Morbidno ili moderno?

Уредник: Moderatori

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Morbidno ili moderno?

Порукаод Sky Seeker » 14 Сеп 2010, 16:32

Lejdi Gaga u kreaciji od sirovog mesa: Zadivljeni ili zgroženi?

Na sinoćnoj dodeli MTV Video Music Awards u Los Anđelesu, Lejdi Gaga je napravila najsmeliji modni potez godine: ona se u svečanoj sali pojavila u haljini od sirovog mesa! Prvobitni šok prisutnih zamenili su komentari da haljina nije od pravog mesa, što je kreator Franc Fernandez, inače tvorac ovog bizarnog stajlinga, vrlo brzo demantovao. On je otkrio da je u pitanju pravo životinjsko meso i to iz njegove porodične kasapnice.

СликаСлика

Kontroverzna Lejdi (24) presvlačila se više puta tokom svečane dodele nagrada MTV Video Music Awards, a najluđi autfit ostavila je za treće pojavljivanje na sceni.
− Haljina je pravo, istinsko umetničko delo. Mislim da je sve prošlo savršeno, publika je oduševljena − rekao je Fernandez otkrivajući da u svemu ima simbolike, ali ne i uvredljive poruke vegetarijancima.
Pevačica je, s druge strane, okarakterisala svoj nastup kao „veoma liberalan“ bunt zbog lošeg tretmana gej vojnika u američkoj vojci. Naime, njima nije dozvoljeno da otvoreno govore o svojoj seksualnosti u redovima USA armije.
− Ja sam najslobodumnija osoba na planeti. Želela sam da pokažem svima da moramo kao ljudi biti hrabri i smeli da se borimo za svoja ubeđenja, inače ćemo biti samo malo mesa na gomili kostiju. Ja nisam samo parče mesa − objasnila je Gaga.
Istovremeno sa mnogobrojnim reakcija i pisanjima širom planete, oglasila se i PETA (Udruženje ljudi za etički tretman životinja). Njihov stav je bio veoma oštar: svako kome je njeno pojavljivanje bilo uvredljivo, treba da prestanu da slušaju njenu muziku i kupuje njene diskove.
− Nositi ruho od komada mrtve krave je toliko ponižavajuće, do te mere da ostavlja bez komentara. Ali, neko bi trebalo da kaže dotičnoj dami da je više onih koji su zgroženi, nego zadivljeni njenim gestom – navodi se u saopštenju.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 14 Сеп 2010, 18:48

Samim tim što sam ovo stavio u temu Psihologija, rekao sam šta mislim...
Voleo bih da i vi napišete koju...
Iskreno, pa kako god...

Anny
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4010
Придружен: 01 Авг 2008, 15:20
Место: ...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Anny » 14 Сеп 2010, 22:24

Morbidno, naravno. :shock:
Nije mi shvatljiv taj potez 'šokiranja' ekstremnim glupostima, privlačenje pažnje koja to ne zaslužuje... :sad:

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 6360
Придружен: 20 Мај 2010, 10:38
Место: tamo daleko

Порукаод ignja » 15 Сеп 2010, 00:47

Naravno morbidno, i to vrlo. Dokle se ide u pokušajima, da se u modu unesu neki novi momenti, toliko daleko da se prelaze sve granice.
КUPUJEMO STVARI, KOJE NAM NE TREBAJU
SA PARAMA KOJE NEMAMO
S JEDNIM JEDINIM CILJEM
DA FASCINIRAMO LJUDE KOJE NE VOLIMO

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3822
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 15 Сеп 2010, 02:08

Више ме забрињава публика, која је то "са одушевљењем" испратила, како пише. Слобода има сасвим друго значење и могла се на милион других начина представити. Ово је ропство, кога су данас свесни све ређи.
Међутим, од овога има још и гори случај, сад сам само заборавила како се несрећник зове, а по струци је ДОКТОР, који од лешева прави изложбе. И публика његова је такође одушевљена.
Дакле, довели смо сами себе у време кад нам требају сензације да би се осетили "живим", а како оне, по правилу, морају бити све сензационалније, то већ сада можемо да спознамо какве нас све лудости очекују.
Сачувај Боже и саклони.

Корисников грб
Atahualpa
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 476
Придружен: 19 Феб 2009, 08:02
Место: kojekude

Порукаод Atahualpa » 09 Нов 2010, 23:50

Što se manje od drugih razlikuješ iznutra, to ti je već potreba da budeš različit spolja. Moja tolerancija prema takvim budalaštinama zapinje negde kod 15-te godine života onog što bi da se razlikuje. Već sa 16 treba da se razlikuje po onome što istinski jeste ili upravo postaje.
A što se dotične mučenice tiče, kad takvi postanu popularni dodje mi da progutam daljinski jer se prekapim kad shvatim koliki uticaj televizija ima na današnji svet.
Eto!
Noli turbare circulos meos!