NASE PESME - NASI KOMENTARI

Napisite pesmu, bas ovde!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2736
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

NASE PESME - NASI KOMENTARI

Порукаод Viktorija Vi » 02 Јул 2006, 13:40

Отварам овај топик са жељом да ОВДЕ износите своја размишљања о умотворинама наших чланова.

Без обзира да ли смо стручни или не, да ли смо критичари или само љубитељи поезије, ауторима (нарочито оним недовољно афирмисаним) много значи мишљење читалаца.

Неки наши нови чланови пожелели су да чују коментаре о свом стваралаштву, и тако су ми указали на потребу за једним оваквим топиком.

Ако вам се нека песма наших чланова учини лепом, ако пожелите да дате било какав савет или коментар о њој, ово је право место да то учините.

djole85
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 25
Придружен: 16 Јун 2006, 02:25
Место: Kragujevac

Порукаод djole85 » 02 Јул 2006, 16:45

Mozda ovo nije toliko vezano za temu, ali bih voleo ako neko ima pesmu
"Azra" ("Der Azra") od Hajnriha Hajnea da mi je posalje ili napise u forumu.Hvala unapred.Sto se tice poezije clanova veliki broj njih ima izuzetan talenat i ja samo mogu reci: "Hvala sto ste tu."
Carpe diem

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20458
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 03 Јул 2006, 09:46

Ja najradije čitam i pokazujem drugima OMEBELICO DEL MONDO Violete Milićević.
Lep osećaj kad vas neko pesmom "baci" gde nikad niste bili.
Uživajte!!!

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 10 Јул 2006, 21:46

Ово је топик за коментаре и препуцавања, која прочитах на другом месту...

Штета што неки од вас имају потребу да свуда и на сваки начин доказују другима да су у праву и да су паметни.
Онде где је поезија, где се поезија пише срцем, а чита зато што се воли и зато што је неко други умео да каже оно што задире и у наш живот, нема места речнику и језику мржње и увреда.
Питам се ко ће се од вас, који сте ископали секире и на оваквом месту, осећати задовољним и ко ће сматрати да је некога другог научио памети...
О оплемењивању и буђењу лепих осећања да и не говорим!

Они који пишу требало би да буду спремни и на ниске ударце (јер су танана осећања привилегија која има своју цену ), а они који читају и коментаришу требало би да знају где престаје њихова компетенција, а где почиње цинизам.

Поезија опстаје, без обзира и на прве и на друге.

Корисников грб
Lord_AX
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 111
Придружен: 30 Јун 2006, 15:21
Место: Secanj

Ljudi!!!!

Порукаод Lord_AX » 10 Јул 2006, 23:48

Ljudi šta to činite?
Izvini Viktorija,za sve sam ja kriv,nije ovo od početka mirisalo ni na šta dobro.
Ja sam tražio komentare o mojim pesmama,a ne komentare na komentare drugih.To odmah preraste u sukobe, koji nikad i nigde nisu poželjni.
Trebalo je da govorite o pesmama, pa i ono najgore ukoliko želite,a ne da se desi ovo što se desilo.
Ne znam šta sad da radim,stvarno!!!!!

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 11 Јул 2006, 02:42

Ствари се понекад отму контроли.

Мени је овде одувек штошта мирисало на добро. Зато је Творац за мене био и остао јединствен сајт, и њему припадам више него било ком другом српском сајту, што могу само да пожелим и осталима.

Предлажем да чиниш исто што и до сада: да пишеш и читаш песме, да говориш о њима кад имаш потребе, да поднесеш критику уколико је основана, а уколико није - да се достојанствено браниш...

И да уживаш у поетичности,а понекад и прозаичности живота, као што то чине и неки људи са Творца који те окружују...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Re: Ljudi!!!!

Порукаод stojan popivoda » 11 Јул 2006, 09:08

Lord_AX пише:Ljudi šta to činite?
Izvini Viktorija,za sve sam ja kriv,nije ovo od početka mirisalo ni na šta dobro.
Ja sam tražio komentare o mojim pesmama,a ne komentare na komentare drugih.To odmah preraste u sukobe, koji nikad i nigde nisu poželjni.
Trebalo je da govorite o pesmama, pa i ono najgore ukoliko želite,a ne da se desi ovo što se desilo.
Ne znam šta sad da radim,stvarno!!!!!

Lorde, izvini što sam ti upropastio gušt, ali onakve kritike jednostavno ne mogu da podnesem niti da ih svarim kao konstruktivne. Elem, ispričaću jednu anegdotu iz pesničkog sveta. Imam jednog prijatelja koji je ceo predan poeziji i jednom prilikom usudio se da svoje pesme pokaže jednom čuvenom kritičaru i izdavaču da ih ovaj proceni. Gospodin kritičar ih je uzeo i dao tako paušalne komentare ala Djole85 i rekao mu da treba još da doradjuje i brusi svoje pesme. Moj prijatelj nije uradio ništa i nakon dve nedelje ponovo odneo tako "prepravljene" i "izbrušene" stihove na reviziju kod istog tog kritičara i izdavača, na šta je ovaj odmah reagovao primetivši izvesno poboljšanje i napredak te delotvornost njegove učene i suštinske kritike.... :roll:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1581
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Lord si i postojis medju drugima sam si samo travka medju v

Порукаод faraon » 11 Јул 2006, 10:44

Lorde, Viktorija ti lijepo kaze ! Tvorac je postavio Tvorac ili Tvorci da se nalaze dobronamjerni i na dostojno mjesta polemisu , a kad pocinje ujedanje i za to je odredjen separe tj. odjel privatnih poruka a toga na zalost ima i kao i svaka druga vrijedna staza i Tvorac ima svoje trnje koje se mora preci , - a to trnje postavljamo mi koji dolazimo , zasto e, to sam Bog zna ?!!

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 11 Јул 2006, 10:57

Dragi Lorde, napravio si samo jednu grešku: TRAŽIO si komentar svojih pesama, pesnici to NE rade.
Napiši pesmu i pusti da je drugi primete ili ne primete, da komentarišu ili ne komenarišu...
Može se tražiti komentar utakmice ili pozorišne predstave. Ali pesma je INSTINKT. To se ne traži, to dolazi samo.
Nemoj se ljutiti, ali budi hrabar, ostavi svoju pesmu i... čekaj.
Ja ovde imam nekoliko desetina svojih pesama, koje su uglavnom BEZ komentara. Ćutim i trpim.
Pesniku je dato da piše, kritičaru da kritikuje, lektoru da lektoriše, recenzentu da piše recenziju... jedino čitalac nema nikakvu obavezu. Sa mojom pesmom može da obriše prozor ili u nju da zavije burek.
To boli, znam iz ličnog iskustva, ali nema spasa ni tebi ni meni.
Piši.
I ne traži ništa.
Ako ne dobiješ ništa - dobio si ćutanje. Iz tog ćutanja sledi nova pesma, pa još jedna, pa jo jedna... sve dok PESMOM ne nateraš druge da progovore o tebi.
Nema goreg zanata od pesnika, veruj mi.

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2386
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Контакт:

Порукаод SA » 11 Јул 2006, 11:23

:dada

Drugari, ali OK je i malo da se posvadjamo! :) Pa tek sad licimo na prave patuljke ili na Strumfove koji zive u svom Tvorcu! :)

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 11 Јул 2006, 13:54

Ah.. komentari..

Jedan osrednji pesnik pokazao je svoju minijaturu jednom poznatom pesniku i zatrazio je njegovo misljenje. Poznati pesnik je odgovorio: ''Dobra je, ali je suvise duga!'' :lol:

Zapamtila sam samo ovu anegdotu, a mozda neko od vas zna o kojoj licnosti se radi?
Видим.

Корисников грб
bluebricksky
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 210
Придружен: 29 Јан 2006, 00:38

Порукаод bluebricksky » 21 Јул 2006, 19:14

Komentari su ok... i da, ponekad više govore o onome ko ih daje, nego o onome kome su upućeni.
Meni je ocenjivanje (4point1) u najmanju ruku smešno...

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1221
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 22 Јул 2006, 01:31

Komentari koji nijesu zadati niti iznudjeni , koji se otimaju sami poslije procitanog a javljaju se kao reakcija na stvaranje ili opomena na izgubljeno vrijeme su i podsticajni i ostre . Razvodnjavanje i trazenje onoga sto bi htjeli kao i pametovanje, vodi samo promasaju cilja ili pukom hvalisanju .

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 31 Окт 2006, 09:29

Pre svega bih izdvojio Cecu Polak.
Retko lepa poezija.
Čudna, neobična....
ali me uvek natera da je pročitam do kraja!

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 06 Нов 2006, 00:58

Ja u skolu idem i dobar sam djak :oops:

uuuuuuuh , mnogo hvala :lol:
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego