Prvi citaci o mojoj trecoj knjizi "Jelena Anzujska"

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 03 Феб 2009, 21:56

"Prica o Jeleni Anzujskoj Ane Atanaskovic je izvanredno stilski, jezicki i kompoziciono napisana. Pisana jasnim stilom, kratkom i jezgrovitom recenicom u prvom licu nosi autobiografski i ispovedni ton obogacen nadahnutom emocijom. Taj zenski rukopis duboko oslikava istorijske, politicke i porodicne prilike srednjovekovne Evrope i njene feudalne gospode. Dolaskom Jelene Anzujske na srpski dvor spisateljica je dala profil srpskog naroda i zivot feudalne vlastele na srpskom dvoru. Psiholoski i socioloski profilisani likovi sa akcentom na lepoti, neznosti i dobroti Jelene Anzujske umetnicki zaokruzuju ovaj nestvarni lik, zene, majke, vladarke i monahinje, te ni jednog citaoca ne ostavljaju ravnodusnim. Zato ovo nije samo prozni roman sa temom iz istorije srpske drzave, vec apoteoza lepoti, ljubavi, neznosti i dobroti zene, koja je dosla iz jedne druge kulture u srednjovekovnu Srbiju i svim svojim bicem utonula u njen zivot. To je apoteoza pisana stihom u prozi, nadahnuta emocijom i lirizmom."
Aleksandra Manojlovic, profesor srpskog jezika i knjizevnosti, Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 08 Феб 2009, 00:01

"Odlicna ti je knjiga. Mislila sam da ne mozes nadmasiti svoj "Duet dusa", ali si uspela. Nisam znala da mozes da pises tako neverovatnom duhovnom snagom"
Aleksandra S., Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Феб 2009, 15:25

"Fenomenalno. Pises neverovatno emotivno (iskreno, ne izgledas kao takva osoba). Ima u romanu puno novih istorijskih podataka. Neverovatno dobro."
Aleksandra T., Beograd

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23255
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 10 Феб 2009, 15:00

Слика

Слика

Izlog knjizare "Geca Kon" u Knez Mihajlovoj
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 19 Феб 2009, 09:34

"Dok citam, ja kao da letim"
Jelena J, pravnik, Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Феб 2009, 15:41

"Jedva sam cekala da te vidim, i da ti ispricam, iako sam tek na pocetku citanja. Stigla sam do Zvezdocitaca...
Ja mogu da citam samo tvoje knjige!Kako ti pises! Kako opisujes, onako kako bih ja da opisem svoja osecanja da umem.
Knjiga je magicna, tj. magijska. Jezim se dok je citam, kao da sam u snu, ti si majstor reci. A tek njen san, kako sam dozivela.... verujem da ce objasnjenje tek doci, ali moram da kazem da je opis sna predivan.
Knjiga nije ni samo istorijska, ni samo duhovna, vec kao sto sam ti rekla, magijska.
Odlucila sam da se ponasam prema nekim tvojim savetima za zivot u knjizi.
Ne mogu da je ostavim, nocas nisam zavrsila nesto za skolu jer sam citala... A ti znas da ja inace ne volim da citam.
Sada tek razumem zasto su onakve boje na naslovnoj strani.
Koliko si se ti potrudila da istrazis.... pa cak si i astroloske termine prilagodila tom vremenu....
Svaka ti cast. Jedva cekam da citam dalje.
Ali morala sam sada da ti ovo ispricam."

Jelica N-Z, profesor, Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Феб 2009, 16:23

"Bas mi se dopada knjiga. Posebno opisi Provanse, Jelene, njene pozrtvovanosti kao majke, supruge, kraljice."
Branka Mihailovic, Beograd
("Harmonija prirode")

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 28 Феб 2009, 09:49

"Super ti je knjiga! Koliko poznajes istoriju, bolje nego istoricari."
gospodin i gospodja Sobotovic, Uzice

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 01 Мар 2009, 13:07

"Citam je dalje koliko mogu da stignem. Neke svoje spoznaje od ranije sam potvrdila kroz tvoju knjigu. Citam kad mi se ukaze prilika i stvarno proizvodi magiju."
Jelica N-Z, Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 05 Мар 2009, 21:19

"Opisala si zenu u njenom odnosu sa muskarcem onako kao i ja mislim da bi trebalo da se ponasa.
Zapisujem tvoje misli i savete, a desavaju mi se i uvidi indirektno povezani sa romanom.
Opet ti kazem, "Jelena" stvarno proizvodi magiju."
Jelica N-Z, Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Мар 2009, 16:52

"Vi ste tako divno opisali Jelenu. Imam utisak da ste dosta svog licnog iskustva napisali u romanu. Mislim da imate kraljevsko drzanje i poreklo. Na izuzetan nacin ste sve podatke spojili, napravivsi divnu pricu. "
gospodin Filipovic, gen.sekretar Udruzenja inzenjera i tehnicara, Beograd

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Мар 2009, 11:04

Odavno nisam čitao roman gde se autor stavlja u ulogu istorijske ličnosti, na tako lep, gotovo pesnički način.
Kratkim i jezgrovitim rečenicama, sigurno i čvrsto, provodi vas kroz istoriju, ne opterećujući vas suvoparnim istorijskim brojkama i do(na)gađanjima.
Vreme kad su religije i vere bile u službi ratova, oceubistva i bratoubilaštva, kad su emocije i nacije pomešane, jedna žena ima značajno mesto u svemu tome. Sve je u njoj pogrešno protumačeno, počev od imena, porekla, oca, vere, mesta i datuma rođenja... sve osim bola što se sinovi spremaju da udare na oca, i koji su jedina istina - ona istina koja najviše boli.
U tom moru nagađanja, kad je sve manje-više (ne)poznato, samo Jelena Anđela iskreno duhovno skapava, tražeći izlaz iz bezizlaza.
Dopustite autorki da vas dovede do kraja kojeg nema.
Legenda o Jeleni Anžujskoj je u toku.
Hvala Ani što nas je, bar na trenutak, usmerila ka njoj...

Nenad Živković

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 18 Мар 2009, 08:28

Hvala ti, Skaj!
U pravu si, kraja nema, Jelena je i dalje sa nama, kao svetica, mozemo da citamo o njoj, a i da joj se obratimo, duhom, mislima, suzom, osmehom.

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 19 Мар 2009, 19:41

"Lepo. Tuzno, ali takav je zivot."
Z. Subin, Beograd

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 20 Мар 2009, 18:19

"Duet dusa" ti je bio licniji, zato je mene vise vukao da ga citam. Ali, u "Jeleni' i dalje ostaje tvoj stil, fantasticne recenice. Rekla sam cerki da uzme "Jelenu" i trazi reci, da se ugleda na stil koji moze da iskoristi za pismene zadatke."
B.Rancic, Beograd