Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 21:26

Homo ludens ja se slazem sa tobom u potpunosti. To sam i ja htela da kazem ali nisam znala tako da pojasnim i okrepim primerima ....bravo!!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 18 Нов 2008, 22:43

Svako mishljenje ne treba da bude i rat.
Niko ovde nije uvredio nikoga....najmanje Isidoru.
Suprotstavljena mishljenja jesu najveci domet u demokratiji.znaci ovo je knjizevna demokratija....
Shodno tome,smirimo strasti i iznesimo svoje vidjenje stvari i licnosti na kreativan nacin.Smatram je harizmaticnom,navela sam i razloge zasto tako mislim?!
Ko zna ....shta bi narod mislio kada bi mozda gledao mene ili VAS?
Ja se samo gadim snobizma,jednostavno ga ne podnosim.nemam razloga da to navedem kao razlog...zashto mislim da jeste Isidora snob ali vi ste krivi jer ste inicirali temu.Znaci...iznela sam sopstveni sud o tome bez demagogije...i to ne podnosim.Takodje,poshtovanje svima koji razlicito misle.

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 10:57

Homo ludens, mislim da nisi dao dobar primer. Knjiga o prostituciji koju napise prostitutka moze biti izuzetno poucno stivo ( recimo za sociologe ) i ne mora imati nikakav umetnicki predznak da bi bila korisna. Sa druge strane, kad neko ko ima umetnicke pretenzije napise neke baljezgarije to svakako zasluzuje negativne kritike.

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 19 Нов 2008, 15:01

Trumane ti si vidim jako pametan momak i prijatno iznenadjenje sajta!
Ali moram da te pitam dali postoji neka definicija umetnosti i ko sa sigurnoscu moze da mi kaze sta je umatnost a sta ne?
Prosto znam da gresim ali meni je moja greska skoroz ok da ono sto mi se dopadne nazovem ...."cista umetnost" I ne kvari cari uzivanja!

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 19:12

Bojana B пише: Ali moram da te pitam dali postoji neka definicija umetnosti i ko sa sigurnoscu moze da mi kaze sta je umatnost a sta ne?

Nemam pojma da li postoji posto nemam umetnicko obrazovanje. Cim me pitas pretpostavljam da nema. No, stvar je unutrasnjeg duha da prepozna sta valja, a sta ne. Sad ces ti reci da je i to subjektivno...i neka je!

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 19 Нов 2008, 21:58

I ja mislim isto ....ono sto mi se dopadne je umetnost! Pa nek smo subjektivni ali i to mislim da je Ok .....

Корисников грб
Moći
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 207
Придружен: 25 Окт 2008, 01:52
Место: na rubu pameti

Порукаод Moći » 19 Нов 2008, 23:24

Bojana B пише:Trumane ti si vidim jako pametan momak i prijatno iznenadjenje sajta!
Ali moram da te pitam dali postoji neka definicija umetnosti i ko sa sigurnoscu moze da mi kaze sta je umatnost a sta ne?
Prosto znam da gresim ali meni je moja greska skoroz ok da ono sto mi se dopadne nazovem ...."cista umetnost" I ne kvari cari uzivanja!

Da te utešim, pitanjem, "koja je razlika izmedju umetničkog dela i kiča" pod predpostavkom da je umetničko delo nešto lepo i što ti se svidja a da je kič nešto rušno i ne svidja ti se, dakle stvar je ukusa, a neko pametan je dao ovakav odgovor "Umetničko delo je ono što, što duže gledaš sve ti se više svidja, a kič je ono što, što duže gledaš sve ti se manje svidja". Dakle draga za svakog je to lična impresija.
Hrabrost je postupiti pravilno iako se bojiš

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 20 Нов 2008, 00:56

Ta formulacija mi se dopada ...zapamticu to! :mah :mah :D

Корисников грб
Miodrag L.
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 166
Придружен: 30 Јун 2005, 18:35
Место: Svajcarska
Контакт:

Порукаод Miodrag L. » 09 Дец 2008, 16:40

Jedno je sigurno, svi mi koji smo komentarisila, a neki od nas su i sami pisci nismo prodali knjiga zajedno koliko je Isidora prodala sama.
Ja dalje nju ne smatram za umjetnika, ali je kao sto vidimo uspijesan zanatlija u umjetnosti.
Kada malo bolje razmislim, uvjeren sam da ona moze i bolje, ali da svjesno gura na trziste ono sto trziste trazi od nje.
Sta bi njoj vrijedilo da napise djelo koje ce ostati zapamecno i nakon sto godina ako to djelo ne bi niko kupovao i ako bi ona sma morala da placa stampanje istog?
Nepoznavanje samog sebe je opasno po zivot

