Kuda ide poezija?

Napisite pesmu, bas ovde!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1581
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 05 Мар 2011, 22:49

...Poeziju će svako pisati kako je rekao Branko M. ali, o Poeziji ne bi trebalo da svako piše...
Niko nije vrijedan da vrednuje Poeziju osim da o Njoj piše u obsegu svojeg poimanja ili doživljavanja...Simon Vej je pisala da u XIX . vijeku su poeziju ubrajali u književnost što je bilo najveće Njeno poniženje...ne bih komentarisao tu Podvižnicu i jedinu pripadnicu ljudskog roda koja je od rudarskog okna došla do vrhova ljudskim i zaljudskih misli...nije ona počela kao rudar nego je s njima išla i s njima živjela a prolazila stazom , na kojoj je De Gol dobacio ,- ta kučka...i završila je u 34. godini jedan kolosalno ljudski život, onako Ljudski kao i Galo_a u 21...a, zna se i ko je Galo-a...

O Poeziji samo pjesnici mogu i, to samo pjesmom a svi ostali o,- Ostalom...

Čast svima a,-pozdrav pjesnicima....

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 05 Мар 2011, 23:27

Ponosim se time što sam nastavnica, jadno je da se taj termin koristi u sarkastične svrhe i ponosim se time što sam pisala poeziju za koju su oni koji su je čitali rekli da je odlična i ponosim se time što mogu da pišem o Danilovu jer sam i čitalac i pisac, pa imam prava da pišem o njemu. Za razliku od Vas, ne karakterišem ljude, prvo to, vaspitana sam osoba, ne koristim uvrede ovde ("kučka" i slično), pa, stoga, imam možda i više prava da komentarišem. Ovo je slobodna zemlja i imam prava da kažem šta želim. To što je veliki pesnik nečiji prijatelj ne čini tog prijatelja većom osobom od nas ostalih, a kamoli pesnikom.

Ukoliko se neko pronalazi u mojim postovima koji su kritični, ja za to ne odgovaram.
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 05 Мар 2011, 23:55

I još nešto, "faraone", drago mi je baš da znate jednu od mojih profesija, vidim, bavili ste se istraživanjem mog lika i dela. I drago mi je da ste se pronašli u mom kritičkom postu, znači, obraćate pažnju na moje reči. I to je nešto za početak, nadam se da ćete uskoro i druge stvari koje sam pisala pročitati.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1221
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 06 Мар 2011, 00:08

anaatanas пише:Ponosim se time što sam nastavnica, jadno je da se taj termin koristi u sarkastične svrhe i ponosim se time što sam pisala poeziju za koju su oni koji su je čitali rekli da je odlična i ponosim se time što mogu da pišem o Danilovu jer sam i čitalac i pisac, pa imam prava da pišem o njemu. Za razliku od Vas, ne karakterišem ljude, prvo to, vaspitana sam osoba, ne koristim uvrede ovde ("kučka" i slično), pa, stoga, imam možda i više prava da komentarišem. Ovo je slobodna zemlja i imam prava da kažem šta želim. To što je veliki pesnik nečiji prijatelj ne čini tog prijatelja većom osobom od nas ostalih, a kamoli pesnikom.

Ukoliko se neko pronalazi u mojim postovima koji su kritični, ja za to ne odgovaram.

...upravo pišem tvojim riječima jer sve je ovo počelo mojim komentarom o I.Bjelici i tu sam vam stao na nogu a, vi mene nešto opominjete čto i sami radite...
...pominjanje riječi 'Kučka' je navedeno iz predgovora 'Ukorijevanje i iskorijevanje' , ako se sjećam tačno naslova... Simon_e Vej a , ne moja 'nevaspitanost'...niti sam uzdizao sebe iznad ikoga i, ne bih o tome da li sam ja pjesnik ili vi Pisac...ne pronalazim ja sebe u Vašim 'kritičnim' postovima jer zaista su u krizi , nego ste me prozvali osobom sa nikom faraonn , - da li sam to sebe nametnuo ili sam s uma,-smetnuo ...

Cijenjena Koleginice po Pozivu profesionalnom ,- postajemo zaista gorgijanski žuč...
Ja , povlačim svaku svoju riječ jer od misli preko jezikovanja i označenog, uzaludu sam pokušavao pobuditi Vašu pristojnost u mom slučaju i vidjećemo gdje je ko ,- drži me za riječ !!!

Poštovanje ali ne više i,- p o s t o v a nj e ...
Pliz....

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1581
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 06 Мар 2011, 00:20

anaatanas пише:I još nešto, "faraone", drago mi je baš da znate jednu od mojih profesija, vidim, bavili ste se istraživanjem mog lika i dela. I drago mi je da ste se pronašli u mom kritičkom postu, znači, obraćate pažnju na moje reči. I to je nešto za početak, nadam se da ćete uskoro i druge stvari koje sam pisala pročitati.

...kršim riječ jer zaista sam poštovao Vašu riječ još od našeg susreta , poetese V.V i cijenjenog mi pisca M.Lukića...tada sam imao sasvim drugačiji dojam o vašoj ličnosti i djelu o, djelu ostaje a to što sam pisao o I.B. ne bi smjelo dovesti do ovoga , do čega je i došlo...

Neću sebi oprostiti za ovako postovanje sa Nekim s kim sam bio u lijepom društvu i osjećao sam se prijatno...
Ponekad riječi se otmu u neriječi isto kao sv. Hijeronim sredjujući Vulgatu po Naredbi Pape, zatekao je sebe u sablazan i...i zastidio se a htio je i Papa biti...

P.S.
Ovo nema nikakve veze sa Vjeroispovečću...samo povod odbrani svoje nesabornosti...

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 06 Мар 2011, 00:29

Koliko znam, ovo je slobodan forum, tako da ni sensej ne može da mi sugeriše da li ću postovati ili ne. Postovaću onda kada se to meni prohte, sve dok ne vređam druge, mislim da je to u redu. To je prvo. Drugo, odakle ste se sada Vi, sensej, osetili prozvanim, kada sam ovde razmenjivala postove sa "faraonom"? Zaista ovde nekome nije lako...
Moje misli o poeziji nemaju nikakve veze sa polemikom o Isidori Bjelici, tako da ne znam o čemu pričate uopšte.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 06 Мар 2011, 00:36

Volela bih i da skrenem pažnju na jednu zanimljivu pesnikinju, Vladislavu Vojnović. Imam utisak da je i ona jedna od ljudi koji na neki način pomeraju poeziju. U njenom slučaju to je tematika, ali ne može se osporiti ni neposrednost, latentna jednostavnost i kreativnost, što su osobine koje bi trebalo da krase dobrog pesnika, nasuprot zamagljivanju, pokušaju mudrovanja i kvazi pesništvu.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 06 Мар 2011, 11:20

Jutros, sjajan tekst Ljiljane Šop u Blicu (dodatak "Knjiga"). Žena je drugi put objasnila (doduše, ona je pisala o romanu, a ja tako mislim i o poeziji i o prozi, samo su za poeziju kriterijumi još strožiji) vrednosti i nevrednosti.
Svaka čast, Ljiljana Šop!
!!!#$#$#%%%
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20458
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 06 Мар 2011, 11:35

Pretražio sam na Internetu, tog teksta nema.
Da li negde može da se pročita taj tekst?
:mah :mah :mah

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 06 Мар 2011, 11:40

I ja sam bezuspešno bila tražila prvi, izgleda da nema dodatka Knjiga uopšte online...
Ništa, samo u pravim novinama "Blic" :cool:
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2084
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 09 Мар 2011, 10:49

anaatanas пише:Koliko znam, ovo je slobodan forum, tako da ni sensej ne može da mi sugeriše da li ću postovati ili ne. Postovaću onda kada se to meni prohte, sve dok ne vređam druge, mislim da je to u redu. To je prvo. Drugo, odakle ste se sada Vi, sensej, osetili prozvanim, kada sam ovde razmenjivala postove sa "faraonom"? Zaista ovde nekome nije lako...
Moje misli o poeziji nemaju nikakve veze sa polemikom o Isidori Bjelici, tako da ne znam o čemu pričate uopšte.

Ha, slučajno pročitah, baš zabavno igra kloniranja, ili kako činčija reče klovnova...Слика

...anatanas zar ne primjećuješ (sensej i faraon) su jedan te isti lik?

Sve bilo je komedija...Слика

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Мар 2011, 12:54

Ha, hvala ti, mostic, na obavestenju...Primetila sam ja mnogo toga, nisam bas ovo konkretno, ali sad kad mi kazes, stvarno je jasno...Kakva tuga... Citirati sam sebe...Kakav jad i neostvarenost.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
dragana9
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 557
Придружен: 27 Јан 2009, 14:28
Место: sabac, srbija

DILEMA

Порукаод dragana9 » 09 Мар 2011, 14:37

Postovana gospodjo,na koju temu vi pisete..ja ovde citam samo zuc ,bes i neuvidjajnost za ljude koji prate vasu temu..sto se ne drzite odgovornost ove stranice i pisete nesto korisno da od vas naucimo nesto,da nas prosvetlite i inspirisete...ili je ovo upravo pravi pokazatelj KUDA IDE POEZIJA..pozdrav ..
"Sacekaj, stici cu...
uz blag vetar doplovicu do dlana tvog.
Sa linijom zivota uhvaticu korak.
Necu nazad, ni na pola puta,
stavi me ispod koze, hladno je! ‚‚

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Мар 2011, 14:38

I sada pišite na ovoj temi šta god želite, poeziju, prozu, karakterišite me kako god želite, vređajte moju profesiju profesora ili pisca, šta god, izlazim iz ove diskusije jasno znajući ko sam i šta sam i nemam nameru da više polemišem.
Haugh.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2084
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 09 Мар 2011, 15:02

Poštovani „(faraon-sensej)“ ipak, trebao si priznati da se kloniraš..!?

Bio sam diskretan u prvoj prepiski na temu (kloniranja) čojstvo mi nije dozvolilo da
iznesem o kome se radi, ali sada sam imam potrebu, i nisam mogao da odolim.
Ovdje je to bilo>
http://www.tvorac-grada.com/forum/viewt ... c&start=90

Ovo je odgovor (isti dan, datum), ohrabrenje, na gore pomenutu temu o klonovima>

Слика

Po stilu pisanja nepismen bi (provalio) a da ne govorim o drugim nespretnim
komentarima i dijalogu sa samim sobom…

Ja nisam Šerlok Homs kako me „gazda“ nepravedno nazvao.
Ali, ako imam slabosti u ortografiji, to ne znači da sam slab u daktiloskopiji i grafologiji.

Jednostavno nije fer da me neko obmanjuje, ovog puta nije u pluralu, dakle meni smeta, ovog puta govorim u svoje ime.
Da mi niko ne osporava pravo na (vlastita) razmisljanja i pravo izjašnjavanja poput ovog >
Ako klonu ne smeta da bude klon i blizancu da ima brata,zasto smeta onome ko jasi tudjeg `ata?

Teško đeci koju učimo, još kao „uča“ pravi primjer kako (umnožiti) loše ocjene.

PS. dragana 9, naravno da pisemo na temu "KUDA IDE POEZIJA" ...![/b]