Ignorancija mladih novinara i reportera

Уредник: Moderatori

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
leggy
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 4
Придружен: 21 Мар 2005, 10:23
Место: Vracar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ignorancija mladih novinara i reportera

Порукаод leggy » 22 Мар 2005, 13:39

Imam priliku da cesto slusam iz prve ruke o glupostima mladih novinara i prevodilaca u nasoj velikoj novinskoj agenciji.
To su mladi ljudi koji su cesto zavrsili neki fakultet, a opste znanje im je na uzasno niskom nivou.
Dacu vam jedan primer za sada:
Tema je bila poseta danskog Premijera Bagdadu. Mladi "novinar" je vest pustio sa mestom dogadjanja: Kopenhagen, Nemacka...
Na jos par mesta je ostavio u tom obliku. Znaci nije lapsus.
A kad im stariji novinari zamere na tome, veoma su drcni i nepristojni.

Ako vas interesuje, dacu vam jos par primera.

Sto se reportera tice, to je posebna prica. Mislim da je najvece ogledno polje za mlade reportere 3K RTS.
Proslo leto (mislim) je jedna mlada reporterka intervjuisala mladica od 15-16 godina koji se bavio skijanjem na vodi na Adi.
"Ovo je (ime) i on je velika nada skijanja na vodi, ima samo 15 (npr) godina i ovim sportom se bavi 4 godine. Zdravo!"
"Zdravo!"
"Koliko dugo se bavis ovim sportom?"

:roll: :o
Ima ljudi za koje je nada isto što i hleb, ili vazduh koji udišu.
Kad nada ugasne, kao da je sve nestalo i tada oni koračaju u smrt s podrugljivim osmehom u uglu usana, s nestrpljenjem u srcu...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 22 Мар 2005, 14:08

Odlično!!!
Nastavite.
Ima takvih primera dosta, a najlepši je kada je nedavno na RTS-u voditelj za nekoga rekao da "višlji". Pretpostavljam de je onaj do njega "nižlji"...
:) :) :)

Гост

Порукаод Гост » 23 Мар 2005, 21:02

...
Последње учитавање од Гост дана 27 Сеп 2005, 01:28, учитано 1 пут укупно.

marina
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 2
Придружен: 17 Апр 2005, 20:45

Порукаод marina » 17 Апр 2005, 20:53

Uuuuuu RTS je prepun "novinarskih bisera" !

Sto se mene tice, najupecatljivija je Natasa Miljkovic,sa svojim biserima...
Skoro sam gledala neku njenu emisiju, dovela je u goste ljude sa visokim IQ-om i kao ona nesto caska sa njima....i moram vam priznati da je odskakala svojom gluposcu medju njima.
Devojka ali bukvalno...LUPA,LUPETA ! A sto je najzalosnije misli da je pametna i zanimljiva.
Kako cujem od nekih kolega,neke druge sposobnosti nju drze na RTS-u... kao i mnoge druge,koje zajednicko sa novinarstvom imaju samo to, sto imaju mocne i uticajne ljubavnike.

Корисников грб
leggy
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

Порукаод leggy » 19 Апр 2005, 13:54

Evo me, posle duzeg vremena, sa jednim kratkim biserom, setio sam se juce kad sam gledao Insajder.

Mlada novinarka izvestava redakciju sa protesta JSO: "Dosli su nekim vozilima Humer" :D
Naravno, mislila je na Hamere (Hummer) :D
Kad nada ugasne, kao da je sve nestalo i tada oni koračaju u smrt s podrugljivim osmehom u uglu usana, s nestrpljenjem u srcu...

Корисников грб
leggy
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

Порукаод leggy » 20 Апр 2005, 09:51

Na TV Kosavi ide prilog o filmu o zivotu Reja Carlsa i zena (u off-u) kaze:

"Rej Carls je nekoliko nedelja pred smrt VIDEO film i veoma pohvalno se izrazio o njemu".