Prvi citaci o mojoj trecoj knjizi "Jelena Anzujska"

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 05 Дец 2010, 14:42

"Pročitala sam i "Jelenu Anžujsku" i baš je onako iskreno ženska knjiga, puna boja, mirisa i ukusa. Ja slabo poznajem srpsku istoriju i istoriju uopšte (najomraženiji predmet u školi) a ovo se čita lako i sa zadovoljstvom, pa može i puno korisnih stvari da se nauči. Stil je nekako bujan, preliva se iz knjige, na tako malo strana sve kipi od emocija, sve je nekako ljubičasto i šljivasto. Ne znam da li više volim lavandu ili jorgovan... Sviđa mi se motiv s kosom...

Veliki pozdrav Ana and keep up the good work!"
članica Spasa sa foruma Ana
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 21 Дец 2010, 13:02

Juče, jedan sasvim slučajan susret, na najneobičnijem mestu, jedan Miloš, čuje da sam napisala knjigu o Jeleni Anžujskoj, pohvaljuje me i poklanja mi ikonicu svetog Jovana Krstitelja.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 24 Дец 2010, 23:38

E, kada ljudi koje ne poznajete stave deo iz vašeg romana na svoj status na FB-u, to je tako lepo...

"Како се зове овај цвет? ЈОРГОВАН - грана са истока! Изговарам прву туђу реч, глатка је. Туђа реч која ће бити мој дом!"
23 hours ago ·LikeUnlike · Comment · View feedback (3)Hide feedback (3)
S.M.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 29 Дец 2010, 16:20

"Поздрав Ана! Јојјјј књига ме је одушевила! Имам још доста подвучених реченица за статусе!"
S.M.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Јан 2011, 16:51

Draga Ana (imenjakinjo )
Stigla mi je knjiga i zelela sam vise puta da je komentarisem na temi, ali u poslednje vreme sam pisala na forumu iskljucivo sa mobilnog, te zbog toga nisam bila u stanju da postiram nista drugo do kratkih porukica.
Knjigu sam procitala u jednom dahu. Odmah mi je zapalo za oko da imas poseban stil pisanja i nadam se da je on prepoznatljiv i u ostalim tvojim knjigama. Svidja mi se jako sto je knjiga jako istorijski potkovana, vidi se da si uradila detaljan research pre nego sto si napisala knjigu. Dok sam je citala morala sam nekoliko puta da konsultujem internet, jer sam nailazila na podatke iz istorije, koji su mi bili nepoznati, pa sam pozelela da procitam malo vise o tome. Inace, dopalo mi se i to sto se pojedini detalji (kao npr. Jelenina kosa) provlace kroz citavu knjigu i cine je celom poput lepka. Sve u svemu, dobila si jos jednog vernog citaoca, cim stignem u Srbiju potrazicu i ostale knjige, koje si napisala.

članica foruma Ana
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 26 Јан 2011, 22:43

"Čitala sam vašu knjigu Jelena A. i potražila vas, sjajnii ste, tako mladi, uspješni i još lijepi... Sretno i dalje u životu i veliki pozdrav iz Banja Luke...♥ "
poruka za mene na FB-u
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 15 Феб 2011, 10:36

Ponovo J...Šta ću, kad ona ponavlja :D

"Ja imam ispisane citate iz tvoje "Jelene" na papiru i striktno ih se pridržavam, jer su najbolji saveti. I, posle nje sam počela da čitam, a ja to ne volim.
Najbolji savet mi je onaj kada kažeš da bi trebalo ćutati i nikom ne govoriti o svojim planovima."
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 17 Феб 2011, 16:36

" Anina knjiga, Jelena Anzujska, me je naprosto odusevila! Ali moram i ovde, da i vama kazem kako me njen stil pisanja 'ugurao' u samu knjigu. Kao da sam sve vreme bila pored likova iz knjige, kao da sam sve reci jasno i glasno cula. Ostala sam bez reci, ali sada kada sam je procitala, pomalo mi nedostaje nadam se da ce biti i drugi deo ;D
Ana, hvala ti puno na lepo napisanim recima, nisam odavno procitala ovako dobru knjigu"
članica foruma Ana
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 21 Феб 2011, 16:43

Članica jednog drugog foruma koja mi je ulepšala dan:
1. "i ja upravo citam Jelenu Anzujsku...nabavila sam je od jedne drugarice...komenatrisacu kada zavrsima ali za pocetak sam odusevljena stilom pisanja...London, tj.Ana me je i ranije odusevljavala svojim postovima i ako se nisam ukljucivala u temu sa zadovoljstvom sam citala komentare... "
2. "..drago mi je sto sam ti ulepsala dan jer i ti si mnogo puta meni...kada se umorim od prava ja uvek pogledam teme na kojima ti i ostale clanice pisete o knjizevnosti, poeziji, umetnosti i nekako kao da lece dusu..da ne govorim o tvojoj knjizi koju trenutno citam..moram priznati da mi sporo ide jer imam male nemirne blizance koji vole da listaju knjige..ali zavrsicu za par dana....i narano komentar....
evo kako sam dosla do tvoje knjige...pord prava i knjizevnosti, moja velika ljubav je istorija i arheologija...obzirom da moje poreklo vodi, moze se reci doline ibra i doline rasine...prolazeci dolinom jorgovana slusala sam price o jeleni...uvek me je fascinirala...pocela sam da pratim podatke na netu i sasvim slucajno dosla do tvog posta i odusevila se kada sam saznala da je london..ana...i to odusevljenje ne mogu ni danas da sakrijem....
komentarisajuci sa drugaricom o forumu i aninim delima sasvim slucajno sam saznala da njena kuma ima knjigu i da je kupila na ulicnim tezgama na slaviji...eto...i tako je dospela do mene..inace, kuma je nije ni procitala,kupila je da pokloni nekom za rodjendan na koji nije otisla...sto mene raduje, jer cu je ja verovatno otkupiti od nje, a mozda mi i pokloni... "
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 25 Феб 2011, 13:24

"Baš ima mnogo činjenica, uživala sam. Jedva sam našla knjigu, ali se isplatilo. Da li je priča iz Apendiksa istinita?!
moja učenica Kilibarda
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 10 Мар 2011, 09:13

Divno misljenje clanice jednog drugog foruma, uvek dodju lepe stvari kada vas neki neosnovano blate i karakterisu, kako sam srecna sto je tako, uzivam...

"Draga Ana,
Juce sam postavila citat iz tvoje knjige, ali sam tek danas shvatila da mozda to ne zelis da se radi i da nisam trazila dozvolu za to. Nema lose namere u tome, naprotiv, navikla sam da zapisujem citate iz knjiga koje citam, pa se nadam da ces to tako i shvatiti. Ako ne zelis necu to vise raditi.
Knjiga mi se dopada, bila sam radoznala da je procitam (cudno mi je skroz da se "poznajemo" u ovom virtuelnom svetu, jer, nekako, pisci su uvek za mene daleko, nestvarni). Stil je neobican, skroz me je poneo nekako, te kratke recenice koje otvaraju prostor za imaginaciju, osecanja.
Zapravo, ne znam kako drugacije da objasnim moj utisak o knjizi osim
(smajli koji se klanja)
Drago mi je da si tu sa nama. "
clanica Hermina
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 10 Мар 2011, 11:03

"Profesorka, video sam vasu knjigu u biblioteci, svaka cast!"
Markovic iz I-16
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 10 Мар 2011, 11:41

Mnogo sam srecna jer su poceli da se javljaju ljudi koje ne poznajem, nadju me, na Fb-u ili forumu, pricaju mi kako su nasli moje knjige, kako su ih ganule...Uvek su to zanimljive i drage price...
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 10 Мар 2011, 11:49

Boze, kako je zivot divan!!! Sad sam pronasla i konkretan citat koji je spominjala clanica drugog foruma...Citirala je bas jednu temu kojom se bavim i ovde ovih dana...Istina boli, da, dragi prijatelji, istina boli, ali istina je jedina vredna...
Dakle, clanica drugog foruma je citirala sledecu recenicu iz moje knjige -
"Uvek govorite istinu. Ono sto ne dobijete istinom, i nije vredno vas."
Ana Atanaskovic "Jelana Anzujska"

I dodala je jos

Citam knjigu "Jelena Anzujska" i skroz se cudno osecam, jer do sada nisam imala priliku da "upoznam" i pisca knjige koju citam. Stil je neobican, skroz me je poneo nekako, a kratke recenice otvaraju prostor za imaginaciju i osecanja. Jelena mi je bliska skroz, mogu da razumem, osetim emociju, snagu, duh, dusu.

Ali bih izdvojila jedan citat koji ne govori o Jeleni, ali se savrseno uklapa u tok mojih misli, ono sto pokusavam da shvatim:
"Rane koje dobijem su znak da sam ziv. Borba je postena, cista. Ljudi su podmukli i cudni. Nadmudruju se, obecavaju, strahuju za presto, pregovaraju, menjaju misljenja, kriju se iza drugih, priklanjaju silnijima, zrebaju i prodaju. Jedino je borba jasna – ili ces ubiti ili ces biti ubijen. Ja ne razumem spletke i prazna ili kupljenja obecanja. Dok drzim mac u ruci ne premisljam i ne kajem se, na planiram i ne brojim koristi. Uvek prvo zamahnem. A mac ima dva lica. U jednom se ogledam. I uvek me zapanji sta tada vidim."
~~~

KAKO SAM SRECNA, SRECNA, SRECNA, SRECNA...KAO DETE
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 10 Мар 2011, 12:09

Utisci mojih citalaca...Uvek dodju na najlepsi moguci nacin...
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM