Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 09 Окт 2008, 20:44

Pa cim mi ovoliko naglabamo o njoj verovatno postoji, (meni na pamet pada polisemija)njena viseznacnost sto i jeste za pohvalu na neki nacin...intrigantna je i pametna, to joj se ne moze osporiti a svoje pricice iz zivota zajedno sa paketom informacija kojima barata uspesno sublimira pa sto da ne....ko voli nek izvoli...
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego
prevariti ih oboje...
MOJA KNJIGA

Rjabinuska
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 47
Придружен: 10 Окт 2008, 01:31
Место: Treci kamen od sunca

Порукаод Rjabinuska » 11 Окт 2008, 17:55

Napisala 55 knjiga. Mislim da je Isidora komercijalista. Radi na kvantitetu. Procitala sam tri njene knjige i, zaista, nisam mogla vise :)
Mislim da su njena dela stura,siromasna opisima. Sve mi nedoreceno,povrsno.Dosla je do nekih podataka koje nije umela da iskoristi. Nedostaje joj masta da potpuni tu prazninu.
Bila sam jako razocarana procitavsi roman PRINCEZE DI MONTENEGRO. To je bar inspirativna i nepresusna tema. A,ona je sve to upakovala u nekih petsto recenica. Meni njena dela nemaju literarnu vrednost.
Izvinjavam se njenim obozavaocima sto dajem sebi za pravo da komentarisem I.B.
Volim da gledam njene emisije jer su humoristickog karaktera.
Ja sam vasar.Eto sta! Ja sam tristo cuda.Muzika sam. Smeh. Vrteska i luda!

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 16 Окт 2008, 17:57

Meni se Isidora Bjelica dopada mada bi se slozila da mozda i nije nesto ...ali ja nju volim da citam ..prosto opustajuca mi je to sto nema opisa nije mi bitno ....Mislim da je moj ukus lako zadovoljiti po svim stavkama..
A sto se tice njenih emisija tu bas nesto nisam odusebljena ali sta zena radi zaradjuje dodvorava se komercijalizuje...
Mislim da je ruzna ali i to mi je ok ja bi nju vise volela za prijateljicu nego neku koja je lepa a glupa...
Jednom sam je videla na ulici nju i njenog muza ma bre vidi se da su dekadencija....Volim sto da ne volim i sve sto ste rekli stoji ali ukusi su razliciti ...
Moj otac je meni jos ko detetu kupio Dostojevskog u koznom povezu ....to uvek naglasi i meni i bratu kako on nama kupi kvalitet ... :D :D
Ja brate kupim njenu knjigu i nju i Bobu Mojsilovic i Nadu Marinkovic i brdo pisaca koji flertuju sa nema nepismenima.....
VOLIM DA JE SAMO VESELO.....

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2269
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 16 Окт 2008, 21:32

Nema potrebe za zavidnost,sposobna je a i profit je u pitanju......
Nije li ona Jevrejka ????
Samo da ovaj komentar ne dobije pogresan prizvuk.......

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 548
Придружен: 23 Јун 2008, 05:51

Порукаод Kordun » 16 Окт 2008, 21:48

steta je za nju sto pise, vise bi uradila da se bavila filmom, produkcija ili rezija, ima ideju i jaku imaginaciju pogotovo za proslost.
Propustila je jedan deo zivota u kojem se odredjuje pravac, nije bila sama sa sobom, odlutala je i u tom lutanju prolupala, papir je ostao jedino mjesto na kojem se mogla zaustaviti. Mislim da joj stvarno nista drugo od stvralastva ne preostaje nego da pise, ako u knjizevnosti bude kakva nagrada za iluzornost istorije mozda ce Isidora dobiti neku od nagrada.
Draga mi je kao osoba, volio bi je jednom sacekati pri silasku sa oblaka, da prosetamo i procaskamo, znam da bi bilo zabavno i nikad dosadno, namirisao sam kod nje sujetu, ali zna biti i blazena kad joj se to kaze.

Eh, Isidora!

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
vidimte
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 857
Придружен: 20 Нов 2006, 02:00

Порукаод vidimte » 21 Окт 2008, 21:48

Obozavam je
Svet je onakav kakvim ga mi vidimo

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 23 Окт 2008, 00:09

Razmishljam da je exstravagantna,komplexsna,samoziva...lucidna,ruzno-lepa:)
Mislim da su se ukusi promenili,standardi takodje.Slavimo njenu hrabrost,njen snobizam,neosporavajuci da je napisala mnoshtvo knjiga u dahu,trenutku ,izmedju dva sexa,jednog nastupa u rukavicama,s novim sheshirom....
Jednim bacanjem pod sto i klecanjem na drugoj fotelji,dok maznim glasom poput razmazene lavice....pojashnjava kako je taj porodjaj bio dobar jer su joj dali epiduralnu....
Sve ovo....ne znaci,da ja nju ne gledam rado!
Da je ne smatram umetnicom.....ili da sa nipodashtavanjem pishem o jednoj medijskoj licnosti,velike harizme?!
Fakat jeste,da je tako sagledavam.
Pripadam narodu koji najvishe voli takav mix:)

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод Kordun » 23 Окт 2008, 00:46

Zara, fino receno, bas ono sa srca, cjenim tvoj odgovor,

osjecam se slobodnim da ti postavim jedno pitanja i siguran sam da ces mi vrlo iskreno odgovoriti

Da li bi ti htjela da budes Isidora Bjelica?

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 23 Окт 2008, 13:07

Ne!
Poshtovanje Isidori ,njenom zivotu,radu....svemu.
Nadam se da nisi shvatio da sam zelela da je omalovazim?
Takodje,poshtovanje i tebi :)

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод Kordun » 23 Окт 2008, 14:49

Shavatio sam.

Svidja mi se nacin na koji razmisljas.

Ti nisi zena preplanulog uma, krasi te harmonija u galopu zivotnih stremljenja. Sacuvaj je, bar tvoje pesme govore da mozes.

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 23 Окт 2008, 23:54

Ti nisi zena preplanulog uma, krasi te harmonija u galopu zivotnih stremljenja. Sacuvaj je, bar tvoje pesme govore da mozes.

Za mene je ovo kompliment koga cu se rado secati dok sam ziva,bez lazne skromnosti i patetike.
Ja to uistinu umem da cenim.
S poshtovanjem,takodje.

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод Kordun » 24 Окт 2008, 07:31

moram ti reci da kroz tvoj nacin izrazavanja osjecam kako provejava prijatnost i siguran sam da bi nam bilo zadovoljstvo sresti se i prijatno razgovarati ne samo o knjizevnosti vec o razlicitim temama, smislu zivota, traganju za samopspoznajom. Oseacam da ti nedostaje razgovor zbog nekih malih stvari koje sacinjavaju veliki deo zivota, ti govoris ali to uho kao da te necuje i poslje toga nezelis da se izjasnjavas, a upravo to neizjasnjavanje cini tvoju poeziju, ti pjevas srcem, ceznjivo u nadi i zelji da bi te neko cuo, saslusao, to je tvoj povod stvaranja koji neko dozivljava kao posljedicu, posrnuce u glib vremena iz kojeg nema povratka. Tvoj pohod na piramidu je zaustavljen, zaustavila si se odmah iznad podnozja, kad te prodje osjecaj stjesnjenosti tvoj put ce biti raskrcen do vrha. Na vrhu su andjeli kojima ne treba sve verovati, a li na svom usponu ti ces toliko nauciti da ces jednostavno znati odvojiti laz od istine i prikloniti se istini koja ce te staviti na stranu vjecnosti.
Oprosti ako sam te zbunio, to sam samo na trenutak pogledao u tvom pravcu i osetio potrebu da ti to napisem

Izvini. obradovala si me pohvalom o lijepom komentaru, pokusavam da se izrazim onako kako osecam, hvala ti ako osecas da sam se izrazio nacinom koji je vredan paznje i postovanja.

S postovanjem
Kordun

Bilo bi dobro da se ne udaljimo od teme, Isidoru recimo nikad nisam mogao pronaci tamo gdje bi trebala da bude, jer je farbala jaja i kad nije uskrs, to se moze svoditi pod umjetnost, ali ne pod tradiciju, na takav nacin je napisala najveci broj svojih knjiga i to ju je zadrzalo na listi umjetnika. nekazem da treba patiti od tardicionalizma da bi bio vredan paznje umjetnik i njegovo djelo, ali ako je djelo usko vezano za tradiciju tad i autor mora da bude tradicionalan. ako je moja baka bila nepismena, ne mogu napisati za nju da je bila profesir matematike, ali da je niko u zivotu nije prevario ni za krajcer to mogu i to sa ponosom.
a kod Isidore zamalo da nebi Stane Hucuk , od Hajduk veljka ni H.

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
lepa lea
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 351
Придружен: 16 Мар 2005, 10:06
Место: ch

Порукаод lepa lea » 10 Нов 2008, 00:11

CecaPolak пише:Pa cim mi ovoliko naglabamo o njoj verovatno postoji, (meni na pamet pada polisemija)njena viseznacnost sto i jeste za pohvalu na neki nacin...intrigantna je i pametna, to joj se ne moze osporiti a svoje pricice iz zivota zajedno sa paketom informacija kojima barata uspesno sublimira pa sto da ne....ko voli nek izvoli...

Bas sam nedavno procitala ''Put oko sveta za 25dana'' Dopalo mi se!
Dok sam citala roman nisam mislila na nju vec sta je napisano!
Ona je takva, kakva je.... pa takva je!!! :D
docekaj me osmehom...

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 10 Нов 2008, 18:59

Moram da priupitam gospodina Korduna ima li on kicmu?
To pitam rekreativo onako ni sama ne znam zasto! Samo mi sad nije jasno voli li on Isidiru il je ne voli cita il je ne cita ...
To sta je Zara rekla je misljenje i moje najbolje drugarice ....ali nije ni moje ....volim da citam Isidoru ...sta joj fali?
Moja najbolja drugarica bas onako govori o Isidori ko Zara...
Ali ti mi Kordun nisi jasan ? Volis li je il ne ?
Sto si bre Kordun tako snishodljiv i sto ne kazes sta svarno mislis?
Isidora je nikakva ja sam sjajn ...Isidora je genijalna ja je volim il smisli nesto ali da to bude tvoje ne dodvoravaj se ....
Ne moze da bude i crno i belo ...ili ...ili....

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 17 Нов 2008, 15:06

Izem ti pisca koji svake nedelje barem jednom gostuje na ruzicastoj televiziji. Vise cenim njenog oca. E, on je nesto postigao u zivotu.