Kritike na forum

Sve u vezi sa sajtom

Уредник: Moderatori

Корисников грб
sisarkica9
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 70
Придружен: 28 Мај 2010, 11:16

Порукаод sisarkica9 » 23 Нов 2010, 14:35

Okej, razumeo sam. Hvala na objasnjenju.
We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience. (Teilhard de Chardin)

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Мар 2011, 09:34

Nije kritika na formu foruma ili nešto slično, ali je zapažanje...Učestvujem i na jednom ženskom forumu koji je mnogo posećeniji i veći od Tvorca...Tamo sam videla da se mnogo otvorenije mogu izraziti mišljenja, ima više prostora da vam se nešto ne svidi, možete da kažete da je nešto nekvalitetno a da vas posle toga ne napadaju na pp, daju vam sugestije ili vas karakterišu bilo kako...
Meni te karakterizacije ne smetaju, ja ih uspešno pretvaram u prozu koju pišem, čak su mi i dobro donele, jer sam napisala tekstove koje nisam planirala, a sjajno su se uklopili u glavnu ideju...
Ovde dugo nisam dolazila redovno, a ranije sam volela da doprinesem kreaciji...
Nažalost, nemam više vremena da pišem književne prikaze, koje sam baš ovde prvo počela da objavljujem, i želela bih da se zahvalim Tvorcu i Skaju što su mi to omogućili...U njima sam se trudila da ne budem eksplicitna, ali pažljivi čitač bi mogao da uvidi ipak po nijansama koja mi se knjiga svidela ili ne...
Postoji i sviđanje i nesviđanje...Oba bi trebalo da možemo jasno i glasno da iskažemo...
Ja bar uvek hoću.
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Мар 2011, 10:12

anaatanas пише:Nije kritika na formu foruma ili nešto slično, ali je zapažanje...Učestvujem i na jednom ženskom forumu koji je mnogo posećeniji i veći od Tvorca...Tamo sam videla da se mnogo otvorenije mogu izraziti mišljenja, ima više prostora da vam se nešto ne svidi, možete da kažete da je nešto nekvalitetno a da vas posle toga ne napadaju na pp, daju vam sugestije ili vas karakterišu bilo kako...

Ne vidim da i ovde ima bilo kakvih ograničenja u slobodi mišljenja.
Nema nikakvih problema da se kaže da je nešto nekvalitetno, da nam se sviđa ili ne. Samo izvoli.
Što se tiče (ne)napadanju na pp, na to ne možemo da utičemo, kao ni na sugestije i karakterizaciju ličnosti.
Možda smo za nijansu slobodniji baš zbog tih sugestija, napadanja, karakterisanja... To znači da ostali nisu ravnodušni na ono što se piše.
Hvala ti...
:mah :mah :mah

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Мар 2011, 10:49

Hm... ja nikada ne bih prva poslala pp nekom da mu skrenem pažnju šta bi trebalo da piše, a šta ne...Ali, ok, različiti smo. Rekoh, ni to mi čak ne smeta, ovo je bilo samo opažanje.
:mah
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 13 Мар 2011, 11:00

U stvari, da se ispravim, bila sam u šoku kada se to desilo, jer, kao što rekoh, ne bi mi palo napamet da se obraćam nekom na pp sa takvim sugestijama, i nisam želela da primam više takve stvari u porukama, ali posle nekoliko dana sam ih iskoristila u pisanju, tako da je i to sada ok. Sve se dešava sa nekim razlogom.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 13 Мар 2011, 19:04

A kada smo već kod zapažanja i mog potpunog slaganja sa tobom Ana, onda moram reći da bi u cilju potpune otvorenosti koju propagiraš, a ja je zdušno podržavam, trebalo da kažeš, ako ne ovde, ono bar Skaju na PP, kao vlasniku ovog foruma, ko je ta osoba koja daje sebi za pravo da nekome sugeriše šta da napišeš.

:mah :mah :mah
Последње учитавање од koen дана 14 Мар 2011, 12:20, учитано 1 пут укупно.
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 14 Мар 2011, 09:09

@anaatanas
Verujem da misliš na forum"Ana". Lično sam potpuno suprotnog mišljenja.Tamo sam imala niz neprijatnosti zbog svog stava,koji je bio kulturan,učtiv i sve ostalo.
Dobijala sam PP opomene da ne mogu ja baš da kažem šta mislim jer je neka moderatorka tako odlučila.Iz prostog razloga jer joj se ne sviđam. I to je ok.Svako nima pravo na svoje mišljnje.

Ko je tebi ovde poslao PP sa sugestijom šta da pišeš? To bi morao biti Admin jer si i sama Mod na ovom forumu.Nije mi logično da neko može da traži od nekog da piše drugačije...Ne razumem tu potrebu.
Volela bih,kao što reče Koen,da čujem od koga si dobila tako glupu poruku! Strašno! :roll:

Možda sam pristrasna jer si mi draga,a baš me zanima ta persona!

:mah
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 14 Мар 2011, 10:32

Slažem se sa Koenom i El, razumljiva je želja administratora da ne budu "potencijalni krivci" za ono što nisu uradili.
I ja bih voleo da znam ko je poslao takvu poruku.
Poznato je koliko sam tolerantan, da ništa ružno ne bih ni rekao ni uradio, ali jedno iskreno i ljudsko "Izvini" Ani posle takve poruke ne bi naškodilo čovečanstvu, a u našim dušama bi vratio mir.
:mah :mah :mah :mah :mah

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 14 Мар 2011, 18:54

Dragi moji, drago mi je da se slažete sa mnom...
Poruku sam dobila od običnog člana, tj. članice koja mi je sugerisala da ne bi trebalo tako da pišem, da nemam osećaja, da kad bih to imala, onda bih znala kako se piše... Tako nešto...Ispadoh bezosećajna osoba i ko zna šta još, zato što sam se usudila da napišem svoje kritično iskreno mišljenje.
U svakom slučaju, osoba je dala sebi za pravo da mi sugeriše šta ću i kako ću pisati ovde.
Da, mislim na forum "Ana"...Tamo mi se nikada slično nije desilo...Da, tamo urednice jesu stroge i šalju pp, ako zaslužite, ali, kao što rekoh, ja sam dobila pp od obične članice.
Ali, ok, sve je to već pretvoreno u deo romana...
:wink:
Ljubim vas.
Mislim da nije u redu da sad tu prozivam ko mi je poslao poruku i slično.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 14 Мар 2011, 18:56

Koen, El, Sky... :mah :mah :mah :mah :mah
I hvala El za ono "draga"...
:srce
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 14 Мар 2011, 19:03

Dakle, sugerisano mi je da ne vodim diskusiju u pravcu u kome je vodim, da je članici stalo do tekstova koji se pišu ovde na Tvorcu (pa samim tim, valjda, i meni skreće pažnju kako ću i šta pisati), da ja vređam drugog, da bi trebalo da znam da je za pisanje potreban osećaj...(ovo mi je bilo stvarno teško da čujem u jednom trenutku, jer su moji romani sve samo ne bezosećajni) i tako neke stvari, upakovane, doduše, u fin rečnik, ali ipak sam bila u šoku.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 6339
Придружен: 20 Мај 2010, 10:38
Место: tamo daleko

Порукаод ignja » 14 Мар 2011, 20:32

anaatanas пише:Mislim da nije u redu da sad tu prozivam ko mi je poslao poruku i slično.
bravo Ana :dada :dada :dada :dada :dada
КUPUJEMO STVARI, KOJE NAM NE TREBAJU
SA PARAMA KOJE NEMAMO
S JEDNIM JEDINIM CILJEM
DA FASCINIRAMO LJUDE KOJE NE VOLIMO

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 15 Мар 2011, 12:48

Hvala ti, ignja.
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 15 Мар 2011, 13:40

Obzirom da sam uverena da to nisam JA i time se ne bavim,
interesuje me samo kako se verifikuju "obicni" a kako "posebni " clanovi ?
Pametan covek "gleda svoja posla" i maksimalno ucestvuje na forumu koji je odabrao s postovanjem i pijetetom prema izvesnim interesovanjima.
Ne volim da mi iko soli pamet pa tako razumem i one kojima se "soli-pamet".
Ucestvujem takodje na velikim forumima i smatram da clanove treba opomenuti samo ako su ekstremno bezobrazni i vredjaju po nacionalnom osnovu.
Sve ostalo smatram kreativnom diskusijom.
Nije lako ni administratorima ni vlasnicima velikih,malih,najmanjih foruma,da vaspitavaju nekulturne i selektivno odaberu idealne?!
Oni koji prepotentno misle da su najbolji,prepametni,prelepi,neodoljivi,mene ostavljaju ravnodusnom iz razloga,sto svako od nas ima sopstvenu procenu vrednosti...
Uistinu sam pristrasna samo u jednom smislu ;Iskreno i s postovanjem volim ovo mesto...
Postujem sve clanove jer mislim da zasluzuju.
Nismo svi isti i ne mozemo da delimo istu simpatiju.Ono sto mozemo jeste da se ne svadjamo....

ps;Umalo da zaboravim!
Iskljucivo na pp primam samo ljubavne poruke.
Znaci,
nemoj neko da mi drzi predavanje kako je to bez veze i kako ....
Mala sala...dragi ljudi!
$$$%$$$$######

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 15 Мар 2011, 13:57

U redu je...