Kuda ide poezija?

Napisite pesmu, bas ovde!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8518
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 09 Мар 2011, 15:43

Slusajte gospodo!
Ja poodavno ovde ostavljam dobar deo slobodnog vremena druzeci se s vama.Nesecam se da sam ikoga uvredila ili prozivala ,osim ako je to bio otvoreni napad.
Gospodjicu Anu,smatram casnom i otmenom damom u svojoj profesiji "na pijedestalu" obzirom da je i sadasnjim i buducim generacijama ostavila svoje poetsko i prozno stvaralastvo.

Izvesno,da sam odlican psiholog,da mi je intuicija vrlo izrazena,pa sasvim sigurno tvrdim da oni koji najvise napadaju klonove imaju takodje svoje!
Necu se upustati u takve stvari jer svako ima pravo biti 10 likova ako hoce i sam sebi postavljati pitanja,razgovarati ko iz Sekspirovskih dela ali necu vredjati niti se smejati ...
Sensej,faraon,ili vec ko zna ko[meni ce biti drago upoznati i ostale likove ako ih ima] jeste divna,draga osoba koju postujem i volim!
To da li je u svojoj prepisci sensej ili faraon sa gospodjicom Anom, takodje jeste samo njihova stvar i stvar dobre ili lose procene onoga o cemu raspravljaju.Tu je Sky i ostali administratori koji su nadlezni da ovo dozvole ili prekinu.
Mogu biti uclanjena na desetine foruma,ovaj smatram "rodnim gradom" mestom koje obiluje duhovnim blagom,stecistem umetnika.
Da li je neko priznat ili anoniman,dobar ili los pesnik ili pisac,nije moje da procenjujem sa strucne tacke gledista.
Meni se ili dopada ili ne dopada.
I na kraju svih krajeva,smatram vas oboma kvalitetnim ljudima i osobama koje raspolazu kako istorijskim tako i filozofskim cinjenicama ...

Ps;Nastavite drugom tonu i ne dozvolite da vas iko izvrgne ruglu,sto i nije moguce,obzirom da ste oboje postovani.

Ptici i zlatnoj maski porucujem da je bio i ostao moj prijatelj.
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 09 Мар 2011, 15:48

zara пише:Slusajte gospodo!
Ja poodavno ovde ostavljam dobar deo slobodnog vremena druzeci se s vama.Nesecam se da sam ikoga uvredila ili prozivala ,osim ako je to bio otvoreni napad.
Gospodjicu Anu,smatram casnom i otmenom damom u svojoj profesiji "na pijedestalu" obzirom da je i sadasnjim i buducim generacijama ostavila svoje poetsko i prozno stvaralastvo.

Izvesno,da sam odlican psiholog,da mi je intuicija vrlo izrazena,pa sasvim sigurno tvrdim da oni koji najvise napadaju klonove imaju takodje svoje!
Necu se upustati u takve stvari jer svako ima pravo biti 10 likova ako hoce i sam sebi postavljati pitanja,razgovarati ko iz Sekspirovskih dela ali necu vredjati niti se smejati ...
Sensej,faraon,ili vec ko zna ko[meni ce biti drago upoznati i ostale likove ako ih ima] jeste divna,draga osoba koju postujem i volim!
To da li je u svojoj prepisci sensej ili faraon sa gospodjicom Anom, takodje jeste samo njihova stvar i stvar dobre ili lose procene onoga o cemu raspravljaju.Tu je Sky i ostali administratori koji su nadlezni da ovo dozvole ili prekinu.
Mogu biti uclanjena na desetine foruma,ovaj smatram "rodnim gradom" mestom koje obiluje duhovnim blagom,stecistem umetnika.
Da li je neko priznat ili anoniman,dobar ili los pesnik ili pisac,nije moje da procenjujem sa strucne tacke gledista.
Meni se ili dopada ili ne dopada.
I na kraju svih krajeva,smatram vas oboma kvalitetnim ljudima i osobama koje raspolazu kako istorijskim tako i filozofskim cinjenicama ...

Ps;Nastavite drugom tonu i ne dozvolite da vas iko izvrgne ruglu,sto i nije moguce,obzirom da ste oboje postovani.

Ptici i zlatnoj maski porucujem da je bio i ostao moj prijatelj.

ps;_mostic ima dovoljno vremena da ispravi sve moje gramaticke greske koje sam pisuci vrlo emotivno ovaj post, napravila.
Izvoli _mostic,raspali i ja ucim neciju decu na zalost ili na njihovu srecu ;ali im dajem dobar primer humanosti i osobe koja ume da postuje .

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20458
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 09 Мар 2011, 17:14

Nema razloga da napuštate temu sve dok imate šta da kažete, bez obzira na razlike.
Polemika, kao takva, ne može da škodi, naprotiv.
Samo nastavite...

:mah :mah :mah :mah

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 09 Мар 2011, 17:19

_mostic_ пише:Poštovani „(faraon-sensej)“ ipak, trebao si priznati da se kloniraš..!?

Koliko puta treba da te zamolim da prestaneš sa ovim istragama?

A sad, najlepše molim, da se vratimo temi!

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2079
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 09 Мар 2011, 17:42

Poštovana!
Samo argumentovano, „sasvim sigurno tvrdim“, meni karakter ne dozvoljava
a ni godine, u mojim godinama se ne laže, da ti bude jasno!

Pomenula si admine, oni mogu puno toga da saznaju, uvid, odkud, ko, kako, i po IP. adresi.
Ja imam svjedoke da sam godinu dana bio odsutan, sa ovih meni dragih stranica, upravo
zbog klonova i nekih sitnih nesuglasica, ali to je druga priča i prošlost.

…Zar je moguce, da mogu da pišem u (istoj kući, družini) na istoj stranici
sa „Jovom“ i da mi se „Jovo“ obraća (piše) sa lažnim imenom kao „Đuro“ !?

Pitam se, kakva je to mučka družina gdje „brat“ „Jovo“ nema snage da kaže da je i
„Jovo i Đuro“…!?

I da ( "Simo"-_mostic_ ) gleda ko bik u šarena vrata, i dalje piše sa „Jovom“ i sa Đurom“,
čita kako se „Jovo“ sa „Đurom“ razgovara, nadmudruje i pametuje, kao da se ništa nije dogodilo.:roll: :)===0

E, ne ide, ne mogu, a vi, svakom svoje mišljenje...!

Ne, nema opravdanja, i sa ovim je završena priča…!

PS. Sky, nisu istrage, mislim da je dopušteno pristojno, demokratki, argumentovano,
polemisati i komentarisati, upravo, o: "KUDA IDE POEZIJA"!
Nisam ja zalutao, vjeruj mi...

E, stvarno razmišljam da opet napravim još jednu duzu pauzu…!

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 09 Мар 2011, 17:48

Rekao si šta si imao po ovom pitanju.
A sada:

Vratimo se temi!!!

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2202
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 09 Мар 2011, 18:15

Koja je ovde tema? ..Naročito sad kad smo se duboko, do grla pohvatali za vratove...
Šteta, ali za bolje i nismo. Nego, kad smo već kod teme, mene recimo na ovom forumu iritira jedan nick, koji zapravo iritira i mnoge druge nickove. Tip je toliko uporan da bi i na stijeni uspio postovat, a ne ovdje , gdje švrljneš bilo šta i klikneš: pošalji. Niko mu se ne smije/ ne želi suprostavit, jer odmah pokazuje zube iza bodljikave ograde. Ja čitala mami, kaže: ma to je neka budala. Eto, ona je neutralna, pošto nije član foruma.
Ja bih da se najradije svi izljubimo i pomirimo, osim s njim, (lakše bi bilo poljubit žabu nego njega! ), a njega nećemo ni čitat, neka postuje šta mu volja.
Nema ovdje teme Skay, podrigujemo ono što nismo pojeli.

:mah :mah

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Re: Kuda ide poezija?

Порукаод Sky Seeker » 09 Мар 2011, 18:29

Sky Seeker пише:Juče je bio dan poezije.
Umesto čestitanja, voleo bih da kažete:
Kuda ide poezija?
Meni se čini da tone u mulju kiča i šunda. Na svaku lepu pesmu dođe bar 1000 refrenčića i nabrajalica, koje neki zovu pesma.
Pesma?
Kako je prepoznati?

Ovo je prvi post.
To je tema...
:mah :mah :mah

Ravens Daughter

Re: Kuda ide poezija?

Порукаод Ravens Daughter » 09 Мар 2011, 18:40

Sky Seeker пише:
Sky Seeker пише:Juče je bio dan poezije.
Umesto čestitanja, voleo bih da kažete:
Kuda ide poezija?
Meni se čini da tone u mulju kiča i šunda. Na svaku lepu pesmu dođe bar 1000 refrenčića i nabrajalica, koje neki zovu pesma.
Pesma?
Kako je prepoznati?

Ovo je prvi post.
To je tema...
:mah :mah :mah

Ni bogova, ni molitava

Pa ipak biva ponekad da čujem
Nešto kao molitveni šapat u sebi.
To se moja stara i večno živa želja
Javlja odnekud iz dubina
I tihim glasom traži malo mesta
U nekom od beskrajnih vrtova rajskih,
Gde bih najposle našao ono
Sto sam oduvek uzalud tražio ovde:
Širinu i prostranstvo, otvoren vidik,
Malo slobodnog daha.

Ivo Andrić

Ljudi su razapeli Boga ali nisu ubili molitvu u sebi. Kako je poezija drugo ime za molitvu mi ne treba previše da brinemo "kuda ona ide". Dok je ljudi biće i velike poezije.

Kada posle pročitane pesme osetiš Bogoočaranost nad smrtnim, grešnim, malim čovekom – PESMA JE PRAVA.

:mah

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1581
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 09 Мар 2011, 19:07

...pjesme treba da svi pišemo a brisaće vrijeme, jer ono je od dosade osnovalo Multisvemir kako reče S.Houkins i ostaće u korpama dosta toga sto je izbrisano. Pjesme uvijek nadju svoje čitaoce kao i svaka roba svoga kupca...nekome se svidja pisanje Zarkino, nekome kako piše Skay, nekome kako piše V.V. a nekome Slovenska a npr. moje pisanje iritira pojedince i to je normalno jer i ja sam sebe ponekad iritiram i tada ne idem ogledalu da ga ne anuliram...
Skay kaže ispravno, nažalost, da je poplava pisanja u obliku pjesme ali se tako o Pjesmi,- ne sme...

P.S.
- gledaj Skay, pa me ,- baniraj i odstrani
pucaj
al'
ne rani...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 09 Мар 2011, 19:15

_mostic_ пише:

Poštovana!
Samo argumentovano, „sasvim sigurno tvrdim“, meni karakter ne dozvoljava
a ni godine, u mojim godinama se ne laže, da ti bude jasno!

Pomenula si admine, oni mogu puno toga da saznaju, uvid, odkud, ko, kako, i po IP. adresi.
Ja imam svjedoke da sam godinu dana bio odsutan, sa ovih meni dragih stranica, upravo
zbog klonova i nekih sitnih nesuglasica, ali to je druga priča i prošlost.

…Zar je moguce, da mogu da pišem u (istoj kući, družini) na istoj stranici
sa „Jovom“ i da mi se „Jovo“ obraća (piše) sa lažnim imenom kao „Đuro“ !?

Pitam se, kakva je to mučka družina gdje „brat“ „Jovo“ nema snage da kaže da je i
„Jovo i Đuro“…!?

I da ( "Simo"-_mostic_ ) gleda ko bik u šarena vrata, i dalje piše sa „Jovom“ i sa Đurom“,
čita kako se „Jovo“ sa „Đurom“ razgovara, nadmudruje i pametuje, kao da se ništa nije dogodilo.:roll: :)===0

E, ne ide, ne mogu, a vi, svakom svoje mišljenje...!

Ne, nema opravdanja, i sa ovim je završena priča…!

PS. Sky, nisu istrage, mislim da je dopušteno pristojno, demokratki, argumentovano,
polemisati i komentarisati, upravo, o: "KUDA IDE POEZIJA"!
Nisam ja zalutao, vjeruj mi...

E, stvarno razmišljam da opet napravim još jednu duzu pauzu…!

ps;Bez prozivanja _mostic!
Nisam imenovala tebe ,ni tvoje godine niti bilo sta?!

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1221
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 09 Мар 2011, 19:18

...kao što reče moj prijatelj Klon
letjeti nije teško
ako si orao
ili avion

Poeziju pišu
i oni koji je
čitaju
jer samo je ostvare
čitaoci
i njene tajne
saznaju

pjesnik je samo
misao i riječ
s papirom sjedinjeni
i ako im pisati nedamo
nećemo biti
izliječeni...

...da,
- Poezija ide njenim putevima i njenim vjetrokazima, o Poeziji ne bi smio samo Pjesnik da piše
jer kako će
bilo ko
sebe da kontroliše
...kad je neki pjesnik napisao Pjesmu koju juri .... ako mu se 'posreći' da je rano napiše onda prodje kao B.Miljković , Majakovski ili Jesenjin...Č. Miloš se spasavao prozom isto tako i Bohes.
Meni nema spasa, kako sam vidio jutros !!!

Корисников грб
AknarbZ
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 202
Придружен: 29 Сеп 2010, 00:24
Место: Pančevo
Контакт:

Порукаод AknarbZ » 13 Мар 2011, 12:37

sensej пише:...kao što reče moj prijatelj Klon
letjeti nije teško
ako si orao
ili avion

Poeziju pišu
i oni koji je
čitaju
jer samo je ostvare
čitaoci
i njene tajne
saznaju

pjesnik je samo
misao i riječ
s papirom sjedinjeni
i ako im pisati nedamo
nećemo biti
izliječeni...

...da,
- Poezija ide njenim putevima i njenim vjetrokazima, o Poeziji ne bi smio samo Pjesnik da piše
jer kako će
bilo ko
sebe da kontroliše
...kad je neki pjesnik napisao Pjesmu koju juri .... ako mu se 'posreći' da je rano napiše onda prodje kao B.Miljković , Majakovski ili Jesenjin...Č. Miloš se spasavao prozom isto tako i Bohes.
Meni nema spasa, kako sam vidio jutros !!!

... ne mogu
da odolim verovatno
zato što volim
i
pišem
i
neću da brišem
samo ću... :mah :mah :mah

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 18 Мар 2011, 08:18

Na golo i krvavo ide odjutros... :roll:

GOLA PJESMA

Mi ljubimo poeziju otpadaka
Mi imamo carski nos!
( Pogledajte formacije izvjesnih pjesnika,
Kako im se lijepo treska -
To su struje koje snažno potresaju ovaj svijet)

Mi gospodari nerada
Mi krvavi od nerada -
Na golu smo kičmu spali.

Ranko Jovović - Divlji plač

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1581
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 18 Мар 2011, 21:14

...majko