David Bowie

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Место: Beograd
Контакт:

David Bowie

Порукаод trebamisvakidan » 03 Мај 2007, 22:03

David Bowie, rođen kao Dejvid Robert Hejvord-Džouns (eng. David Robert Hayward-Jones), 8. januara 1947 u Londonu.

Najranija pesma kojom se proslavio je bio singl "Space Oddity" iz 1969 koji je zbog spuštanja na Mesec imao velik uspeh.

Po mnogima, najznačajniji Bouvijev album bio je "Uspon i pad Zigija Stardasta i pauka sa Marsa"(The Rise and The Fall of Ziggy Stardust and The Spiders From Mars). To je bio konceptualni album sa pričom o vanzemaljcu koji dolazi na Zemlju, postaje megazvezda a na kraju ga ubijaju obožavaoci. Zaštitni znak turneje bio je ogromni stakleni pauk, posebnmo izrađen za tu priliku.

Bouvi je ostao aktivan do današnjih dana. Turneju za album "Realiti"(2005), je morao da prekine zbog manjeg srčanog udara.

Слика

Diskografija

1. David Bowie (1967)
2. Space Oddity (1969, 1972 ponovno izdanje)
3. The Man Who Sold the World (1970, 1972 ponovno izdanje)
4. Hunky Dory (1971, 1972 ponovno izdanje )
5. The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972)
6. Aladdin Sane (1973)
7. Pin Ups (1973)
8. Diamond Dogs (1974)
9. Young Americans (1975)
10. Station to Station (1976)
11. Low (1977)
12. "Heroes" (1977)
13. Lodger (1979)
14. Scary Monsters (and Super Creeps) (1980)
15. Let's Dance (1983)
16. Tonight (1984)
17. Never Let Me Down (1987)
18. Black Tie White Noise (1993)
19. The Buddha of Suburbia (1993)
20. 1.OUTSIDE (1995)
21. Earthling (1997)
22. 'hours...' (1999)
23. Heathen (2002)
24. Reality (2003)

Слика
Последње учитавање од trebamisvakidan дана 11 Мај 2016, 04:14, учитано 1 пут укупно.
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 03 Мај 2007, 22:31

„Prestiž” Kristofera Nolana

U priči o rivalstvu dvojice mađioničara s početka XX veka, kada su mađioničari bili veoma slavni, Nikola Tesla je jedini istorijski lik. U svojoj laboratoriji u Kolorado Springsu, prikazanoj u filmu, Tesla je vršio brojne eksperimente, uključujući pravljenje munje, i pričalo se da je istraživao neke potpuno nezamislive ideje, kao što su putovanje kroz vreme, smrtonosni zraci i međuzvezdana komunikacija. U „Prestižu”, lik Tesle zamagljuje granicu između magije i nauke kada pristane da izmisli mašinu koja će omogućiti mađioničaru Angieru (Hju Džekmen) da nadmaši Bordenov (Kristijan Bejl) neverovatni trik.
Za ulogu Tesle autori su znali da će im trebati neko potpuno neobičan – harizmatična figura koja je navikla da prelazi granice, kako bi odmah bila prihvaćena kao veliki genije. Po ovom opisu očigledan izbor bio je Dejvid Bouvi, rok pevač koji je imao puno zapaženih uloga na filmu.
Nolan se seća: „Jednostavno sam mu objasnio zašto je on jedina osoba na svetu koja bi mogla da odigra tu ulogu – i, na sreću, pristao je.”
Последње учитавање од trebamisvakidan дана 11 Мај 2016, 04:07, учитано 1 пут укупно.
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 03 Мај 2007, 22:35

TEORIJA DEJVIDA BOUVIJA

Kao jedno od objašnjenja za iznenadan skok cena ulaznica profesor Kruger navodi takozvanu „Bouvijevu teoriju”:

„Britanski muzičar Dejvid Bouvi je pre četiri godine upozorio da će i muzika ubrzo postati biznis kao i svaki drugi. On je svojim kolegama tada savetovao da bi im bilo bolje da se pripreme za duge turneje, zato što će koncerti postati jedini originalan način da nešto zarade.”

Profesor Kruger kaže da se danas upravo to i dešava: prodaja kompakt diskova polako, ali neprestano opada - zahvaljujući pre svega skidanju i kopiranju muzike sa interneta, na zakonit ili nezakonit način. To znači, kaže Kruger, da pop i rok izvođači, kao i njihovi menadžeri, moraju da se potrude da zarade što više na živim nastupima, te se ne libe da ulaznice prodaju po sve višim cenama.
Последње учитавање од trebamisvakidan дана 11 Мај 2016, 04:15, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 05 Мај 2007, 13:17

Ovogodišnji dobitnici nagrade 'Vebi' [Webby] - popularno nazvane 'Internet oskar' - su britanska rok zvezda Dejvid Bouvi [David Bowie], Internet sajt za 'onlajn' licitaciju 'iBej' [eBay] i tvorci sajta za razmenu video sadržaja preko Intreneta 'JuTjub' [YouTube].

Nagrade će, kako su saopštili organizatori, ove godine biti uručene po 11. put, na svečanosti koja će biti održana 5. juna u Njujorku.

Bouvi će dobiti počasni 'Vebi' zbog toga što je tokom karijere doprineo pomeranju granica umetnosti i tehnologije od svog sajta 'BowieNet', otvorenog 1998. godine, do kompanije 'UltraStar' koja kreira 'onlajn' sadržaje za čuvene muzičke grupe kao što su 'Rolingstounsi' [Rolling Stones] i 'Polis' [Police].
Последње учитавање од trebamisvakidan дана 11 Мај 2016, 04:06, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
Sparrow
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 105
Придружен: 25 Јул 2010, 09:24

Порукаод Sparrow » 11 Авг 2010, 22:38

Here shall we live in this terrible town
Where the price for our minds shall squeeze them tight like a fist
And the walls shall have eyes and the doors shall have ears
But we'll dance in the dark and they'll play with our lives

Like a slow burn leading us on and on and on
Like a slow burn
Turning us round and round and round
But who are we? So small in times such as these
Slow Burn
Slow Burn

Oh, these are the days, these are the strangest of all
These are the nights, these are the darkest to fall
But who knows? Echoes in tenement halls
Who knows? Though the years snare them all

Like a slow burn, leading us on and on and on
Like a slow burn, twirling us round and round and upside down
There's fear overhead, there's fear overground
Slow Burn
Slow Burn

http://www.youtube.com/watch?v=pQaMgMuzgY8

Корисников грб
MissKittin
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 7
Придружен: 19 Феб 2011, 14:07

Порукаод MissKittin » 19 Феб 2011, 17:00

riham
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 05 Дец 2014, 06:17

Порукаод riham » 05 Дец 2014, 06:20

Neka kaze ko sta `oce ali muzika leci . Sve vrste muzike. To sa shvatio kad su moji klinci poceli da slusaju blues, i da uzdisu za nekim plavim cuperkom.
Mada svako vreme ima svoje idole,i svoje muzike. Ne mesam se . Sada mi trenutno Vangelis pravi drustvo i super mi je . Da je vise prave muzike drugacije bi sve bilo Smile
We offer best quality CISSP-ISSAP exam dump test papers and testking.co.uk - 1Y0-A22 dumps

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 11 Мај 2016, 04:05

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pl3vxEudif8[/youtube]

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 11 Мај 2016, 04:21

Слика