"Sta citas? Reci neki dobar naslov..."

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 17 Нов 2008, 17:52

Zivo me zanima ...ta ...ANTOLOGIJA ZANOSA...sta je to sta je ta jadnica napisala? Prosto nek mi je gresna dusa ali tako je ...e ko sve ne pise knjige ...bojana prvi poljiski WC je tvoj ...

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 17 Нов 2008, 19:22

meni su ostali jaki utisci knjiga od Cosica " Seobe",zatim Srbija ili Jugoslavija od Stevana Lazica i kniga Danka Popovica" Knjiga o Milutinu.
..prof. dr. Stevan Lazic ( je predavao politicke nauke na Pravnom Fakultetu u Beogradu pred 2 svj. rat) knjigu “Srbija ili Jugoslavija”, pisanu u Zurich-u, Svicarska,1948 i ostampana u Hamiltonu, Kanada 1956, Napisa Lazic knjigu da pred njom srbi skidaju sajkace iducih 50 godina, koliko je bio dalekovidan to je cudo neverovatno. Svaka mu cast, kad je procitate, cinit ce vam se kao da je pisana 1998, a ne 1948.

Cosiceva "Seobe" uglavnom bavi se temom "Svi srbi u jednoj drzavi" koju je Vozd uzeo kao vasceli srpski politicki program devedesetih.

:evil: :wink:
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 18 Нов 2008, 18:35

Berkovski: Tarot - drevni sistem simbola. Nazalost previse kompleksna knjiga za moje skromne mogucnosti ( doduse, tek sam poceo da citam pa je mozda ovo predrasuda ).

Pre toga procitah Alef od Borhesa. Misteriozne i duboke price... Je l ima ovde neko da voli Borhesa? Ako ima da mi preporuci nesto od njega posto ga nisam mnogo citao.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 08:27

Truman пише:Berkovski: Tarot - drevni sistem simbola. Nazalost previse kompleksna knjiga za moje skromne mogucnosti ( doduse, tek sam poceo da citam pa je mozda ovo predrasuda ).

Aaaaa to je dobra knjiga, samo da mu je špil malo bolji.... :roll:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 10:54

Presao sam prvu arkanu i stvarno je sjajno napisano. Covek je izuzetno nacitan i kombinuje znanja sa citatima raznih mislilaca. Citam polako i sa olovkom u ruci :D Sto se tice spila deluje mi malo detinjasto ( naivno ), mada mozda ti mislis na nesto drugo ( na tarot sadrzaj ). Bolji mi je Vejtov ( Wait-ov ) spil, ali je zato njegova knjiga neuporedivo povrsnija od Berkovskove. Nikako da se sve potrefi... :cry:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 11:57

Pa ti uzmi Krolijev tarot, mislim da se tu dosta toga potrefilo.... ili Papusov. Papusa imam u e-formatu pa mogu da ti ga pošaljem. Mislim na knjigu. :wink:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 12:02

Posalji, ali recimo bas Berkovski negde u uvodu svoje knjige kaze da je Papus sarlatan i da je njegov spil posebno sarlatanski. Sto se tice Kroulija hvala na preporuci, ali otom-potom...prvo da predjem ovo :wink:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 12:23

Nisam baš siguran da je Berkovski za Papusa rekao da je šarlatan. Biće da si ga pogrešno shvatio. Nije ni mogao jer se njegovo tumačenje tarota bazira upravo na Papusu.

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 12:33

Veceras planiram da nastavim da citam, potrazicu taj deo pa ocekuj da cu ti reci na kojoj je strani. Je l imas tu knjigu? Ako nemas citiracu ono glavno...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 12:43

Imam knjigu. Imam špil.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 12:43

Onako uzgred, ti beše onaj Truman?

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 12:49

A sta ti mislis? :D Nego, evo uzeo sam knjigu i odmah nasao:

- 20. strana ( podnaslov Tarot u Rusiji ), procitaj drugi pasus ceo, a Papus se spominje pri kraju. To je citat drugog autora sa kojim se Berkovski slaze. Posebno je indikativna sintagma "ociti sarlatani" kako je okarakterisan Papus.
- 22. strana. Kosim slovima navedena Papusova knjiga , a ispod o njegovom sarlatanskom stilu. Moguce da sam ovde prestrogo uzeo, tj. da autor govori samo o stilu, a ne i o sustini.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 13:54

E baš ću da pogledam!!!

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 16:33

Zasto li mi ova tri uzvicnika govore da sumnjas u moje reci :roll: ... :D

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 19 Нов 2008, 17:47

Stojan vrlo dobro razume druge ljude, ali, nažalost, to razumevanje često nije obostrano.

Kad bi svi mi na ovom forumu gurali manje onoga što je naše između tuđih redova, verovatno bi se lakše razumeli. :D

:mah
boje se ne boje