NASE PESME - NASI KOMENTARI

Napisite pesmu, bas ovde!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8517
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 15 Окт 2010, 21:21

Ovakvi komentari vise nemaju smisla!
Pomisljam da su tendenciozni i maliciozni.Ako nisu, onda neka prestanu.Unose nemir bogami i razdor.
Ako klonu ne smeta da bude klon i blizancu da ima brata,zasto smeta onome ko jasi tudjeg `ata?[b]
[/b]

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2079
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 15 Окт 2010, 22:05

zara пише:Ovakvi komentari vise nemaju smisla!
Pomisljam da su tendenciozni i maliciozni.Ako nisu, onda neka prestanu.Unose nemir bogami i razdor.
Ako klonu ne smeta da bude klon i blizancu da ima brata,zasto smeta onome ko jasi tudjeg `ata?

Kakav nemir, šta ti je, zar smo promašili temu, il nam neko brani da komentarišemo ?

Tu smo da pišemo, a ne da ćutimo, čučimo i gledamo...

Trebalo se još davno pozabaviti ovakvim i sličnim temama, mi smo navikli gladiti niz dlaku, kuku ako te neko kritikuje !

Primjećujem da si večeras nespretno komentarisala, ja sam strogo pazio da baš ne otkrivam (blizance):roll: ali za sad je u redu !...:)===0

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Окт 2010, 22:40

Nisam nespretna ali ni tendenciozna.Samo sam iznela svoj stav u vezi s tim.
Toliko sam napisala i vise necu cak i da preraste u slojevitu diskusiju.

PSnajmanje otkrivala,krivila,smejala se ili bilo sta ruzno usmerila.
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2079
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 16 Окт 2010, 17:31

Sky Seeker пише:
Pesnik bez srca пише:Reka mi admin da premestim temu ovde

pa evo ponovo:

Ko što i kaže naslov teme kroz pesmu duša priča ili neko drugi stihove šapuće, a mislim na inspiraciju. Uvek me je zanimalo odakle stiže ta inspiracija, da odjednom napišem pesmu, te divne rime koje mi ponekad paraju uši pa onda malo pobegnem iz tog sveta stihova, da ne osvane sutra u novinama, "Pesnika je ubila pesma" i to njegova sopstvena.

Nekako inspiracija uvek stiže u naletima tuge, depresije, očaja, kao da stihovi postaju svojevrstan izlazni ventil iz tog začaranog kruga tuge, nekako se posle tih osećam lakše, rasterećeno.

Šta vi mislite o inspiraciji, ko vam je šalje ?

Upravo si dao i odgovor.
Tuga, depresija, očaj...
Srećni retko pišu poeziju, a i kad je pišu bolje da rade nešto drugo...
To ti je ona stara priča:
Kako to da Italijani imaju toliko umetnika (slikara, kompozitora, pesnika...) a Švajcarka nema skoro ništa?
Pa eto... Italija je prošla mnogo ratova i nesreća, i iz toga izrodila veliki broj umetnika. Švajcarska nikad nije ratovala, i ko su njeni umetnici?
Meni je inspiracija upravo to, kad mi je najteže.
:mah :mah :mah :mah :mah

Ha, dao si odgovor "Pesniče bez srca" kako Sky reče...
Nego, bez ljutnje, ovo malo "s neba pa u rebra, kao malo reklame" , Ako, Gazda toleriše...ne varam se, ovo ti prva tema (post)...? :)===0

Rzdreši de tu "kesu" sa poezijom i malo nam piši, da vidimo kako to "para dušu"->

.... da odjednom napišem pesmu, te divne rime koje mi ponekad paraju uši pa onda malo pobegnem iz tog sveta stihova, da ne osvane sutra u novinama, "Pesnika je ubila pesma" i to njegova sopstvena.

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2202
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 16 Окт 2010, 19:35

Trt Milojka! :wink:

:mah :mah :mah

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 910
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 17 Окт 2010, 22:22

_mostic_...

....Zato ih nazivam kleptomani, jer kradu samog sebe..
...

Kleptomanija,po mom duboko, uverenju nema nikakve veze sa ovim,(Kleptomanija (grč. kleptein-krasti+mania) je poremećaj kontrole nagona. Kleptomani su nesposobni u suzdržavanju od poriva za krađom. Prilikom krađe raste osećaj napetosti, a nakon obavljenog posla bez posledica, dolazi do osećaja zadovoljstva. Sam čin povezan je sa seksualnim uzbuđenjem i zavisnoscu od adrenalina). ....

Ovde se ocigledno radi o nekim drugim stvarima..pre svega veoma je tesko analizirati necije ponasanje iz ugla virtuelnog sveta..jer se ne moze sa sigurnoscu tvrditi da li se neko izvrsno zabavlja..ili nekoga mozda ''iritira''..ili zaista nesto umislja.. Covek i ovako u velikom broju slucajeva i ne zna ko je ..i nekad najveci deo svog zivota provodi u nekakvom poludremezu ili jednostavno proleti kroz njega,a da nije postao svestan svoga poslanstva...
To sto neko ima neodoljivu potebu da ima dva ili vise nikova na forumu ,moze znaciti mnogo toga..(mozda pati pd perfekcionizma ..pa je vecito nezadovoljan..mozda je umisljeni stvralac koji zeli ceste susrete sa samim sobom..na ovaj nacin...mozda je nesocijalizovan..ili ima probleme u komunikaciji ..pa zeli pomoc u savladavanju prepreka ...) Ovo su samo pretpostavke..ali koje kloniranje..to je sada nesto drugo..ovde se radi o istoj licnosti sa vise maski...i to nije nista cudno...

Covek je izabrao ovaj nacin da komunicira sa sobom,u cilju nekog zadovoljstva...(naravno..ovo nije bas uobicajeno i regularno..mada je danas normalnost relativizovana...pa se ne zna cemu sve mozemo prisustvovati...a,jos manje imenovati isto...)

Sky Seeker ::

Tuga, depresija, očaj...

Nesrecni ljudi stvaraju..i to zbog nekog nedostatka..(psihijatrija...)Aristotel je isao tako daleko da je rekao da je svaki veliki stvaralac melanholican...Odavno se zna da nesreca vaspitava inteligenciju,ali pomaze i stvaralastvu...

Nije umetnik srecan dok stvara,jer i ne stvara da bi bio srecan,nego da bi savladao nesrecu...Srecan je kada nesto stvori...

Ali..ovo ne vazi samo za pesnike...za sve oblike umetnosti...

:mah
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Pesnik bez srca
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 6
Придружен: 07 Окт 2010, 16:27

Порукаод Pesnik bez srca » 29 Окт 2010, 21:04

Nego, bez ljutnje, ovo malo "s neba pa u rebra, kao malo reklame" , Ako, Gazda toleriše...ne varam se, ovo ti prva tema (post)...? Very Happy

Ne reklamiram se, sajt sam otvorio za svoju dushu, ko hoce da svrati uvek je dobrodosao. Cak ga ne reklamiram i preko svojih ostalih desetak sajtova jer hocu malo mirno mestasce, napisem po koju pesmu kad mi padne na pamet i tako...

kome se svidja svidja, kome ne...

Sto se tice Gazde, ako smeta nek on kaze il ukloni link nije problem, a ne ti da glumis portparola za odnose s javnoscu, malo kao nema smisla, al dobro...

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1581
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 05 Нов 2010, 10:57

Nut пише:_mostic_...

....Zato ih nazivam kleptomani, jer kradu samog sebe..
...

Kleptomanija,po mom duboko, uverenju nema nikakve veze sa ovim,(Kleptomanija (grč. kleptein-krasti+mania) je poremećaj kontrole nagona. Kleptomani su nesposobni u suzdržavanju od poriva za krađom. Prilikom krađe raste osećaj napetosti, a nakon obavljenog posla bez posledica, dolazi do osećaja zadovoljstva. Sam čin povezan je sa seksualnim uzbuđenjem i zavisnoscu od adrenalina). ....

Ovde se ocigledno radi o nekim drugim stvarima..pre svega veoma je tesko analizirati necije ponasanje iz ugla virtuelnog sveta..jer se ne moze sa sigurnoscu tvrditi da li se neko izvrsno zabavlja..ili nekoga mozda ''iritira''..ili zaista nesto umislja.. Covek i ovako u velikom broju slucajeva i ne zna ko je ..i nekad najveci deo svog zivota provodi u nekakvom poludremezu ili jednostavno proleti kroz njega,a da nije postao svestan svoga poslanstva...
To sto neko ima neodoljivu potebu da ima dva ili vise nikova na forumu ,moze znaciti mnogo toga..(mozda pati pd perfekcionizma ..pa je vecito nezadovoljan..mozda je umisljeni stvralac koji zeli ceste susrete sa samim sobom..na ovaj nacin...mozda je nesocijalizovan..ili ima probleme u komunikaciji ..pa zeli pomoc u savladavanju prepreka ...) Ovo su samo pretpostavke..ali koje kloniranje..to je sada nesto drugo..ovde se radi o istoj licnosti sa vise maski...i to nije nista cudno...

Covek je izabrao ovaj nacin da komunicira sa sobom,u cilju nekog zadovoljstva...(naravno..ovo nije bas uobicajeno i regularno..mada je danas normalnost relativizovana...pa se ne zna cemu sve mozemo prisustvovati...a,jos manje imenovati isto...)

Sky Seeker ::

Tuga, depresija, očaj...

Nesrecni ljudi stvaraju..i to zbog nekog nedostatka..(psihijatrija...)Aristotel je isao tako daleko da je rekao da je svaki veliki stvaralac melanholican...Odavno se zna da nesreca vaspitava inteligenciju,ali pomaze i stvaralastvu...

Nije umetnik srecan dok stvara,jer i ne stvara da bi bio srecan,nego da bi savladao nesrecu...Srecan je kada nesto stvori...

Ali..ovo ne vazi samo za pesnike...za sve oblike umetnosti...

