Pokajanje i izvinjenje brazilske ultra-feministkinje

Уредник: gresnica

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3784
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Pokajanje i izvinjenje brazilske ultra-feministkinje

Порукаод gresnica » 31 Дец 2015, 17:47

Бразилска ултра-феминисткиња Саре Фернанде Жиромин се покајала и извинила хришћанима за богохуљење

Слика

Име Саре Фернанде Жиромин, познатије под псеудонимом „Сара Зима“, прочуло се 2012. када је основала бразилски огранак ултра-феминистичке организације Фемен, предводећи трио дјевојака у бројним топлес протестима који су привукли пажњу медија. Међутим, само три године касније, млада активисткиња се окренула за 360 степени и објавила рат феминизму и абортусу, тражећи опроштај од хришћана за своје увредљиво понашање. Објавила је и кратку књигу у којој описује обмане и разочарења које је претрпјела од колегиница феминисткиња.

Сарин преокрет је по први пут откривен у октобру ове године када је изразила покајање због абортуса који је однио живот њеног првог дјетета, и изјавила да је рођење другог дјетета промијенило њен став према праву на живот.

„Кајем се што сам извршила абортус и данас молим за опроштај“, пише Жиромин. „Јуче је било мјесец дана од рођења моје бебе и живот ми је задобио нови смисао. Пишем ово док он спокојно спава у мом крилу. То је најсјајније осјећање на свијету“.

„Жене које сте очајне да абортирате, молим вас да добро размислите. Ја се страшно кајем што сам то урадила и не желим вам исто“, додала је.

У наредним мјесецима, Жиромин је својим читаоцима открила разочарење феминизмом и полном идеологијом, и одбацила бисексуалну оријентацију. Она је, такође, изразила кајање због увреде нанијете хришћанима у јануару 2014, када је, са још једном полуголом дјевојком, учествовала у медијски пропраћеном истополном пољубцу на крсту, испред цркве Богородице Канделаријске у Рио де Женеиру. Ова слика је у Бразилу постала заштитни знак хомосексуалног презира хришћанства.

„Тражити опроштај није лако“, казала је Жиромин у видео поруци насловљеној „Молим хришћане за опроштај због феминистичког протеста“. „Отишли смо предалеко и увриједили многе религиозне и нерелигиозне људе“, додала је, назвавши овај догађај „богохуљењем“. Иако није сигурна у природу својих увјерења, она сматра да је напредовала у духовном животу.

Када је 2013. године напустила Фемен, прогласивши га „бизнисом“, Сара је наставила са полуголим протестима као лидер нове феминистичке групе састављене од мушлккараца и жена под називом „Bastardxs“. Сада, међутим, јасно тврди да нема никакве везе са феминизмом, називајући покрет религиозном „сектом“ која користи жене као објекте, промовише лезбијство и прикрива педофиле у својим редовима.

„За феминистичку секту жене нису надахнуће, оне су само првокласна роба. Оне су прикладни предмети који се користе за распиривање мржње према хришћанству, мржње према мушкарцима, мржње према женској љепоти, мржње према породичној хармонији. То је феминизам, и то могу да вам гарантујем јер сам била у томе!“.

„Видјела сам како феминистички покрет прикрива педофиле“, пише Жиромин. „Видјела сам како феминистички покрет прогони жене. Свједок сам да данас у феминистичком покрету жене нису важне већ само служе да распаљују пожар мржње који феминистичка секта не може допустит да се угаси“.

Жиромин каже да је осјећала притисак да се декларише као бисексуалка не би ли задобила максимум поштовања. „Лезбијке и бисексуалке се много више питају и поштују у покрету, тако сам, желећи неко признање своје борбе, са сваким новим даном разграђивала своју хетеросексуалност и замијењивала је вјештачком бисексуалношћу“. Напустивши феминизам, Жиромин је престала и да се сматра бисексуалком, а одбацила је и полну идеологију, која је sine qua non друштвене прихваћености у феминистичком покрету.

У својој књизи „Кучко, не. Седам пута ме издао феминизам“, Жиромин пише да је у више наврата навођена да узима дрогу, да има сексуалне односе са незнанцима, била је чак злостављана од лезбијке, и све под окриљем феминисткиња које тврде да се боре за равноправност жена. Сара се, такође, присјећа како се повјерила једној интелектуалки феминисткињи да се од тинејџерских дана бавила проституцијом, да би на свој ужас схватила да ова жена одобрава такво понашање и не нуди јој никакав излаз. Такође је напоменула да је једна од ријетких прилика када се нека пријатељица према њој односила са пажњом и љубазниошћу, то била старија, конзервативна „анти-феминисткиња“, која је третирала као ћерку.

Један дио прихода од своје књиге Жиромин ће донирати за анти-абортус пројекте, а ускоро отпочиње и серију предавања против феминизма, полне идеологије и културалног Марксизма, у сарадњи са хришћанском психолошкињом Марисом Лобо.

„Напустила сам покрет чији сам четири године била главни симбол у Бразилу, и нико то не може порећи!“, пише Жиромин. „Који је резултат? Данас сам много срећнија и у могућности сам да више помажем женама“.

Са енглеског: Александар Орландић

Извор: pravoslavie.ru/english; lifesitenews.com; fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net

Преузето са: Митрополија црногорско-приморска