Prvi citaci o mojoj trecoj knjizi "Jelena Anzujska"

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Мар 2012, 22:43

"Kada ćeš mi potpisati knjige? Odavno sam ih pročitao i mislim da su odlične. Ti si svestrana osoba i neverovatno uspešna".
M.Đ., bivši kolega, avanzovao u asistenta na Univerzitetu, svaka čast
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Мар 2012, 14:23

Uvod moje "Jelene Anžujske" je deo nove knjige iz edicije "Nemanjićki manastiri". U pitanju je "Manastir Sopoćani", a tekst je na strani 61. I ovim putem se zahvaljujem uredništvu edicije na ukazanom mi poverenju. To je priznanje za iskrenost koja je prosuta u "Jeleni".

Hvala najlepše.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 18 Мар 2012, 18:58

"Kako odmičem u čitanju, knjiga je sve bolja. Možda bih ja dodao više detalja, kao što su opisi Milutinovih konja. U svakom slučaju, ima dosta podataka koje nisam znao"
čuveni pisac R.K., čast mi je da takva osoba čita moju "Jelenu"
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 24 Мар 2012, 15:31

"Prelepa knjiga! Pitka. Zašto je izdata u tako malom tiražu? Moraću da pozovem izdavača, dajte da prepišem kontakte"
Gospođa Nada sa Vračara, prijateljica moje prijateljice grofice
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 18 Апр 2012, 21:38

"Knjigu sam narucio jer sam sakupljao sve o Jeleni
ima desetak knjiga i svaka je drugacija
vasa je moderna i koristi poslednji podatak o njenom poreklu (...) inace mnogo lepo pisete kratke jake recenice"
M.R., Pariz
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 29 Мај 2012, 20:19

"Onda mi je došlo da pročitam tvoju "Jelenu Anžujsku" i sa njom sam imala sličan problem (nekonektovanje). I sada je gutam. Jednostavno desila se veza između mene i priče. Potpuno sam očarana, jezik je tako suptilno biran, filigranski, kao raskošni vez, a opet sveden. Sada sam na 92 strani i ona toliko toga govori, kao sazreli plod."

Divna poruka od moje drage A.R.!
:srce
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 03 Сеп 2012, 21:55

Ovo pišem ja, autorka, presrećna što se sa svojim romanom "Jelena Anžujska" sastajem stalno, a naročito kad se najmanje nadam. Danas prvo sretnem devojku od koje ću tek čuti utisak, ona roman traži i doćiće joj kada za to bude vreme i kada to bude potrebno. A onda, tako vesela i uživajući u današnjoj smišljenoj toaleti, krenem ka "Moskvi" i tu vidim tri koleginice kako sede i polako piju piće. Jedna je u penziji, predavala je francuski jezik, druge dve i dalje rade. Profesorke srpskog i engleskog. Sve tri dosta starije od mene, ali tako mladog duha. I tako pristojne, prave dame, obučene sa stilom i posvećenošću.
Priđem im u "Moskvi" i, naravno, ostanem na piću sa njima. Prvi dan škole. Sve tri imamo treći čas, gospođa u penziji se ne žuri.
I tako ćaskamo, uživamo, kad mi profesorka srpskog pruža mobilni telefon i kraj poruke. Dala je moju "Jelenu Anžujsku" prijateljici da pročita i ja sada čitam njenu reakciju. Dotaknuto srce do same srži.
A ja na sedmom nebu.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 17 Јан 2013, 15:59

Danas je dan za trostruku sreću u vezi moje "Jelene Anžujske".

Prvo, jedan primerak će otputovati u Australiju, na dar.
Drugo, prisustvovah pozajmljivanju jednog primerka iz biblioteke, uz komentar bibliotekarke da je tekst takav da možeš da osetiš osobu koja priča.
Treće, komentar jedne mame (mama naše lepe pesnikinje).

#onokad tvoje knjige trostruko ožive.
(////////&%%%%%%% :oops: :samp:
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Феб 2013, 16:05

Sretoh danas čitateljku u parku pored bivše Narodne skupštine. Vetar. Ona vadi moju "Jelenu Anžujsku" iz torbe.
Ne umem da prenesem sve lepe reči, sve su bile odraz njenog dubokog osećanja.
Stil. Osećanje. To je hvalila.
I reče da je prenešena u drugi svet, dok čita, nije u svakodnevici.

