Pisanje, život, filozofiranje...

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Pisanje, život, filozofiranje...

Порукаод anaatanas » 24 Јул 2011, 16:28

Elem, jutros krenem u nabavku sa mišlju o ljudima koji mnogo, mnogo razmišljaju (i sama sam davno bila deo njih). U redu, to je zaista potrebno, ali ne valja preterivati (kao ni u bilo čemu, dobrom ili lošem). Ne valja biti zabit negde, sam, osamljen potpuno i provoditi svoje zlatno doba samo u preispitivanju, preganjanju sa sopstvenim bićem...Gde je tu život? Živeti život je ustati, proći kroz sve, pa neka nas i okrzne (umerenost, naravno, podrazumevana). Proći kroz veličanstven vodopad čije te mokre iglice draže i lede, a srce ti se uveliča. Dakle, pođem ja, stavim fini broš na dekolte letnje haljine (zaista je izazovno videti kako se naziru grudi u njoj, ali samo za jedan par očiju) koji mi ulepša taj trenutak (nisam stavljala broš na tu haljinu nikad i to lepo otkriće me je obradovalo), uživam u pogledu na svoja kolena i u udobnim baletankama i razmišljam dalje - da, pisati o životu tako otklonjen, zabit može se, ali to nije prava struktura, tu nema zrnaca ludosti koje donosi svaki dan, to nije proživljeno, to je polumrtvo. Lepo jeste, ukrašeno epitetima i poređenjima i svim mogućim figurama i figurinama, ali je polumrtvo, fakat. I sećanje na neke sene isto tako nije život. Život je grgurav, opire se kamenu stamenu, ide dalje. Da bismo iskreno pisali, moramo ispunjeno živeti.
I tako, uđem, sačekam da se popravi digitalna vaga da mi izmere dve banane, kupim još i kifle sa semenkama i "Blic" (uvek nedeljom). I dok čekam na red, otvorim novine i prvi članak na koji naiđem je napisao Ivan Milenković koji govori o filozofiji i, između ostalog, kaže u uvodu "Jedno je živeti, drugo filozofirati".
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM