"Sta citas? Reci neki dobar naslov..."

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
proleće
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 103
Придружен: 17 Феб 2015, 00:13
Место: u snovima

Порукаод proleće » 17 Феб 2015, 21:56

Trenutno čitam knjigu ,,Naš otac,, Ljiljane Habjanović Djurović
Neprestano koračam a sve sam dalje...

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15

Порукаод Alan_a » 29 Јул 2015, 22:28

Lenard (divni) Koen, čiji roman 'Omiljena igra' mi je u protekle dve godine bio omiljeni poklon knjigoljupcima, ovih dana me prestrojava i rastrojava sa svojim divnim gubitnicima...

dakle, 'Divni gubitnici', maestrovim rečima:
‘Ne znam šta je video u mojim zažagrelim očima, možda nekakav proplamsaj lažnog univerzalnog razumevanja. Ponekad kad svršim ili neposredno pre nego što zaspim, svest kao da mi odluta nekuda, poput tanke niti što se odvija u beskraj, a koja je iste boje kao i noć. Napolje, napolje, uskim drumom u daljinu jezdi moj um, vođen radoznalošću, ozaren saglasjem, dalje u nepoznato, poput udice sa pernatim mamcem izvanredno vešto zavitlane u sjaj iznad vodenog toka. Tamo negde, izvan mog domašaja, izvan moje kotrole, udica se ispravlja u koplje, koplje se zašiljuje u iglu, a igla prošiva svet. Prišiva kožu na kosti i karmin na usne, prišiva masnu farbu na Edit, sklupčanu (sve dok to pamtimo ja, ova knjiga i svevideće večno oko) u našem podrumu lišenom svetla, prišiva velove na planinu, prodire kroz sve pred sobom nezaustavljivo kao krvotok, a u podzemnom kanalu nalazi se poruka utehe, predivna spoznaja jedinstva. Sve protivrečnosti sveta, različite strane paradoksa, lice i naličje istog problema, par-nepar pitalice, makazasto račvasta svest, svekoliki polariteti, stvari i njihove predstave i stvari koje su bez senke, kao i one svakodnevne ulične eksplozije, nasumična lica, kuća i zubobolja, eksplozije različite samo po slovima kojima se pišu, moja se igla kroz sve to protkiva, i ja sâm, sa svojim lakomim fantazijama, sve što je ikada postojalo i što sada postoji, svi mi činimo jednu nisku nesamerljive lepote i besmisla.‘
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

pekibre
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 11 Јан 2016, 03:41

Re: "Sta citas? Reci neki dobar naslov..."

Порукаод pekibre » 11 Јан 2016, 03:55

diras пише:Sta trenutno citate?
Imate li vremena?
Koje su to knjige za koje smatrate da ih treba preporuciti?
Ima milion naslova novih, novih pisaca... imam potrebu da citam nesto
provokativno i novo, nesto na ivici poezije i proze... neki drugaciji stil, neko novo pisanje...
Opet su mi u rukama Virdzinija V. i Silvija P... ali to je vec procitano...

obavezno procitati @ORDO MUNDI@ od Nenada Minica-to je knjiga koja otvara vidike.

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1244
Придружен: 04 Мар 2006, 11:14
Место: nigdina

Порукаод leklerk » 23 Јан 2016, 23:13

Epska fantastika... valjda se tako bježi od stvarnosti ;)
ali volem: Robert Džordan- Veliki lov Lagunino izdanje /Robert Jordan- The great hunt (Book two of the wheel of time)/