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 09 Дец 2008, 19:00

Ovo sam i ja htela da kazem .... :wink: :wink:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 10 Дец 2008, 09:30

Miodrag L. пише:Jedno je sigurno, svi mi koji smo komentarisila, a neki od nas su i sami pisci nismo prodali knjiga zajedno koliko je Isidora prodala sama.
Ja dalje nju ne smatram za umjetnika, ali je kao sto vidimo uspijesan zanatlija u umjetnosti.
Kada malo bolje razmislim, uvjeren sam da ona moze i bolje, ali da svjesno gura na trziste ono sto trziste trazi od nje.
Sta bi njoj vrijedilo da napise djelo koje ce ostati zapamecno i nakon sto godina ako to djelo ne bi niko kupovao i ako bi ona sma morala da placa stampanje istog?

Ne verujem da su joj finansije bile glavne u svemu ovom. Pa uvek je imala dobro "zaleđe". Nije obišla svet, uzduž i popreko, na letećem ćilimu.
Kako je ne vuče da posle 57 knjiga napiše bar jednu koja će da se pamti?
Pitao sam mnoge koji je obožavaju i gledaju svaku njenu emisiju, da mi kažu bar jedan njen naslov - baš niko nije znao.
Kojeg god pisca da pomenem, odmah se prisete nekog naslova, čak iako ga nisu čitali, ali njenog naslova u glavama njenih fanova - nema...
:mah :mah :mah :mah :mah

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 20 Дец 2008, 03:14

Sa ovim zaledjem se ne bi slozila.....Veruj mi koliko god da imas dobro zaledje nije to to ..uvek fali.
I oni sa dobrim zaledjem ako ne iskoriste to isto su niko i nista!
Ona mozda pise knjige koje flertuju sa sirokom citalackom publikom iskreno molim da mi ne zamerite moram da priznam da da sam i ja veoma cesto takav citalac ...Jer ovim svetom ne vlada pametna manjina vec agresivna vecina.
Licno ne volim misaone knjige vec laganicu i opustajucu varijantu ne mogu bas da se pohvalim brilijantnim umom! :roll: :roll: :wink: :wink: :P ^78^ ^78^ ^78^
Sta je tu je meni je ona simpaticna samim tim sto se trudi i sto uspeva da postane i ostane to sta jeste.....
Vise i ne znam sta je bio njen otac ali znam za nju! :mah :mah :mah :mah

Корисников грб
Atahualpa
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 476
Придружен: 19 Феб 2009, 08:02
Место: kojekude

Порукаод Atahualpa » 24 Феб 2009, 22:57

Miodrag L. пише:Jedno je sigurno, svi mi koji smo komentarisila, a neki od nas su i sami pisci nismo prodali knjiga zajedno koliko je Isidora prodala sama.

I koka-kola je verovatno najprodavanije bezalkoholno pice, ali je to ne cini dobrom po tvoje zdravlje.

Mali je broj romana koje sam pocela da citam, pa odustala. "Sta pravi covek zagrize, to pravi covek i pojede" - naucio me neko.
Njen roman sam probala da procitam, ali mi nije islo. Naravno da to moze da govori i o meni, a ne samo o njoj.

Moje licno misljenje je da je veliki oportunista, fantastican dijagnosticar raspolozenja u narodu, beskrupulozna, spremna da podilazi do neslucenih granica...Isuvise je estradna za moj ukus. Ali opet, to je komentar njenog ponasanja i slike u javnosti.
Moze li se umetnik odvojiti od dela? Ne znam. Ja ne uspevam.

Корисников грб
Miodrag L.
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 166
Придружен: 30 Јун 2005, 18:35
Место: Svajcarska
Контакт:

Порукаод Miodrag L. » 22 Мај 2009, 17:35

Mozda sam ja srecnik koji ne gleda tv i nikad je nisam vidio niti nesto o njoj procitao, pa sudim od oka.
Nepoznavanje samog sebe je opasno po zivot

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1618
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 22 Мај 2009, 18:39

...cijenjeci prisustvo uvazenih Prisutnika, moracu nesto svakako o ovoj gospodji koja se latila pera i operise , kako citaoce tako i Istoriju ...njeno pisanje o temama koje su poznate i priznate je pomalo blamantno , a bilo bi blamantno i da nije ,- kad to pise ova gospodja koja se piscem zove i to radi uspjesno jer zahvalno je pisati za one koji vole intrige i u njihovom drustvu vlada a tamo je lako vladar biti i svaka njena rijec je visa od njihove ma-koliko velika bila...

Muka je gledati ovu damu koja se piscem zove kako pozira u 'manekenskim' pozama i prkosi konkurencijom ,- svim grozama...