Prvi citaci o mojoj trecoj knjizi "Jelena Anzujska"

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 10 Мар 2011, 18:05

Volim sve priče o knjigama, pa i kako se nalaze...Da, nekada se zaista nađu jer moraju da se nađu, tako je suđeno :wink: Sećam se kako sam se ja susrela sa "Ivom" Ljiljane Habjanović Đurović, kada je još uvek bila prvo izdanje, kad niko nije znao za nju...I oduševila se, zaljubila se...Tada nisam znala da ću doživeti da neko otkriva i moje knjige, ali sam se nadala...Nada je stagnirala godinama, a onda sam joj dopustila da se razvije i počela da radim...Sada smo nada i ja došli do ovakvih poruka "lične prirode":

"Kada sam citala tvoju temu odlucila sam da potrazim jednu od tvojih knjiga. Slucajno sam saznala za sajam knjiga u Novom Sadu i otisla pre 10-tak dana. U poslednje vreme knjige kupujem spontano, kako me koja privuce. Prvo sam nabasala na komplet Mese Selimovica, pronasla jos nekoliko knjiga (izmedju ostalih i Cetiri nivoa isceljenja od Sakti Gavejn) i onda sam ugledala tvoju knjigu. Potpuno sam bila zaboravila na odluku da je kupim, ali sama me je nekako pronasla. I tako..."
članica drugog foruma
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 15 Мар 2011, 18:13

"Knjigu "Jelena Anzujska" pronasla sam sasvim slucajno,preko interneta. Posto studiram Srpsku knjizevnost i jezik na Filoloskom fakultetu, iz predmeta koji se zove Srednjevekovna knjizevnost radili smo "Zitije kraljice Jelene". Trazeci informacije o kraljici Jeleni na internetu, naletela sam na ovu knjigu. Pocinjem polako da je citam i da upijam reci. Sve pohvale,javljam se kada je zavrsim..

P.S.
Ja sam takodje rodom iz Krusevca. Drago mi je kada vidim da se neciji rad ceni u ovom drustvu i sredini,shvatam da ima nade za knjizevnost i da ipak ljudi citaju..Sve najbolje u daljem radu. "

članica drugog foruma
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 17 Мар 2011, 12:06

Ovo je poruka čitateljke koja je za sada pročitala samo moj "Duet", a sprema se da pročita "Jelenu", ali moram ovde da stavim divnu rečenicu, naprosto, osnažuje me, oplemenjuje me, odgovara umesto mene onima koji me kude:

"Znate Ana šta je čarobno? Čarobno je kako Vi pišete"
soul mate
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 19 Мар 2011, 12:23

"Prave i dugovecne stvari obicno ne pokazuju odmah svoje savrsenstvo. Cekaju svoj trenutak. A on uvek dolazi bas kada je najpotrebniji.
A inace, u Gradskoj biblioteci u NS-u je prava sreca doci do Aninih knjiga. Uvek su na citanju"
članica drugog foruma

Kako mi se sviđa ova rečenica PRAVE I DUGOVEČNE STVARI OBIČNO NE POKAZUJU ODMAH SVOJE SAVRŠENSTVO...
Kako je bilo i dalje jeste teško, kada znaš da su tvoje knjige dobre, ali nikako da dođu do ljudi...A sada, kada je veliki početak njihovog života, sada je malo lakše...
Objektivna sam i vrlo stroga, i prema drugima i prema sebi. Moj podznak Devica ima tendenciju da kritikuje (kritika je potrebna, jer mora da razvoji i da poduči i da kaže živu istinu), ali ne bežim ni od kritike svojih dela. Međutim, i tako strog čitalac kao što sam ja zna da su moji romani dobri, i bilo mi je teško da konačno dođem do široke publike (moje izdavačke kuće su male i nisu se mnogo potrudile oko promocije).
Ovakva mišljenja mi razgaljuju dušu...Ako ostanu samo po jedan primerak mojih knjiga, sada znam da će i tada živeti, jer se o njima govori.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Мар 2011, 18:04

Na sajtu www.srcesrbije.rs autor je napisao da je "Jelena Anžujska" moj najbolji roman.
p.s. u veoma sam zanimljivom književnom društvu na tom sajtu!
:an:
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Мар 2011, 18:08

Sad otkrih još jedan komentar, slučajno sasvim!
Kako me ovakve reči oduševljavaju!!!!

"@Ana
Knjigu sam jos davno narucio od tvog izdavac i naravno procitao. Da li je potrebno da kazem da mi se zaista jako dopala? Pre svega zbog stila koji je po mom ukusu, zatim veoma lepih opisa nekih situacija (npr. njen dolazak u Srbiju i opazanje Doline jorgovana) a pre svega zbog opsteg utiska da sada na Jelenu kao istorijsku licnost, i zenu, gledam iz nekog sasvim drugog ugla, meni dosada nepoznatog. Knjigu sam negde u maju preporucio i nasem Centru za kulturi, a kako sam cuo bilo je i nekih naznaka da budes gost na Danima kraljice Jelene (ne znam da li su te kontaktirali?). U svako slucaju izvini sto se ranije nisam oglasio"
zolijas
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Мар 2011, 19:03

"Ti imaš talenat da osetiš književne pojave. Hajde, infiltriraj se još više u ......, pa da ti i ja napravimo izdavačku kuću u kojoj će se izdavati samo kvalitetne knjige napisane na našem jeziku."
drugarica moja divna Aleksandra R.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Мар 2011, 20:11

lanavi
Kupila sebi Jelenu Anzujsku od Ane Atanaskovic...preporuka, lepa je.
11.03.2010., 11:36
forum.krstarica.com
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 06 Апр 2011, 16:06

Drugi forum

"nasla sam je u Gradskoj i, dok sam cekala ostale knjige, krenula sam nju da citam i odmah prekinula jer sam krenula da je gutam a imam ispit za par dana, samo da zavrsim sa njim pa cu da se Jeleni posvetim, na prvi utisak, dopada mi se pirkost recenice, kratke, jasne, citljive, nisam ni primetila koliko sam pricitala u cekanju"
pufica
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 06 Апр 2011, 20:52

Nastavak

"Juce, dok sam citala u biblioteci, znacilo mi je sto su recenice takve da jednom recju gadjas u centar, Kratke i ciljaju pravo u sustinu texta koji u meni zivi neki svoj zivot, bez nametnutih deskripcija koje moram da postujem, Ovako, svako moze da iskonstruise sliku po sopstvenom nahodjenju, to mi se svidja i verujem da svako od nas, cim uzme knjigu u ruke, ona se otrgne i razvije sama za sebe "
pufica
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 14 Апр 2011, 12:15

"drugarica mi tek danas donosi tvoju knjigu,neces verovati koliko sam srecna..juce je pocela u autobusu da je cita dok se vracala sa posla i nije htela da mi donese dok ne procita...kada je cula da si i ti iz naseg kraja,odusevila se"
članica drugog foruma

Drugarica kupi knjigu za nju i toliko se zaljubi čitajući je u prevozu da neće da joj donese dok ne završi.
:srce
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 14 Апр 2011, 12:22

Ovakve reči mi dodatno ulepšaju dan...Komentari mojih čitalaca, onih koji su ljubavno zavedeni duhom mojih knjiga...Nemam temu o "Duetu", ali i o njemu često čujem lepe stvari.
Divno je kada čuješ koliko su se tvoje muke isplatile, muke stvaralaštva, pretakanja duše u reči...Čuješ kako je neko bio oduševljen tvojim rečima čitajući ih u prevozu i zaljubio se...I onda, opet, skine se skramica te bivše muke, i da bi na kraju ostala samo oslepljujuća svetlost umetnosti.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 15 Апр 2011, 19:38

"obzirom da necu biti u prilici da napisem utisak kada procitam knjigu..tj.tek sam na pocetku i ovaj kao i prosli put dok sam pocinjala da citam Jelenu,par recenica i dobro biranih reci su me pogodile i raznezile...
"Majcine oci su bile bistre.Iskrene.Ponekd zastrasujuce.Ponekad bledunjave.Ponekad zimske.
Njen dodir je bio moja slast.Srecan plac.Razdrobljen,razoran osmeh.Snaga.San.Spokoj.Beskonacna muzika sto titra."
ne znam da li bi na ovaj tekst obratila paznju pre 2 godine,ali sada kada sam postala majka i kada sam osetila car roditeljstva,potpuno drugacije razmisljam..koliko topline i istine u samo nekoliko reci... "
članica drugog foruma
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 17 Апр 2011, 09:57

"Inace,nemam ni jedan los komentar od osoba koje su procitale knjigu. Kada im objasnim da si iz naseg kraja,odusevljenje je vece."
članica drugog foruma, sada već poznanica, a možda postane i draga prijateljica

:hor
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 18 Апр 2011, 15:25

"Procitala sam Jelenu. Odusevljena sam stilom pisanja. I ako se moze procitati za par sati,ja sam je citala,nekoliko dana. Kratke recenice,su me posebno odusevile,jer citaocu omogucuju da se prepusti masti i dozivi delo onako kako zeli. Fantasticno Ana!"
N.M.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM