiju.”

Elvira ga je poslušala i ponovo prošla kroz isti proces: gastroskopija, biopsija, neizvjesnost… Ovog puta analizu su uradili patolozi sa Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS). Pored hroničnog gastritisa koji je već konstatovan, Elvira je dobila mnogo ozbiljniju dijagnozu: karcinom želuca, koji je već dijelom metastazirao na limfne čvorove.

Nakon toga sve se odvijalo “svjetlosnom” brzinom - Elvira je hitno operisana na KCUS-u, gdje su joj hirurzi morali odstraniti kompletan želudac. Uslijedili su mjeseci agresivnih kemoterapija i na koncu zračenje, koje je nedavno završila. U cijelom tom paklu bolesti sa kojom se sve vrijeme hrabro borila i zbog koje joj se život preko noći zauvijek promijenio, Elvira i njena porodica nisu mogli prestati da se pitaju: kako su patolozi sa Moje klinike uspjeli tek tako “previdjeti” rak sa metastazama u prvom uzorku biopsije?!

“Nakon što sam dobila pravu dijagnozu sa Kliničkog centra, moja sestra otišla je na Moju kliniku i od njih tražila da joj daju pločice sa mojim uzorcima, kako bi ih i patolozi na KCUS-u mogli pregledati. Kada je došla tamo, nije vidjela dr. Talirevića, pločice joj je dala valjda neka doktorica ili medicinska sestra… Pet minuta nakon što je izašla iz zgrade, s Moje klinike zvali su je da se vrati i da im hitno donese pločice, pravdajući se da im to treba za neki njihov registar, ili nešto u tom smislu… Sestra je naslutila o čemu se radi i rekla je da ih ne može donijeti jer žuri na posao”, govori Elvira. “Nakon toga odnijeli smo taj prvi uzorak na KCUS, gdje su na reviziji potvrdili da se na pločicama jasno vidi karcinom.

LAŽNE INTERPRETACIJE

Elvira nakon svega kaže da joj izgubljeno vrijeme koje je prošlo od postavljanja krive do prave dijagnoze - a to je gotovo tri mjeseca - ništa ne može nadoknaditi, a posljedice su mogle biti i mnogo gore da se oslonila na prvobitnu dijagnozu patologa s Moje klinike i da nije potražila drugo mišljenje.

“Do sada bih već sigurno bila mrtva”, rezignirano zaključuje. Ovako, i dalje je tu sa nama i jednako neustrašivo se bori da pobijedi bolest kao i prije skoro godinu dana, kada je tek saznala svoju dijagnozu. Zbog nje, ali i drugih pacijenata koji sada ispaštaju zbog neodgovornosti dr. Talirevića, te pritiska u utrci sa zadatim rokovima pod kojim su primorani da rade patolozi Moje klinike, Elvira je angažovala advokata Sanela Nezirića koji je Mojoj klinici podnio zahtjev za naknadu štete.

U odgovoru koji su dobili iz Moje klinike tvrde da “standardna praksa uzimanja rezova sa tri nivoa na pomenutom uzorku nije pokazala prisustvo malignih stanica”. To je, kažu, “jasno vidljivo i na rezervama koje je naša ustanova zadržala i još uvijek je u posjedu istih”, te otvoreno optužuju patologe Kliničkog centra za lažnu interpretaciju nalaza.

“Mišljenja smo da je dijagnoza adenokarcinoma postavljena naknadno, nakon propisno uzete druge biopsije u KCUS te da je, iz samo njima znanih razloga, porodici pacijenta lažno prezentovano postojanje istog u prvom uzorku. Sa zadovoljstvom ćemo tražiti izjašnjavanje neovisnog eksperta po istom pitanju na uzorcima u posjedu KCUS te na našim rezervama iste pacijentice”, navodi se u odgovoru advokatskom uredu koji je potpisao prim. dr. Emir Talirević.

Elvira kaže da je takav odgovor i očekivala, uprkos tome što ima sve dokumente koji joj govore u prilog.

“Svjesna sam, kao što to sigurno zna i dr. Talirević, da bi se eventualni sudski proces mogao ‘razvlačiti’ i trajati možda i godinama, a čini mi se da on na to i računa… Mi smo onkološki pacijenti i znaš kako ti je to - čim dobiješ dijagnozu, više si pod zemljom, nego na zemlji”, priča Elvira i dodaje: “U početku sam se nadala da ću dobiti barem dio novca kojim bih mogla pokriti troškove liječenja. Sada mi to više nije toliko važno. Želim samo da javno priznaju da su napravili ogromnu grešku, koja me je mogla koštati života.” (M. Radević)

(Integralni tekst čitajte u novom broju SB koji je u prodaji od četvrtka, 27. marta)

slobodna-bosna.ba

Inace, radi se o ovoj privatnoj klinici - "LEGALNI zdravstveni KRIMINAL u BiH"... bas PRAVI naslov, osim sto nije SAMO zdravstveni!

Слика

MOJA MALA KLINIKA: Legalni zdravstveni kriminal
Kako je dr. Emir Talirević od Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo u rekordnom roku naplatio stotine hiljada KM
- U oktobru 2012. godine, privatna Moja klinika u vlasništvu prim. dr. Emira Talirevića zaključila je ugovor sa Zavodom zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo za pružanje usluga patohistologije. Tadašnji direktor Zavoda bio je doc. dr. Faris Gavrankapetanović, koji je zaključivanje ugovora s Mojom klinikom pravdao deficitarnim uslugama iz oblasti patohistologije na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu... Pored prostora u Avazovom tornju, dr. Talirević ima i zakupljen prostor u Općoj bolnici Prim.dr. Abdulah Nakaš, sa kojom Moja klinika realizira zajedničke projekte i „kobranding“ - šta god to značilo. Najveći lobisti za (pre)cijenjene usluge koje pruža Talirevićeva klinika su upravo direktorica Opće bolnice Sebija Seka Izetbegović i Esed Radeljaš, kojeg se gotovo svakodnevno može vidjeti u Općoj bolnici, u kabinetu direktorice, gdje zajedno dogovaraju nove projekte koje bi radili sa Talirevićem. Nezvanično saznajemo da Federalna uprava policije intenzivno istražuje ovaj slučaj kao jednu od mnogih koruptivnih afera koje su se desile u mandatima Farisa Gavrankapetanovića, ali i njegovog prethodnika, dugogodišnjeg direktora Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo Mahmuta Đape.

A glavni akter jedne "od mnogih koruptivnih afera koje su se desile u mandatima Farisa Gavrankapetanovića" je upravo ovaj Gavrankapetanovic (iz donjeg clanka):
I opet, kao i obicno u BiH: "SVE po zakonu", zar ne?
A super li komentara:
celo kaže:
Ožujak 28, 2014 u 1:57 pm
"mama Fikreta sve kupila a zdavstvo u kolapsu, sta jos samo nije od mame Fikrete u sarajevu Katedrala a vjerovatno ce i ona biti njena samo mora ponovo da ode do Libije jednu godinu da radi posto je za dvije godine sve ovo stekla"

Слика

Vrijedne nekretnine Farisa Gavrankapetanovića - Bivši direktor Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Faris Gavrankapetanović i njegova porodica su za deset godina stekli imovinu vrijednu dva miliona maraka. - Piše: Centar za istraživačko novinarstvo - Kada je prije petnaest godina imenovan na mjesto zamjenika federalnog ministra zdravstva, doktor Faris Gavrankapetanović nije imao imovinu koju posjeduje danas. Nakon dugogodišnjeg obavljanja javnih funkcija u zdravstvu postao je vlasnik: nekoliko stanova, kuća, poslovnog prostora, vikendice i zemljišta. Gavrankapetanović i njegova porodica imaju nekretnine u Sarajevu i Počitelju vrijedne više od dva miliona maraka. Prema podacima Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) iz Sarajeva, njihovi prijavljeni prihodi nisu mogli pokriti kupovinu tolike imovine. Novac su trošili i za adaptaciju i opremanje stanova i kuća te za redovne životne troškove. U zemljišnim dokumentima nije zabilježeno da su nekretnine nakon kupovine stavljane pod hipoteku zbog kredita... Krajem prošle godine Kantonalno tužilaštvo iz Sarajeva je pokrenulo istragu protiv Gavrankapetanovića zbog sumnji da je zloupotrijebio položaj šefa Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu. Tužilaštvo sumnja da je u periodu od 2004. do 2010. godine nesavjesnim poslovanjem oštetio KCUS za 23,5 miliona maraka,... Tužilaštvo ga još tereti da je u Klinički centar nezakonito zaposlio 260 osoba, da je sa pojedinim uposlenicima zaključivao menadžerske ugovore i da je prikrivao gubitke u poslovanju klinike. Gavrankapetanovića sumnjiče da je takvim postupcima ostvario imovinsku korist...

Слика
VECI FORMAT:
http://s26.postimg.org/c9auveat5/129_untitled_14_2.jpg

TOP KOMENTARI (klix.ba) - Thorin 28.03.2014. u 09:37- Eh a šta je s onim za šta se ne zna? Ovo su samo nekretnine...

A sta kaze?
"Gavrankapetanović, također, kaže da vjeruje u pravosudni sistem te da svi trebaju raditi svoj posao"
Ha, ha, ha... veruje, veruje... kad bi SVI radili svoj posao, eh gde bi BiH bio kraj... sigurno NE u zabokrecini korupcije, kriminala, nepotizma...

Gavrankapetanović: Moja imovina je legalno stečena, meta sam zbog svojih političkih stavova - ... I u pogledu istrage koja je pokrenuta protiv njega u Kantonalnom tužilaštvu, Gavrankapetanović, također, kaže da vjeruje u pravosudni sistem te da svi trebaju raditi svoj posao...

BIZNIS ("LEGALNI" ?) je prioritet Hipokratovih (takozvanih) sledbenika? Nista neobicno...
SEBI JAje posebna prica u drzavi PODOBNIH... i sa DOBRIM VEZAMA naravno - JAVNO, bez pardona - FUJ!
Sta je sledece u KCUS (i sire)? Dobrobit pacijenata sigurno NIJE, to nam je odavno poznato!

Javne nabavke
DRŽAVA ZA DOKTORA TALIREVIĆA: Kako ljubimac Sebije Izetbegović i Fahrudina Radončića dobija unosne poslove

''Moja klinika'' dr Emira Talirevića dobila je novi unosni posao i to zahvaljujući Sebiji Izetbegović. Stari poslovni partneri proširili su posao i na ZDK, a u njemu je gubitnik Univerzitetsko-klinički centar Sarajevo

Objavljeno: 18.03.2016. - 00:00
Слика

Piše: Amarildo Gutić

Zavod zdravstvenog osiguranja ZDK objavio je 29. februara 2016. poziv za dodjelu ugovora o pružanju usluga imunohistohemijske tipizacije tumora. Rok za dostavu bio je samo osam dana. Već 9. marta otvorene su ponude, tačnije jedna ponuda. Posao vrijedan 850 hiljada KM dobila je „Moja klinika“ u vlasništvu dr. Emira Talirevića.

Dan kasnije je stigla još jedna ponuda i to cijenom povoljnija, ali je zbog kašnjenja ona eliminisana. Ponudu je dostavio Univerzitetsko-klinički centar Sarajevo čija je direktorica, treba li to reći, Sebija Izetbegović.

Kako sada vjerovati da je pedantna direktorica slučajno napravila takav propust te izgubila unosan posao i veliki novac u vrijeme kada Klinički centar grca u dugovima?

Ništa nije slučajno

Podsjetimo, septembra 2014. godine, u vrijeme dok je bila direktorica Opće bolnice ''Prim.dr. Abdulah Nakaš'' Sebija Izetbegović je iznajmila dva sprata bolnice upravo privatnoj klinici dr Talirevića. Izvori Žurnala navode da je prostor namjenski renoviran. Nije poznato koliku je zakupninu plaćala ''Moja klinika''. U izvještaju o poslovanju ove ustanove za 2014. godinu naveden je prihod od zakupnine u iznosu od 122 hiljade KM, bez detalja o zakupcu ili zakupcima.

Koristila je pri tome njihove usluge patohistologije. Posljednji ugovor bio je iz avgusta 2015. godine vrijednosti 430 hiljada KM i okončava upravo krajem ovog mjeseca.

Godinu dana ranije, avgusta 2014 Opća bolnica je zaključila ugovor sa ''Mojom klinikom'' za patohistološke usluge vrijednosti 600 hiljada KM.

Istina, imao je dr Talirević podršku i Zavoda zdravstvenog osiguranja KS i u vrijeme dok je rukovodio Faris Gavrankapetanović, koji mu je obezbjedio poslove vrijednosti oko 900 hiljada KM i to samo za usluge patohistologije.

Kako pomoći ''staroj ljubavi''?

Nakon što je preuzela upravljanje kliničkim centrom Sebija Izetbegović nije mogla sklopiti ugovor sa klinikom dr. Talirevića, jer KCUS ima opremu i kadar za te poslove, no nije propustila da mu ''greškom u dostavi'' direktno pomogne da dobije posao u Zeničko-dobojskom kantonu.

Dodatne simpatije za ''Moju kliniku'' pokazao je i Zavod zdravstvenog osiguranja ZDK koji unatoč tome što je u privremenom planu nabavki predvidio 500 hiljada KM za usluge imunohistohemijske tipizacije tumora, povećava vrijednost posla te je u ugovoru kao procijenjena vrijednost navedena suma od 850 hiljada KM!

Predsjednik Upravnog odbora Zavoda zdravstvenog osiguranja ZDK Jasmin Mahmutović član je Saveza za bolju budućnost Fahrudina Radončića.

Dr. Emir Talirević je osoba koja je često kontaktirala lidera SBB-a Fahrudina Radončića. Prema transkriptima prisluškivanih razgovora koje je vodio Radončić u vrijeme uoči hapšenja, Talirević ga moli da Avaz objavi jedan afirmativni tekst o tek imenovanoj direktorici UKC Sarajevo Sebiji Izetbegović.Radončić ga odbija, no za utjehu Talireviću, direktorica očito ne odbija poslovnog partnera u potrazi za novim unosnim angažmanima. Na račun budžeta, naravno.

(zurnal.info)

Pročitajte više tekstova sa pojmovima:
Faris Gavrankapetanović
Sebija Izetbegović

A secamo se i ovoga od pre 4 godine (07.03.2012.) u "drzavi za coveka"...
Samo kojeg??? Obicnog sigurno NE!

Слика

Gledali smo televizijski prenos korupcije u zdravstvu - Ljekarsku uputnicu za CT Bregoviću izdaje menadžer, a do aparata ga vodi ministar zdravstva
U centralnoj informativnoj emisiji FTV-a, federalnog javnog servisa koji finansiraju svi građani BiH, našlo se u utorak 6. marta, i nekoliko minuta prostora za kraći reportažni zapis o jednom sasvim običnom danu Gorana Bregovića. A tog sasvim običnog dana je Bregović, kao i svaki sasvim običan čovjek u Sarajevu, u pratnji snimateljske ekipe Federalne televizije išao ljekaru. - ŠTA ĆEŠ! ŽIVIMO U TAKVOM SISTEMU - Kamera prati svaki njegov korak, rukovanje s poznanicima...Tog sasvim običnog dana je ovog muzičara, u Ministarstvu zdravstva FBiH lično dočekao resorni ministar Rusmir Mesihović. A, između ostalih se, u tom sasvim običnom društvu, u službenim prostorijama ministarstva našao i urednik u FTV-u, Bakir Hadžiomerović. Bilježi potom kamera FTV-a, a RTV pretplatnici imaju čast gledati, kako društvo ćaska o...

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Мар 2016, 19:48

Sve je jasno kad je SEBI JA u pitanju, valja samo pogledati prethodni post i otvoriti linkove u komentatu... bosanska posla podobnih!

Senka Mesihović-Dinarević predala Sebiji Izetbegović zahtjev za prestanak radnog odnosa na UKCS-u

Univerzitetski klinički centar Sarajevo (UKCS) napustila je ugledna doktorica Senka Mesihović-Dinarević, koja je nedavno primila diplomu člana Evropske akademije nauka i umjetnosti u Salzburgu u disciplini Medicina.

Piše: Er. M./Klix.ba
prije 36 min
Слика
Foto: Klix.ba

Ova odluka uslijedila je ubrzo nakon što je direktorica UKCS-a Sebija Izetbegovića smijenila Mesihović-Dinarević sa pozicije šefice Pedijatrijske klinike.

Senka Mesihović-Dinarević, koja je bila jedini akademik na UKCS-u, 17. marta ove godine podnijela je Sebiji Izetbegović zahtjev za prestanak radnog odnosa.

"Obavještavam Vas o mom zahtjevu za prestanak radnog odnosa u KCU Sarajevo, sa danom 31.03.2016. godine, do kada ću izvršiti predaju službene prostorije", stoji u zahtjevu Senke Mesihović-Dinarević.

Podsjećamo, početkom ove godine direktorica UKCS-a Sebija Izetbegović smijenila je Mesihović-Dinarević sa pozicije šefice Pedijatrijske klinike i na njeno mjesto imenovala Edu Hasanbegovića.

Mesihović-Dinarević diplomirala je kao studentica generacije na Medicinskom fakultetu 1982. godine. Dobitnica je nagrade "Dr. Bogdan Zimonjić" i Zlatne značke "Hasan Brkić". Od 1982. godine bila je zaposlena na Dječijoj klinici u Sarajevu, a na poziciji šefice Pedijatrijske klinike nalazila se od 2003. godine.

Objavila je više od 205 radova u domaćim i stranim medicinskim časopisima. Izlagala je na brojnim domaćim i svjetskim skupovima. Autorica je 10 knjiga, sedam priručnika, recenzentkinja pet knjiga, mentorica u diplomskim radovima studenata pri Medicinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu i Sjedinjenim Američkim Državama, Visokoj zdravstvenoj školi i Stomatološkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, kao i mentorica u brojnim magistarskim i doktorskim radovima.

Ona je od 2008. godine redovan član Akademija nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine, a početkom marta ove godine primila je diplomu člana Evropske akademije nauka i umjetnosti u Salzburgu.

"Kroz predavanja i stručni rad sa studentima, specijalizantima, subspecijalizantima, magistrantima i doktorantima, ona je razvila njihov interes prema medicini, pedijatriji i istraživanjima. Njezin znanstveni doprinos u preventivnoj kardiologiji i pedijatriji je vrlo dobro poznat u znanstvenom svijetu", rečeno je prilikom predaje diplome.

Evropska akademija nauka i umjetnosti (Academia Scientiarum et Artium Europaea) je međunarodna akademska organizacija, transnacionalna, interdisciplinarna, u koju je uključeno oko 1.500 vrhunskih naučnika i umjetnika koji se bave pitanjima s kojima se suočava savremena Evropa i svijet. Među njenim članovima nalazi se i 32 Nobelovaca kao i papa Benedict XVI.

klix.ba

Cccc, samo sto kopirah i postavih tekst, promenise sliku???

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 01 Апр 2016, 09:25

Da, slazem se s komentarom:

"Šerif 21:50 31.03.2016.
Na ovakva dešavanja treba samo kazati da se ovakve stvari nisu lako mogle desiti u Jugoslaviji. Sad su druga vremena."

Policija izbacila roditelje i bolesnu djecu iz Doma zdravlja

31.03.2016.
Слика

Prava drama odigrala se prije tri noći u Domu zdravlja Saraj-Polje. Osoblje bolnice, uz pomoć policije, izbacilo je roditelje sa bolesnom djecom iz zgrade. Kazali su da je doktor ispunio normu za taj dan, te da je njegovo radno vrijeme gotovo.

Asima Omanovića su i ranije izbacivali iz bolnice. Prije 10 godina dijete mu je doživjelo fraz zbog visoke temperature. Tu noć ga niko nije htio primiti.Sada je tražio napismeno da to niko neće da učini.

"Iz tog razloga, ja sam tražio podatke da mogu tražiti krivca, jer za incident prije 10 godina ja nemam krivca. Imam i nalaze, magnetnu, sve...", otkriva Omanović.

Asmir Kadrić je doveo dijete s 39 teperaturom i ospicama. Nije odregovao kad su mu rekli da napuste bolnicu. Šok mu je bio kada se u čekaonici pojavilo pet policajaca.

"Nisam mogao da vjerujem. Tada je izašao i doktor jer je on ispunio normu od 70 pacijenata i napomenuo da dok on primi tri pacijenta njegova kolegica u sobi primi jednog", kazao je Kadrić.

Nakon izbacivanja, sve su riješili u Hitnoj za pet minuta. Tek kasnije se oglasio Dom zdravlja. Roditelji su razgovarali sa direktoricom. Izvinila se u ime Doma zdravlja i rekla da trenutno ne mogu zbrinuti 12.000 djece koju bi dijelom trebao zbrinuti Kumrovec.

Zašto su roditelji izbačeni sa bolesnom djecom niko iz ovog Doma zdravlja nam nije htio odgovoriti. Rečeno nam je da su zaprimili pisanu žalbu roditelja i da je razmatraju. Roditeljima je na sastanku rečeno kako Dom zdravlja nema dovoljno kapaciteta, te da je trenutno pod ovim krovom i Kumrovec i Saraj-Polje, a rade sa istim mogućnostima.

Roditeljima je rečeno da je Dom zdravlja ranije tražio od Ministarstvo zdravlja KS još ljekara, ali nikada nisu dobili dozvolu za nova zapošljavanja. Požalili su se i da nerijetko u čekaonicama ne postoji organizacija rada. Zbog čega se ovakve situacije i dešavaju.

"Moraš imati neku evidenciju koliko ljudi primaš", smatra Asim Omanović.

Roditelji vjeruju da ni ljekarima nije lako, ali kažu da ovo nije način. Nadaju se da će ovo što se dogodilo njima otvoriti pandorinu kutiju problema u zdravstvu i da će ih neko, konačno početi rješavati.

Izvor: N1

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 01 Апр 2016, 14:43

Slazem se s komentarom ("Plavetnilo Nebesko") na tekst kao i osvrtom na tekst iz prethodnog posta. Jedina razlika je sto MENI JESTE JASNO jer zivim u drzavi koja je ISTO TAKO NEORGANIZOVANA!

"Plavetnilo Nebesko • prije 2 sata
Osvrcem se na slucaj koji se desio neki dan u Sarajevu kad je doslo do fizicke sile protiv roditelja djece.Ne zelim nikog da branim , ali mi nije jasno da moze doci do takve situacije.Mislim da je se desilo cisto zbog neorganizacije i nije mi jasno da doktori mogu raditi bez ikakve organizacije... Na fejsu vidim sad se javili doktori i sestre i drvljem i kamenjem po pacijentima.ja samo kazem O R G A N I Z U J T E S E. , I NECE BITI PROBLEMA Ne moze dr,piti kafu sa sestrama do 10 i reci haj da vidimo sta ima tamo .ta organizacija je van pameti..."

DA LI JE OVO STANDARD ZA GRAĐANE BIH

Halo, ovdje doktor: Šta otkriva istraživanje u bh. ambulantama i domovima zdravlja?!

01.04.16, 09:23h
Слика

U periodu od 25.februara do 16.marta pozvane su ukupno 43 zdravstvene institucije na području Kantona Sarajevo, što je uključivalo centralne Domove zdravlja svake općine, te slučajnim uzorkom odabrane područne ambulante porodične medicine. Cilj je bio da se ispita kvalitet usluge prilikom uspostavljanja poziva i zakazivanja termina u ambulanti

Global Market Solutions agencija za mystery shopping, istraživanje tržišta i marketing provela je neovisno ispitivanje kvaliteta usluge u javnim zdravstvenim institucijama na području Kantona Sarajevo.

U periodu od 25.februara do 16.marta pozvane su ukupno 43 zdravstvene institucije na području Kantona Sarajevo, što je uključivalo centralne Domove zdravlja svake općine, te slučajnim uzorkom odabrane područne ambulante porodične medicine. Cilj je bio da se ispita kvalitet usluge prilikom uspostavljanja poziva i zakazivanja termina u ambulanti.

Pored toga, slučajnim odabirom na uzorku od 100 ispitanika koji su telefonski pozvani istražili su koliko su građani upoznati sa opcijom korištenja usluge porodične medicine u privatnim poliklinikama.

NESTANDARDIZIRANA KVALITETA USLUGE, ČESTO RUTINSKO PONAŠANJE

Istraživanje je pokazalo da je u 29% slučajeva pacijent morao pozvati ambulantu dva ili više puta. U slučaju kada su nakon javljanja stavljeni na čekanje (10%) većinom im nije objašenjeno zašto su na čekanju (75%), a većinom su na otvorenoj liniji čekali preko 20 sekundi, pa čak i preko jedne minute.

Kada je u pitanju javljanje, više od polovine ispitanih zaposlenika javnih zdravstvenih ustanova (56%) poželjeli su dobar dan i predstavili ime institucije, međutim u čak 26% slučajeva, uposlenici javnih medicinskih institucija su se javili samo sa: halo, molim ili izvolite.

U sveukupnoj procjeni ponašanje je ocijenjeno kao nepristojno, neprirodno i rutinsko kod 29% uposlenika koji su se javili pacijentima, a tek 27% uposlenih je prijateljskim tonom i srdačno komuniciralo sa pacijentima koji su objasnili da imaju zdravstvene probleme. Dešavalo se i da uposleni nije pažljivo slušao iznošenje upita ili je bio nestrpljiv tokom razgovora, ali u malom omjeru (tek 12%) što je iznenađujući podatak u odnosu na brojne pritužbe koje se mogu čuti u svakodnevnoj komunikaciji sa građanima.

Ispitan je i nivo poduzimanja inicijative prilikom ispitivanja potrebe i problema pacijenta, te je u 30% slučajeva ocijenjeno da uposlenici prilikom zakazivanja termina ne poduzimaju inicijativu i ne postavljaju pitanja u cilju iznalaženja što boljeg rješenja za bolesnika.

NE ZNAMO U KOJIM PRIVATNIM POLIKLINIKAMA MOŽEMO KORISTITI USLUGE PORODIČNE MEDICINE

Agencija je s namjerom pozicionirala ispitivanje upravo u vrijeme gripe, tako da se i odgovori na pitanja o dobijanju termina za pregled umnogome razlikuju. Nakon objašnjenja da „pacijent“ ima simptome gripe - temperaturu, kašalj i hunjavicu, 34% ih je dobilo termin u periodu do petnaest dana, 37% je dobilo uputu da dođu odmah, ali da nisu sigurni kada će doći na red.

Na osnovu ovog pitanja može se uvidjeti nekonzistentnost u pružanju usluge u jedinicama koje se nalaze pod okriljem iste institucije, tako da se naišlo na dvije krajnosti: od naročite ljubaznost gdje su iz ambulante bolesniku poručili da miruje, ne izlazi, te da će doktor rado doći na kućnu adresu, do krajnje neljubaznosti gdje su pozivaoci dobili odgovor da „su završili sa primanjem narudžbi“, da pozovu u drugu smjenu da zakažu termin, pa do toga da im se niko nije javljao više dana na više poziva dnevno te slučaj kada je ispitanik dobio termin za više od 20 dana.

U ukupnoj ocjeni, ispitivači su kvalitet usluge u 46% slučajeva ocijenili kao ni dobar ni loš što implicira na to da postoji mnogo prostora za unapređenje usluge i dodatnu edukaciju uposlenika.

Zanimljivo da unatoč tome što postoji opcija korištenja usluga porodične medicine u privatnim poliklinikama gdje pacijenti mogu dobiti sve usluge kao kod svog porodičnog ljekara u domu zdravlja, uputnice i recepte, koje će kasnije realizirati u javnim zdravstvenim ustanovama, preko 70% ispitanika ne zna za ovu opciju. Ukupno samo 12% ih zna koje su to tačno institucije.

Činjenica je da ovu informaciju ne možete dobiti ni kada pozovete ambulante, a u Zavodu za zdravstvo smo informaciju dobili tek nakon nekoliko prebacivanja s kontakta na kontakt. Ta informacija nije istaknuta na web stranici niti u domovima zdravlja, a konstantno u javnost izlaze informacije o premašenim kvotama pacijenata po jednom doktoru, pogotovo u sezoni gripe.

(DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/aa)

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 01 Апр 2016, 15:46

nevenkagaragic пише:Nista novo, ovaj "slavni" UKC Tuzla je poznat po skandalima! A "slavan" je po SAMOhvalisanju!
Koliko to oni imaju DILATANATA?
Jesu li oni ikada culi za Hipokratovu zakletvu?
O da, znam... ON (Hipokrat) odavno"ne stanuje" u UKC-u Tuzla!
Kad je u pitanju GAK... hmmm, pa sta ocekivati od od njih?
Evo jos par primera:

Strana 34

Strana 31

Mogla bih jos u nedogled nabrajati...
Sto se tice skoka kroz prozor, pa ni to nije nista novo.
Ili je jedan od nacina resavanja (nezgodnih) pacijenata?
Samo u zadnja 2 meseca 2 slucaja:

21/08/2015 - DRAMA ISPRED KLINIČKOG CENTRA U TUZLI: Pacijent skočio sa trećeg sprata ove ustanove nakon što je dobio dijagnozu!?

09/09/2015 - PACIJENT UKC TUZLA POČINIO SAMOUBISTVO, jutros oko tri sata skočio sa četvrtog sprata klinike!

HOROR KLINIKA jos uvek!
Proslomesecni horor Mirsade Kurbasic kojoj usput cestitam danasnji 40-i rodjendan (bila sam u toku horora sve vreme iz kontakta s njenom majkom koju poznajem):

"Skandal u UKC-u Tuzla: Skok kroz prozor preporucena terapija pacijentima!"

Слика

Veci format:
Слика Слика

EDIT - Zaboravih link izvora :dosije.ba

OPET!? Koji li je to put po red?
Doduse, covek se mora upitati - pa zar nije SKAKANJE KROZ PROZOR upravo ono sto preporucuju pojedini doktori UKC-a Tuzla svojim pacijentima?!
Koje su to samohvalisave ljige! Nazalost, nista nije bolje ni u ostatku drzave...

Muškarac skočio u smrt sa zgrade UKC-a u Tuzli

Sedamdesetdevetogodišnji muškarac inicijala H.S. sinoć je oko 21 sat počinio samoubistvo skočivši sa zgrade Klinike za interne bolesti Univerzitetsko-kliničkog centra (UKC) u Tuzli.

Piše: A. K./Klix.ba prije 6h 20 min
Слика
UKC Tuzla

Ova informacija za Klix.ba potvrđena je u Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) Tuzlanskog kantona.

