Test krvi na toleranciju hrane

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Test krvi na toleranciju hrane

Порукаод Sky Seeker » 07 Авг 2008, 11:40

Da li neko zna neto o testu krvi kojim se utvrđuje tolerancija na određene namirnice.
Koliko sve to zaista vredi, a koliko je samo još jedna od mnogobrojnih "mamipara"-
Važno mi je zbog dijete...

Корисников грб
Atahualpa
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 476
Придружен: 19 Феб 2009, 08:02
Место: kojekude

Порукаод Atahualpa » 08 Авг 2010, 00:27

Osim silnih tekstova koje sam svojevremeno našla na Internetu, imam i nekoliko drugarica koje su uradile taj test. Koliko sam ih ja razumela, kod smanjenja težine pomaže tek na duuuuuge staze. Ali im je zato pomoglo kod značajnog poboljšanja zdravlja. Nekima su se ublažile konkretne zdravstvene tegobe (glavobolje, štitna žlezda, želudac, alergije), a SVE tvrde da imaju mnogo više energije, da nisu trome i pospane po čitav dan.

Zanimljivo je da i ako uradiš taj test, ne možeš doživotno živeti u skladu sa rezultatima testa, jer će se vremenom vratiti tolerancija na neke vrste hrane, a razviti netolerancija na nove. Tako ispada da taj test treba raditi s vremena na vreme čitavog života.

Ličnog iskustva po tom pitanju nemam baš zbog "mamipara" - momenta. Ali se polako predomišljam. Mislim, i na mnogo veće gluposti sam u životu bacila pare.

Ako ti se dijeta ne odnosi na specijalni režim ishrane iz nekog drugog razloga, nego baš zbog težine, probaj hvaljenu i osporavanu UN dijetu (nema veze sa Ujedinjenim nacijama). Stvarno daje rezultate!
Noli turbare circulos meos!