Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 50
Придружен: 03 Јул 2009, 20:53
Место: u snovima

Порукаод marim ja » 19 Авг 2009, 20:04

To što smo joj posvetili ovoliko prostora, govori nešto o Isidori. Može se ona i njena dela nekome sviđati ili ne sviđati, to je stvar ličnog ukusa i afiniteta. Pozdravljam i one koji je sarkastično ispljuvaše ovde, kao i one koji napisaše nešto lepo o njoj i o njenim knjigama. Mada, vidim da većina koja je ispljuvaše, nije ni pročitala ni jedno njeno delo. Ja je neću ni kuditi, niti hvaliti. Reći ću samo da od njenih dela imam u svojoj skromnoj biblioteci "Ozloglašena" "Prvi probuđeni i druge priče" "Verenica ratnog zločinca" "101 muškarac u četiri godišnja doba" "Sarajka u Beogradu i druge komedije" "Virtuelna kurva" "Nepristojna pisma muškarcima" "Srbija bez orgazma" "Moj život, moj skandal" "Novac, strasti i laži" "Tajna Titovog kreveta" "Tajni život P.P. Njegoša" "Mali vodič kroz ljubavnu sreću" "Ljubav u Tunisu" "Ljubav u Bejrutu" "Ljubav u Kairu" "Ljubav u Emiratima" "Cazablanca" "Najveće misterije srbske istorije" "Dama iz Monaka" "Dama iz Santorinija" "Srpkinja" "Srpski demokratski kupleraj 1" "Srpski demokratski kupleraj 2" "Poslednja ljubav..."
"Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo..."

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 19 Авг 2009, 23:36

A mogla si svoju skromnu biblioteku popuniti i boljim knjigama. :wink:
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 20 Авг 2009, 11:25

koen пише:A mogla si svoju skromnu biblioteku popuniti i boljim knjigama. :wink:

:ok

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод marim ja » 21 Авг 2009, 20:00

Rekoh, stvar ličnog ukusa i afiniteta. Tu je i Mika Antić, Jesenjin Viktor Igo, Dučić... E, nemam (sramota) Andrića, pa bi, dragi Koene, mogao da mi kupiš nešto od njega za rođendan :wink:

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод koen » 22 Авг 2009, 00:31

Još gore!
Jednog Antića, Jesenjina, Igoa, Dučića, greh je staviti pored tako znamenitog i svetski priznatog pisca kao što je ta Isidora Bjelica. :wink:

A povodom Andrića, ''dođite da se dogovorimo''. Evo, zvanično obećavam, kad postaneš punoletna, kupujem ti njegova sabrana dela. :cool:

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод marim ja » 22 Авг 2009, 08:11

More, mani sabrana dela. Za ovo "punoletna", vodim te na piće, ha,ha,ha... :CMOK

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 22 Авг 2009, 09:47

Eh....
Koliko sabranih dela,vredi samo jedan njen sheshir na aukciji?!

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 22 Авг 2009, 12:40

zara пише:Eh....
Koliko sabranih dela,vredi samo jedan njen sheshir na aukciji?!

Na zalost, i to je tacno.Ali,fetis je cudo...Era plastike i kica cini svoje.Kod mene u biblioteci se ubise citajuci knjige o dzet-setu,"Grabljivica","Sponzorusa","Ispovest iz harema" i sl.Valjda se lakse guta i vari.I lakse bezi od stvarnosti i sebe u njoj.I lakse se identifikuje sa junacima... :wink:

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2964
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 22 Авг 2009, 13:05

Не вреди, Зара, не вреди, али као и све друге ствари које припадају иоле познатим особама, и то се може надувати и постићи милионске цифре.У том низу онда само недостаје онај ко ће баснословно платити оно што је неко понудио, и то само зато што је припадало омиљеном писцу, глумцу, пробисвету...

Има Даница Машић један афоризам : "Погрешно је мешати цену и вредност, Јер много је оних који не вреде ни пет пара а највише нас коштају".

Ово ме је подсетило на једну недаву преписку.
Наиме, обратила ми се једна виртуелна пријатељица из Италије, тражећи савет или мишљење, пошто је увидела да сам осведочени љубитељ уметности. О чему је реч? - упитала сам најпре себе, а онда њу.
Одговори ми да је реч о продаји једног писма које је њеном стрицу написао један велики (али заиста велики, без икакве ироније, један од највећих) италијански песник. Писмо је у њеном власништву, пошто је стриц умро. И купца има, али је занима баш моје мишљење. Нађох се у збуну и чуду, па се прибрах.
" Не знам ти ја то" - написах. "НИсам ја из тог света, али ме сад баш занима како иду цене."
Добих врло љубазан, аргументован одговор и линкове ка неким обављеним аукцијама.У одговору је писало да један потпис знамените личности, тзв. аутограм, иде и до 900 еврића. Што већи текст - то лепша сума.
Њој је, ето, тешко да се растане од тог драгог и дугог писма, али јој је кућа велика па је треба целу реновирати.
Овако проста и искрена, какву ме Бог даде, закључих и написах јој да ће, судећи по добијеним информацијама, њена кућа бити најлепша у М. У то нема сумње. Кад буде готово реновирање, надам се да ћу видети бар један кутак (на слици) ;-)

Кад је у питању потпис или шешир горепоменуте списатељице, скидам капу ономе ко би то платио више него у некој робној кући, ако већ носи шешире.;-)

Корисников грб
Miodrag L.
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 166
Придружен: 30 Јун 2005, 18:35
Место: Svajcarska
Контакт:

Порукаод Miodrag L. » 22 Авг 2009, 14:43

Miodrag L. пише:Isidora je zanatlija, a ne umjetnik.
Mozda dobar zanatlija ali ipak daleko od umjetnika.
Ipak smislila je jedan dobar pojam;
"Antiratni profiter"

Mozda precesto citiram sebe, ali nema st anovo da kazem.
Nepoznavanje samog sebe je opasno po zivot

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод koen » 23 Авг 2009, 21:39

Neoprostivo je osam stranica jednog foruma kakav je Tvorac Grada, posvetiti tamo nekakvoj Isidori Bjelici. :evil:

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Контакт:

Порукаод anaatanas » 11 Феб 2010, 12:40

Imala sam priliku da upoznam gospođu Bjelicu, jer sam pobedila u akciji "Osvojite rucak sa Isidorom Bjelicom", u organizaciji casopisa "Lisa". Mogu vam reci da je Isidora prijatna, normalna, elokventna osoba, sasvim iskrena i vrlo pametna.
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 19 Феб 2010, 11:40

Danas sam, tražeći nešto drugo, naišla na njen blog o Miloradu Paviću, koji je uneo dodatnu energiju proleća u ovo jutro. Zaista ga je opisala maestralno, kroz male-velike događaje. A krajnja konstatacija je univerzalna, mudra i i s t i n i t a.
http://www.laguna.rs/index.php?m=pisci&id=340&blog=111
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1631
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 02 Јун 2010, 16:59

...Isidorino pisanje o Pavicu je promocionog karaktera jer 'gospodja' Isidora obraca se nadimcima a u pitanju su stubovi, ne Beograda nego Srbije i srpstva a Milorad je bio i u blizini Nobela da nije imao milosevickih aveti uza se ...pisati 'domace' o vec potvrdjenim Imenima , bar u nacionalnom obsegu malo je drsko i jos drskije kad pise o sebi kao nadogradnji pisanje jer srecemo nesto kao,- dok sam ja pisala ili sl.
Cijenjena - anaatanas- me navela na tanak led / da tako se izrazim/ i podjem citati I.B. i opet ja u istoj bari sto se I.B. tice ...

Tako misli ,- Faraonn !??

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 02 Јун 2010, 19:51

Ako je već imala tu sreću da velikog pisca lično poznaje i da se intenzivno druži sa njim, ne znam zašto je za osuđivanje da ga i u pisanju oslovljava onako kako ga je inače oslovljavala.
Ne vidim zašto je njen tekst o Paviću loš.
Završavam diskusiju na tu temu, još ću reći samo jedno: upoznala sam je još dublje, i mogu samo još više da cenim njenu početnu i s k r e n o s t, pokazala ju je svaki put, maksimalno i bez trunke s n o b i z m a.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM