Religija - vrste

Уредник: gresnica

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 03 Сеп 2008, 21:33
Место: zg

Порукаод romantik » 10 Сеп 2008, 09:03

rogozub пише:а де објасни медицински своју поруку, тј. лупетање глупости.

Poslije ovakve tvoje prispodobe, ostao sam malo zatečen jer pomislio sam ( dobro ti si još uvijek kako sam razumio nesvršeni teolog) kad jednog dana ipak "završiš" studije na koji način ćeš prezentirati djeci"priču" o Bogu i sve što ide uz njega u svjetlu novozavjetnih povjesnih argumenata..
No dobro.. Medicina?? razumješ se u medicinu??
Koji ogranak?' Možda psihologija..
U stvari s jedne strane imam potrebu ti obrazložiti a s druge strane iskreno to je užasan gubitak vremena ( koji istini za volju može me zabaviti donekle) ali čemu??
Ti si ti, ja sam ja.. Ti ne možeš biti kao ja, a ja ne želim više biti kao ti..
I što sada??
Glede lupetanja gluposti? ah.. pozvat ću se na jednu mudru misao( inače iskreno ogavno mi se pozivat na nečje misli ljudi...ma kako se oni prezentirali i predstavljali...
kažer ovako" Svecu ja za njegov mir dobro da ode u mučeništvo"Tako biva pošteđen užasnog prizora plodova svojih djela."

Već te vidim tebe načitanog kako djeci predaješ kako treba sve po nastavničkom planu i programu i onda baš "slučajno" sjetiš se mudrih misli pokojeg sveca i eto..
Dogodilo se..
I eto " Nek živi ljubav, ali ćemo se svakih 30-40 ,50 godina malo klati" .. da ne zastranimo.. malo..

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 10 Сеп 2008, 09:09

Dobro, u čemu je suštinska razlika između pravoslavlja i katoličanstva (a da to nije neka politička ili estetska razlika, doktrinarni ili modni detalj, odnosno artefakt)?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 10 Сеп 2008, 09:16

stojan popivoda пише:Dobro, u čemu je suštinska razlika između pravoslavlja i katoličanstva (a da to nije neka politička ili estetska razlika, doktrinarni ili modni detalj, odnosno artefakt)?

Pitaj Rogozuba on ti to zna!!!
Tu sam pročitao Rogozuba što divani, nekidan sam slušao jedno frienda katolika kako on spika,, ( naravno samo je obrnuo nazive u fabuli s više manje sličnim objektima, radnjama epitetima pridjevima,) i eto
to ti je to...
mene samo brine kad elokventi stručnjaci predavaju djeci u školi vjeronauk..
Ostalo, ah ostalo... što je tu je..

Корисников грб
rogozub
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 22
Придружен: 02 Сеп 2008, 11:53
Место: Belgrade

Порукаод rogozub » 10 Сеп 2008, 19:54

ја кажем да ми објасни своје лупетање глупости, а он настави да лупета глупости.. :-D мада, шта очекивати од човека код ког је "злоупораба сексуалне енергије" очигледна из аватара..

нису разлике између православља и католичанства, него између Православља и римокатоличанства. а разлике су огромнке, писао сам и читав рад о томе, али да не улазим у теолошке финесе као што су тумачење првородног греха, пале природе, греха, и откупа, конкретно, учења које су римокатолици измислили су: Филиокве (исхођење Светог Духа од Сина); Папски примат (првенство власти); Папска непогрешивост; Употреба бесквасног хлеба за причешће; Тачан моменат освећења Светих дарова; Причешћивање верника само хлебом; Пургаторијум; Анино безгрешно зачеће Богородице; Целибат свештенства; Невршење миропомазања заједно са крштењем; Миропомазање као искључива надлежност бискупа; Промена календара; Промена Пасхалије (време слављења Васкрса); Крштење кропљењем, а не погруживањем.
jesus saves

pravoslavni-odgovor.com
svetosavlje.org

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 11 Сеп 2008, 08:36

rogozub пише:ја кажем да ми објасни своје лупетање глупости, а он настави да лупета глупости.. :-D мада, шта очекивати од човека код ког је "злоупораба сексуалне енергије" очигледна из аватара...

Dakle, ako ovo primjećuje netko tko je odredio sebi da će mu temeljno zanimanje( valjda, tako ide po inerciji) biti predavanje, tumačenje usmjeravanje male djece i ljudi na kršćansku misao čije je uporište stručne kršćanska literatura ( novozavjetna , donekle starozavjetna) i koja kao i sami objekti verskog karaktera kao i predmeta kojima se služe crkveni službenici , obiluju prikazima ( ljudskog golog tijela koji simbolizira pojavu Isusa Krista) i što više kaziva da je korištenje avatara koji ima prikaz ljudskog muškog tijela"zlouporaba seksualne energije" onda mogu pretpostavljati koliko je nejasnoća u toj studentskoj nadobudnoj glavi koja unaša podatke s kojima se susreće u svakodnevnom druženju s profesorima ali i sa stručnom literaturom prilikom proučavanja mjesta i uloge jednog "Boga" koji je prikazan
kao gol na križu.
Bože sačuvaj!!!!

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1622
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 11 Сеп 2008, 11:23

romantik пише:
rogozub пише:ја кажем да ми објасни своје лупетање глупости, а он настави да лупета глупости.. :-D мада, шта очекивати од човека код ког је "злоупораба сексуалне енергије" очигледна из аватара...

Dakle, ako ovo primjećuje netko tko je odredio sebi da će mu temeljno zanimanje( valjda, tako ide po inerciji) biti predavanje, tumačenje usmjeravanje male djece i ljudi na kršćansku misao čije je uporište stručne kršćanska literatura ( novozavjetna , donekle starozavjetna) i koja kao i sami objekti verskog karaktera kao i predmeta kojima se služe crkveni službenici , obiluju prikazima ( ljudskog golog tijela koji simbolizira pojavu Isusa Krista) i što više kaziva da je korištenje avatara koji ima prikaz ljudskog muškog tijela"zlouporaba seksualne energije" onda mogu pretpostavljati koliko je nejasnoća u toj studentskoj nadobudnoj glavi koja unaša podatke s kojima se susreće u svakodnevnom druženju s profesorima ali i sa stručnom literaturom prilikom proučavanja mjesta i uloge jednog "Boga" koji je prikazan
kao gol na križu.
Bože sačuvaj!!!!

Romantik i Rogozube,
....zakopajte ratnu sjekiru
ne tupite na trvenju
zube

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 11 Сеп 2008, 11:39

faraon пише:[

Romantik i Rogozube,
....zakopajte ratnu sjekiru
ne tupite na trvenju
zube

Ok faraone..
imaš pravo.. nije vrijedno..

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1233
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 29 Нов 2013, 00:16

......Jevandjelja tj. Vidjenja apostolska ili neposredno slijednička
su na temeljima psiho-filosofije postavljena i zato uvijek je
Jevandjelje Po_Tom i tom...ne smiju se Jevandjelja klasifikovati i unositi po glasanju tj. preglasavanju kao sto to čini Katolička dogma
u neprihvatanju Judinog tj. u rezervi Tominog Jevandjelja...posto ima Jevandjelja oko 80. treba se posvetiti svakom ako se već posvjećujemo ali
to nije moguće jer Jevandjelja ne podliježu profesionalizmu nego konfesionalizmu tj. mogučnostima manipulacija i zato se Neka Jevandjelja svrstavaju u neprihvatljiva kao sto je Judino...i, da li je Juda bio najdraži i najvjerniji učenik i zasto je baš on 'žrtvovan'...bićeš najomraženije ljudsko biće 2000. godina..."
Shvatanje i prihvatanje Jevandjelja je sasvim pogresno postavljanje prilaska Silasku i Odlasku jer ...Dolazak i Odlazak nijesu rašomonijada i da se vide sa svih strana kao Novost nego kao,- ' to isto samo malo drugačije"..

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3784
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 01 Дец 2013, 22:32

Као што и каже Свето писмо: испитујте. О томе се и ради - испитивању. Тако је Света Црква и саставила Свето писмо, испитујући које књиге могу да уђу а које не. Познато је и данас да се у православљу ништа не врши демократским прегласавањем, већ Истином. Да је и један у праву, Истина ће бити са њим једним а не са већином. Јер православном Црквом управља одувек Дух Свети.