Prijavu o ovom događaju zaprimili su policijski službenici Policijske uprave Istok MUP-a TK, a smrt je konstatovao dežurni ljekar tuzlanskog UKC-a.

Motivi zbog kojih je H.S. skočio u smrt za sada nisu poznati.

Uviđaj su izvršili službenici Odjeljenja krim. policije MUP-a TK.

klix.ba

Da (2 komentara):

Слика

Stvarno samohvalisavci? REORGANIZACIJOM su tvoreni su USLOVI... a da li i KVALITET USLUGE???
Eh, kad vidim ovu prokletu tuzlansku Internu kliniku pozelim svasta... prokletim diletantima!

Слика

UKC Tuzla: U Odjeljenju za kardiologiju stvoreni uslovi za kvalitetniju hospitalizaciju i liječenje pacijenata
U Univerzitetsko-kliničkom centru (UKC) u Tuzli danas su zvanično otvoreni renovirani A i B blok Odjeljenja za kardiologiju s pripadajućim kabinetima za ergometriju, ultrazvuk srca i holtera te specijalističko konsultativne ambulante Klinike za interne bolesti.
U proteklih godinu dana, koliko je trajala realizacija projekta, urađena je kompletna adaptacija bolesničkih soba i liječničkih kabineta, izmjenjeno je 66 bolesničkih postelja, a nabavljena je i neophodna medicinska oprema.
Reorganizacijom koja je urađena stvoreni su daleko kvalitetniji uslovi za hospitalizaciju i liječenje pacijenata u Odjeljenju za kardiologiju tuzlanskog UKC-a.
"Reorganizacija se, između ostalog, ogleda i u tome da naši bolesnici koji izlaze iz Odjeljenja za kardiologiju dobijaju otpusnicu sa datumom i vremenom dolaska na kontrolu. Više nema šaltera, gužvi i dolazaka pacijenata kako bi zakazali termin. Također, pacijenti prilikom odlaska dobijaju i telefonski broj svog doktora sa kojim mogu razgovarati o bilo čemu", kazala je šefica Odjeljenja za kardiologiju u UKC-u u Tuzli Zumreta Kušljugić...

Da... i opet 2 komentata:

Слика

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 03 Апр 2016, 20:31

"...jer u ruke naših doktora više ne idem. To je moja najkraća moguća priča o doktorima u Bosni!! Dijelite dalje da svi znaju kakve imamo stručnjake."
Znamo, znamo NAZALOST kakve imamo "strucnjake"! I svakako TREBA pisati imena u svakom slucaju! Pogotovo kad su u pitanju ovi samohvalisavci UKC-a Tuzla]! Od njihove SAMOhvale covek se samo najezi ("u lazi su kratke noge")...

"Zašto građani BiH ne vjeruju bh. zdravstvu i bh. doktorima i zašto se opredjeljuju da idu vani na operativne zahvate ako iste mogu uraditi u svojoj državi bila je također jedna od tema emisije Interview20" -ETO ZASTO!

EDIN MUJKANOVIĆ: Molio sam doktoricu da mi pomogne, ona zvala security da me izbaci iz bolnice

Apr 02, 2016

Слика

Edin Mujkanović se u proteklom periodu suočio sa teškom bolešću. Ali i pored te muke vodio je i borbu sa nestručnim doktorima u našoj državi. Svoja iskustva je podijelio na facebook profilu grupe, spominjući i imena doktora sa kojima je imao loša iskustva.

“Odlučio sam da i ja svoju priču ispričam. Napisat ću imena svih doktora koji su me napatili, koji su moj život više puta ugrozili.

Moja bolest se zove ulcerozni kolitis i napada cijelo debelo crijevo. Vjerovatno već znate za moj slučaj ali evo da ga po prvi put i ja ispričam. Bolest me mučila već par godina ali sredinom prošle godine je došla do najgoreg stepena gdje sam bio na ivici života. Biološka terapija koju sam primao nije mi pomagala i molio sam doktore u Sarajevu da mi pomognu da primim novu biološku terapiju jer sam bio životno ugrožen.

Molio sam doktoricu Aidu Pilav da mi pomogne, a ona je zvala security da me izbaci iz bolnice. Na kraju su me ipak smjestili mjesec dana u Sarajevu ali su me ostavili da umrem. Ništa konkretno nisam primio u tom periodu, krv sam gubio neprestano a ni jednom nisam primio ni jednu vrećicu krvi. Ležao sam u strašno zagušljivoj sobi po najgoroj ljetnoj vrućini. Svaki dan sam im govorio da nisam dobro, a jednom sam dobio glukozu kojoj je istekao rok.

Kortikosteroide koji se primaju muskularno ja sam primao intravenski i tek su kasnije shvatili da su pogriješili. Sve što mi je bilo potrebno moji roditelji su išli kupovati jer od njih nisam dobio ništa konkretno da mi pomogne. Mjesec dana su svi čekali biološku terapiju koju su trebali platiti moji roditelji. Niko se od doktora nije borio za mene i moj život, otpisali su me.

Dovodili su mi psihijatra jer su govorili da sam slučaj za psihijatrije da sam umislio sebi da sam toliko bolestan, psihijatar mi je čak propisao i lijekove koji su me samo uspavljivali dok me bolest iznutra polako ubijala.

Od profesora Nenada Vanisa smo tražili prijevoz kolima hitne pomoći do Tuzle i naravno nismo to dobili nego je rekao da idemo u Zenicu i da tamo tražimo. Moji roditelji su me smjestili u auto i odvezli hitno za Tuzlu, otpusno pismo u Sarajevu je bilo odavno spremno jer su otpisali moj slučaj.

U Tuzli me lijepo primio profesor doktor Zijah Rifatbegović i obećao mi da će me operisati kao svog sina, vjerovao sam mu. Rekao je da sam bio strašno težak slučaj i da ne zna kako sam na svojim nogama došao u bolnicu. Operacija je trajala 4 sata i probudio sam se u strašnim bolovima, ali mislio sam da još samo to trebam izdržati. Doktor Rifatbegović mi je odstranio skoro komplet debelo crijevo i stavio kesu u koju je išla probava puna 3 mjeseca i rekao je da je ostavio samo 5 cm bolesnog rektuma i da će na toj drugoj operaciji ostavit samo 1,5 cm rektuma i napraviti pouch koji se pravi od tankog crijeva i sve povezati.

Vjerovao sam mu, mislio sam kada mi skine kesu na toj operaciji i poveže sve da ću biti dobro i da je to kraj moje borbe. Drugu operaciju su radili profesor doktor Zijah Rifatbegović i doktor Konjić.

Nakon te druge operacije očekivao sam uspješan oporavak međutim sve je krenulo naopako, imao sam strašne bolove, jak pritisak u stomaku i pouchu, stalno sam govorio doktoru da nisam dobro. Tri puta sam nakon druge operacije dolazio iz Zenice za Tuzlu i molio ga da mi pomogne, da nisam dobro, da ne napredujem, da gubim puno na kilaži. Govorio je da je to samo vrijeme adaptacije, da se moram naviknuti na sve i dati sebi vremena. Govorio mi je da popričam sa psihijatrom da me opusti malo i da ne razmišljam toliko.

Doktor Rifatbegović i doktor Konjić su govorili da je sve dobro urađeno i da se ništa ne brinem ali ja puna dva mjeseca nisam prešao dalji put od svoje sobe do kupatila, jedva sam disao, živio, zaspao nisam nikad jer ni jedan položaj mi nije odgovarao,nisam mogao ni da jedem. Molio sam doktora da me opet operiše da sam spreman na nošenje kese doživotno ali on je govorio da je sve uredu.

Nakon ta dva mjeseca opet se može reći da sam preko noći otišao za Tursku. Moj tata je prije odlaska išao doktoru Rifatbegoviću i molio ga da potpiše papir da mi je potrebno liječenje vani, on je naravno odbio.

Doktori u Turskoj su nakon pregleda ustanovili da imam strašnu infekciju i da je ne mogu riješiti nikako drugačije nego ponovnom operacijom. Na snimci su vidjeli da je doktor Rifatbegović spojio tanko crijevo sa čak 10 cm bolesnog debelog crijeva a ne 1.5 cm!!

Operacija je trebala ići bez ponovnog otvaranja stomaka ali kada su vidjeli na šta mi liči ožiljak iz Tuzle i gdje mi je bila postavljena kesa opet su me morali otvoriti i sve “popravljati” od reza, do postavljanja kese, do konca koji je urastao u meso jer ga nisu izvadili u Bosni, a zatim do odstranjivanja bolesnog tkiva i popravljanja poucha itd…

Prije te operacije poslao sam poruku doktoru Rifatbegoviću da bi on i doktor Konjić znali šta su uradili. On je onda rekao da moj tata dođe i da će potpisati sve što je potrebno, shvatio je da smo otkrili o čemu se radi

Ja sada čekam novu kontrolu i novu operaciju povezivanja tankog crijeva u Turskoj jer u ruke naših doktora više ne idem. To je moja najkraća moguća priča o doktorima u Bosni!! Dijelite dalje da svi znaju kakve imamo stručnjake.

Edin Mujkanović

Izvor: Novi Horizonti

bihzurnal.com

Jedan raniji clanak:

Bh. ljekari pogoršali zdravlje Zeničanina Edina Mujkanovića kojem je potrebna pomoć dobrih ljudi
Mladost dvadesetčetverogodišnjeg Edina Mujkanovića iz Zenice prekinula je teška bolest ulcerozni kolitis koji mu je otkriven prije četiri godine, a zdravstveno stanje u kojem se trenutno nalazi je loše te mu je hitno potrebna pomoć dobrih ljudi.

Eto, to su BH, posebno tuzlanski SAMOhvalisavci...
Gledajte kako su "slatki", hocu reci slatkorecivi...
FUJ, posebno INTERNA klinika u Tuzli!
Ko vas ne zna, skupo bi vas platio, zar ne "slatka" Zumro Kusljugic?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=olA_4qbYk-Y[/youtube]
Interna klinika UKC-a: Odjeljenje za kardiologiju u novom ruhu - 01.04.2016.
TV SLON Extra
"Datum objavljivanja: 1. tra 2016.
U Internoj klinici UKC-a Tuzla danas su otvorena renovirana Odjeljenja za kardiologiju čiju su obnovu finansirali društveno-odgovorni privrednici iz BiH, kao i poznate bh. farmaceutske kompanije. Sredstva su obezbijedili privrednici iz BiH, te prijateljski centri iz Austrije i Njemačke."

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 10 Апр 2016, 21:30

Hmmm... a STO LI su bahati? Ili je bahatost rezervisana samo za doktore? Ne podrzavam NICIJU bahatost...

DOKTOR IZ KOSTOLCA ŠOKIRA SRBIJU Neću da lečim bahate pacijente

Naravno da bi bila u pritvoru - ONI su zasticena vrsta uvek, bas uvek, sta god uradili ili NEuradili... sve do smrti pacijenta.
A bahatost im je prva "vrlina (cast RETKIM izuzecima).

"Doktor Amir Kreso mi je vrijeđao kćerku, imala sam želju da ga udavim. Da nije nje bilo sad bih vjerovatno bila u pritvoru"

6.4.2016. 17:32
Слика

Prilikom sistematskog pregleda njenog hip-hop kluba, 11-godišnja Ajan i njena majka Aida danas su u Zavodu za sportsku medicinu Kantona Sarajevo doživjele negodnost od direktora ove javne ustanove Amira Krese.

Aida Feraget tvrdi da je Kreso verbalno napao nju i njenu kćerku povišenim tonom govoreći da je djevojčica "predebela i nenormalna".

Prema njenim riječima, doktor je ranije rasplakao drugu djevojčicu rekavši joj da je premršava, te da bi se "od njih dvije mogle napraviti dvije normalne djevojčice". Naša sagovornica je sve vrijeme pokušavala zaustaviti doktora govoreći mu da je njegovo ponašanje neprimjerno, ali ističe da on nije stao s vrijeđanjem.

"Rekla sam mu da on moje djete vidi prvi put u životu, da nema pojma o njenom stanju, dijagnozi, terapijama te o načinu života i prehrane. Ponovljao je da je predebela i nastavio bahato komentarisati pred Ajan da treba da smrša, a jede hamburgere. Ajan je počela plakati, ali baš, baš plakati. Ni do ovog momenta mi nije jasno kojom snagom sam se zaustavila da ga ne zadavim na licu mjesta. Moj razlog za samokontrolu je bio tu, uplakan. Ajan ne voli ni kada se neko dere, taman da joj govori da je voli, a negdje duboko u sebi sam znala da bi je pogled na mamu koja tuče nekoga trajno traumatizirao. Bez vike sam mu rekla da mu je ponašanje i komentari užas, da je apsolutno neprimjereno tako govoriti pred djetetom, a on je nastavio sa bahaćenjem", kazala nam je Aida Feraget.

Naša sagovornica se nakon izlaska vratila u Zavod zahtijevajući razgovor s direktorom i tada je saznala je upravo Kreso na čelu ove ustanove.

"On mi je posprdno rekao kako je iznad njega samo ministar", kaže Feraget.

Ajanina majka je uputila pismeni zahtjev za sastanak resornoj ministrici Zilhi Ademaj, na kojem, ukoliko do istog dođe, planira tražiti sankcije za doktora Amira Kresu.

Doktor Kreso nam je u telefonskom razgovoru kazao da ne želi komentarisati navode Aide Feraget.

Novinar: Adna Zukanović-Zilić
Snimatelj i montažer: Ramiz Uzunović

source.ba

"Lepota" od zdravstva i zdravstvenih usluga...

SB OTKRIVA: Horor u sarajevskim domovima zdravlja
Ukoliko se nešto hitno ne poduzme, pakao koji prolaze roditelji i njihovi mališani kulminiraće, vjerojatno, nekim novim policijskim intervencijama
... Za one koji slabije poznaju prilike, riječ je o općini sa više od 130 000 stanovnika, od kojih više od trećinu populacije čine djeca. I sva ta djeca su primorana ići na imunizaciju u dvije ordinacije, u kojima ih čekaju dvije liječnice i po dvije medicinske sestre. Ukoliko ste došli malo prije isteka radnog vremena može vam se dogoditi slična situacija kao nedavno izvjesnom gospodinu Asmiru Kadriću, čije dijete pod temperaturom liječnik nije htio primiti jer je „ispunio normu“ za taj dan.
Neugodno se iznenadio kada se u Domu zdravlja pojavilo ni manje, ni više nego pet policajaca, kako bi tobože zaštitili ljekara i izbacili iz čekaonice ljutitog roditelja. "Nisam mogao da vjerujem. Tada je izašao i doktor jer je on ispunio normu od 70 pacijenata i napomenuo da dok on primi tri pacijenta njegova kolegica u sobi primi jednog", kazao je tada Kadrić.
Nakon što je cijela priča dospjela u medije, oglasio se i „prozvani“ Dom zdravlja. Roditelji su razgovarali sa direktoricom, koja se izvinila u ime Doma zdravlja i rekla da trenutno ne mogu zbrinuti 12.000 djece koju bi dijelom trebao zbrinuti Kumrovec...

Anketa u Sarajevu: Kako ste zadovoljni kvalitetom zdravstvene zaštite?

