Da li je moguće?

Уредник: gresnica

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30917
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Da li je moguće?

Порукаод Mustra » 03 Феб 2008, 19:31

Da li je moguće voleti čoveka, a pri tom nemati poverenja u njega?

Da li je moguće osuditi dela čovekova, a ne osuditi čoveka?

Da li je nepoverenje treba biti usmereno na celog čoveka ili samo na njegovo trenutno stanje?

Da li smemo suditi čoveku samo i isključivo po delima koje znamo?

Da li je samilost prema čoveku samo ono što pružamo, ili je samilost i nepružanje?

:hm :joj:
Слика

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3830
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Re: Da li je moguće?

Порукаод gresnica » 03 Феб 2008, 20:08

MustraBecka пише:Da li je moguće voleti čoveka, a pri tom nemati poverenja u njega?
Господ је волео Јуду.

Могуће је.

Da li nepoverenje treba biti usmereno na celog čoveka ili samo na njegovo trenutno stanje?
Ово мало не разумем.

Веруј ми, ово је тешко питање и за мене, али ми је много лакше да суд о томе доносе други. Хвала Богу ја нисам имала тако тешких двојби. Господ каже: "Говорите ли заиста истину, силни, судите ли право, синови човечији?" (Пс. 58,1)

Da li je samilost prema čoveku samo ono što pružamo, ili je samilost i nepružanje?
Може да буде. Зависи од ситуације и на коју врсту самилости смо позвани.

Корисников грб
tara
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 17 Дец 2007, 14:54
Место: Pariz

Re: Da li je moguće?

Порукаод tara » 21 Феб 2008, 21:56

MustraBecka пише:Da li je moguće voleti čoveka, a pri tom nemati poverenja u njega?

Da li je nepoverenje treba biti usmereno na celog čoveka ili samo na njegovo trenutno stanje?

Da li je moguće voleti čoveka, a pri tom nemati poverenja u njega?
Odgovoricu takodje ukratko!
Za moj pojam, za druge neznam:
moguce je voleti nekoga a nemati poverenja u njega, jer osoba pokazuje po njenom ponasanju dali mozemo stece poverenje u njega, i u isto vreme voleti osobu. Naprimer;
neko iz familije koga volis, a znas da da nije moguce imati poverenja u njega jer si to uvideo odavno, ali ga volis.... :mah :mah

Da , moguce je osuditi dela covekova a ne coveka, jer ako se uzme u obzir prvi odgovor, tako ti je!

Ne mislim da trevba se usmeriti na celog coveka za njegova prolazna losa dela, jer covek se menja i moze imati namere da bude bolji, jer svako ima momentalne zivotne krize i koje nemora da znaci da je osoba takva.

Nemozemo suditi coveka po delima koje znamo, jer ima koje neznamo, a u sustini , mi nismo oni koji mozemo suditi, jer nismo dovoljno veliki da vidimo dubinu srca nekoga.
Svako ima svoje lepe strane i lose, a koje ne pokazuju, i zbog toga nemozemo suditi uvek sa strane sto vidimo:
naprimer, mozemo videti nekoga u momentu da uradi nesto lose, a desilo se da je uradijo nesto lepo u tajnosti gde vidi samo Bog a ne mi, dakle moramo uvek paziti sta mislimo o drugome.

Izvini ali ne razumem dovoljno pitanje...
Vreme mi je izbrisalo nas nacin formiranja recenica...
tara
Слика

Корисников грб
sorab
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 92
Придружен: 09 Дец 2007, 08:40
Место: very far away

Порукаод sorab » 28 Феб 2008, 02:02

Sve je moguce!
Cak i ono ja ne bi nikada prisato na to,ali u zivotu promenimo i sebe i svoja misljenja.
Mislim da sve nekako doje na svoje mesto! :mah :an: