BEATLES

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30171
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 20 Нов 2012, 08:27

Слика Слика Слика

Слика Слика Слика

Слика Слика Слика
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 20 Нов 2012, 08:27

Слика Слика Слика

Слика Слика Слика

Слика Слика Слика
Слика

Корисников грб
proleće
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 103
Придружен: 17 Феб 2015, 00:13
Место: u snovima

Порукаод proleće » 19 Феб 2015, 20:52

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4kpL-ryqu7Y[/youtube][/youtube]
Neprestano koračam a sve sam dalje...

Корисников грб
proleće
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 103
Придружен: 17 Феб 2015, 00:13
Место: u snovima

Порукаод proleće » 19 Феб 2015, 20:55

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=S09F5MejfBE[/youtube]
Neprestano koračam a sve sam dalje...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Re: BEATLES

Порукаод Mustra » 22 Авг 2017, 13:58

Britanski \”Telegraf\” objavio je listu 20 nepoznatih stvari o \”Bitlsima\”

1. Zvuči neverovatno, ali postoje još neke pesme “Bitlsa” koje nisu objavljene, kao što su “Carnival of Light”, eksperimentalna pesma snimljena 5. januara 1967. godine, i 27-minutno izvođenje “Heltera Skeltera”. Tu je i kompozicija Džona Lenona “Grow Old with Me”, na kojoj su tri preživela člana “Bitlsa” radila početkom devedesetih godina.

2. Dva člana “Bitlsa”, Lenon i Pol Makartni, bili su sporedni vokali u pesmi “Rolingstonsa” 1967. godine, pod naslovom “We Love You”.

3. Pored toga što su napisali stotine pesama za svoj bend, Lenon i Makartni su takođe autori desetina pesama drugih muzičara, poput “From A Window” (Bili Dž. Krejmer i Dakote), “One and One Is Two” (Strendžersi i Majk Šenon), “Step Inside Love” i “It’s For You” (Sila Blek), “Come and Get It” (Bedfinger) i “Woman” (Piter end Gordon).

4. Treći studijski album “Bitlsa”, “A Hard Day’s Night”, jedini je na kome se nalaze čisto Lenonove-Makartnijeve kompozicije.

5. Pol nije prvo Makartnijevo ime, već Džejms. Lenon je promenio svoje srednje ime od Vinston u Ono, nakon što se 1969. oženio sa Joko Ono.

6. Na kraju pesme “Strawberry Fields Forever”, čuje se kako Lenon mrmlja nešto kao: “Sahranio sam Pola” (I buried Paul), što je podstaklo glasine da je Makartni “mrtav”. Lenon, u stvari, kaže: “Sos od brusnica” (cranberry sauce).

7. Jedina pesma “Bitlsa” na kojoj gostuje drugi muzičar, a da se pominje kao autor je “Get Back/Don’t Let Me Down (Bitlsi i Bili Preston). Preston, koji je došao na poziv Džordža Harisona da ublaži rastuće tenzije u bendu, svirao je Hamondove orgulje na obe pesme.

8. Dva dana nakon što je objavljen album “Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band”, muzičar Džimi Hendriks počeo je svoj nastup u Londonu sa istoimenom pesmom sa tog albuma. Makartni je ovo ocenio kao “najveću počast”.

9. Finalna verzija “Strawberry Fields Forever” napravljena je kombinovanjem dva dela pesme snimljene u dva različita ključa i dve brzine, što je za tadašnju opremu i tehnologiju bilo izvanredno dostignuće. Ipak, ni ovo nije u potpunosti zadovoljilo Lenona.

10. Jedina pesma “Bitlsa” čiji su autori Lenon i Harison je instrumental “Cry for a Shadow” snimljen 1961, kada je bend pratio Tonija Šeridana. “Flying” i “Dig It” su jedine dve pesme čiji su autori sva četvorica “Bitlsa”.

11. BBC je zabranio emitovanje nekoliko pesama popularne četvorke, “I Am the Walrus” (zbog reči ‘gaće’), te “Fixing a Hole”, “Lucy in the Sky with Diamonds” i “A Day in the Life” (zbog toga što se tekst navodno govori o drogama).

12. Radni naslov za film “Help!” (Upomoć) bio je “Eight Arms to Hold You” (Osam ruku za grljenje).

13. Likovi Isusa Hrista, Mahatme Gandija i Adolfa Hitlera postavljeni su na omot albuma “Sgt Pepper” na zahtev Lenona, ali su na kraju izostavljeni.

14. Ringo Star bio je prvi koji je napustio bend, 1968, tokom rada na izdanju “White Album”. Zbog toga je svaki od preostala tri člana benda svirao bubnjeve za neke pesme, umesto njega. Kada se Star konačno vratio, zatekao je svoje bubnjeve prekrivene cvećem.

15. Najbliže što su “Bitlsi” ikad bili do ponovnog ujedinjenja, bilo je na venčanju muzičara Erika Kleptona i Peti Bojd 1979, kad su svirali Makartni, Harison i Star. Lenon nije bio na venčanju.

16. Poslednji put kad su Lenon i Makartni svirali zajedno bilo je u studiju u Los Anđelesu “Hit Fektori” 1974. Neobični snimak, koji je možda nastao pod uticajem droga, a u čijem su stvaranju učestvovali i Stivi Vonder i Hari Nilson, bio je toliko lošeg kvaliteta da je snimak objavljen pod naslovom “A Toot And A Snore In 74.” (Trubljenje i hrkanje ’74).

17. Lenon i Makartni snimili su obojica istoimeni demo “India”, koji još nije objavljen. Svaki od njih snimio je i svoju verziju pesme Fets Domina “Ain’t That a Shame” za njihov “Rock ‘n’ Roll” album.

18. Prva pesma koju je Lenon napisao bila je “Hello Little Girl”, dok je prva Makartnijeva bila “I Lost My Little Girl”.

19. Izdavačka kuća muzičke legende Čaka Berija optužila je Lenona za plagijat zbog pesme “Come Together”, koja podseća na Berijevu “You Can’t Catch Me” iz 1956. Slučaj je rešen vansudski. Džordž Harison je izgubio sličan slučaj na sudu, zbog njegovog solo hita “My Sweet Lord”, koji zvuči kao pesma grupe Šifons “He’s So Fine”.

20. Broj devet bio je značajan u Lenonovom životu – Džon je rođen 9. oktobra 1940, a njegov sin Šon rođen je na isti datum 1975. Napisao je pesmu “#9. Dream” za svoj deveti solo album “Walls and Bridges”, koji je objavljen u septembru (deveti mesec) 1974. i završio na 9. mestu američkih top listi. Sa “Bitlsima” je napisao pesme “One After 909” i “Revolution 9”. Živeo je u stanu broj 72 u 72. ulici u Njujorku a ubijen je u noći 8/9. decembra u istom gradu.
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 22 Авг 2017, 14:02

https://youtu.be/usNsCeOV4GM

A day in the life

I read the news today oh boy
About a lucky man who made the grave
And though the news was rather sad
Well I just had to laugh
I saw the photograph
He blew his mind out in a car
He didn’t notice that the lights had changed
A crowd of people stood and stared
They’d seen his face before
Nobody was really sure
If he was from the House of Lords.
I saw a film today oh boy
The English Army had just won the war
A crowd of people turned away
but I just had to look
Having read the book
I’d love to turn you on
Woke up, fell out of bed,
Dragged a comb across my head
Found my way downstairs and drank a cup,
And looking up I noticed I was late.
Found my coat and grabbed my hat
Made the bus in second splat
Found my way upstairs and had a smoke,
and Somebody spoke and I went into a dream
I read the news today oh boy
Four thousand holes in Blackburn, Lancashire
And though the holes were rather small
They had to count them all
Now they know how many holes it takes to fill the Albert Hall.
I’d love to turn you on
Dan u životu

Danas sam čitao novine, piše
Jedan se srećnik rešio muka
Tužnih je vesti stvarno sve više
Ja se nasmejah, duša mi grešna
Šta ću, kad fotka bila je smešna
Uradio se, pa nije video
Da zeleno je crveno postalo
Gomila stoji, ćuti i blene
Odnekud kao znan im taj momak
Da nije neko iz Gornjeg doma
I film sam jedan gledao danas
Engleska vojska ratuje za nas
Gomila ne mari, brine svoju brigu
A ja, kako ja leđa da okrenem
Kad sam o tome čitao i knjigu
Tako bih voleo da vas pokrenem
Otvorim oči i hitro ustanem
Probam sa češljem, pa odustanem
U trku s nogu čaj u grlo sunem
Pogled na sat, ponovo kasnim
Pronađem kaput i šešir grabim
Pravo na bus, vremena nemam
Na sprat odbauljam pa malo dunem
Nešto mi govore, a ja dremam
Danas sam čitao novine, pišu
U Blekburnu četiri hiljade rupa
Rupe velike i rupe male
Sve prebrojali, nema šale
Taman za Albert Hol, da i to spomenem
Tako bih voleo da vas pokrenem
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 22 Авг 2017, 14:08

Svoj prvi koncert u Americi legendarna grupa Bitlsi održala je u Koloseumu u Vašingtonu. Nezaboravnu četvorku, tom prilikom je iz prikrajka fotografisao osamnaestogodišnji Majk Mičel, ali se ovim snimcima sve do donedavno izgubio svaki trag, da bi se ovih dana 46 neobjavljenih fotografija našlo na licitaciji u poznatoj aukcijskoj kući Christie’s gde su prodate za 361,938 američkih dolara.

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика Слика

Слика Слика Слика
Слика