Filmovi kojima se vraćam(o)

Уредник: vuk

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30918
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Filmovi kojima se vraćam(o)

Порукаод Mustra » 31 Дец 2012, 11:21

Dakle, filmovi koje ste (ako ste), odgledali više puta. Kod mene ih je nekoliko, počeću sa najsvežijim primerom, sinoć sam ga gledala drugi put.

Слика Слика

U strastveno dočaranom omažu velikom slikaru Modiljaniju i njegovom ljutom rivalstvu sa Pablom Pikasom ova filmska priča donosi poslednje dane čuvenog genija. Priča o večitoj konkurenciji između Modiljanija i Pikasa jeste centralna tema filma, ali je sve prikazano iz vizure Modiljanija, čiji umetnički život i dan-danas zadivljuje. Radnja filma odvija se u Parizu u godinama posle Prvog svetskog rata. Modiljani, koji je Jevrejin, zaljubljuje se u Džini, mladu katolikinju. Par ima vanbračno dete koje Džinini roditelji salju u manastir. Da bi skupio dovoljno novca, Modiljani se prijavljuje na slikarsko takmičenje koje bi mu u normalnim prilikama bilo ispod časti. Kao odgovor na njegovo prijavljivanje isto čini i njegov dugogodisnji prijatelj i najveći rival - Pablo Pikaso i ceo je Paris je vrlo uzbuđen i sa velikim nestrpljenjem čeka da sazna ko je pobednik.... Film o Modiljaniju - umetnost o umetnosti! Njegova pasija je bio život, njegova opsesija umetnost! Ovo je priča o Amadeo Modiljaniju i njegovom rivalstvu sa Pablo Pikasom, kao i njegovoj tragičnoj ljubavi sa Žan Abitrn. Radnja se desava u Parizu 1919. godine. Modiljani je Jevrejin, koji se zaljubljuje u Žan, mladu i lepu katoličku devojku. Par ima vanbračno dete i Žanini striktni roditelji salju dete u manastir gde će ga odgajati časne sestre. Modiljani je očajan i potreban mu je novac kako bi spasao dete i odgajao ga. Rečenje leži u pariskom takmičenju umetnika koje pobedniku nudi novčanu nagradu. Ali rival mu je njegov "dragi prijatelj" Pikaso, i ceo je Paris je vrlo uzbuđen i sa velikim nestrpljenjem čeka da sazna ko je pobednik.
Još jedan, po meni, uspeli pokušaj biografskog filma, i iako romansirana, biografija ovog slavnog slikara, ako ništa drugo, može da posluži edukaciji. Amadeo Modiljani, bio je boem. Samodestruktivna, senzitivna i kreativna ctra ovog umetnika ipak je uspela da inspiriše nastanak jednog ovakvog filma. Za one koji poznaju njegovu umetnost, ovaj film će pomoći da saznaju i suštinu iste. Andy Garcia, koji igra Modiljanija (po meni), vrlo, vrlo liči na njega.

Dopao mi se ovaj komentar, "Oslobodite se i ne zamerajte tehničkim detaljima, emocije su daleko važnije. Dišite ovaj film."
Слика

mirta
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 4
Придружен: 04 Сеп 2013, 09:41

Порукаод mirta » 04 Сеп 2013, 09:47

kad jaganjci utihnu!

Корисников грб
mayche89
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 52
Придружен: 26 Мај 2014, 09:33

Порукаод mayche89 » 31 Јул 2014, 13:50

Слика

Jedan od najopuštajućih filmova koji sam gledala, i uvek ga ponovo pogledam kad god imam neku životnu krizu. :)