Otac i Sin

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 17 Дец 2007, 14:54
Место: Pariz

Otac i Sin

Порукаод tara » 07 Апр 2008, 20:54

I jos jedno vece jedan otac je dosao kasno kuci i mnogo umoran. Kada je dosao ugledao je svoga sina kako ga ceka sam na vratima.
* Oce rece decko, kazi mi koliko ti zaradjujes na cas?
Otac je bio iznanadjen pitanjem.
_ Pa zasto ti meni postavljas takva pitanja ?

*Molimte tata, moli ga sin, zelim znati , koliko ti zaradjujes na cas ?
_ Pa ako hoces znanti bas , pa 50 Franaka na cas. I sta sad ?

*Ah ! Tako ! Rece decak vrteci glavom. E Oce pozajmi mi molimte 25 Franaka, potrebno mi je.!
Otac je poceo da se oseca malo nemocnim , bez snage poce da se buni , i malo ga uznemiravalo sve to.

_ Hey decko. Sta ti to znaci da me pitas koliko ja zaradjujem… I sad daj mi toliko novca… Hoces novac za nesto bez veze, ili za neku igracku ?Ti ne mislis ni nasto drugo nego samo za sebe. Ajde ! Odlazi na spavanje ! Posle ovako teskog dana treba mi da se odmorim malo.

Decak bez nade se preduhitri I ode u sobu na spavanje zatvorivsi za sobom vrata svoje sobe. Otac se otpusti u fotelji. Ali ponasanje njegovog sina ga poce antrigrirati u toj meri da je poceo razmisljati. Pita se kako je imao hrabrosti da ga ispitiva koliko zaradjuje, I posle da mu trazi novca. ?

Najzad se smirijo malo , i razmislijo na miru. Mozda se ipak poneo grubu prema svom sinu ?
Mozda mu sin stvarno treba 25 franaka. Do sada mu nikada nije trazijo novac. I na kraju odluci da poseti sina u njegovoj sobi.

Ti ne spavas jos sine ? Upita ga otac ljubazno.

*Ne tata, ne spavam !
_ Eto malo sam razmislio , i mislim da sam bio previse grub prema tebi . Znas imao sam jako tezak dan . Evo! Uzmi 25 franaka sto si trazijo.

Decko se oseti tako lepo u srcu, “Oh , Hvala Oce”! I od jednom izvuce ispod jastuka pare koje je stedio, izbroja i pruzi Ocu, govoreci

*Evo , Tata , ima sve s'kupa 50 franaka , tako da ti Oce sutra mozes ostati jedan sat samnom. Zajedno nas dva Oce.
1 Tim 6 :7-8 ;Pos 22 :6

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 17 Дец 2007, 14:54
Место: Pariz

Порукаод tara » 07 Апр 2008, 20:58

Слика
Слика