Gde ste bili 12.3.2003?

Уредник: koen

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Gde ste bili 12.3.2003?

Порукаод anaatanas » 12 Мар 2011, 17:54

Radila sam u prepodnevnoj smeni. Izasla sam nekoliko minuta ranije sa poslednjeg casa jer me je M cekao na Terazijama, kao i obicno. Moje odeljenje je bilo dezurno, tako da sam pred zbornicom srela Simu, jednog od mojih djaka, koji me je obavestio da su pucali u Djindjica. Naravno da prvo nisam mogla da verujem. Odakle mu to, mislila sam, i kako je mogao cuti?
Secam se da nisam mogla da verujem sve do samog kraja, kada sam cula vest na televiziji.
Pozurila sam na Terazije. Nosila sam bordo Skechers patike (kupljene od novca za dnevnice sa ekskurzije po Turskoj prethodne godine, sa prethodnim razredom, prvim vecim putovanjem nase skole posle dugih, teskih godina nemastine devedesetih), tamne zvoncare farmerke (udobno uske na kukovima, divno su mi stajale, koje su imale idealnu duzinu i prelepo su padale preko patika, kupljene na vec pomenutoj eksurziji, u Kapali carsiji) i Tomi Hilfiger krem kratak dzemperic, sa velikim slovom T na grudima (kupljen od prvih boljih plata posle promena 5-og oktobra).
M me je vec cekao, vec je i on znao, prosao je gradom, susreo se sa legitimacijama od Slavije do Beogradjanke, i gledali smo se u neverici, ponavljali smo da nije moguce, da ne verujemo sta se desava, da se nadamo da ce preziveti, kako nam se neda da idemo u napredak, kako smo taman krenuli, doneli nove zakone. Dan je bio prelep. Suncan i topao.
Usli smo u 48-icu i otisli do njegovog stana. Cekali smo vesti.
Neverica i nada, i strah, sta cemo sada, pitala sam se. Sta cemo sada? Sta ce sada biti? Ko ce ga zameniti? Ili, prezivece, sve ce biti u redu.
Ali, uskoro smo culi da je podlegao povredama.
I sok jos uvek traje, i nakon 6 godina. Zato se tako jasno i secam svih detalja. Secam se sunca. I kakav je vetar bio.
Sutradan je vec padala susnezica. Cekala sam ispred zgrade Vlade Srbije 9 sati da bih se upisala u knjigu zalosti. Secam se jednog decka duge, crne kose u mantilu kroja 80-ih godina koji je sve vreme cutao u neverici.
Ne secam se sta sam napisala. Secam se samo koliko sam dugo cekala. I da se red pomerao za milimetar. I da nikada nisam duze stajanje izdrzala u zivotu. I da uopste nisam bila umorna.
Nemam nista vise da kazem. Suvisno je da opisujem dalje. Suvisno je da pricam o Zoranu Djindjicu.
Ono sto je on bio i predstavljao bi trebalo osetiti.
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 12 Мар 2011, 18:04

Ovaj tekst sam napisala pre 2 godine...I sada je uvek isto...Žao mi je što sam bila svedok TAKVE istorije...
Žao mi je što je na takav način otišao čovek koga jedinog mogu da zovem SVOJIM premijerom, jer sam u njemu jedini put videla nekog koga poštujem i ko me predstavlja...
Danas sam ponovo blokirana...Juče sam igrom slučaja prošla pored Vlade...A. me je pitao kako se osećam...Jezivo, rekoh.
Svakodnevica često ubija ovu nevericu, ali oživi, krvavo oživi svakog 12.3...
Pričala sam mu kako sam 13.3.2003. stajala 9 sati ispred zgrade vlade da bih se potpisala u knjigu žalosti. Nikada ni pre ni posle nisam izdržala da tako dugo stojim. Padao je krupan sneg...
A dan ubistva je bio sunčan.
Eh...
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Johnnyqdskik
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 6
Придружен: 13 Мар 2013, 10:21
Место: Mladenovac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Johnnyqdskik » 13 Мар 2013, 12:42

Danas, deset godina po ubistvu Djindjica, i dalje razmisljam o tom danu. Tog dana sam trebao da idem na predavanje. Verovatno bih prošao "sedmicom" pored zlosrećnog mesta, možda čak i u vreme atentata, da nisam naprasno odlučio, kako to samo student može da odluči, da propustim predavanje taj dan. Setio sam se juče, kakav je to šok bio. Kakva praznina je ostala. Teško, mučno osećanje u grudima, grlu. Trenutak kada smo saznali da smo ostali bez premijera. I to na kakav način!
Nikada nisam bio član nijedne političke partije. Nikada nisam nijednog političara dizao u nebesa, nikada nisam bio njihov obožavalac. Nikada političare nisam poštovao.
Jedini političar koga sam poštovao bio je Djindjic. Ali kao i knez Mihajlo, nije doživeo da povede Srbiju do kraja svojim putem.
Neka mu je večna slava.
Pravi rodoljub nije onaj koji ne bi ostavio otadžbinu ako bi je zbog nepravde izgubio. Već onaj koji žudeći za otadžbinom na sve moguće načine pokušava da je povrati.

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Мар 2013, 15:42

Meni se čini da je sve manje ljudi kojima se mi koji smo iskreno voleli i poštovali Đinđića možemo obratiti.

Neka mu je večna slava, nikada ga neću prežaliti, jedina moja politička opcija i jedini čovek kome sam u toj sferi verovala.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM