Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 17:19

Truman пише:
Bojana B пише:Ja nemam ruzno misljenje o njoj!Ko je kompetentan da kaze sta su niske strasti i sta je neukus i nekvalitet? Licno mislim da je vise

Nista licno, ali ne volim ovaj relativizam. I previse ga ima danas. Nekako mi to ponekad deluje kao izgovor da se zauzme/izrazi sopstveni stav ( mada i to sto si ti napisala moze biti stav...pade mi na um ). U svakom slucaju obrni-okreni ne mogu da nadjem nikakvu tacku zbog koje bih je cenio...a tako se trudim :-D

ispravka - da se NE zauzme sopstveni stav. Ne znam sto ovde nema da se edituje poruka.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 18 Нов 2008, 17:25

Truman пише:U svakom slucaju obrni-okreni ne mogu da nadjem nikakvu tacku zbog koje bih je cenio...a tako se trudim :-D

Ako ni zbog čega više a ono bar zato što je desničarka. :wink:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 17:29

Znate kako gospodine, ja Vas ne poznajem pa ne mogu ni reci koje su Vase politicke vrednosti ali ovo sto ste napisali svakako nije pohvalno. Kao i mnogi sa nase desnicarske scene - i ona je karikatura. Na levici ih ima manje ( karikatura ). No, necemo sad o politici. Primetio sam da ovaj forum nema podforum za tu prljavu oblast i to mu je veliki plus kod mene.

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 17:45

Znate sta gospodo .....Rekla bi kao nas predsednik Boris Tadic:...
"Slazem se da se ne slazemo!"
I sta sad?....Ajd sad da izginemo bez opaljenog metka da se dogovorimo ko je mediokritet ko je koketa ko je za desno ko je za levo?
Sto se mene licno tice ja sam za pravo! Ajd sad da izginemo i da se posvadjamo ....
Nek cita ko oce Isidoru nek slusa ko oce Jelenu Krleusu?

A nemojmo da vredjamo kokete i ostale fine dame neke kad tad udju i i sve svere ....Kako Cicilina usla i parlament?...
Sve cu ve tuzim i svi ce da idemo u Hag ....il vec gde se ide na taj sud koji zabranjuje i osporava ljudska prava manjina kao recimo koketama one su u manjini na ovom forumu!....Pa gde je tu sloboda pisane reci gde je demokratija?

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 17:56

Bog s tobom, gde sam ja rekao da je treba zabraniti. Samo kazem da narod ne zna sta valja. A u ostalom zasta sluze forumi nego da se razmenjuju misljenja...Zapravo forumi su besmisleni ( kakav zakljucak! ).

:D

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 548
Придружен: 23 Јун 2008, 05:51

Порукаод Kordun » 18 Нов 2008, 18:03

Izvini Bojana, tražiš slobodu govora i prava manjina, a ti ih prva sputavaš, dozvoli nam da iznesemo svoja mišljenja, neboj se neće se zbog toga nista dogoditi Isidori Bjelici, poštujem tvoje puno pravo da se suprostavljas mišljenjima, zauzimaj i stavove, ali nema razloga da nam ih namećes. tvoj pokusaj umanjivanja vrednosti nas pojedinih na osnovu misljenja nece ni nas poljuljati, jer onaj ko ima vrijednost taj nema ćega da se plaši, tako da jedino u ovom slučaju tvoj intelekt i personaliti se ovdje oslikava u najboljem svijetlu, rekao bi može ti se, ako je tako, samo nastavi, moja kula stoji postojano, dobro došla.

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 18:09

Nemoj tako Trumane :D :D :D salim se ja malo! Znam da nisi reko da je treba zabraniti ....ti si fini momak. A da narod ne zna sta valja znam i sa tim se slazem. Forumi su besmisleni?! Nemoj tako mlad si da izgubis smisao pusti ti to nama starijima....mi sa tim imamo vise iskustva... :D :D :D :D ^78^

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 18:14

Bojana B пише:Nemoj tako Trumane :D :D :D salim se ja malo! Znam da nisi reko da je treba zabraniti ....ti si fini momak. A da narod ne zna sta valja znam i sa tim se slazem. Forumi su besmisleni?! Nemoj tako mlad si da izgubis smisao pusti ti to nama starijima....mi sa tim imamo vise iskustva... :D :D :D :D ^78^

Veruj da imam i ja... A i ne znam otkuda ti to da sam fin momak, prvi utisak najcesce vara ( pogotovu preko neta ).

No, da ne "oftopikujemo". Evo da kazem da sam procit'o jednu njenu knjigu za koju ( iako je bilo davno ) ne bi mog'o reci da je cist kic. Ne secam se tacno naziva, jer kao sto rekoh bejase davno, ali ide nesto kao Tajni zivot velikih Srpkinja. Al to ne znam da l se racuna jer nije roman. Je l cit'o neko ovu knjigu?

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 18:22

Citala sam neke ali tu nisam ...ali sad kazes da nije cist kic ima da je potrazim pa kud puklo da puklo!....
Pozzz
:D :D

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод Kordun » 18 Нов 2008, 18:26

Truman vjerujem da mislis na knjige o ženi cara Dusana, o ženi Hajduk Veljka, i ženi posljednjeg Obrenovića, tu je i kod mene najviše pala, to je sramota za čitavo društvo, iskoristivši historiju za blamažu, ponižavanje i koketiranje pred srpskim neprijateljima.

S postovanjem
Kordun

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 18:32

Izvini, ali ne razumem te. Kako je to iskoristila istoriju za blamazu pred neprijateljima ( kojim? )? Najvise mi se dopala prica, ako me secanje ne vara o onoj Rebac ( cak sam joj i puno ime zaboravio ). Pisala je za nju kako je doticna bila dosta genijalnija od Isidore Sekulic, ali nije dobijala paznju. Valjda je bila prva zena filozof u zemlji Srbendiji.

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 19:00

Kordun пише:Izvini Bojana, tražiš slobodu govora i prava manjina, a ti ih prva sputavaš, dozvoli nam da iznesemo svoja mišljenja, neboj se neće se zbog toga nista dogoditi Isidori Bjelici, poštujem tvoje puno pravo da se suprostavljas mišljenjima, zauzimaj i stavove, ali nema razloga da nam ih namećes. tvoj pokusaj umanjivanja vrednosti nas pojedinih na osnovu misljenja nece ni nas poljuljati, jer onaj ko ima vrijednost taj nema ćega da se plaši, tako da jedino u ovom slučaju tvoj intelekt i personaliti se ovdje oslikava u najboljem svijetlu, rekao bi može ti se, ako je tako, samo nastavi, moja kula stoji postojano, dobro došla.

S postovanjem
Kordun
Ja sad tebe Kordun nista ne razumem.Trazim prava manjina i zastupam slobodu govora? Ko tebi brani da kazes svoje misljenje ja? Ko je vecina a ko ovde manjina? Svi vi ispadoste manjina a ja sama ispade vecina ...to mi malo cudno ali ajde da ne bude da se suprostavljam tudjim misljenjima. Ja imam stav ali veruj mi da moj stav uopste nije bitan i nikad ne namecem svoje stavove.
Ja nikom nisam umaljivala vrednost misljenja samo sam rekla da da koketiranje u sluzbi svrhe i u sluzbi umetnosti je ok!
Ko bi sad mog sina natero da procita neku knjigu ali kad vidi Isidoru i njeno koketiranje zna da pise sam sebi kaze daj da procitam njenu knjigu ...a sta znas tako mic po mic mozda se jednog dana uvati i zanekog ozbiljnijeg pisca .....
Sto se tice mog intelekta i moje personaliti znam koliko vredim il ne vredim ne volim kad me hvale (Onda sigurno znam da me ne vole)
A ostalo sto se tice tih kula i tvrdjava to je tvoj problem ...dal ce da ti se rusi il ce da stoji postojano .....

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 19:00

Kordun пише:Izvini Bojana, tražiš slobodu govora i prava manjina, a ti ih prva sputavaš, dozvoli nam da iznesemo svoja mišljenja, neboj se neće se zbog toga nista dogoditi Isidori Bjelici, poštujem tvoje puno pravo da se suprostavljas mišljenjima, zauzimaj i stavove, ali nema razloga da nam ih namećes. tvoj pokusaj umanjivanja vrednosti nas pojedinih na osnovu misljenja nece ni nas poljuljati, jer onaj ko ima vrijednost taj nema ćega da se plaši, tako da jedino u ovom slučaju tvoj intelekt i personaliti se ovdje oslikava u najboljem svijetlu, rekao bi može ti se, ako je tako, samo nastavi, moja kula stoji postojano, dobro došla.

S postovanjem
Kordun
Ja sad tebe Kordun nista ne razumem.Trazim prava manjina i zastupam slobodu govora? Ko tebi brani da kazes svoje misljenje ja? Ko je vecina a ko ovde manjina? Svi vi ispadoste manjina a ja sama ispade vecina ...to mi malo cudno ali ajde da ne bude da se suprostavljam tudjim misljenjima. Ja imam stav ali veruj mi da moj stav uopste nije bitan i nikad ne namecem svoje stavove.
Ja nikom nisam umaljivala vrednost misljenja samo sam rekla da da koketiranje u sluzbi svrhe i u sluzbi umetnosti je ok!
Ko bi sad mog sina natero da procita neku knjigu ali kad vidi Isidoru i njeno koketiranje zna da pise sam sebi kaze daj da procitam njenu knjigu ...a sta znas tako mic po mic mozda se jednog dana uvati i zanekog ozbiljnijeg pisca .....
Sto se tice mog intelekta i moje personaliti znam koliko vredim il ne vredim ne volim kad me hvale (Onda sigurno znam da me ne vole)
A ostalo sto se tice tih kula i tvrdjava to je tvoj problem ...dal ce da ti se rusi il ce da stoji postojano .....

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод Kordun » 18 Нов 2008, 19:03

preuzvišeno je govorila o svim svojim junakinjama i neargumentovano, sa mnogo detalja koje ne opravdavaju stvarne istorijske cinjenice, iskoristila je vredna imena srpske historije da bi na njima razvijala svoju maštu i stvarala iskrivljenu sliku. njen prikaz drustva, muskarca i okolnosti vremena o kojem je pisala skros je iskrivljen, imaginaran, cak i neke fundamentalne istorijske cinjenice kreira svojom vizijom.
Citao sam u hrvatskoj štampi gdje pojedinci otvoreno potkrepljuju svoje stavove protiv Srbije pisanjem Isidore Bjelice i njenim prikazom sprske istorije, opozivajući se na ono sto je ona napisala. Pokusacu da to pronadjem na netu i dokumentujem.

s postovanjem
Kordun

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 18 Нов 2008, 21:18

Ispisali ste se po prilicno danas,ali nema nekih bas ozbiljnih argumenata protiv,da gospodjica Isidora B, nije i umetnik i koketa. :D Pa u Srbiji svaki sund,svako cudo i ludilo ima publiku i obozavaoce.Sta da se kaze njoj koja radi za svoju publiku i zaradjuje leb nasusni?
Pade mi na um Kim Holland,bivsa prostitutka iz Amsterdama,ona je napisala knjigu o svom zanatu,i knjiga je najcitanija lektira u Holandiji i sire u Evropi.Sad je ona svaki dan na TV-e,deli savete i u politici kotira sa velikim postovanjem
. :D
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!