Utisci o filmu "50 nijansi sive"

Уредник: vuk

Blic87
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 7
Придружен: 13 Мај 2015, 12:54

Utisci o filmu "50 nijansi sive"

Порукаод Blic87 » 18 Мај 2015, 17:30

Iako je premijera bila pre tri meseca o famoznom filmu " 50 nijasni sive " se još priča. Priznajem da sam bila među onima koji su trčali na blagajnu bioskopa u " Ušću " kako bih prijateljici i sebi obezbedila karte za premijeru, jer me je zanimalo kako izgleda ekranizacija onako zanimljive knjige.

Ukoliko vas zanima sve o filmu, glumcima i zanimljivostima vezanim za njega, pogledajte ovde http://sinemanija.com/50-nijansi-sive-fifty-shades-of-grey/. Na tom linku piše sve što može da vas zanima, mada je svakako bolje da pogledate film, ali pod uslovom da niste čitali knjigu. Jer, ako ste čitali knjigu, gotovo je sigurno da nećete biti oduševljeni filmom, kao i milioni ljudi širom sveta, čije mišljenje je vrlo slično po tom pitanju.

Oni koji su imali prilike da gledaju film " 50 nijansi sive " će razumeti kada kažem onaj čuveni citat : " Šta reći, a ne zaplakati... " Film kao film možda bi i bio zanimljiv da nisam čitala knjigu. Ustvari, gotovo sigurno bi bio. Međutim, nakon onako " jake " knjige i svih opisa, film mu dođe kao prava limunada.

Šta reći o glumcima... trudili su se, to se vidi. Ali, da li je moguće da su Džejmija Dornana, koji uopšte i nije primarno glumac, već uspeli da proglase najseksipilnijim muškarcem ? I da li ti koji su ga proglasili znaju uopšte šta znači biti seksipilan ? Kristijan Grej jeste seksipilan i to se oseća na svakoj stranici knjige, bez obzira da li mi to hoćemo da priznamo ili ne. A u filmu skoro da ništa nema od toga. Glavna glumica, Dakota Džonson definitivno ne liči na Anu kako sam je ja zamišljala, što naravno uopšte ne znači da devojka nije dobro odradila svoju ulogu. Čak, ako bih morala da se odlučim ko je bolji glumac od njih dvoje, definitivno bih se odlučila za nju, jer ona se makar potrudila da se uživi u lik.

E, sad da se osvrnem i na takozvane eksplicitne scene, za koje znamo da su prisutne gotovo na svakoj strani knjige. Čini mi se da je bolje da se zapitam gde su one nestale.

Kad bih morala da sažmem čitav utisak o filmu " 50 nijansi sive ", koji sam uzgred jedva čekala da se pojavi, rekla bih da je on definitivno ispod mojih očekivanja, ali mislim da je osnovni razlog za to knjiga. Jer ko je čitao knjigu ne može da ne bude razočaran. To, naravno uopšte ne znači da je film loš. Daleko od toga. Ali sama činjenica da se toliko razlikuje od knjige, meni ga čini nezanimljivim.

Kakvi su vaši utisci o filmu?