Kako prepoznati kada počinje porođaj?

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Blic87
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 7
Придружен: 13 Мај 2015, 12:54

Kako prepoznati kada počinje porođaj?

Порукаод Blic87 » 17 Нов 2015, 16:04

Dobar dan svima, imam jedno pitanje za sve trudnice ili one žene koje su bile relativno skoro trudne. Ja sam u 38 - oj nedelji trudnoće, to jest samo što se nisam porodila, ali me zanima kako da prepoznam da je porođaj stvarno počeo?

Samo da napomenem da nisam išla na pripremu za porođaj, jer sam se pravila pametna, misleći da nema potrebe za tim, a tek sad shvatam koliko sam ustvari ispala glupa, ali je sad kasno da promenim bilo šta, pa zato pitam sve one dobronamerne žene da mi olakšaju ovaj period ako je moguće. Mislim, čitala sam ja dosta po internetu, ali tamo sve piše jedno te isto. Jedino sam na ovom sajtu http://nedeljetrudnoce.com/38-nedelja-trudnoce/ naletela na baš dobar opis šta se sve događa pred kraj trudnoće i to je skroz super objašnjeno. Ali, problem je što ja trenutno nemam ama baš nijedan od svih ovih simptoma koje su oni naveli, pa bih volela ako nekog ne mrzi da opiše kakva je iskustva imao i kako izgleda uopšte kada počne porođaj. Pretpostavljam da jedino ako mi pukne vodenjak, tad ću lako ukapirati da treba da krenem u bolnicu, ali me skroz zbunjuju te kontrakcije i ta minutaža o kojoj svi pričaju. Da ne mislite da nisam pitala svog ginekologa prvo, ali on mi je rekao da ću svakako prepoznati kada treba da mu se javim, a mene već polako ali sigurno počinje da hvata panika. Unapred vam hvala na odgovorima i razumevanju!