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NWrfMa5T2UQ[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=NWrfMa5T2UQ
Prava pacijenata u BiH
Datum objavljivanja: 7. tra 2016.

Slazem se... uzalud im samohvalisanje (u cemu Tuzla prednjaci)

Zdravstveni sistem BiH je crna rupa: Dva entiteta - dvije milijarde KM duga!

Tako to ide redovno (oprema na 4 tocka svako malo treba vlastodrscima):

Služba hitne medicinske pomoći u Tuzli dobija savremene prostorije, ali ne i opremu

A tek ovo:

Verifikacija medicinskih instrumenata - Zdravstvene ustanove krše zakon!

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 14 Апр 2016, 12:42

Nista novo... ima li ista da NIJE pod sumnjom? S razlogom naravno, pa godinama se vrti jedno te isto (i ista imena), a NIKO ni za sta NE odgovara - tipicno za BiH!

Tender pod sumnjom: Ko će pružati usluge patohistologije
... Inspekciju je na Medicinski fakultet poslao dr. Emir Talirević, direktor "Moje klinike" koja posljednje dvije godine dobija tendere za pružanje patohistoloških usluga u Općoj bolnici dr. Abdulah Nakaš.
... Ljekarska komora KS razlog haosa u zdravstvu vidi u nekompetentnim ljudima. Prim. Faruk Kulenović iz Ljekarske komore kaže da u kompletnom sistemu caruje neznanje i nesposobnost.
"Novca uvijek nedostaje, ali se on krivo troši, usuđujem se kazati i krade. A njegovi se tokovi moraju vidjeti, mrzim tu riječ, a izmislili su je političari, mora biti transparentno".
Ko će nakon tendera pružati usluge patohistologije, najavili su iz Opće bolnice dr. Abdulah Nakaš, biće objavljena za dan, dva.

Слика

Hmmm... bice da narod zna (komenar):

Слика

"Na zapadu nista novo" godinama - po obicaju...
A GDE SU TU PACIJENTI?

Слика

Nezakonitosti u prometu lijekovima i sredstvima u UKCS-u
Federalna uprava za inspekcijske poslove izvršila je inspekcijski nadzor Kliničkog centar Univerziteta u Sarajevu. Riječ je kontroli koja je uslijedila nakon objave katrastrofalnog finansijskog izvještaja, nagomilanog gubitka blizu 100 miliona KM. Podaci su zabrinjavajući.
Podaci obrađeni u deset predmeta potvrđuju milionsku štete i rezultat su nepravilnosti u prometu lijekova i medicinskih sredstava, nelogičnosti u odnosu na stanje u poslovnim knjigma i bit će proslijeđeni Kantonalnom Tužilaštvu KS.
... Kontrola se vršila za period kada su direktori ove institucije bili Damir Aganović i Rusmir Mesihović, koji danas nisu željeli komentirati navode inspekcije. Inače dug najveće medicinske ustanove u BiH samo prošle godine narastao je za oko 40 miliona maraka. Medijima je tada potvrđeno zapošljavanje 50 nemedicinskih radnika u Centru, ali favoriziranje firme Diamedic d.o.o kao dostavljača medicinskih sredstava. Ista firma izradila je natpis na ulazu u koševski kompleks koji je plaćen oko 68 hiljada maraka.
U decembru prošle godine saznalo se i za nestale elektronske podatke o višemjesečnom poslovanju Kliničkog centra. Nastali kvar nije prijavljen u martu, kada je do njega navodno i došlo, već nekoliko mjeseci kasnije.
... Kantonalno tužilaštvo Kantona Sarajevo ranije je pokrenulo istragu oko javnih nabavki u periodu od početka 2005. do kraja 2012. godine, kada je na čelu UKCS-a bio Faris Gavrankapetanović.

Korupcija, kriminal, nepotizam, samo MENI daj, SEBI JA i kompanjoni ...
Da, tako je to u BiH nazalost, a ni u susedstvu nije bolje - Balkan je to.
Steta lepe slike uz tekst sa ruznom temom:

Слика

Napuštaju nas, odoše ljudi; Sve više dobrih prijatelja bježi glavom bez obzira iz ove zemlje
Sve ih je više u odlasku i nismo u stanju da ih zaustavimo, niko to nije u stanju.Pomislih kako moraš biti žestoki mazohista voljeti nešto ili nekog ko ne voli tebe. A ova država ne voli svoje ljude. Zato ih i tjera da idu.

"NE OKRECI SE SINE"...

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 14 Апр 2016, 13:01

A cuj ti njega, direktora UKC-a Tuzla!
A je li? Pa GDE je lova?

Слика
Foto: Darko Zabuš/Klix.ba

Nešad Hotić, direktor UKC-a Tuzla: Naš rad možemo daleko unaprijediti, ali nam je potreban novac
U Univerzitetsko-kliničkom centru u Tuzli uskoro će biti zaposleno blizu 15 mladih ljekara koji se trenutno nalaze na evidenciji Zavoda za zapošljavanje Tuzlanskog kantona. Ovo omogućava Program zapošljavanja mladih kadrova u javnim zdravstvenim ustanovama u TK kojeg implementira Zavod zdravstvenog osiguranja TK uz potporu resornog ministarstva.
Cilj ovog projekta je zaustaviti trend odlaska ljekara iz Bosne i Hercegovine, a koji je osjetan i na području najmnogoljudnijeg kantona u FBiH.
Inače, u proteklih godinu dana tuzlanski UKC je napustilo 12 medicinskih radnika, od kojih dva ljekara, koji su priliku za zaposlenje dobili izvan granica naše zemlje...
... Veliko radilište
I pored loše situacije u kojoj se nalazi zdravstveni sistem u našoj zemlji, menadžment UKC-a u Tuzli ulaže određene napore kada je u pitanju stvaranje boljih uslova boravka, kako za pacijente, tako i za uposlenike ove zdravstvene ustanove.
Shodno pomenutom, u toku je realizacija nekoliko projekata. Jedan od takvih je i projekat energetske efikasnosti, vrijedan oko 1,6 miliona KM, kojim će biti zamijenjena stolarija i urađena nova fasada na objektu hirurških grana Gradina, a koji je izgrađen prije više od pet decenija...

Слика
Foto: Darko Zabuš/Klix.ba

Aha, vazno je da ste vi (redovno - godinama) "veliko gradiliste" umesto VELIKIH HUMANISTA! Svake godine ste sve manji i manji (humanisti) bez obzira na samohvalisanje (valja cuti iskustva gradjana - KATASTROFA!).

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 23 Апр 2016, 01:11

NAZALOST, uzasne stvari se dogadjaju sve cesce i to ne samo u UKC-u Tuzla - UZAS!
Autoru svaka cast na objavi (i OPOMENI svima), tako i treba javno punim imenom i prezimenom (a ona bi jos i tuzila?!):
"Situacija se promijeniti neće ako budemo držali jezik za zubima. S tim u vezi pozivam javnost da, kako bi svima nama sutra bilo bolje, svoja iskustva pošaljete u našu redakciju i javnost upoznamo ko nas i kako liječi, a kako bi trebao."
Da, da, da - NECEMO CUTATI, i necemo se ustezati objavljivati puna IMENA Hipokratovih krivokletnika, bahatih neznalica, nesposobnih naslednika "porodicne" struke, "instant" strucnjaka sa sumnjivo stecenim diplomama i kakvim sve ne ubicama u belom!
Cast retkim izuzecima, sada zaista retkim (rekla bih: u svakom kukolju se ipak nadje i koje zrno zita)...
Nazalost, licno sam dozivela tragediju od slicnih ovoj pomenutoj doktorici i to na Internoj klinici UKC-a Tuzla koju zovem kuca mraka!

Dom zdravlja Tuzla: Tužit ću te!

