Konačno izašla iz štampe moja knjiga!

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Konačno izašla iz štampe moja knjiga!

Порукаод stojan popivoda » 04 Апр 2008, 15:52

Poštovani sugrađani i sugrađanke, imam čast da vam predstavim magnus opus koji je više od decenije čamio u memli mojih fajlova, a onda sam ga naglo izvadio i doradio te pustio u svet pod naslovom

BOŽANSKA REVOLUCIJA KATASTROFE
(i ugovor sa đavolom)

Knjiga je posvećena demonskoj/božanskoj revoluciji katastrofe ljudskog sveta u pokušaju da ubedi čitaoca da potpiše nestandardnu verziju ugovora sa đavolom koji se nalazi priložen na kraju knjige.

Sledi značajno samocitiranje sa zadnje korice:

"Revolucionarna doktrina deluje prilično sebično, iz perspektive konvencionalnog morala. Međutim, u svetu čija je priroda rasipnička i destruktivna, luksuz je dozvoliti sebi imalo “ljudskosti” te zastajkivati nad udesom svakog bića ili ljudskih masa. S obzirom na to da za sobom vuče anđele smrti i uništenja, potpisnik Ugovora – revolucionar, nema vremena ni energije za ideale, za snove, sentimentalnost, prenemaganje, za vezivanje sa drugim ljudima, bićima, predmetima, ukoliko to nije deo njegovog plana ili principa besprekornog ponašanja u okviru šireg koncepta specifične mimikrije. On jednostavno sebi ne može dopustiti da nekog voli ili mrzi, u toj meri da ga to sasvim skrene sa puta kojim korača njegova Volja. On je ubica i zločinac. Čak, nije ni to, već je reč o jednoj ravnodušnoj i gotovo bezdušnoj mašini. Njegova savest nema problema sa svim tim pitanjima koji se roje iznad ljudskih dela ili njihovih posledica. Ne tiče ga se sreća ili patnja drugih. Tuđe sudbine daleke su i strane, ne samo onih koji nemaju veze s njim, već i onih koji su direktno ili indirektno njegove žrtve, mrzeo ih on ili voleo (odnosno bio ravnodušan). On je lovac, a ljudi su plen. Svako ljudsko biće je na ovaj ili onaj način plen posvećenog revolucionara."

U uvodu sam izložio sledeće:

"Za sve izneseno u ovoj knjizi ne tvrdim da je istina, u nekom opštem smislu. To su samo moje činjenice koje tvore moju ličnu istinu i pogled na svet. Međutim, čak i kao takve, te činjenice u mom umu ne figuriraju kao konačne istine. Promena perspektive (ili dioptrije) viđenja, gledanja na stvari, pojave i odnose, rezultiraju i promenom poimanja istine. Ipak, bez obzira na to, držim kako je moja istina, ovde iznesena, ''istinitija'' od mnogih aktuelnih opšteprihvaćenih istina i njihovih, takođe opšteprihvaćenih, alternativa.
Na ovaj spis se može gledati i kao na neku malu enciklopediju mojih istina, koja bez sumnje može zaličiti i na kakav volšebni katalog predrasuda ili promišljanja jednog ekscentrika, proročanstvo, dijaboličnu manipulaciju, obično i neubedljivo lupetanje, postmoderni uvod u doktrinu političkog i socijalnog satanizma, neveštu skicu neke nove ideologije, intelektualnu šalu, odnosno provokaciju kojom neki marginalac želi da skrene pažnju na sebe itd. Ako neko zaista to i pomisli tokom čitanja ove knjige, verovatno je da će imati dobrih razloga za takav sud.
Naravno, šta god čitaoc da pomisli o ovom spisu i njegovom autoru, biće u pravu. Sa stajališta čitaoca koji je to zaključio, doneseni sud će nesumnjivo biti istinit. To je sasvim u redu pošto je istina klovn sa bezbroj lica, od kojih mi, tokom naših kratkih života, stignemo da upoznamo tek jedno, dva, eventualno tri.
Naš suštinski hendikep je upravo to što ne možemo da vidimo sebe očima drugih. Mi o sebi znamo tek onoliko koliko smo samosvesni, a o drugima još manje, jer ne znamo kako je to biti neko drugi, ili nešto drugo. Ukalupljeni smo i omeđeni determinizmom naše ličnosti, naše neponovljive i jedinstvene pojave, našom energijom, oblikom, kulturom, nasleđem, našom vrstom. Kao pojedinci mi nemamo iskustvo samosvesti drugih. Otud isključivost i mnoštvo analognih isključivih istina, te činjenica (perceptivnih iskustava iIi fenomena koje procesom interpretacije pretvaramo u tzv činjenice).
Ako ova knjiga pomogne ili odmogne nekom u traženju, odnosno građenju njegove vlastite istine, onda je njena svrha ispunjena. U svakom slučaju ne želim da namećem moju istinu, već želim da ona posluži kao ilustracija tome da svako može da izgradi sopstvenu, originalnu i samosvojnu istinu, pogled na svet koji se ne uklapa nigde i koji je možda drugima neprihvatljiv i nefunkcionalan, ali onome ko ga je stvorio jeste. Na taj način svako može da postane ''kovač sopstvene sreće'', bez da bude nečiji vernik, bhakta, apostol, sledbenik…
Pravi učitelj, autoritet, navigator, nikada neće ono što je za njega dobro proglasiti univerzalnim dobrom. On će uputiti druge kako da oni sami dođu do toga šta je za njih dobro. To svakako ne znači da sam ja uopšte neki učitelj, a kamo li pravi. Ja sam, jednostavno, slučaj; neko ko je video, osetio i doživeo nešto, porazmislio o tome, setio se nečeg te ima nešto da kaže povodom toga.
Oni kojima su aktuelne istine/činjenice takođe iz nekog razloga neprihvatljive, a kojima se dopadne moja istina, neka se osete slobodnim da je usvoje, delimično ili upotpunosti, bar do onog momenta kada će i njoj reći zbogom."

Iz sadržaja

S A D R Ž A J

PROLOG
Reči predgovora i razumnog upozorenja
I KOSMOLOGIJA
dodatak: SVETLOST I TAMA
II PSIHOLOGIJA
III PSIHOLOGIJA II
IV PSIHOLOGIJA III
dodatak: O SINDROMU DUŠE
V PSIHOLOGIJA IV
VI ANTROPOLOGIJA
VII ANTROPOLOGIJA II
dodatak: CRTICE O DREVNOM MAGIJSKOM JEZIKU
VIII TEOLOGIJA
IX TEOLOGIJA II
X TEOLOGIJA III
XI RELIGIJA
XII TANATOLOGIJA
XIII METAFIZIKA
XIV DEMONOLOGIJA
XV KONSPIROLOGIJA
XVI KULTUROLOGIJA
XVII KULTUROLOGIJA II
XVIII KULTUROLOGIJA III
XIX KULTUROLOGIJA IV
XX AKSIOLOGIJA
XXI AKSIOLOGIJA II
XXII AKSIOLOGIJA III
XXIII IDEOLOGIJA
XXIV IDEOLOGIJA II
dodatak: O NADISTORIJSKOJ ZAJEDNICI SLOBODNIH LJUDI
XXV ISTORIJA
XXVI ISTORIJA II
dodatak: ANTIHRIST
XXVII ISTORIJA III
XXVIII POLITIČKA ANTROPOLOGIJA
XXIX POLITIČKA ANTROPOLOGIJA II
XXX POLITIČKA ANTROPOLOGIJA III
XXXI POLITIČKA ANTROPOLOGIJA IV
XXXII FUTUROLOGIJA
XXXIII HUMANIZAM
XXXIV HUMANIZAM II
XXXV HUMANIZAM III
XXXVI REVOLUCIONARNA PSIHOLOGIJA
XXXVII DIJABOLIKA
XXXVIII INICIJACIJA
O autoru

Sve to na samo 250 stranica. Uskoro u glavnim beogradskim knjižarama, a dobrim delom i kod mene....
Izdavač: UKRONIJA.
Premijera na uskršnjem sajmu u Domu sindikata.
Promocija: videćemo....

Слика

O Ukroniji:
Kada je reč o dosadašnjim izdanjima i planovima „Ukronije”, naglašavam da to nisu komercijalni projekti. U dve biblioteke „Vrhovi” i „Deca noći” objavljuju se dela pisaca koja talasaju malograđanski moral i ona koja vrednuju svet sa stanovišta bliskog evropskoj desnici. „Ukronija” je objavila prvo Evolino delo kod nas, dela Mereškovskog, Berđajeva, Papinija, Morasa, a među drugim vrednim izdanjima su i istorijski roman „Zveri, ljudi i bogovi” Ferdinanda Antoni Osendovskog, zatim romansirana biografija „Elizabeta i Eseks” Litona Strejčija, roman „Nasuprot” Žorisa Karla Uismansa , „Bilitisine pesme” Pjera Luisa i druge.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 04 Апр 2008, 16:17

Ako se domognem knjige, potrudiću se da je pročitam.
Kad kažem "potrudiću se", mislim na to da te teško čitam, još teže razumem, ali nikad ne odustajem.
Nekad me bacaš u razmišljanje, nekad u depresiju, ali nikad u ravnodušnost, pa mu to dođe kvalitet tvog pisanje.
Nadam se samo da nisi, na osnovu nekog holivudskog bestselera, stvorio teoriju, pa sad trljaš ruke, poput "matriksovaca", "haripoterovaca" isl.
U svakom slučaju, neka je sa srećom.
Jbg, ima nas svakakvih...
:-D :-D :-D

Корисников грб
dragica zdralic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1519
Придружен: 01 Авг 2007, 14:29
Место: Novi Sad

Порукаод dragica zdralic » 06 Апр 2008, 19:34

ČeStiTaM :D

:cinn
Слика

"...čudno je, kako nam malo treba da budemo srećni
a još čudnije kako nam baš to malo i nedostaje..."

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 09 Апр 2008, 16:08

Knjige ima u svim glavnim beogradskim knjižarama, a ti Sky možeš da računaš na free primerak. Dogovorićemo se na PP oko toga. Knjiga je nastala još davne 1995. samo sam je u međuvremenu malo dorađivao i eto..... Nikakav Holivud, nikakvi "matriksi"....
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 10 Апр 2008, 16:49

Sve cestitke Stojane :mah

slozila bih se sa Sky-em, imas poseban stil pisanja, zapravo ja bih to nekako nazvala dvostruko citanje izmejdu redova, ono moze i ovako i onako, pa ti uzmi kako ti odgovara...nije mi jasno samo sto je bio problem kod tolikog neobljavljivanja...pretpostavljam da su uglavnom bili problemi tehnicke prirode, a ne nedostatak samopouzdanja....

ja uvijek kazem kako ne postoji losa knjiga, bas kao ni losa zena....postoje samo dobre i jos bolje....jer u svakoj se knjizi pronadje nesto vrijedno i nesto novo nauci...

sad, kad si "probio led", nemoj stati na ovom jednom izdanju, nego pisi i realiziraj te svoje zapisane misli....
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")
MOJA KNJIGA

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Апр 2008, 08:48

dahlia пише:Sve cestitke Stojane :mah

slozila bih se sa Sky-em, imas poseban stil pisanja, zapravo ja bih to nekako nazvala dvostruko citanje izmejdu redova, ono moze i ovako i onako, pa ti uzmi kako ti odgovara...nije mi jasno samo sto je bio problem kod tolikog neobljavljivanja...pretpostavljam da su uglavnom bili problemi tehnicke prirode, a ne nedostatak samopouzdanja....

ja uvijek kazem kako ne postoji losa knjiga, bas kao ni losa zena....postoje samo dobre i jos bolje....jer u svakoj se knjizi pronadje nesto vrijedno i nesto novo nauci...

sad, kad si "probio led", nemoj stati na ovom jednom izdanju, nego pisi i realiziraj te svoje zapisane misli....

Danke Dahlia... Ovo nije moj prvenac. Još davne 1995 izašla je moja zbirka poezije "Akvanomikon", ali nisam nešto bio zadovoljan kako je to urađeno, pa to i ne pominjem. Uzgred, to će doživeti svoju dopunu sa još jedno 200 novih pesama. Imam i tri novele koje spremam u formi 3 u 1... Čekao sam iz raznih razloga, ali onda sam shvatio da je glupo pisati i onda skrivati napisano. Ja svakog časa mogu nestati a napisano će trajati bar još neko vreme.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 18 Апр 2008, 13:58

Javljaju mi da se knjiga našla i na sajmu knjiga u Sarajevu na štandu LOM-a.

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6435
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 24 Апр 2008, 23:05

Svaka čast Stojane!

Engleski biskup Ričard de Bari, reče, da knjiga pruža piscu za uzvrat tu uslugu, da, dokle god živi knjiga, živi i pisac.

Ušao si u besmrtne Stojane! :mah

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 423
Придружен: 10 Мар 2006, 20:29
Место: ZG

Порукаод rujni » 28 Апр 2008, 16:52

U jeb... koja maca se zakačila ( mislim na ovu sliku) Koja je to Glumica? neka američka 100%.
Hajde neka za tu knjigu..
Mmmmm Dahlia, čudno neko ime.. baš paše uz Stojana- hm. Stojan i Dahlia baš carski..

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 28 Апр 2008, 16:56

rujni пише:

U . koja maca se zakačila ( mislim na ovu sliku) Koja je to glumica? neka američka 100%.
Hajde palac gore za tu knjigu..
Mmmmm Dahlia, čudno neko ime.. baš paše uz Stojana- hm. Stojan i Dahlia baš carski..
Vidim " probijaš led" Stojane. Pa neka i treba, ako ako .

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 29 Апр 2008, 20:19

[]

Корисников грб
LoodesaUZemljiChudesa
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 86
Придружен: 27 Авг 2007, 07:39
Место: tamo gde Dunav ljubi nebo...

Порукаод LoodesaUZemljiChudesa » 01 Мај 2008, 11:45

kome da dostavim potpisani ugovor? :evil: ili tebi?
pakao je poon zabludnika, poon slabitja, nesretjnika, ali uvek ima mesta za sve...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 01 Мај 2008, 23:31

LoodesaUZemljiChudesa пише:kome da dostavim potpisani ugovor? :evil: ili tebi?

Taj ugovor potpisuju samo muškarci. Odnosno važi se samo potpis neke muške duše. Na žalost, tako je.... A šta raditi sa ugovorom, stvar je dalje inspiracije i iluminacije. Onaj ko treba znaće, ja i ne moram da znam, mada bih voleo.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 01 Мај 2008, 23:33

rujni пише:[]

Đe si druže Rujni!? Davno se nismo "videli"....
Pozdrav i Vuku. :mah

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 02 Мај 2008, 09:02

stojan popivoda пише:Đe si druže Rujni!? Davno se nismo "videli"....
Pozdrav i Vuku. :mah

Eto me, tu sam..