Molitva

Jezgro duha

Уредник: Daca

Корисников грб
Jelena
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3515
Придружен: 06 Окт 2006, 21:58
Место: Sumadija

Порукаод Jelena » 18 Окт 2007, 14:28

Molitva GOSPODU BOGU

OSTANI S NAMA GOSPODE

Prati nas na putu kad nas briga i bol sustignu.
Ostani s nama kad radimo i kad se odmaramo.
Budi treći između nas koji se volimo.
Stanuj u našoj kući, sedi u čelo našega stola,
budi nam savetnik u svemu.
Ostani s nama kad nam se savest zamračuje
da ne bismo zalutali po noći.
Budi blizu nas kad nas velika noć pokrije svojim
pokrovom i daj da se probudimo u TVOME naručju.
Budi voljeni i verno slušani učitelj našega doma !

AMIN.
" KO NAĐE PRIJATELJA,
NAŠAO JE BLAGO "

Корисников грб
Jelena
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Jelena » 18 Окт 2007, 14:30

Молитва за децу

Господе Исусе Христе, Који си Сам био Дете, и Који си децу волео и благосиљао, помилуј и спаси децу нашег времена, да се некрштена крсте, а крштена да се вером у Тебе и љубављу према Теби утврде. Спаси, Господе, ону децу коју њихови неверујући или зловерни родитељи кваре безбожјем или зловерјем и одвлаче их од Тебе, Који си једини Спас и Избавитељ њихов. Спаси, Господе, и ону децу коју бездушни зли учитељи, безбожни или зловерни, удаљују од Тебе Творца њиховог, и уводе у друштво душом огубаних. Спаси, Господе, ону децу чије чисте душе оскрвњује сваки неморал на улици и разврат у позоришту, на телевизији и у биоскопу. Спаси их од ових нечистота. Спаси, Милостиви, и ону дечицу без родитеља која су пала под руку сурових старатеља, злих очуха и маћеха спаси их од слушања хулних речи и гледања злих дела. Помози, Свемогући, да деца узрасту и сазру за синовство Божије и грађанство Небеског Града на вечно спасење, а у Твоју славу и хвалу.
Амин.

" KO NAĐE PRIJATELJA,

NAŠAO JE BLAGO "

Корисников грб
Jelena
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Jelena » 18 Окт 2007, 14:41

MOLITVA MAJCI BOŽIJOJ

MAJKO,Ti znaš moje srce,moju dušu,moj um. Ti znaš sve moje moći. Nemoj mi dati veći teret, nego što mogu poneti. I daj mi snagu da ponesem ono što moram.

MAJKO, Ti vidiš moju dušu i sve u njoj. Ti vidiš moje srce. Ti vidiš ono što ja ne vidim. I ono za šta i ne slutim da postoji u meni. Molim te,smiluj se! Pokaži mi put, da ne pogrešim!

MAJKO, molim Te, daj mi snagu da pobedim ono najgore u meni. U svakom od nas.
" KO NAĐE PRIJATELJA,

NAŠAO JE BLAGO "

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 14 Јан 2008, 10:55

Молитва Пресветој Богородици у невољи и потиштености

Преподобна Царице моја, Пресвета надо моја, уточиште сиротих, заштитнице путника, помоћнице онима који су у беди и заштито оних које злостављају. Види моју невољу, види моју муку. Са свих страна сам опкољен искушењем, а нема никог да ме брани, Ти ми сама помогни јер сам немоћан. Нахрани ме као странца, упута ме као заблуделог, излечи ме и спаси као безнадежног. Немам друге помоћи ни друге заштите, ни утехе осим Тебе, о, Мајко свих невољних и оптерећених. Стога, погледај на мене грешног и потиштеног, закрили ме Пресветим покровом својим да бих се избавио од зала која су ме опколила и ја ћу увек славити преславно име Твоје. Амин!

"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 6343
Придружен: 20 Мај 2010, 10:38
Место: tamo daleko

Порукаод ignja » 20 Мај 2010, 23:49

Molitve pred Sveto Pričešće

Uoči dana Svetog pričešća, posle večernjih molitava, treba pročitati i ove molitve:

Vladaru, gospode Isuse Hriste Bože naš, koji jedini imaš vlast da ljudima otpuštaš grehe, kao blag i ljovekoljubiv, previdi sve moje svesne i nesvesne grehe, i udostoj me da se neosuđeno pričestim, božanskim i preslavnim, i prečistim, i životvornim Tajnama Tvojim, ne na kaznu, ni na muku, ni na umnoženje grehova, nego na očišćenje, i osvećenje, i obručenje budućeg života i carstva, na zaštitu i pomoć, i na razbijanje protivnika, na istrebljenje mnogih mojih sagrešenja. Jer si Ti Bog milosti, i milosrđa, i čovekoljublja, i Tebi slavu uznosimo, sa Ocem i Svetim Duhom, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.

Gospode Isuse Hriste, Bože moj, otpusti, ostavi, očisti, i oprosti mi grešnom i nepotrebnom i nedostojnom sluzi Tvom pogreške, i sagrešenja, i prestupe moje, koje Ti od mladosti moje pa sve do ovog dana i časa sagreših, bilo svesno ili nesvesno, bilo rečima ili delima, bilo pomislima i mislima i nastojanjima, i svima svojim čuvstvima. I molitvama prečiste i prisnodjeve Marije majke Tvoje, koja Te je čudesno rodila, jedine nepostidne nade i zaštite i spasenja moga, udostoj me da se neosuđeno pričestim prečistim, besmrtnim, životvornim i strašnim Tajnama Tvojim, na otpuštenje grehova, i na život večni; na osvećenje i prosvećenje, jačinu, isceljene i zdravlje duše i tela, i na uništenje i potpuno pogubljenje mojih zlih misli i pomisli, i pohvata, i noćnih sanjarenja, mračnih i zlih duhova. Jer je Tvoje carstvo, i sila, i slava, i čast, i poklonjenje, sa Ocem i Svetim Tvojim Duhom, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.

Ujutro, na dan Svetog pričešća, pred polazak u crkvu, treba pročitati i ovu molitvu, koja se i u crkvi čita neposredno pred Sveto pričešće:

Verujem, Gospode, i ispovedam da si Ti zaista Hristos, Sin Boga živoga, koji si došao u svet da grešnike spaseš, od kojih sam prvi ja. Još verujem da je ovo samo prečisto Telo Tvoje, i da je ovo sama prečista Krv Tvoja. Stoga Ti se molim: pomiluj me, i oprosti mi sagrešenja moja, hotimična i nehotimična, učinjena rečju, delom, svesno i nesvesno, i udostoj me da se bez osude pričestim prečistim Tajnama Tvojim na otpuštenje grehova i na život večni.

Primi me danas, Sine Božji, za pričasnika Tajne Večere Tvoje, jer neću kazati Tajnu neprijateljima Tvojim; niti ću Ti dati celiv kao Juda, već kao razbojnik ispovedam Te: Pomeni me, Gospode, u carstvu Tvome.
Neka mi pričešće svetim tajnama Tvojim, Gospode, ne bude na sud ili osudu već za isceljenje duše i tela. Amin.
КUPUJEMO STVARI, KOJE NAM NE TREBAJU
SA PARAMA KOJE NEMAMO
S JEDNIM JEDINIM CILJEM
DA FASCINIRAMO LJUDE KOJE NE VOLIMO