poznati pesnik stojan simic krpica je legenda

Jezgro duha

Уредник: Daca

radinka
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 3
Придружен: 08 Мај 2006, 00:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

poznati pesnik stojan simic krpica je legenda

Порукаод radinka » 03 Јун 2006, 22:50

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 04 Јун 2006, 10:38

Važi Radinka, izmislićemo ga ako treba, ali možeš li nešto njegovo (ili o njemu) da nam napišeš, osim pukih hvalospeva?
Ima nas koji nismo čuli za njega.
Pozdrav

dijana
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 8
Придружен: 18 Јул 2006, 07:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод dijana » 20 Јул 2006, 15:48

dijana
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 8
Придружен: 18 Јул 2006, 07:19

Порукаод dijana » 20 Јул 2006, 16:11

radinka
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

Порукаод radinka » 20 Јул 2006, 17:04

paulina
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 31 Јул 2006, 16:37

pesnik stojan simic krpica

Порукаод paulina » 31 Јул 2006, 16:52

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2384
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод SA » 02 Авг 2006, 11:58

Imate li neku njegovu sliku?

radinka
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

Порукаод radinka » 09 Авг 2006, 19:38

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 110
Придружен: 12 Мај 2007, 20:01
Место: novi sad

Порукаод ljubica » 14 Окт 2007, 08:24

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljubica » 21 Окт 2007, 02:10

DOZIVOTNI I POSLESMRTNI PERFOMANS KLANJANJA stojana simica krpice.

Cula sam da je stojan simic krpica prijavio uredniku Infanta Simonu Grabovcu svoj perfomans na ovogodisnjem Infantu za sledeci Infant.Prvo je mislio da ce ga izvesti za Infant iduce godine,onda je razmisljao da da izvede perfomans jednu sedmicu,pa jedan mesec,pa jednu godinu,pa jednu deceniju i na kraju se odlucio da taj perfomans izvodi svaki dan do kraja zivota,pa i kad umre iznutra ce se klanjati svima na sahrani.a i posle smrti i u svakom sledecem zivotu...Perfomans se sastoji u klanjaju svim osobama koje srece na svom putu kuda ide a onda je poceo da se klanja i zivotinjama koje usput susretne.Triput se nakloni koga susretne sa unutranjom neizgovorenom porukom: moje istinsko bice klanja se tvom istinskom bicu,ili Bog u meni klanja se Bogu u tebi,ili ja sam Bog koji se klanja tebi kao Bogu.I stojan simic krpica perfomans redovno svaki dan i noc ga izvodi gdegod se nalazi,pa i za vreme spavanja.

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljubica » 21 Окт 2007, 02:11

ssk(scena svih kreativnih)
je scena koju svakodnevno (besplatno) organizuje i vodi Stojan Simic Krpica iz ljubavi prema drugom ljudskom bicu,bolje reci prvom ljudskom bicu,
u cilju da kreativnost dopre do svakog ljudskog bica u svim prostorima
a i za marginalne grupe kako ih definisu
(izbeglice,prognanike,romsku populaciju, bolesnike,stare,iznemogle,zatvorenik , invalide svih kategorija,,decu omladinu bez roditelja i bez roditeljskog staranja,decu i omladinu mentalno nedovoljno razvijenu i ometenu u razvoju...)
na kojoj mogu a ne moraju da ucestvuju svi koji hoce a kreativni su,
mogu a ne moraju i afirmisani i pocetnici,ako hoce,
mogu a ne moraju i istaknuti i skrajnuti,ako hoce,
bez vredjanja po bilo kojoj osnovi...

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljubica » 21 Окт 2007, 02:12

Stojan Simic Krpica je posle jedne saljive vizije iz samoironicnosti i iz licne zabave uzeo pseudonim Visnjislav(slavi Visnjeg),Visnjev(Bozji),Vobanolec(anagram reci nobelovac,),Mikadeak(anagram reci akademik)],posto svi teze da postanu nobelovci i akademici.
I evo jos jedne njegove pesme kojom se zabavlja se samoironizirajuci se.

POZNATI,
POPULARNI
I
SLAVNI
PJESNIK
STOJAN
SIMIC
KRPICA
(V.V.V.MIKADEAK)

Dosao je
Bog
i
rekao
mi:
Ja
sam
u
svima,
svemu
i
u
tebi,
svi
su,
sve
je
i
ti
si
u
Meni,
Ja
sve
sam
vec
ucinio
i
ti
si
vec
beskrajno
poznati
beskrajno
popularni
i
beskrajno
slavni
pjesnik
i
Ja
sam
vec
beskrajno
poznati,
beskrajno
popularni
i
beskrajno
slavni
pjesnik
i
ja
sam
vec
postao
beskrajno
poznati,
beskrajno
popularni
i
beskrajno
slavni
pjesnik
u
Bogu,
svima,
u
svemu
u
sebi
u
svim
vremenima,
u
svim
prostorima,
u
svim
tijelima,
u
svim
Bozjim
kreacijama,
u
svim
svjetovima,
na
svim
nivoima
postojanja,
u
svim
Bozjim
erama...

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljubica » 22 Окт 2007, 09:49

stojan simic krpica

IZBJEGLICA

Nazad
ne mozes,
a
ovdje
nisi
prispio,
uzdaj se
use
i
u
svoje
kljuse.

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljubica » 13 Нов 2007, 10:23

stojan simic krpica
Mogu
i
bez
hljeba
i
bez
vode,
ali
ne mogu
bez
ljubavi
i
bez
slobode.

Корисников грб
ljubica
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljubica » 14 Нов 2007, 03:39

Stojan Simic Krpica
(visnjislav visnjev vobanolec mikadeak)

Volim
te
Volim
te.
mlada
si,
prepuna
svjezine.
Volim
te.
Tvoja
koza
Gubi
sjaj
i
svjezinu.
Volim
te.
Tvoja
kosa
sijedi.
Volim
te.
Postajes
stara
i
zborana.
Volim
te.
Ledja
su
ti
povijena.
Volim
te.
Kreces se
pomocu
stapa.
Volim
te.
Nepokretna
si.
Volim
te.
Umires.
Volim
te.
Mrtav
sam.
Volim
te.