22/04/2016

Слика

Upravo sam se vratio iz Edukativnog centra porodične medicine Doma zdravlja u Tuzli te odlučio da napišem nekoliko pasusa o onome s čime smo se danas je, a moja majka u posljednjih šest mjeseci, a možda i više, susretali na ovome odjeljenju

Moja majka je prije deset dana operisala rak debelog crijeva na Klinici za hirurgiji UKC-a Tuzla. Operaciju je izvršio prof. dr. med sci Zijah Rifatbegović i za dotičnog imam/o samo riječi hvale. Operacija je bila teška, ali zahvaljujući njemu i kako moja majka ima običaj da kaže, dragom Bogu, danas se majka polako oporavlja. Međutim, da se vratim na odjeljenje Porodične medicine u Domu zdravlja…

U septembru prošle godine moja majka je dobila jake bolove u donjem dijelu stomaka. Rekla bi nam, kao što ima naš narod adet da kaže: “Ma, nije to ništa. Proći će…”. Narednih šest mjeseci prošlo nije. Štaviše, situacija se pogoršala, odnosno bolovi su bili mnogo jači.

U tih šest mjeseci, koliko je moja majka odlazila svojoj doktorici, primarijus. dr. sc. Azijadi Beganlić, docentici i ujedno i šefici Edukativnog centra porodične medicine Doma zdravlja u Tuzli, egzaktna dijagnoza nije bila uspostavljena. Nakon što je moja majka dobila jake bolove u leđima, pomenuta gospođa je rekla da je u pitanju herpes. Naravno, nije bio u pitanju herpes, ali je moju majku tri puta slala na ultrazvuk i svaki put nalaz bi bio isti: “Nije i nema ništa!”.

Moja majka se presavijala od bolova, a ono “Nije i nema ništa!”

Kada je majka vidjela da ‘liječenje’ kod njih nije urodilo plodom, odnosno promjena za tri mjeseca na bolje nije bilo odlučila je otići kod privatnika. Naime, misleći da je možda problem ginekološke prirode, otišla je kod dr. Balića i napravila pregled. Da, ultrazvuk je pokazao da ima ‘nešto’. To joj nije rekao sam dr. Balić već, kako majka reče: “Neki mlađi doktor”.

Naredna tri mjeseca je ponovo, kao po navici, odlazila u Centar porodične medicine… džaba, što bi rekli! Niko ništa konkretno nije imao za reći, a kancer se već polako širio i moju majku obarao… U podsvjesti je i sama znala da je ‘ono najgore’ ali se ipak nadala: “Samo da nije ono najgore”.

Jednoga jutra, majka je sama odlučila otići na Kliniku za interne bolesti i tražiti pomoć, ne planirajući vratiti se kući bez konkretnih odgovora. Majku su ostavili da leži i nakon niza nalaza koje je uradila, ispostavilo se da je ono čega se najviše bojala. Doktorica, kojoj ime nisam zapamtio, hvalila je upornost moje majke i njenim primjerom učila studente kako treba jedan pacijent da djeluje. Koliko god to zvučalo lijepo i ohrabrujuće, mislim da je u jednu ruku bilo i na sramotu našeg zdravstva, prvenstveno doktora Porodične medicine u Domu zdravlja u Tuzli.

Operaciju je, kao što sam na samome početku i napisao, uradio prof. dr. med sci Zijah Rifatbegović. Nakon cca tri sata koliko je operacija i trajala dr. Rifatbegović nam je približio cijeli slučaj. Operacija je bila teška… U pitanju je kancer debelog crijeva koji je zahvatio jedan jajnik te s tim u vezi morali su odstraniti i maternicu i jajnike. Kako je i sam rekao, onih mjesec dana, koje je majka trebala provesti kod kuće čekajući nalaz od štitne žlijezde – bio bi fatalan. Ne zaboravite, šest mjeseci prije toga odlazila je kod svog doktora

Danas sam s svojom majkom otišao u Dom zdravlja jer je morala otići na previjanje rane. Doktorica, čije ime sam ranije spominjao, dočekala ju je s osmijehom i pitanjem: “Pa Zineta, kako ste?”. Meni đavo nije dao mira pa rekoh: “Koliko ste je zavlačili – dobro i jest”. Mislim da sam rekao nešto što je istina, očigledno… Dotična gospođa je ‘planula’ i izvršila verbalni atak na mene, da bi sva furiozna rekla: “Ja mogu tebe da tužim. Pred pacijentima tako pričate, svi slušaju… Jako ste bezobrazni”. Inače, pravnu osnovu za tužbu dotična nema. S druge strane, materijala za tužbu itekako imam, jer sjećanja radi… Primarijus je rekao da je u pitanju herpes! Mislim da njena nekompetencija da pacijenta liječi ili ako već ne zna, uputi onome ko bi eventualno i mogao nešto konkretno reći, kazna je per se.

Da se na tome nije sve završilo… Ženska osoba koja je mojoj majci trebala da previje ranu nije u potpunosti bila ‘spremna’. Naime, nikada ranije nije previjala ranu, odnosno nikada ranije nije došla u susret s drenom. Jer, kako sama reče: “Ja nikada nisam dolazila u susret s stomom”. Moja majka joj je objasnila da to nije stoma već dren. Dotična koja radi u Domu zdravlja na previjanju rana ne zna razliku između stome i drena.

Primarijus je, kao što većina njih i radi, nastavak previjanja prebacio na drugu osobu. Sutra će moja majka na Kliniku za hirurgiju, na kontrolu, pa da se gore izvrši/dovrši previjanje rane.

Ovo je samo jedan od mnogih slučajeva s kojim sam se susretao ja, ali i moja majka. Broj slučajeva drugih, nezadovoljnih pacijenata daleko je veći, te ista ću s zadovoljstvom objaviti u javnost. Situacija se promijeniti neće ako budemo držali jezik za zubima. S tim u vezi pozivam javnost da, kako bi svima nama sutra bilo bolje, svoja iskustva pošaljete u našu redakciju i javnost upoznamo ko nas i kako liječi, a kako bi trebao.

Ne smijemo šutiti! Ne smijemo dozvoliti da našu toleranciju koriste, odnosno prihvataju zdravo za gotovo! Šest mjeseci kancer je izjedao moju majku, a liječila je herpes! Danas je to moja majka – sutra je vaša!

Izvor
Fresh Press / E. H.
freshpress.info

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 24 Апр 2016, 17:45

Tekst iz prethodnog posta je za 2 dana komentarisalo 73 FB komentatora... ocito je tematika usijana i gradjanima vec preko glave!

A ima i nas na FB stranici koju je neko otvorio 2012.godine:

Balkanske a posebno Bosanske Bolnice I Bosansko Medicinsko Osoblje

Слика
http://s26.postimg.org/mjdbu31a1/245_2_ ... _I_Bos.jpg

KO je kupac? Naravno da je to PACIJENT koji PLACA! Nikako ne podmiceni "strucnjaci"...
Znamo kakvi su ti veliki "strucnjaci", dovoljno je pogledati samo par stranica ove teme, na primer stranicu 2 o takozvanoj farmaceutskoj mafiji bas u Tuzlaskom kantonu (jos 2009.godine, a tek danas!)...

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BAziA8b1XZ0[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=BAziA8b1XZ0
Al Jazeera Balkans
Datum objavljivanja: 23. tra 2016.

"Za troškove pozitivne liste lijekova, koji se plaćaju putem Zavoda zdravstvenog osiguranja, u BiH se izdvaja blizu 125 miliona eura.
Na tim je listama najviše inostranih proizvođača lijekova, koji inače dominiraju ukupnim BH tržištem - sa učešćem većim od 80 posto.
Sada vlade nekih kantona u Federaciji BiH žele da kreiraju nove pozitivne liste, na kojima bi se prednost dala bh. proizvođačima lijekova."

Повратак на “Zdravlje”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост