moje (Ćutim i ja)

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
Aleksandra Alja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 96
Придружен: 04 Окт 2011, 16:58
Место: Banja Luka

moje (Ćutim i ja)

Порукаод Aleksandra Alja » 15 Јун 2019, 12:44

Ćutim i ja. Ne samo drugima, nego i tebi, kad osjetim da me želiš otrgnuti od moje vječite pozitive. Kad osjetim da ti je već dosta mog mira i poljubaca koje ti dajem poslije toliko godina zajedničkih buđenja. Ćutim i ja kad te bole dječije, mladalačke i već odrasle muke našeg potomstva. I ćutim kad kažeš da ćeš otići negdje daleko da nam ne smetaš... Ćutim i kad osjetim tvoj ponos što smo toliko godina zajedno, a praviš se da to nije ništa danas... Ćutim i ja dok se nebo prosipa bojama breskve i banane. Ćutim i dok suza, slatko gorka od života koji nas lomi, kao ukras stoji u kraju oka. Ćutim i dok ti mazim sijede kose, ćutim i dok mi maziš izrast na bojenoj kosi. Ćutim, a vrištala bih. Ćutim i srećna sam što još uvijek trajem. Ćutimo. Ti u svojoj muškoj ćutnji, ja u svojoj ženskoj ćutnji. Ćutimo i ćutaćemo tako glasno da svi i dalje vide tu ćutnju, i nije nas briga zbog toga... Ponekad pustim slovo, neka ga... ćutnja je to, Ej!

Ћутим и ја. Не само другима, него и теби, кад осјетим да ме желиш отргнути од моје вјечите позитиве. Kад осјетим да ти је већ доста мог мира и пољубаца које ти дајем послије толико година заједничких буђења. Ћутим и ја кад те боле дјечије, младалачке и већ одрасле муке нашег потомства. И ћутим кад кажеш да ћеш отићи негдје далеко да нам не сметаш... Ћутим и кад осјетим твој понос што смо толико година заједно, а правиш се да то није ништа данас... Ћутим и ја док се небо просипа бојама брескве и банане. Ћутим и док суза, слатко горка од живота који нас ломи, као украс стоји у крају ока. Ћутим и док ти мазим сиједе косе, ћутим и док ми мазиш израст на бојеној коси. Ћутим, а вриштала бих. Ћутим и срећна сам што још увијек трајем. Ћутимо. Ти у својој мушкој ћутњи, ја у својој женској ћутњи. Ћутимо и ћутаћемо тако гласно да сви и даље виде ту ћутњу, и није нас брига због тога... Понекад пустим слово, нека га... ћутња је то, Еј!