Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Нов 2008, 17:02

Možda nas previše "proganja" to ko je čiji sin, otac, majka, ćerka... da bismo dali pravedniji sud o nekome.
Eto, na Google sam našao vrlo škrte podatke o velikom piscu Antoniju Isakoviću. I u tih nekoliko rečenica se navodi ko mu je ćerka a ko žena. (Kao da je to najvažnije u njegovoj biografiji).
Možda ni o Isidori nemamo pravu "sliku" upravo svesni da je ćerka tog i tog...
Mada... ko zna...
:-D :-D :-D

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 17 Нов 2008, 17:48

Truman пише:Izem ti pisca koji svake nedelje barem jednom gostuje na ruzicastoj televiziji. Vise cenim njenog oca. E, on je nesto postigao u zivotu.
Ciji si ti sin ? i koga vise vole u okruzenjenju tebe il tvog tatu?
Na kojoj ti televiziji gostujes?I dal te neko zove upste i zove u goste?

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52

Порукаод Truman » 17 Нов 2008, 18:32

Sta reci na ovu poslednju poruku...

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 17 Нов 2008, 19:32

Truman zeza se Bojana,ali vidim i ti mi nesto zameris Isidori Bjelici,kao pojavljuje se u zutom miljeu TV-ea i stampe...
Uzmite molim vas u obzir danasnje prezivljavanje ekonomsko i socijalno stanje stanovnika Srbije.Ja nju vrlo mnogo cenim,zato sto ona radi,tu i tamo svugdje, nesto..
Od knjiga se ne moze zivjeti,od umetnosti vrlo tesko takodje,a Isidora radi ko crnac da bi zivela dostojno covjeka.Pa sta joj se ima da zameri? :wink:
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 548
Придружен: 23 Јун 2008, 05:51

Порукаод Kordun » 17 Нов 2008, 20:36

Draga Bojana, na ovom topicu se neradi o tome da bi se mi izjasnili da li volimo ili ne volimo Isidoru Bjelicu, vec da li je ona umetnica ili koketa?

Prvo da tebe zadovoljim i da ti kažem da imam kičmu i da volim Isidoru Bjelicu, cinimi se po čitavom telu.

Da li je koketa ili umetnica?

ona je koketa, ali vrlo dobro zna da upotrebi stvari kojima se stvara umjetnost da bi iskazala svoju koketnost, normalana je stvar da ce takav privid kod primitivnijeg sveta i manje obrazovanog izazvati divljenje prema Isidori i njenoj umetnosti. Ne osporavam proizvedenu vrednost tim činom, ali samo želim reci da je vrlo providno ono cim se služi i način na koji želi da se nametne.
Imam nekoliko poznanika iz njenog drustva, sve ih je zadužila na neki način, svi se osjecaju u nekom strahu kad bi je spomenuli u razgovorima.
Plase se reći istinu o njoj, sve u strahu da to nebi doslo do Isidore. I opet kažem i ostajem iza toga, verujem da bi čak imala uspesniju karijeru da se posvetila filmu, film trpi koketizam, ali meni se čini da producenti, režiseri i ostale filmske zveri ne trpe Isidoru.
Ludens Homo je dobro primetio, žena se bori za koru hleba, neka tako i treba, bolje da zaradi sama nego da prosi, jer njoj je vjerovatno rola u vlastitoj režiji najpodobnija i najugodnija.
Volim je i zbog toga sto je zahvaljujuci sama sebi nesto postigla, da je na svoj uspeh cekala od drugih nebi ga nikad docekala.

Bojana volim ja i tebe, a da ni neznas zasto.

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 17 Нов 2008, 21:27

Vi mene uopste niste razumeli sto mi je sad jako zao ali sta je tu je. Ja mislim isto ko i vi i mislim sve da Isidora Bjelica nije umetnica meni to ne smeta ona ima moje divljenje jer prosto kako bi vam rekla njene knjige se kupuju i citaju ....Pa to je meni u redu sad da nije umetnik i to mi je uredu sto mora uvek nesto da ima umetnicku vrednost kad ima svoj cilj ...konkratno Isidora ima cilj da prezivi i da lepo zivi od svog rada sto je meni ok sta je njem tata to je meni nebitno bar u domenu toga sta je ona.
Ona je mozda imala olaksicu da postigne to zato sto joj je tata neki tamo BAJa a da ona nije radila da iskoristi to ostala bi anonimna ona sada ima svoje ime i na tome joj treba stisnuti ruku kako je dosla do toga to je vec njena stvar mislim da je sada poznatija od svog tate ...
Sta ne kazu to je cerka Bjelice ...nago ljudi kazu to je ISIDORA BJELICA i ja volim Isidoru meni se ona dopada njene knjige su mi pitke i volim da ih citam ....Dal ce da dobije NOBELA i tome zabole jer ja neke nobelovce bas i ne mirisem ...
Nek sam ja polu svet i to je u redu ne bezim od toga da sam mozda ine vredim mnogo ali da mi se dopada Isidora Bjelica ...dali je koketa il umetnica ja mislim da je UMETNICA jer je umetnost snaci se i odrzati u ovoim ludim vremenima ona je to uradila i SKOLSKA SVAKA CAST....

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 17 Нов 2008, 21:40

I jos nesto gopodine KOrdon ...imas nekoliko poznanika jkojima je ona cinila i ne smeju da kazu ono sto misle il znaju o njoj ....
Vidi majku mu sto su ti ljudi stoka em im cinis em ne smeju da kazu to sta misle o njoj da ne di doslo do nje???
A sta to govori o poznanicima tvojim i poznanicima Isidorimin da su to GOVNA i ima jedna poslovica koje kaze sa "bogatim se ne druzi a siromasne ne pomazi "
sta god da mi je ucinila Isidora Blelica da mi je spasla zivot ja bi imala petlju da joj kazem sta oces i sta mi u tom momentu padne na pamet zasto zato sto nisam licemer i sa mnom uvek znas na cemu si nemam u zivotu dodvoricku varijantu ....sad si ti meni ucinio pa ces da me drkas do penzije ....
Sta god kome uradim uradim iz mog licnog hedonizma a ne da imam varijantu da ga drzim u saci ....
Mogla bi Isidori da kazem mrtva ladna .....sjasi teram kas necu il ne mogu
a mislim da nisi u pravu zbog tog i tog ....
Mozda sam ja smrad od coveka i sa tom koncepcijom se slazem u potpunosti ali sa mnom uvek znas na cemu si i nikad ne radim drugom ono sto ne bi volela da neko uradi meni ....
Ljubim vas svu trojicu tako pametnih i Trumana i HOmo Ludenasa i tebe Kordon sa postovanjem ....
BojanaB

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 548
Придружен: 23 Јун 2008, 05:51

Порукаод Kordun » 17 Нов 2008, 21:41

drago mi je da smo se sporazumeli, sad te jos vise volim.

Topli pozdrav za tebe i tvoju macu

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 17 Нов 2008, 22:34

:D :D :D :D :D :D Daklem ti si perverzan ako smem da primetim! Saljes pozdrave mojoj maci! Ovo nije moja maca to mi je samo avatar....

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 17 Нов 2008, 22:37

Homo ludens пише:Truman zeza se Bojana,ali vidim i ti mi nesto zameris Isidori Bjelici,kao pojavljuje se u zutom miljeu TV-ea i stampe...
Uzmite molim vas u obzir danasnje prezivljavanje ekonomsko i socijalno stanje stanovnika Srbije.Ja nju vrlo mnogo cenim,zato sto ona radi,tu i tamo svugdje, nesto..
Od knjiga se ne moze zivjeti,od umetnosti vrlo tesko takodje,a Isidora radi ko crnac da bi zivela dostojno covjeka.Pa sta joj se ima da zameri? :wink:
A ti me sledeci put pazljivije citaj pa ces da vidis da sam ja to rekla ...isto sto i ti ...i sad me ovde pravite budalom ....
Dalkem sva trojica ste BALKANCI :D :D :D :D ^78^ ^78^ ^78^ ^78^ ^78^

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 18 Нов 2008, 00:59

veceras je bila u drushtvu O.Katarine,B>Ristic i J.Tomashevic.Ponashala se shodno situaciji.Slavili su Pad Bastilje scenski,intelektualno...dosta prefinjeno.Glavni akteri,prognani u izolaciji tridesetak godina,rushe zid srama,postaju heroji.Ozbiljan trenutak da se slavi pobeda,Ja sam uzivala,posmatrajuci nashe nacionalno blago,intelektualno jako,harizmaticno!
Bilo je lepo provesti vreme u drushtvu ovakvih dama.Nije bilo skakanja po stolicama,ludiranja...upotrebe K.P i JBG...sa i bez maticnog broja....jednostavno,bilo je lepo...sharmantno.
Umemo mi i to....ponekad:)

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 16:43

Dakle, drago mi je da se svi manje-vise slazemo da ona nije pisac umetnik. To bi bila uvreda za ozbiljne pisce. I taj argument da je cenite zato sto prodaje knjige nikako ne mogu da prihvatim jer ona podilazi "niskim strastima", tj. neukusu i nekvalitetu da bi zaradila pare. Samim tim mogu da steknem samo jos gore misljenje o njoj.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 18 Нов 2008, 16:50

Dobro de, i koketa je časno zanimanje....
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 18 Нов 2008, 17:03

Ja nemam ruzno misljenje o njoj!Ko je kompetentan da kaze sta su niske strasti i sta je neukus i nekvalitet? Licno mislim da je vise neukusa i nekvaliteta u nekim drugim sverama.
Sta sad treba da umre od gladi i da isece uvo da ga pojede i da saceka posmrtnu slavu. Bolje tako da budem popularna dok sam ziva a posle neka bude potop ne mora da se ni spomenem ne mora o meni ni da raspravljaju oni koji nemaju abicija a ni talenta da naprave neukus i nekvalitet!
Ona je umetnik i koketa!
Sta imate protiv umetnickih koketa i sta treba da osudjujemo pisce koji flertuju sa citalackom publikom?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 17:13

Bojana B пише:Ja nemam ruzno misljenje o njoj!Ko je kompetentan da kaze sta su niske strasti i sta je neukus i nekvalitet? Licno mislim da je vise

Nista licno, ali ne volim ovaj relativizam. I previse ga ima danas. Nekako mi to ponekad deluje kao izgovor da se zauzme/izrazi sopstveni stav ( mada i to sto si ti napisala moze biti stav...pade mi na um ). U svakom slucaju obrni-okreni ne mogu da nadjem nikakvu tacku zbog koje bih je cenio...a tako se trudim :-D