...malo je ovo neoprezno izreceno jer , sta su to nedostaci i nesrecnici...da li je bolje reći trazenje ili otkrivanje u sebi sakrivenog ili otkrivati već, lose otkrivenog...ponekad je ne mijenjati pokrivac jer drugi je tesko naci i podesiti a, ako se ispromasujemo pokrivanjem onda , studeni razne nas ,- raznose...

Корисников грб
rouzvel
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 938
Придружен: 01 Феб 2005, 14:41
Место: Beograd

Порукаод rouzvel » 21 Нов 2010, 21:54

Hoće li neko da mi objasni zašto na temi poezije svega ima samo pezije nema?
Istraživač paranormalnih pojava kod muškog roda!

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20458
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 22 Нов 2010, 09:38

Ima kako ne?
Poezija je samo za članove koji pišu, a Biblioteka je za poeziju poznatih...
Mislim da dosta ovih pesnika ovde poznaješ ali pod drugim nikom...
:mah :mah :mah

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 22 Нов 2010, 14:17

Evo komentara u vezi s poezijom.
"Svuda idi al kuci dodji"
Ako je to meni tvorac onda sam ja u svojoj kuci :)
Ako zalutam u kuhinju umesto u spavacu sobu ...pa nista strasno zar ne?
Vazno je da ne placam staniruni,da imam krov nad glavom,dobrog gazdu,vesele prijatelje i mali stari racunar[pred izdisajem]koji mi obezbedjuje sav taj virtuelni konfor..
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2202
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 22 Нов 2010, 15:26

Sky nam pušta svašta da pišemo ... :mrgreen: Načisto nas razmazio i zato ga mi mnogoooooo najvišeeeeee volimooooo ... ^78^ ^78^ ^78^

Корисников грб
Najda M
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 314
Придружен: 30 Окт 2010, 14:59
Место: odavde do beskraja

moje mišljenje

Порукаод Najda M » 24 Нов 2010, 03:21

Sky Seeker пише:Dragi Lorde, napravio si samo jednu grešku: TRAŽIO si komentar svojih pesama, pesnici to NE rade.
Napiši pesmu i pusti da je drugi primete ili ne primete, da komentarišu ili ne komenarišu...
Može se tražiti komentar utakmice ili pozorišne predstave. Ali pesma je INSTINKT. To se ne traži, to dolazi samo.
Nemoj se ljutiti, ali budi hrabar, ostavi svoju pesmu i... čekaj.
Ja ovde imam nekoliko desetina svojih pesama, koje su uglavnom BEZ komentara. Ćutim i trpim.
Pesniku je dato da piše, kritičaru da kritikuje, lektoru da lektoriše, recenzentu da piše recenziju... jedino čitalac nema nikakvu obavezu. Sa mojom pesmom može da obriše prozor ili u nju da zavije burek.
To boli, znam iz ličnog iskustva, ali nema spasa ni tebi ni meni.
Piši.
I ne traži ništa.
Ako ne dobiješ ništa - dobio si ćutanje. Iz tog ćutanja sledi nova pesma, pa još jedna, pa jo jedna... sve dok PESMOM ne nateraš druge da progovore o tebi.
Nema goreg zanata od pesnika, veruj mi.

Vladika Nikolaj Velimirović je rekao da je POEZIJA PROČIŠĆENJE DUŠE.Oni koji je srcem pišu ,znaju šta hoću da kažem...Sky, apsolutno si u pravu.Naše je da pišemo i da pustimo da nas drugi čitaju ili ne.Ćutimo i čekamo.Nekoga ćemo taći ,nekoga ne.Bespredmetno je ulaziti u polemike. Poezija je nešto prefinjeno i pozitivno....Polemike na niskom nivou i ,,kritike,, ( komentari su u glavnom lični doživljaj) onih koji nisu pravi kritičari po meni su ovde suvišni.Zar moramo sve što je dobro i lepo da skrnavimo?! Polemike korektne- da...verbalni dueli - ne !!!
Hajd da pišemo i čitamo...ako može.... :::%%%book
SANJAĆU DOK ŽIVIM...

Корисников грб
Najda M
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

nova

Порукаод Najda M » 24 Нов 2010, 03:24

čincija пише:Sky nam pušta svašta da pišemo ... :mrgreen: Načisto nas razmazio i zato ga mi mnogoooooo najvišeeeeee volimooooo ... ^78^ ^78^ ^78^

Nova sam ovde ,ali se slažem apsolutno.... :mah :mah :mah :mah :mah :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
SANJAĆU DOK ŽIVIM...

Корисников грб
Najda M
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

nova

Порукаод Najda M » 24 Нов 2010, 03:25

zara пише:Evo komentara u vezi s poezijom.
"Svuda idi al kuci dodji"
Ako je to meni tvorac onda sam ja u svojoj kuci :)
Ako zalutam u kuhinju umesto u spavacu sobu ...pa nista strasno zar ne?
Vazno je da ne placam staniruni,da imam krov nad glavom,dobrog gazdu,vesele prijatelje i mali stari racunar[pred izdisajem]koji mi obezbedjuje sav taj virtuelni konfor..

Tako je Zara!!!! :mah :mah :mah :mah :mah
SANJAĆU DOK ŽIVIM...

Повратак на “Poezija”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта