Srpski romani koji treba da budu ekranizovani?

Уредник: vuk

Ovosamja
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 27 Мар 2013, 18:03

Srpski romani koji treba da budu ekranizovani?

Порукаод Ovosamja » 23 Авг 2013, 20:44

Zanima me da li neko ima ideju o nekom klasičnom ili savremenom delu naše književnosti koje zaslužuje da bude ekranizovano a da to već nije učinjeno? U obzir dolaze i dela koja možda nisu toliko dobra kao celina, ali imaju neki aspekt (karaktere, obrt, emociju, ideju) zbog koje bi vredelo pretvarati priču u film.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 24 Авг 2013, 08:29

Ironija je u tome što ima dosta kič romana koji ni bili dobar film...
Neću reći nijedn naslov, da ne vređam nečiji ukus, ali teme su dobre ali loše napisane...

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 24 Авг 2013, 16:51

Meni je draga "Tvrđava" od Selimovića, ne znam koliko je filmična. A tu su i Ćosićevo "Vreme smrti", Pekićevo "Zlatno runo", Petrovićeva "Sitničarnica" ili Selenićevi "Očevi i oci" ili Kaporova "Zelena čoja Montenegra", večna "Na Drini ćuprija", a od nekih manjih, a meni, iz ko zna kojih razloga važnih, dela, može biti i Vuksanovićeva "Kletva Peka Perkova". Ja nabacah par knjiga koje mi padoše na pamet, da li su pogodne za film ne znam, ali ima u njima književnih vrednosti, a ne znam da postoje filmovi. :mah

Queen Mab
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 30 Апр 2014, 16:12
Место: Mercutio's speech

Re: Srpski romani koji treba da budu ekranizovani?

Порукаод Queen Mab » 02 Нов 2017, 16:28

Mene zanima kako bi izgledala filmska verzija "Opsade crkve Svetog Spasa" G. Petrovića. Ili "Agua Alta" S. Domazet.
Različite su po tematici, ali obe vidim režirane u nekom nadrealnom, snovnom, fantazmagoričnom ključu.
I took the road less travelled by...