Utisak dana

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Terrigena
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 05 Јун 2006, 22:43

Порукаод Terrigena » 13 Јун 2006, 18:05

I da, počinioci su poznati ''organima gonjenja'' od samog početka.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 13 Јун 2006, 20:32

Terrigena пише:Dakle, pre komentara ''strašno'', treba malo istražiti :wink:

....svaka kradja u crkvi za mene je strašna, i za to ne moram da budem istraživač....
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
Terrigena
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод Terrigena » 14 Јун 2006, 14:40

trebamisvakidan пише:....svaka kradja u crkvi za mene je strašna

Zašto?

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3126
Придружен: 28 Сеп 2004, 03:54
Место: Swiss
Контакт:

Порукаод Maestro » 16 Јун 2006, 04:50

Krađa uopšteno svega, nikako nije dobra.

A kada se kradu relikvije, kulturna obeležja jednog naroda i stvari koje taj narod smatra svetim, to nije samo strašno - To je i žalosno i svakog prezira vredno!!!
Слика ... Volimo se jer su nam slabosti iste...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 16 Јун 2006, 08:53

Ukrašćemo jednog dana i sopstvene kosti, i postati neznani junaci.
Užas!!!

Корисников грб
Terrigena
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод Terrigena » 16 Јун 2006, 21:14

Maestro пише:
Krađa uopšteno svega, nikako nije dobra.

A kada se kradu relikvije, kulturna obeležja jednog naroda i stvari koje taj narod smatra svetim, to nije samo strašno - To je i žalosno i svakog prezira vredno!!!

Zapitaš li se nekad šta stoji u pozadini svega toga?

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 25 Окт 2006, 11:05

"NAČITANI" LOPOVI!
Specijalno opremljen tramvaj na liniji Pristanište-Banovo brdo, namenjen posetiocima Sajma knjiga, već juče opljačkan

Putnici odneli knjige i časopise, koje su entuzijasti iz Biblioteke grada namenili za čitanje tokom vožnje

Iako se juče ulaz nije naplaćivao, hale Sajma bile su poluprazne

"Tramvaj zvani knjiga", specijalno opremljen za prevoz putnika na ovogodišnji Sajam knjiga, opljačkan je juče pre podne i pre nego što je Sajam zvanično otvoren. Iz ovog vozila, koje je u ponedeljak "okićeno" knjigama, periodičnim izdanjima, časopisima i balonima, za nekoliko sati sve je nestalo, pa su oni koji su se juče ovim tramvajem vozili do Sajma bili uskraćeni za pun kulturni doživljaj koji su organizatori planirali.
Naime, na mnogim sedištima u tramvaju na liniji 13L (Pristanište - Banovo brdo) na "kanapčićima" je visila literatura za koju su entuzijasti iz Biblioteke grada pretpostavili da bi posetiocima Sajma bila zanimljiva. I ispostavilo se da su bili u pravu. U tramvaju smo juče zatekli samo "kanapčiće" kako vise "goli". I dobar deo balona bio je probušen.
Ideja je bila da tramvaj promoviše 51. međunarodni sajam knjiga koji je juče otvoren u Beogradu, kao što je urađeno i prošle godine. Iz tog razloga u tramvaju je sa CD-a puštana poezija koju izgovaraju naši poznati pesnici, a kao podloga puštana je elegična muzika "Madredeuša". Nažalost, poeziji i laganim notama, primetili su putnici, ne gode buka kloparanja šina i truckanje sedišta, zbog čega se malo šta jasno može čuti sa zvučnika. Bez obzira na sve, putnici kažu da se lepo osećaju u ovom vozilu i da bi želeli da sličnih stvari ima više u vozilima gradskog prevoza.
- Najverniji putnici ovog tramvaja su penzioneri. Oni imaju mnogo slobodnog vremena i dobro im dođe da sednu i da se provozaju sa nama i čitav krug. Šta drugo da rade kad nemaju novca, a imaju dosta slobodnog vremena. Primetio sam da im prija - kaže Mihajlo Urošević, vozač sajamskog tramvaja.
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 10 Нов 2006, 13:38

ZAŠTO ĐACI NE ČITAJU?

Ne volim da čitam, jer me mrzi, mrzim lektiru, dosadna je, bljak, hoću da se igram, lektira je glupa, nemam vremena i da učim i da čitam lektiru i da se igram, pa preskočim lektiru, snalazim se već nekako, ali bez čitanja, samo su neki od odgovora osnovaca u anketi o tome da li čitaju lektiru.

:sad:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 10 Нов 2006, 20:30

Ali najbolji odgovor je

ne citam lektiru zato sto MORAM.

:twisted:
Видим.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 10 Нов 2006, 23:00

uf bwe pa pola života je u moranjima :sad:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 11 Нов 2006, 09:26

Pa da ali ono sto se mora nije srcu drago.. Ali mislim da je to ok, i u decijoj prirodi taj revolt prema svim vrstama obaveza i autoriteta.. Oni bi samo da se klikeraju, igraju ledene vije i gledaju nindza kornjace u sumrak dana... Ali sve ce to proci.. Eto, ja nikad nisam volela da citam lektire ali sam zato citala sve osim njih.. To ne znaci nista :wink: Imaj poverenja u decu.
Видим.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 11 Нов 2006, 11:43

ma u decu imam poverenja, ali su mi ostali nešto sumnjivi.... :roll:

:)

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 11 Нов 2006, 12:10

Ne verujem samo zlim ljudima...
A svi ostali su nevini dok se ne dokaze suprotno.
Видим.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 11 Дец 2006, 11:24

Devojčice kao "Plejbojeve zečice"

Deca zloupotrebljena za slavlje u mataruškom hotelu "Termal", koje organizuje požarevački "Fango fajt"

Plakata koji najavljuju "Novogodišnju šarenu zabavu" i izbor princa i princeze u Kraljevu gotovo da više nema. Bili su zalepljeni na najuočljivijim mestima u gradu, a pocepali su ih ogorčeni građani. Novogodišnja šarada, zakazana za 18. decembar ove godine u mataruškom hotelu "Termal", preko noći postala je među Kraljevčanima tema broj jedan.

Većina naših sagovornika zgrožena je, naime, erotikom na plakatu, pa je mnogi komentarišu kao "pedofilsku nasladu". Plakatom je dominirala figura obnažene trogodišnje devojčice, s grudnjakom "Plejbojevih" lepotice ili "zečica" čuvenog pariskog noćnog kluba "Mulen ruž".

Osim obnaženih devojčica, na plakatu se nalazi obaveštenje da na izboru za novogodišnjeg princa i princeze mogu učestvovati mališani od jedne do četrnaeste godine života, da svi učesnici dobijaju besplatan vikend-boravak u hotelu "Golubac" na Dunavu, da će dvadesetoro najlepših imati priliku da na televiziji snima spotove i reklame i da je prijavljivanje - besplatno. Nigde, međutim, ne piše ko organizuje "Šarenu zabavu", pa smo okrenuli jedan od ponuđenih telefona "fantomskog organizatora".

Javila nam se ljubazna sekretarica požarevačke agencije "Fango fajt" i pojasnila da, zapravo, svaki učesnik i njegovi pratioci plaćaju ulaznice po ceni od 300 dinara, da će svaki učesnik dobiti fotografiju i igračku, a da će dvadesetoro finalista doći u Požarevac na završno veče. Na pitanje koje je osmislio plakat, odgovorila je da je to urađeno u njihovoj agenciji, a štampano u požarevačkom "Sitografu".

Za više informacija sekretarica je preporučila je vlasnicu agencije. Vlasnica se predstavila kao Zenga Zengana. Na pitanje da li joj je to pravo ili "umetničko" ime, odgovorila je "i jedno i drugo". Ljubazno nam je objasnila da za mataruški izbor vlada veliko interesovanje i da se u Kraljevu organizuju po treći put.

- U Kraljevu je uvek divno. Uh, sećam se jednog malog otuda s crnim loknicama. Učestvovao je prošle godine u finalnom takmičenju u Požarevcu. Ovakve večeri organizujemo u još nekoliko gradova u Srbiji - rekla nam je Zenga Zengana.

Na skaradne plakate, osim revoltiranih građana, u Kraljevu zvanično niko nije reagovao. U Društvu prijatelja dece zapanjeni su i ogorčeni i na organizatora "Šarene zabave" i na roditelje koji dozvoljavaju da "mangupi i varalice manipulišu njihovom decom".

- Zgrožena sam! Ovo je pravi skandal! Nemam drugu reč. Mnogi su me ovim povodom zvali. Oduvek sam bila protiv ovakvih manifestacija. Deca se mogu nadmetati u, recimo, trčanju, ali kako reći jednom trogodišnjaku da nije dovoljno lep. Treba se pozvati na Konvenciju o zloupotrebi dece i ovo skaradno veče zabraniti. Ne znam šta tera roditelje da se tako ružno poigravaju sa svojom decom - ogorčena je Kosana Dimitrov, predsednik kraljevačkog Društva prijatelja dece.

Pesnikinja i pisac romana za decu Gordana Timotijević naglašava da se ne radi samo o neukusu, već i o zloupotrebi dece.
- Sve je to neprimereno nedužnoj deci. Kako tužno izgledaju kad ih, recimo, obuku kao folk pevačice. Organizatori ovakvih izbora prilično para tada zarade jer roditelji ne pitaju koliko košta da im se dete negde javno pojavi. Plakati kojima je grad oblepljen zaista su skaradni, kao da ih je pedofil pravio. Od takvih decu moramo sačuvati - zabrinuta je Gordana Timotijević.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 25 Феб 2007, 16:49

Usvojen Pravilnik o disciplinskoj odgovornosti studenata Univerziteta u Beogradu

Kopiranje udžbenika je strogo zabranjeno

Studenti koji budu uhvaćeni da neovlašćeno umnožavaju i kopiraju udžbenike mogu krivično odgovarati. Pravilnik o disciplinskoj odgovornosti studenata Univerziteta u Beogradu, koji je upravo usvojen, propisuje da zbog kopiranja studenti mogu biti kažnjeni opomenom, ukorom, strogim ukorom, privremenim udaljavanjem ili isključenjem sa fakulteta.