Vladimir Nabokov

Dela velikih, antologije, enciklopedije...
(MOLIM, NE KOMENTARIŠITE!!!)

Уредник: koen

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Re: Vladimir Nabokov

Порукаод Mustra » 20 Мар 2017, 12:17

U znaku nezakonito rođenih je prvi roman koji sam napisao u Americi i to pet-šest godina pošto smo se ona i ja međusobno prihvatili. Veći deo ove knjige nastao je tokom zime i proleća 1945-1946. godine u posebno vedrom i krepkom razdoblju moga života. Bio sam odličnog zdravlja. Pušio sam četiri pakle cigareta dnevno. Spavao sam najmanje četiri do pet sati, a ostatak noći, sa olovkom u ruci, provodio u hodanju po zapuštenom malom stanu Krejdži Serkla, u Kembridžu, država Masačusets, gde sam stanovao ispod jedne stare gospođe sa nogama od olova, a iznad izvesne mlade žene preterano osetljivog sluha.

U znaku nezakonito rođenih
https://mega.nz/#!k3wEGK7D!i0d9389WdgBj ... COGjmijc84

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 20 Мар 2017, 12:18

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 19 Мар 2019, 19:55

Širom sveta Nabokov je postao poznat nakon objavljivanja romana Lolita 1955. godine. Pored Lolite, širom sveta poznati su i Nabokovljevi romani Lužinova odbrana, Kralj, dama, pub, Očajanje, Poziv na pogubljenje, Dar, Smeh u tami, Stvarni život Sebastijana Najta, U liku nezakonito rođenih, Bleda vatra, Ada, Pnin, Prozirne stvari. Pored toga, objavio je i autobiografsku prozu "Pričajte, uspomene", niz eseja o ruskim piscima, ali i nekoliko zbirki pripovedaka. Volšebnik i druge priče zbirka je Nabokovljevih priča koja potvrđuje da je Nabokov, kao što kritičari tvrde, uz Borhesa najviše doprineo razvoju prozne umetnosti u svetu u drugoj polovini XX veka

Volšebnik i druge priče - Vladimir Nabokov
https://mega.nz/#!QqoCySJC!yjhV3CDa0HAh ... gCJS2BQFc4

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable