Zeitgeist ( Duh vremena ) - za gubitak iluzije

Уредник: gresnica

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zeitgeist ( Duh vremena ) - za gubitak iluzije

Порукаод Truman » 21 Нов 2008, 17:18

http://www.zeitgeistmovie.com/ ( kad otvorite sajt stvar sa desne strane )

Ko se ne plasi da izgubi iluzije o hriscanstvu i Isusu Hristu neka pogleda prvi deo ovoga filma ( po srpskom sabtajtlu ). Ko zeli moze da pogleda i drugi i treci deo, ali posto je ovo forum za religiju isticem prvi deo.

Ima li neko da je vec odgledao ovaj film? Kakvi su utisci?

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 21 Нов 2008, 17:22

Ja nemam iluzije o Isusu Hristu.
Moja vera je čista i jasna, i nema tih filmova koji me mogu pomeriti...
To je to...
:-D :-D :-D

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод stojan popivoda » 21 Нов 2008, 17:34

Film nije otkrio ništa što već nije poznato barem u poslednjih stotinak godina. Međutim, ton interpretacije je nekako southparkovski i namenjen za tipično američko konzumiranje.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3822
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 21 Нов 2008, 17:35

Такође! Поготово ако се не зна ко стоји иза пројекта, а зна се јако добро ко су људи на које се дотични позивају, као и начин на који се изражавају. Плус тога, све је подведено под исто, а ништа није ни слично, безмало. Да није тужно, било би смешно. И ово је филм за неупућене и оне који не желе да знају више од - сервираног.

Коментар је искључиво на док. филм.

:wink: :mah

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 677
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 21 Нов 2008, 17:49

boje se ne boje

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 21 Нов 2008, 19:47

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод ruke » 21 Нов 2008, 20:11

boje se ne boje

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 21 Нов 2008, 20:31

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод ruke » 22 Нов 2008, 01:28

boje se ne boje

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 22 Нов 2008, 12:26

gresnice, jesi li ti uopste odgledala taj film? Ako nisi odgledaj ga jer je tamo i vizuelno objasnjeno ( mnogo bolje nego sto bih ti ja objasnio ), a ako jesi videla film onda mi nije jasno kako ti nije jasno...

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 22 Нов 2008, 13:43

Верујем да не би ни знао. Али, будући да се то све `налази` у Светом Писму, онда ти мени сад лепо објасни како је то астрологија повезана са овим цитатима, којих није било у фамозном филму:

- Не обраћајте се к врачарима и гатарима, нити их питајте, да се не скврните о њих. Ја сам Господ Бог ваш (III Мојс. 19,31).

- А ко се обрати к врачарима и гатарима да чини прељубу за њима, окренућу лице своје насупрот њему, и истријебићу га из народа његова (III Мојс. 20,6).

- А човјек или жена, у којима би био дух врачарски или гатарски, да се погубе, камењем да се заспу, крв њихова на њих (III Мојс. 20,27).

- Нека се не нађе у тебе који би водио сина својега или кћер своју кроз огањ, ни врачар, ни који гата по звездама, ни који гата по птицама, ни урочник; ни бајач, ни који се договара са злијем духовима, ни опсјенар, ни који пита за мртве. Јер је гад пред Господом ко год тако чини, и за таке гадове тјера те народе Господ Бог твој испред тебе. Држи се сасвијем Господа Бога својега. Јер ти народи које ћеш наслиједити слушају гатаре и врачаре; а теби то не допушта Господ Бог Твој (V Мојс. 18,10-14).

- И сина свога проведе кроз огањ, и врачаше и гаташе, и уреди оне што се договарају да духовима и врачаре; и чињаше врло много што је зло пред Господом (II књ. о царевима 21,6).

- Стани сада са врачањем својим и с мноштвом чини својих око којих си се трудила од младости своје, не би ли помогла, не би ли се окријепила. Уморила си се од мноштва намјера својих; нека стану сада звјездари, који гледају звијезде, који проричу свакога мјесеца, и нека те сачувају од онога што ће доћи на те. Гле, они су као пљева, огањ ће их спалити, ни сами се неће избавити из пламена; неће остати угља да се ко огрије, ни огња да би се посједјело код њега (Исаија 47, 12-14).

- Овако вели Господ: не Учите се путу којим иду народи, и од знака небеских не плашите се, јер се од њих плаше народи (Јеремија 10,2).

- И многи од оних који се занимаху чаролијама сабраше књиге своје и спаљиваху их пред свима... (Д. ап. 19,19).

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 22 Нов 2008, 15:55

Xaxa, to mi je bas palo na pamet i samo govori koliko je Biblija puna rupa. Ko zna ko je nju sve pisao - vlastodrscima koji su pisali taj deo sigurno nije odgovaralo da se veruje u druge stvari osim u Bibliju.

Veza izmedju zodijaka i Isusa...Rodjenje Isusa simbolicki predstavlja ulazak u sazvezdje Riba ( ako me secanje ne vara, provericu u filmu kad budem imao vremena ), a njegovo buduce vaskrsenje bi trebalo da predstavlja prelazak iz Riba u Vodoliju...

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 22 Нов 2008, 15:56

dodatak: Toliko ima podudarnosti izmedju motiva iz ranijih mitova ( recimo boga Horusa ) i zivota Isusa Hrista da je tesko, a ne sumnjati...

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод gresnica » 22 Нов 2008, 18:33

Корисников грб
lazarica
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 17
Придружен: 01 Мар 2009, 18:50

Порукаод lazarica » 01 Мар 2009, 19:23

Одгледала сам још давно све делове и што би рекла мајка Тереза
...на крају крајева то није ствар између мене и њих, већ између мене и Бога

нека свако по свом нахођењу верује

...ко позна закон по Закону ће му се и судити, а ко не позна закон, по срцу ће му се судити јер Закон почива у срцу његовом...