Deset najfatalnijih filmskih zavodnica

Уредник: vuk

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3837
Придружен: 02 Јун 2005, 18:48
Место: Dežela

Порукаод luna » 29 Авг 2006, 08:49

Ovim legendama čak i Catherine Trammell, iliti Kamena Sharon, može samo držati svijeću tj. šiljak za led - kad se radi o zlu skrivenom ispod ljepote i uvlačenju muškaraca u nevolje, ovih deset su najbolje što je Hollywood dosad pružio.

Слика

10. Drew Barrymore

Dokazala je da više nije curica iz "E.T.-ja" 1992. ulogom tinejdžerice u "Poison Ivy" koja se vršnjakinji Sylviji (Sara Gilbert) useli u kuću, poševi joj tatu (Tom Skerritt), kokne mamu (Cheryl Ladd)... Je li ona samo projekcija koja radi sve one stvari koje bi Sylvia htjela a ne bi smjela? U svakom slučaju, svoju novu specijalnost - otrovne teen-zavodnice - Drew je nedugo zatim dokazala i ulogom u filmu po stvarnom slučaju, "Priča o Amy Fisher".

9. Rita Hayworth

Слика

Pustimo sad Gildu i njenu dugu kestenjastu kosu i rukavice do ramena; veličanstvena Rita ipak je bila najfatalnija kratko ošišana i izblajhana 1947. kao Elsa u "Dami iz Šangaja". Zavesti plemenitog ali nasilnog mornara Michaela O'Haru (Orson Welles, njezin tadašnji suprug i redatelj filma) i uključiti ga u plan ubojstva obogaljenog supruga (Everett Sloane) za nju je bilo lako kao ukrasti mački mlijeko. "Možda ću živjeti dovoljno dugo da je zaboravim... a možda ću umrijeti pokušavajući", sjeća se O'Hara fatalne Else.

8. Renee Zellweger

Слика

Zavesti jednog čovjeka nije problem, ali zavesti cijeli grad - i to Chicago - može samo Roxie Hart (Renee Zellweger) 2002. Nije joj problem navesti priglupog supruga (John O'Reilly) da preuzme njezinu krivnju, nadmašiti prethodnu skandal-curu Velmu (Catherine Zeta-Jones) i izvući se iz svega uz pomoć vještog odvjetnika (Richard Gere).

7. Kim Novak

Слика

Zašto biste uništili život muškarcu samo jednom, kad možete dvaput? Fatalna Madeleine (Kim Novak) oba puta uspijeva biti previše neodoljiva za Scottyja (James Stewart) u Hitchcockovoj "Vrtoglavici" iz 1958. A tko bi joj odolio, onako tajanstvenoj i bajnoj, makar bila lažljivica, prevarantica i opsjednuta duhovima... ili nije?

6. Annette Benning
Слика

Možda se Myra Langtry (Benning u "Varalicama" iz 1990.) hihoće kao curica i ševi kao da kaže 'dobar dan' (lakše joj je raširiti noge stanodavcu nego platiti stanarinu), ali premazana je svim mastima, i njezin dečko Roy (John Cusack), koji je i sam itekakav majstor, nema pojma za koliko je kopalja ona ispred njega.
.. ja malena, suknjica šarena,
vetar piri pa mi suknju širi ..Слика

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2963
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Re: Deset najfatalnijih filmskih zavodnica

Порукаод Viktorija Vi » 10 Феб 2019, 13:24

Чудно ми је што Луна није дала целовит текст па остајемо у незнању које су то филмске заводнице у врху ове листе (ко год да ју је правио).
По мом мишљењу, од великих филмских дива недостају свакако Елизабет Тејлор, Вивијен Ли, Мерилин Монро, а од новијих Шерон Стоун и Моника Белучи.

Ево једног текста новијег датума о Моники Белучи:

http://www.6yka.com/novosti/monika-beluci-za-mene-starenje-znaci-postati-boljom?fbclid=IwAR2xOH1cEdtZ4zzKIMudFjNz1LPIOIA_q-bOR6eyEZLLmwGlFsOi36t5cQE