Preporuči film....

Уредник: vuk

marinam
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 6
Придружен: 05 Јул 2013, 12:44

Порукаод marinam » 06 Јул 2013, 08:46

shutter island je definitvno najbolji film koji sam gledala ikad.

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 31 Јул 2013, 23:07

" Der Dieb der Worte " prevedeno na njemacki
" The Words " engleska verzija

Interesantan :)
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3812
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 12 Авг 2013, 19:36

Добар филм, Шу. Хвала! :mah

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 10 Нов 2013, 20:55

Олујна врата (2006). Одгледала у једном даху. Кажу да подсећа на Пакао Кошара.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uvluVMPf0-k[/youtube]

Други део

Трећи део

Четврти део

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 14 Нов 2013, 18:59

La Tigre e La Neve (2005) - Тигар у снегу

- Како си ти постао поета? Како си почео?

- Био сам мали, млађи од тебе сад, имао сам 8-9 година. Био сам са својом мајком; много сам је волео... Били смо код ујака Ђустина и тамо је било дрво. Знате шта се десило?

- Шта?

- Мала птица је летела поред, певајући, летећи ниже и ниже, и слетела ми баш овде на раме.

- Не!

- Кунем се! Одабрала је мене од свих људи. Плашио сам се да ће одлетети, па сам се правио да сам дрво. Нисам се померао. Осетио сам срце како ми куца, како удара.

- И онда?

- Онда је одлетела. Желео сам да кажем мајци. „Мама, мала птица, летећи и певајући, слетела ми је на раме и седела тамо сат времена!“ Она је рекла: „Мислила сам да се нешто ужасно десило“, и наставила је да ћаска.

- То је било ружно од баке. Није волела птице?

- Не, бака није била лоша и волела је мале птице. Није то било до ње, него до мене. Ја сам крив што јој нисам лепо испричао шта се десило, што јој нисам показао шта сам осећао. Био сам толико узрујан да сам себи рекао: „Мора да постоје људи, чији је посао да користе праве речи, који састављају ствари на начин тако да другим људима срце закуца кад и њима.“ Тог дана сам одлучио да постанем песник.

- Моје срце куца, тата.

- И моје, али бакино није.

- Ако речи нису праве, ништа није право.

Слика

Атилио де Ђовани је разведен, отац две девојчице, професор књижевности и аутор књиге поезије „Тигар у снегу“. Има ту радост да га воле деца и студенти, али не и жена у коју је заљубљен и коју сваке ноћи сања – Викторија. Она је и сама писац и тренутно пише биографију Атилијевог блиског пријатеља, муслимана из Ирана, који се након 18 година у егзилу (Француска) враћа у домовину. Викторија га прати на том путу, али, на несрећу, приликом бомбардовања настрада. Њен живот је у опасности због немогућности набавке лекова. Атилио, сазнавши да је љубав његовог живота на ивици смрти, креће да је спасе...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qXkNl7DoDSE[/youtube]

- Ал Гиумели, пријатељу, пронађи ми тај глицерин. Знам да можеш, јер у противном она ће да умре. Ако умре, могу да прекину цео овај земаљски шоу, могу да га спакују, одврну звезде, умотају небо и ставе га у камион, могу да угасе сунце које толико волим... Знаш ли зашто га волим? Јер волим њу кад је сунце обасја. Могу све да однесу: ове ћилиме, ове стубове, куће, песак, ветар, жабе, лубенице, зрно града, седам увече, мај, јун, јул, цркве, пчеле, море... Кургате Ал Гиумели! Набави ми тај глицерин!

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 28 Јан 2014, 01:41

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nIP8GjFgTKE[/youtube]

Film govori o životu i odrastanju u Domu za napuštenu decu u nepoznatom gradu u Rusiji. Jednog dana u dom dolazi italijanski bračni par sa željom da usvoji dete. Biraju šestogodišnjeg Vanju solnce koji mora pričekati još dva meseca u domu dok se "srede" papiri. U međuvremenu, u dom dolazi majka Ivana Muhina, Vanjinog druga koji samo što je odveden iz doma od strane novih staratelja. Majka odlazi iz doma, a Vanja naredne dane provodi u strahu da će se i njegova majka pojaviti u domu, tek pošto ga odvedu u Italiju. Odlučuje da pobjegne iz doma, i potraži svoju majku...

(Дечак је предиван!)

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 28 Јан 2014, 01:50

Ворошиловски стрелац

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=INE3fPTisF4[/youtube]

greatSirius
ВОРОШИЛОВСКИ СТРЕЛАЦ

Филм из 1999. године , један од најпопуларнијих филмова из времена транзиције. Јељциновска Русија , поремећених вредности и пољуљаних темеља доживљава експанзију ново-Руса, криминала , проституције, дроге и свега онога чему су Горбачов и Јељцин широм отворили врата. Из ’’цивилизованог света’’ покуљало је све најгоре и почело да хара по руском моралном бићу које јесте свашта видело, али овакву пошаст још не. Људи, навикли на прегалаштво, ред и појам државе као носиоца реда, одједанпут су затечени свиме , само не правдом и моралом. Већина народа још увек жели да задржи традционалне вредности, но народ је немоћан у недостатку вође – за разлику од шљама, мафије и банди. Они увек имају вођу и знају шта хоће и како то да остваре.

У оваквом миљеу догађа се породична и лична драма железничара у пензији, Ивана Фјодоровича. Њега игра велики глумац Михаил Уљанов који се прославио веристичким тумачењем лика маршала Жукова, највећег војсковође Другог св. рата. Три обесна беспосличара намамљују његову унуку каћу и силују је. Интервентно одељење полиције долази на позив и интервенише бриљантно, на самом лицу места решавајући случај. Одељење предводи капетан Кошајев кога игра изванредни Сергеј Гармаш кога памтимо из многих филмова као фасцинантног епизодисту. На свом конту већ има преко 80 филмова, а за улогу у овоме филму награђен је специјалном наградом за игру ’’из другог плана’’...али: појављује се моћни отац, ни мање ни више него пуковник полиције који бескрупулозно прети капетану. Девојка, која је довољно шокирана бруталним силовањем, даља понижења доживљава код истражног судије који се према њој (према наговору ’’одозго’’) понаша одвратно, толико да је понизи више него силоватељи, такорећи. Но, то није крај понижењима – и пуковник јој загади живот доневши јој новац као тиху одштету. Деда преузима ствар у своје руке. Ратни херој, ворошиловски стрелац , зна шта му је чинити и уопште није безазлен и наиван како то на његовом лицу и поступцима изгледа. Из рата носи значку ’’Ворошиловски стрелац’’. На линку који сам приложио има довољно о тој награди, но овде ћу кратко објаснити за оне који не знају руски: Клим Ворошилов, практично друго име војне хијерархије огромне Црвене Армије, на жалбу једног старешине да је из сандука извукао најгори комад оружја, узео је то оружје и од седам хитаца направио 59 кругова и при том рекао – ’’Нема лошег оружја, него лоших стрелаца’’. Од тада ту значку добијају најбољи стрелци. Ето, такав је опак чича у питању. На Тушину, московском бувљаку купује СВТ са пригушивачем и игранка може да почне...

Филм који све америчке филмове овакве врста оставља далеко иза себе. Јер нас они навикавају на беспоштедно проливање крви до колена, што овде није случај... Свака препорука!

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 28 Јан 2014, 01:54

Легенда №17 (2013) - Легенда број 17

Совјетски хокејашки тим припрема се за меч столећа против канадских професионалаца из НХЛ-а. Током припрема, под хокејашким небом појавиће се једно ново име: Валериј Харламов. Његов заштитни знак биће број 17, број за који ће недуго затим сазнати читав свет.

"Штити гол, целим телом га штити! Као своју децу, као домовину га штити!" (Тарасов, тренер којем је, поред играча са бројем 17, такође посвећен филм - човек који је мислио својом главом у време кад је било тешко главу на раменима сачувати.)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qeLzLIxKYR8[/youtube]

Корисников грб
Ledžer
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 19
Придружен: 07 Окт 2012, 12:25
Место: Subotica

Порукаод Ledžer » 04 Мар 2014, 23:00

Svima koji su propustili ovogodišnju dodelu "Oskara" i filmove koji su podigli prašinu, preporučujem one koji su mene najviše impresionirali:
1. "Ona"
2. "Filomena"
3. "12 godina ropstva"
4. "Sve je izgubljeno"
5. "Kapetan Filips"
Život je jedna obična šetnja. Ti biraš gde i kad ćeš da odmoriš.

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 22 Мар 2014, 00:10

Ликвидация (2007) - Ликвидација

Слика

Место дешавања Одеса, непосредно после рата. У граду дејствује велика група бивших ратних диверзаната на челу са мистериозним Академиком, кога је током рата обучавао немачки Абвер. Такође, велики проблем локалној управи представљају бандити који нападају војна складишта, отимају ратну опрему и продају је бандеровцима који се крију по околним шумама. Баш у то време, Стаљин поставља Жукова за команданта Одеског округа. Маршал свим силама настоји да успостави поредак у граду.

Свих четрнаест епизода изванредне серије могуће је погледати онлајн.

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 23 Мар 2014, 23:16

Пепел (2013) - Пепел (Пепео)

Слика

СССР, 1938. година. У купеу воза случајно се срећу лопов Сењка “Пепел” и капетан Црвене армије Игор Петров коме прети хапшење од страна НКВД. Изненада, капетан добија неочекивану шансу да избегне скоро сигурну смрт. Онесвешћеном Пепељу, коме су његови пријатељи лопови разбили главу, капетан краде цивилно одело, облачи му своје војно и односи са собом “плен” који је Пепел носио на расподелу. Пепел се онесвешћен буди у болници, а недуго затим хапси га НКВД под оптужбом “издајник народа”.

Иначе, ово је серијал од пет епизода, свака у трајању једног целовечерњег филма. Глумци, све прослављена имена, двојицу знамо из "Идиота" снимљеног по делу Достојевског. И ову много допадљиву серију могуће је погледати онлајн.

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 23 Мар 2014, 23:20

The Life Before Her Eyes (2007) - Живот пред њеним очима

Слика

Од режисера серијала "Пепел" (погледати горе), Вадима Перељмана - његов други филм. Шта да кажем? Прво бих предложила оним кривцима за несрећни филм "Клип" да га погледају.
Филм припада жанру трилера са елементима драме. Говори о Дијани (коју феноменално тумачи Ума Турман), о њеном животу који се испреплиће: оном школском, где сања и машта о мушкарцима, и другом где је видимо као узорну жену и мајку. Међутим, у центру свих дешавања налази се трагичан догађај који је обележио њен живот заувек. Како се датум тог догађаја приближава, тако се и мистерија разоткрива...
Иначе, будући да је филм дубока философија, треба рећи и ово: Дијана похађа часове сексуалног образовања, а за најбољу другарицу има девојку која иде у католичку школу, што ће рећи веома морална особа. И премда је секс једна од преокупација, то уопште није нити огољено, нити вулгаризовано. Међутим, оно што је мени лично најзанимљивије било, јесте мисао која ми се појавила након гледања, а из Светог писма је, где премудри Соломон каже (отприлике) како свима исто бива, умире и добар и лош. Али то је тако на очи, међутим, шта је то савест и који је то орган најјачи у човеку? Све то чини наше животе различитима, као и наша умирања...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sPN1lR8R6JY[/youtube]

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 21 Апр 2014, 04:07

Вий (2014) - Виј

Слика

Сценарио за овај филм урађен је према причи Николаја Гогоља.

Почетком XVIII века картограф Џонатан Грин креће на научно путовање из западне Европе на исток. Пошто је прошао Трансилванију и прешао Карпате, нашао се у малом селу у непроходној шуми у Украјини. Људи који ту живе не личе на људе које је сретао раније. Сељаци су ископали дубок шанац како би се одбранили од остатка света, наивно верујући да се могу спасити зла, а у ствари не успевају да разумеју да се зло угнездило у њихове душе чекајући погодан тренутак да покуља по свету.

Филм можете погледати овде, али га можете скинути и са линка у наслову и потражити превод на овој адреси.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q31-5hW4F5Q[/youtube]

Корисников грб
milos87popovic
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 500
Придружен: 05 Мај 2014, 12:36
Контакт:

Порукаод milos87popovic » 22 Мај 2014, 11:41

Kradljivica knjiga

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 23 Мај 2014, 23:25

Любовь за любовь (2013, мини-серија) - Љубав за љубав

Слика

Нека вас наслов не превари, премда јесте реч о љубави. Међутим, шта љубав јесте? Официр и девојка инвалид. Ако мислите да је реч о нечем срцепарајућем, преварићете се у старту. Замислиће вас дубоко. Филм говори о вери, моралу, одговорности, датој речи, части, свему ономе што би се могло рећи да претходи љубави, а опет, њен је део.

" Одрастао човек мора одмах да реши и размисли кад се у нешто меша колико далеко може ићи...
... Како се каже: свако најбоље зна зашто стаје пред метак."

Филм можете скинути са горњег линка, док се превод налази овде.