S., profesorka biologije
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 21 Феб 2013, 22:01

Čak je i njen suprug pročitao i oduševio se, saznah danas. Oduševih se i ja.
:an:
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 08 Мар 2013, 11:09

U pravoj užurbi oko mog novog romana "Moja ljubav Nikola Tesla" koji će uskoro, biće predat u štampu ovih dana, dobijam citat od divne, divne, predivne, prelepe iskrene pesnikinje Jelene M. Ćirić o mojoj "Jeleni Anžujskoj":

‎"Želja zahteva čisto srce. Mora se negovati.

Kad želiš želju, ne žali se nikome što je još nemaš. Padni pred njom, još neostvarenom, ali istraj. Pokloni joj se i potpiruj je u sebi. Voli je."

Ana Atanasković, 'Jelena Anžujska'
Like · · Unfollow post · Hide from Timeline
Jasmina Jaca Popovic, Goran Ivan Popović and 6 others like this.

Ana Atanasković Aaaaaah! Kakvo lepo podsećanje! Hvala ti, naježih se sva.
4 minutes ago · Like

Jelena M. Ćirić Sve si lepo rekla, k'o velika
4 minutes ago · Like

Ana Atanasković To je sve iz srca, totalno. Hvala ti.
3 minutes ago · Like · 1

Jelena M. Ćirić Znam. Tako sam i dozivela.
3 minutes ago · Like

Ana Atanasković To je najvažnije. Nema veće sreće nego da se čitalac i pisac, pisac i čitalac razumeju srcem.
2 minutes ago · Like · 1
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 14 Мар 2013, 14:59

#onokad u danu punom peripetija i u očekivanju novog romana i tenziji i svemu čuješ komentar od koleginice da je njena ćerka, koja radi na Torlaku, došla do informacija da tamo moja "Jelena Anžujska" ima vernih fanova, i to među najobrazovanijim i najkvalitetnijim naučnicama...
Oh, divota!
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 30 Апр 2013, 09:58

Pre neki dan, čas sa jednom od mojih privatnih učenica. Uglavnom radimo konverzaciju. Gimnazijalka. Prefinjena devojčica.
Počela je da čita "Jelenu" i iskoristila sam to za razgovor na engleskom sa njom.
Volim kad neko obrati pažnju na sve, kao i to nežno biće, koje je oduševljeno i naslovnom stranom. Seća se svega i zamišlja Jelenu Anžujsku, naravno, na svoj način.
Dopada joj se stil.
Predivan, predivan razgovor. Neopisivo. Ja i Učitelj i Pisac. Mladost ispred mene.
Sadašnjost i budućnost.

Inače, ovih dana sam, čekajući na narezane rezultate profesionalnog fotografisanja, ušla u Gradsku biblioteku i pogledala sve moje knjige. Oh, kako su pune života! Čitane, čitane, pune čitalačkog života, ispodvučene, savijenih vrhova, ako, neka, to znači da žive, da se nose svuda, da se o njima razmišlja.
Nesvakidašnje osećanje.

A onda se spustiš, moraš, i misliš o romanu koji je upravo izašao, moraš da ga energijom podržiš, a onda još više, o sledećem...
Divna, divna služba!
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 12 Мај 2013, 13:14

Pre neki dan, razgovor u biblioteci na mom poslu (koja je, by the way, jedna od najlepših školskih biblioteka koje sam videla). Nova bibliotekarka, koleginica koja je godinama predavala srpski jezik i književnost, priča "još novijoj" bibliotekarki, koja je takođe "Srpkinja" o mojoj "Jeleni Anžujskoj". Lepo društvo, njih dve, moja omiljena koleginica i jedan od divnih kolega inžinjera. I ja.
Ona govori o tome kako je poslala "Jelenu" prijateljici u Pulu, svojevremeno, i kako joj se ova hitro i uzbuđeno javila telefonom da skoro nije lepšu knjigu pročitala.

Ah, kakav divan razgovor, čuti ga, učestvovati u njemu, ispuni srce, odjekuje među knjigama, odjekuje, odjekuje...
Divan dan. Divni dani.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM