2009 - pare ili život?

Уредник: gresnica

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1544
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 25 Дец 2008, 20:20

zara пише:Sigurnost zeli svaki covek.
Zatvorila sam mnogo puta oci da bih sigurnije koracala:(

Da su bile otvorene mozda koraci ne bi ni bili ucinjeni, treba zmureti ponekad da bi se skupila hrabrost.

zara пише:Mislim da sam i tada kao i sada u vecini slucajeva,kasnila za sopstvenim mogucnostima:(:(

Opet zatvoriti oci i zakoraknuti, makar u neznanju i sa neizvesnim ishodom ...To samo znaci da se sada zna kako je trebalo nekada i to je nemoguce promeniti.

zara пише:Vezivala sam se za pojavu,pokret,ideologiju,dogmu,sistem.....da bih bila sigurnija.

Ono sto je opsteprihvaceno to daje sigurnost, neku zastitu, utociste ili izgovor, makar i lazni ali i privid da je tako najbolje.

zara пише:Danas znam da je to sve bila laz.
Svaka moja vezanost za neshto ili nekoga,rushila je moj stav,uspeh,dodatno siromasheci moj duh.

Da si znala da je bila laz i da je vezanost za nekog ili nesto bilo osudjeno na propast i stava i duha, da li si sigurna da bi ipak odreagovala drugacije? Pitanje je da li postoji istina a i ako postoji mozda nije jedina.

zara пише:Poshto znam da nishta nije sigurno osim moje samopregorne borbe za sopstvenu sigurnost jer su nam osnovne ideologije adekvatno propale...
boricu se dok je snage plivaca u meni.
Ako se udavim,sigurnost mi popusti.....zvacu Stojana popivodu da popije ono malo iz vrtloga i spase me nekom tarot kombinacijom :wink:

To je i jedini nacin da se covek opravda pred sobom jer bi se u suprotnom prezirao ako ima iole savesti. Ne kazem da treba cucnuti na obali i cekati dok ne prodju sve nepogode jer mozda nikada nece ni proci ali da se time prikuplja snaga i iskustvo, priprema dobra taktika za plivanje. Ako cekas da te Popivoda spasi onda se bojim da je davljenje izvesno...tarot nije za plivace, samo za neplivace!

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 25 Дец 2008, 20:24

Truman пише:
milei пише:Trumane, ne zaboravljaj moje prorocanstvo od nekad, pokajao bi se zbog tih desetina hiljada nezasluzenih papirica. Grabi za mnogo ali ne za mnostvom! :wink: I jos nesto, strategija ti je stvarno uzasna! :sad:

Potseti me...

A što se tiče te strategije...šta ću, takav sam čovek... :sad:

Pa jedno, davno bilo (hajde izmemorisi par meseci unazad)...bilo u sali ali znas i sam, u svakoj ima zbilje. Sreca tvoja pa ti mesto predsednika upravnih odbora nije ni na vidiku! Menjaj strategiju, materijalizam je prevazidjena kategorija...mirise na resetke!

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 25 Дец 2008, 20:55

E stvarno nemam predstavu...nisam ni blizu.

A rešetke su za glupe :wink:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 25 Дец 2008, 22:04

milei....
poenta nije citirati mene i savetodavno postupati:)
poenta je shvatiti ....
metodoloshki pristup problemu koji sam ja opisala na svoj nacin...sagledala takodje,akcentujuci sopstvene greshke na kojima sam ojacala,odbacujuci pragmaticnost i loshu doslednost,moju...tudju,svejedno je .
U svakom slucaju volim konstruktivne diskusije :wink:

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 26 Дец 2008, 10:30

Zaro, znam da nije poenta ali namera i nije bila davati savete jer ljudi ne trpe i ne vole to... oni sami osećaju ili čak znaju (makar naknadno) šta je za njih same najbolje, samo što se nekada nekom silom toga ne drže.
Svojim odgovorima sam samo nadopunjavala tvoje mišljenje svojim što opet ne znači da je ispravno niti primenjivo iako je iskreno.
Neka je ovo bila "rekonstruktivna" diskusija - bilo je...šta da je bilo...ako bi bilo.
Pouka izvodiva ali u praksi kao i svaka teorija tesko primenjiva. :-D
Volela bih neku konstruktivnu diskusiju, možeš da se nadovežeš ako si voljna.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 26 Дец 2008, 10:35

Truman пише:E stvarno nemam predstavu...nisam ni blizu.

A rešetke su za glupe :wink:

Misli, Trumane, misli!

Resetke su za nepromisljene i gramzive! Zamisli samo sliku kako otvaras oci i prva stvar na koju ti pogled padne budu one - hladne, metalne, nepremostive do najvaznijeg u zivotu (a da to nisu desetine hiljade papirica)!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 26 Дец 2008, 16:14

milei,
uvek sam za dobru diskusiju bez trunke arogancije,sitnosopstvenishtva i komleksa bilo kakve vrednosti.
Slazem se s tobom u potpunosti sa opshteg aspekta?!
Rec ...generalno,ortodoks ne podnosim...
Nastavicemo ,
nekog drugog dana...veceras imam mali hepening oko bezveznog datuma :wink:
:mah

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 29 Дец 2008, 13:57

Zaro, kad god si zeljna, voljna i spremna za diskusiju (na kraju se moze proceniti da li je bila dobra ili bezvredna) bicu tu. :mah

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 29 Дец 2008, 20:25

Mislim da će priča o krizi, i panika koju ona izaziva kod ljudi, same stvoriti uslove da do nje dođe. Imam osećaj da će ljudi početi u isto vreme da pucaju u glavama kao da je neko pritisnuo prekidač, jer će sami sebe dovesti u stanje da na ne toliko značajan povod odreaguju svi i to kao eksplozija atomske bombe. Što se duže bude odlagala ljudi će želeti da se ona što pre dogodi, jer tu vrstu neizvesnosti vrlo teško podnose.
Praktično gledano, i to se već sad dešava, u strahu da će se kriza desiti ljudi će prestati da se interesuju za stvari koje će smatrati luksuzom, a ako ne postoji tržište za plasman robe, a svaka delotnost je u vezi sa ostalima, neminovno dolazi do krize.
Ne tvrdim sa sigurnošču da je cela priča unapred smišljena od stane ljudi koji tu mogućnost imaju u rukama, samo mislim da postoje načini na koje se ona može ubrzati.
boje se ne boje