Konačno izašla iz štampe moja knjiga!

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 24 Дец 2008, 13:12

Neeee znaaam, nesto mi tu mnogo sumnjivo kada se ide na tolike poklone (poklonima se obicno potkupljuje, ulaguje, otkupljuje, animira, obavezuje, otarasuje, ucenjuje, zahvaljuje...ne znam tvoj motiv). Mislim, i knjiga je poprilicno cudna tj. komplikovana, odnosno zahtevna, usput i ne uvek razumljiva pa zahteva napor i strpljenje. Uzgredno pitanje, jesi li resio da postanes slavan?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 24 Дец 2008, 14:18

milei пише:Mislim, i knjiga je poprilicno cudna tj. komplikovana, odnosno zahtevna, usput i ne uvek razumljiva pa zahteva napor i strpljenje. Uzgredno pitanje, jesi li resio da postanes slavan?

Ih molim ve! Hegel je komplikovan. Uzgred, nisam rešio da budem slavan, nego eto.... :cool:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 24 Дец 2008, 14:55

Polazim najpre od manje poznatih i znacajnih filozofa (ti si u toj kategoriji na pr.), Hegel je vec visoka filozofija...to ce morati da popriceka, da sazrim, da postavim bazu. I nije slava? Znaci novac je, eh, bas si me razocarao!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 24 Дец 2008, 15:05

Nije ni novac drugarice Milei, nije ni novac, nego..... Zar nije očigledno?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 24 Дец 2008, 15:28

Mislim i mislim i nikako da dodjem do odgovora. Da li da konsultujem tarot i protumacim nekako sama ili da ipak tebe pitam?...sve se bojim da postavljam premnogo pitanja, jednog dana cu dobiti zabranu ili cu dospeti na ignore listu! A nemoj jos molim te, jos nisam sa Katastrofom zavrsila a za ostale magije (moj nesudjeni tarot) ni zapocela ozbiljno !!!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 24 Дец 2008, 15:39

Nećemo završiti.... Na ovaj ili onaj način ćemo nastaviti.

:mah

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 26 Дец 2008, 11:06

Kalajic navodi nenametanje doktrine drugima koju sam visoko vrednujes a ujedno navodi i da se od drugih ne moze zahtevati niti ocekivati ono sto se iziskuje od sebe samog...U daljem obrazlozenju se potom navodi uticaj na decu - Ako bismo decu izolovali i stavili pod karantin, mozda bi ta misija (nametanja) urodila plodom sa rizikom da se izrode neke nove, mozda izvitoperene ideje? Koliko je pravo odraslog ili roditelja, makar se dete smatralo zavisnim i duhovno neizgradjenim, da nametne upravo svoju doktrinu kao ispravnu? Mozda je akt licne slobode roditelja sproveden kroz radjanje i njihovo vaspitanje u duhu te osobenosti u stvari put ka stvaranju neslobodnog bica...zasto je nasa "sloboda" prava?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 26 Дец 2008, 16:23

Naša "sloboda" nije prava. Osim toga, friziranje načina interpretacija činjenica od strane roditelja i vaspitača, sredstava masovne kulture, jeste nametanje. To nametanje je neophodno jer kako bi drugačije postojao nekakav kontinuitet u kulturi i civlizaciji, kontinuitet u postojanju i prenosu tradicije, društvene reprodukcije. S druge strane, imperativ lične slobode teži upravo razbijanju te strukture. Zato je sloboda individualna stvar i individualan doživljaj.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 29 Дец 2008, 13:55

stojan popivoda пише:... S druge strane, imperativ lične slobode teži upravo razbijanju te strukture. Zato je sloboda individualna stvar i individualan doživljaj.

Taj imperativ razbijanja strukture se oseca kada neko ima 14-18-22 a kome i ne parira neka alternativa vec samo osecaj nuznosti da se okovi slome...ali sta je to sto omeksa bice i licnu slobodu pretvori u dobrovoljni opsti zatvor...kompromis, strah, nemoc, uvlacenje, taktika, umor? Zasto se na kraju revolucionar pretvori u konzervativca i trpnog objekta?

Ako je istorija proces u kome se sagledava proslo i sadasnje, to bi znacilo da sa prekidom sadasnjice i besperspektivnoscu sutrasnjice prestaje tocak istorije...ipak, moze li se tvrditi da vecnost ne postoji cak i ako "tocak" stoji u mestu?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 29 Дец 2008, 15:51

milei пише:...ali sta je to sto omeksa bice i licnu slobodu pretvori u dobrovoljni opsti zatvor...kompromis, strah, nemoc, uvlacenje, taktika, umor? Zasto se na kraju revolucionar pretvori u konzervativca i trpnog objekta?

Revolucionar postaje konzervativan pod uslovom:

a) da se prikloni vlastima;
b) osvoji vlast.

Dakle uspon na vlast = konzervativnost, jer zašto bi se neko uopšte penjao na vlast? No, tako razmišljaju oni koji guraju istoriju. Revolucionarni tip koji opisujem ulazi u vlast da bi stekao bolju poziciju za destruktivno delovanje. Ta destrukcija se ogleda u uništavanju aktuelnih, odnosno konzervativnih nosilaca vlasti i moći.

milei пише:Ako je istorija proces u kome se sagledava proslo i sadasnje, to bi znacilo da sa prekidom sadasnjice i besperspektivnoscu sutrasnjice prestaje tocak istorije...ipak, moze li se tvrditi da vecnost ne postoji cak i ako "tocak" stoji u mestu?

Večnost je sintaksički simbol za beskrajno i uglavnom nepoznato, sa akcentom na vreme. Postojanje večnosti za nas nema nikakav praktičan značaj.